Jump to content

Κατάληψη:Ναί ή Όχι???


Freyr

Μετά απο αυτό που διαβάσετε,τι θα κάνατε?  

133 members have voted

  1. 1. Μετά απο αυτό που διαβάσετε,τι θα κάνατε?

    • Ναί
      67
    • Όχι
      67


Recommended Posts

kala pou xeka8aristike auti i malakia pou diado8ike gia tis apousies

50 apouseis M.O 25-25 giati ama sinexize auto 8a eixe ginei tis trelis mesa stin ellada pantos guys vlepo oti nane ginete mesa sto ipourgio paidias oti tou katevei tou ka8enos to kanei nomo .......

twra dn pisteuw oti iparxei kapoios logos na ginei katalipsei (gia to diko mas sxoleio) (gia ta alla dn xerw ti provlimata exoune)

ΧΑΖΟΙ ΕΙΣΤΕ;

ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΕΝΑ ΛΟΓΟ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ 25 ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΕΣ,ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ως ενεργό μέλος των καταλήψεων (εννοώ ότι είμαι στο σχολείο από τα ξημερώματα και βοηθάω στο κλείσιμο του) προσωπικά η εμπειρία μου λέει ότι ένα σχολείο δεν πρόκειται να παραμείνει κλειστό εαν δεν υπάρχουν αιτήματα.. το πολύ να χάσουν μερικές ώρες. Ένα σχολείο ΔΕΝ γίνεται να είναι κλειστό χωρίς αιτήματα που στέκουν, οπότε αυτοί που είναι εναντίον των καταλήψεων απλά δεν έχουν κάτσει να σκεφτούν αν όντως υπάρχει κάποιος λόγος για το σχολείο να είναι κλειστό.

 

Αυτό που ακούω συνέχεια είναι ότι μένει πίσω η ύλη και μετά οι καθηγητές βιάζονται.. Βέβαια αυτό σας ένοιαξε, όταν κάνετε το ένα κενό μετά το άλλο επειδή οι καθηγητές απεργούν δεν σας ενδιαφέρει έτσι? Και στο κάτω κάτω ας μην κοροιδεύομαστε, όλοι όσοι θέλουμε να περάσουμε κάπου κάνουμε φροντηστήρια.

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΖΟΙ ΕΙΣΤΕ;

ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΕΝΑ ΛΟΓΟ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ 25 ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΕΣ,ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ

να πηγαίνουν κάθε μέρα πρώτη ώρα σχολείο ΟΛΟΙ.
Link to comment
Share on other sites

να πηγαίνουν κάθε μέρα πρώτη ώρα σχολείο ΟΛΟΙ.

Μια φορά άκουσα από έναν καθηγητή κάτι που πολλοί παρεξήγησαν, είπε "αν ήταν στο χέρι μου θα καταργούσα εντελώς το απουσιολόγιο, ο καθένας να έρχεται επειδή το θέλει, επειδή ξέρει τι θέλει για το μέλλον του και όχι επειδή τον υποχρεώνουμε".

 

Πες μου τώρα εσύ, γιατί να μειώσουν τις απουσίες που δικαιούται ο κάθε μαθητής να κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά άκουσα από έναν καθηγητή κάτι που πολλοί παρεξήγησαν, είπε "αν ήταν στο χέρι μου θα καταργούσα εντελώς το απουσιολόγιο, ο καθένας να έρχεται επειδή το θέλει, επειδή ξέρει τι θέλει για το μέλλον του και όχι επειδή τον υποχρεώνουμε".

 

Πες μου τώρα εσύ, γιατί να μειώσουν τις απουσίες που δικαιούται ο κάθε μαθητής να κάνει?

Άλλο ο καθηγητής αυτος , και άλλο ο καθε καθηγητης και αλλο ο/η υπουργός ...
Link to comment
Share on other sites

να πηγαίνουν κάθε μέρα πρώτη ώρα σχολείο ΟΛΟΙ.

