Jump to content

(GR Guide)Οδηγός για Human Sagittarius


Phoenix4

Recommended Posts

HumanMale.png

 

Καλησπέρα παιδιά σας παρουσιάζω τον 3ο και μάλλον τελευταίο μου οδηγό που αφορά το Class Sagittarius στο Gracia Part II.

Δέχομαι τις απόψεις σας για να με διορθόσεται όπου έχω κάνει λάθος ή έχω ξεχάσει κάτι.

Παρακαλώ να μην βγει κάνεις εκτός θέματος με βρισιές λέγοντας "τι %#@ λες ρε" κ.τ.λ. Να ξέρετε ότι έκανα ότι μπορούσα.

 

Ο οδηγος περιεχει:

-Eικόνες

-Κείμενο

 

Ερωτίσεις:Κίτρινο χρώμα

Απαντίσεις:Κανονικό χρώμα (άσπρο)

Ξέρω να παίζω καλά LineageII αλλά δεν έχω παίξει ποτέ με Sagittarius ...

Πως επιτίθονται?

 

 

Οι Sagittarius είναι Human τοξότες και χαρακτηρίζονται για τα ισοροπιμένα στατιστικά τους και την μεγάλη ακτίνα βόλης που έχουν.Επιτίθονται με τόξα.

Εδώ είναι οι ποιο χρήσιμες κινήσεις τους.

 

 

DashDash.jpg-->Αυξάνεις την ταχύτητα σου για ένα χρονικό διάστημα.

AccuracyAccuracy.jpg-->Αυξάνει την ακρίβεια της επίθεσης καταναλώνοντας MP.

Battle ForceBattleForce.jpg-->Μεταφέρεις την δύναμη σου σε ένα μέλος της ομάδας σου.Άμα δεχθείς ζημιά αυτή η διαδικασία θα σταματίσει.

Vicious StanceViciousStance-1.jpg-->Αυξάνει το Crt.Dmg καταναλώνοντας MP.

Focus Skill MasteryFocusSkillMastery-1.jpg-->Αυξάνει σημαντικά το ποσοστό επιτιχίας των κινίσεων σου.Καταναλώνει MP για κάθε στιγμή που περνά.

Rapid ShotRapidShot.jpg-->Αυξάνει την ταχύτητα της επίθεσης σου. (Atck.Speed)

Counter DashCounterDash.jpg-->Όταν κάποιος σου επιτεθεί υπάρχει ελπίδα να αυξηθεί η ταχύτητα σου και των μελών της ομάδας σου.

Counter MindCounterMind.jpg-->Όταν κάποιος σου επιτεθεί υπάρχει ελπίδα να θεραπευτεί κάποιο ποσοστό του MP σου.

SnipeSnipe.jpg-->Συμαντικά αυξάνει την απόσταση βολής το P.atck τοCrt attack rate και την ακρίβεια του βέλους.Ακινητοποιείσε όσο είναι σε δράση αυτή η κίνηση.

Hawk EyeHawkEye.jpg-->Μειόνοντας το P.Def σου αυξάνεις την ακρίβεια του βέλους.

Ultimate EvasionUltimateEvasion.jpg-->Αυξάνεις ραγδαία την υπεκφυγη (Evasion) σου και την αντίσταση σε Debuff κινήσεις.

Soul of SagittariusSoulofSagittarius.jpg-->Αυξάνει το μέγιστο MP σου.

Spirit of SagittariusSpiritofSagittarius.jpg-->Μειόνει την κατανάλωση MP για κάθε κίνηση.

Blessing of SagittariusBlessingofSagittarius.jpg-->Μειόνει την ανάρωση τον κινήσεων.

Quiver of Arrow Grade AQuiverofArrowGradeA.jpg-->Εμφανίζεις 700 έως 2800 βέλη A-Grade χρησιμοποιώντας 1 κρύσταλλο A-Grade.

Quiver of Arrow Grade SQuiverofArrowGradeS.jpg-->Εμφανίζεις 900 έως 3600 βέλη S-Grade χρησιμοποιώντας 1 κρύσταλλο S-Grade.

Pain of SagittariusPainofSagittarius.jpg-->Θησιάζοντας ένα ποσοστό της ζωής σου θεραπεύεις το MP σου.

Lethal ShotLethalShot.jpg-->Ένα δολοφονικό βέλος που κάνει μεγάλη ζημιά στον αντίπαλο.Ελπίδες για δολοφονικό χτύπημα.

Stun ShotStunShot.jpg-->Μία βολή που μπορεί να ζαλίσει τον αντίπαλο.

Double ShotDoubleShot.jpg-->Δύο βέλη που εκτοξεύονται σε γρήγορη ευθεία βολη.

Hamstring ShotHamstringShot.jpg-->Ένα βέλος που χτύπαει τον αντίπαλο κάνοντας τον να χάσει ταχύτητα

Burst ShotBurstShot.jpg-->Ένα βέλος με εκρηκτικά που μπορεί να χτυπήσει πολλαπλούς αντιπάλους.

 

 

Ποια ειναι τα καλύτερα μέρη για Exp σε εναν Mid rate ή High rate server?

 

[Προσωπική μου άποψη]

1-20--->Elven Ruins ή έξω άπο Gludio

20-30--->Ruins of Agony ή Ruins of Despair

30-45--->Death Pass,Cruma Tower

47-61 ---> Dragon valley cave

61-70 ---> Παραμείνετε μέσα στην σπηλιά αν ο server που παίζεται είναι σχετικά High Rate αλλιός πηγαίνεται Wall of argos

70-80 ---> Ketra orc , Varka silenos , Hot springs

80-85--->Primeval Island, Monastery of Silence ,Forge of gods,Imperial Tomb

 

 

*Να προσέχεται πάντα το MP σας γιατί άμα φτάσει το 0 δεν θα μπορείτε να ρίχνετε βέλη!

*Μην βαράτε τα τέρατα που έχουν Bow Resist!Θα δυσκολευτίτε να τα σκοτώσετε και θα πάρετε σχετικά το ίδιο Exp που θα πέρνατε από τα αλλά που ίδιου επιπέδου.

*Άμα δείτε ότι δεν μπορείτε να αντιμετοπίσετε τα τέρατα στην καινούργια περιοχή που πήγατε πηγαίνεται πίσω στην παλιά και πάρτε κανά 2 lv ώστε να μπορείτε να σκοτώσετε τα τέρατα της καινούργιας περιοχής μετά!Άμα έχετε πρόβλημα στις περιοχές κάντε μου ένα pm!

Ποια είναι η κατάλληλη στολή που πρέπει να φορέσω?

 

Κανονικά πρέπει να φοράς Light armor αλλά σε πολούς PvP servers επιδή έχουμε όλα τα Buffs μπορούμε να φορέσουμε και Heavy ώστε να αυξήσουμε το P.atck

Ποια είναι η κατάλληλη Armor στα 20lv?

 

Mithril Banded Mail [light] D-grade MithrilBandedMail.jpg

 

Στα 40lv?

 

Theca Leather Armor [light] C-grade ThecaLeatherArmor.jpg

 

Στα 52lv?

 

Leather Armor of Doom [light] B-grade LeatherArmorofDoom.jpg

Στα 61lv?

Majestic Leather Armor [light] A-grade MajesticLeatherArmor.jpg

Στα 76lv?

 

Draconic Leather Armor [light] S-Grade DraconicLeatherArmor.jpg

Στα 80lv?

Dynasty Leather Armor [light] S80-Grade DynastyLeatherArmor.jpg

 

Τελικά ποια είναι η καλύτερη για εμένα στο μέγιστο επίπεδο μου?

 

Θα σου πρότεινα να βάλεις Dynasty Leather Armor ως και η ποιο καινούργια ή την Dynaster Heavy Weapon Master DynastyBreastplate-PvP.jpg

 

Ποιο όπλο να πάρω και σε ποια lv?