Μαλακια ειπα,Typo

 

25 ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΕΣ

 

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά άκουσα από έναν καθηγητή κάτι που πολλοί παρεξήγησαν, είπε "αν ήταν στο χέρι μου θα καταργούσα εντελώς το απουσιολόγιο, ο καθένας να έρχεται επειδή το θέλει, επειδή ξέρει τι θέλει για το μέλλον του και όχι επειδή τον υποχρεώνουμε".

 

Πες μου τώρα εσύ, γιατί να μειώσουν τις απουσίες που δικαιούται ο κάθε μαθητής να κάνει?

επειδή είναι άνιμαλς.

 

πολύ σωστό αυτό που είπε ο καθηγητής.

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά άκουσα από έναν καθηγητή κάτι που πολλοί παρεξήγησαν, είπε "αν ήταν στο χέρι μου θα καταργούσα εντελώς το απουσιολόγιο, ο καθένας να έρχεται επειδή το θέλει, επειδή ξέρει τι θέλει για το μέλλον του και όχι επειδή τον υποχρεώνουμε".

Μα δεν είναι υποχρεωτική η δευτεροβάθμια εκπαίδευση...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πιστεύω ότι φέτος αξίζει να γίνουν κάποιες καταλήψεις ή έστω κάποιες εκδηλώσεις , ώστε να προλάβουμε την εφαρμογή του άθλιου μελλοντικού εκπαιδευτικού συστήματος που θα εφαρμοστεί για αυτούς που θα μπούν του χρόνου στο Λύκειο.

 

Το καινούργιο σύστημα, όχι μόνο δεν βελτιώνει την κατάσταση περιορίζοντας τα φροντιστήρια , αλλά την κάνει ακόμα χειρότερη!

Κι αυτό δεν το βγάζω από το μυαλό μου, έχω συζητήσει με άτομα που μετρούν 30-35 χρόνια στην εκπαίδευση.

 

Ένας αγώνας από μέρους μας για την προστασία των επόμενων δεν μου φαίνεται άσκοπος.

Κι εσύ που πας τώρα γυμνάσιο, όποιος και να είσαι, κάτσε ψάξε και μάθε γιατί του χρόνου δεν θα περάσεις καθόλου καλά.

 

Η κατάληψη είναι μια διαδικασία που παλιώτερα θα φάνταζε απίθανη, και κάποιοι έχυσαν αίμα ώστε να μπορούμε εμείς σήμερα να αγοράζουμε 2 αλυσίδες, να κλειδώνουμε την πόρτα και να την σκαπουλάρουμε μονο με μια επίπληξη.

Με σωστο σκοπό , συλλογικότητα αλλά και ΛΟΓΙΚΗ, μια κατάληψη ίσως βελτιώσει την κατάσταση.

 

Αν τώρα γίνει κατάληψη για το χάσιμο του μαθήματος, αξίζει ένα ομοιόμορφο /πάρτα σε αυτούς που την κάνουν.

 

Όσο για τις απουσίες, ισχύει το προπέρσινο σύστημα (πέρισι υπήρξε αύξηση λόγω γρίπης) , οπότε πρέπει να σταματήσει αυτή η προπαγάνδα.

 

(Κι όταν σας μοιράζουν φυλλάδια απ'όξω από το σχολείο οι παραταξιακοί, διαβάστε τα με λίγη συγκέντρωση και θα τους κοροϊδεύετε και εσείς όπως πλέον τους δουλεύω και εγώ. Κάνα δυο κουκουέδες που μου 'δωσαν ενα φυλλάδιο έφαγαν της μουρλής το δούλεμα : Το χαρτί έλεγε οτι οι απουσιες μειώνονται στις 15 (!!!) ενώ ακριβώς από πίσω υπήρχε χαρτί που έλεγε τι ίσχυε με το θέμα των απουσιών , hahahaha!

 

 

Link to comment
Share on other sites

(Κι όταν σας μοιράζουν φυλλάδια απ'όξω από το σχολείο οι παραταξιακοί, διαβάστε τα με λίγη συγκέντρωση και θα τους κοροϊδεύετε και εσείς όπως πλέον τους δουλεύω και εγώ. Κάνα δυο κουκουέδες που μου 'δωσαν ενα φυλλάδιο έφαγαν της μουρλής το δούλεμα : Το χαρτί έλεγε οτι οι απουσιες μειώνονται στις 15 (!!!) ενώ ακριβώς από πίσω υπήρχε χαρτί που έλεγε τι ίσχυε με το θέμα των απουσιών , hahahaha!

 

 

Καλά αστους αυτούς ! αυτοι θένε να ξεσυκώνουν απλά τον κόσμο

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πιστεύω ότι φέτος αξίζει να γίνουν κάποιες καταλήψεις ή έστω κάποιες εκδηλώσεις , ώστε να προλάβουμε την εφαρμογή του άθλιου μελλοντικού εκπαιδευτικού συστήματος που θα εφαρμοστεί για αυτούς που θα μπούν του χρόνου στο Λύκειο.

 

Το καινούργιο σύστημα, όχι μόνο δεν βελτιώνει την κατάσταση περιορίζοντας τα φροντιστήρια , αλλά την κάνει ακόμα χειρότερη!

Κι αυτό δεν το βγάζω από το μυαλό μου, έχω συζητήσει με άτομα που μετρούν 30-35 χρόνια στην εκπαίδευση.

 

Ένας αγώνας από μέρους μας για την προστασία των επόμενων δεν μου φαίνεται άσκοπος.

Κι εσύ που πας τώρα γυμνάσιο, όποιος και να είσαι, κάτσε ψάξε και μάθε γιατί του χρόνου δεν θα περάσεις καθόλου καλά.

 

Η κατάληψη είναι μια διαδικασία που παλιώτερα θα φάνταζε απίθανη, και κάποιοι έχυσαν αίμα ώστε να μπορούμε εμείς σήμερα να αγοράζουμε 2 αλυσίδες, να κλειδώνουμε την πόρτα και να την σκαπουλάρουμε μονο με μια επίπληξη.

Με σωστο σκοπό , συλλογικότητα αλλά και ΛΟΓΙΚΗ, μια κατάληψη ίσως βελτιώσει την κατάσταση.

 

Αν τώρα γίνει κατάληψη για το χάσιμο του μαθήματος, αξίζει ένα ομοιόμορφο /πάρτα σε αυτούς που την κάνουν.

 

Όσο για τις απουσίες, ισχύει το προπέρσινο σύστημα (πέρισι υπήρξε αύξηση λόγω γρίπης) , οπότε πρέπει να σταματήσει αυτή η προπαγάνδα.

 

(Κι όταν σας μοιράζουν φυλλάδια απ'όξω από το σχολείο οι παραταξιακοί, διαβάστε τα με λίγη συγκέντρωση και θα τους κοροϊδεύετε και εσείς όπως πλέον τους δουλεύω και εγώ. Κάνα δυο κουκουέδες που μου 'δωσαν ενα φυλλάδιο έφαγαν της μουρλής το δούλεμα : Το χαρτί έλεγε οτι οι απουσιες μειώνονται στις 15 (!!!) ενώ ακριβώς από πίσω υπήρχε χαρτί που έλεγε τι ίσχυε με το θέμα των απουσιών , hahahaha!

 

 

Simfono Apolita File Mou !!!! Kai Olo To Sistima Pisteuw Oti Einai Mia Koroidia Mono Gia Na Pedeuoun Ta Paidia Tipota Allo

Oti Tou Kapnisei Tou Ka8enos Ginete Mesa Sto Ipourgio Paideias ...........

Oloi Einai AXRISTI

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΙΣ ΣΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ ΠΕΡΥΣΙ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΤΥΡΟΠΙΤΕΣ ΗΤΑΝ ΣΤΡΟΓΓΥΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ..φαντασου!

Link to comment
Share on other sites

aftos dn ine logos! emis exoume pio sovaro logo... i tiropita pou poulaei to kilikio ine strogili kai dn kseroume apo pou na arxisoume!!!!!!! eleos dld!!

 

edit: me prolabes re pants0 axxx :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...