 

Στα 20lv πάρε το Dark Elven Bow DarkElvenBow.jpg

Στα 40lv πάρε το Crystallized Ice Bow με SA Quick Recovery CrystallizedIceBowSA-QuickRecovery.jpg

Στα 52lv πάρε το Bow of Peril με SA Quick Recovery BowofPerilSA-QuickRecovery.jpg

Στα 61lv πάρε το Soul Bow με SA Quick Recovery SoulBowSA-QuickRecovery.jpg

Στα 76lv πάρε το Dragonic Bow με SA Focus DragonicBowSA-Focus.jpg

Στα 80lv πάρε το Icarus Spitter με SA Focus IcarusSpitterSA-Focus.jpg

 

 

Ποια ειναι τα καλύτερα κοσμήματα (Jewels) που πρέπει να φοράει ένας Sagittarius?

 

Στα 20lv πάρε Elven Necklace ElvenNecklace.jpg,Elven EarringElvenEarring.jpg,Elven RingElvenRing.jpg [D-Grade]

Στα 40lv πάρε Aquastone Necklace AquastoneNecklace.jpg,Earring of Binding EarringofBinding.jpg,Aquastone Ring AquastoneRing.jpg [C-Grade]

Στα 52lv πάρε Necklace of Black Ore NecklaceofBlackOre.jpg,Earring of Black Ore EarringofBlackOre.jpg,Ring of Black Ore RingofBlackOre.jpg [b-Grade]

Στα 61v πάρε Majestic Necklace MajesticNecklace.jpg,Majestic Earring MajesticEarring.jpg,Majestic Ring MajesticRing.jpg [A-Grade]

Στα 76lv πάρε Tateossian Necklace TateossianNecklace.jpg,Tateossian Earring TateossianEarring.jpg,Tateossian Ring TateossianRing.jpg [s-Grade]

Στα 80lv πάρε Dynasty Necklace DynastyNecklace.jpg,Dynasty Earring DynastyEarring.jpg,Dynasty Ring DynastyRing-1.jpg [s80-Grade]

 

Ωραία... αυτά από τα απλά κοσμήματα.Από τα Epic [Raid Jewels]ποια να πάρω?

 

Necklace of Valakas-->NecklaceofValakas.jpg

Earring of Antharas-->EarringofAntharas.jpg

Zaken's Earring-->ZakensEarring.jpg

Ring of Baium-->RingofBaium.jpg

Ring of Queen Ant-->RingofQueenAnt.jpg

 

 

Ωραία όλα αυτά αλλά είμαι σε δίλημα... ποια Dyes να βάλω?

 

Μπορείς και να μην βάλεις γιατί όπως είπαμε είναι ισοροπιμένο class αλλά άμα θες να βάλεις βάλε αυτά.

Dex4+ Con4-

Str4+ Con4-

 

 

Τώρα είμαι έτοιμος ! Αλλά...άμα βρω κάποιον που να θέλει να με σκοτώσει τι να κάνω?

 

[Πληροφορίες για PvP μόνο για High Rate-=-Mid Rate server με Full buffs και οι 2 παίχτες]

 

1)Sagittarius Vs Mages

 

Οι μάγοι βασικά είναι εύκολοι αντίπαλοι γιατί πέφτουν εύκολα (ειδικά άμα πιάσουμε πολλά Crt )

1α)Κάνετε stun και άμα πιάσει καλύτερο για σας.Πιάσει δεν πιάσει μετά κάντε Snipe και βαράτε τον μάγο.Καλύτερα για εσάς να κάνετε το Snipe σε καλή περιοχή (π.χ. όταν είστε Dino κάντε το στην μέση του νισιού)

1β)Κάνετε Ultimate Evasion,βαράτε και φεύγετε,βαράτε και φεύγετε.Καλύτερα να το κάνετε αυτό όταν τα βάζετε με έναν δυνατό μάγο ώστε να μην πάει άδικα το U.e.

 

2)Sagittarius Vs Supporters

 

Supporters=Eva's Saint κ.τ.λ. Μπορεί να δίχνουν εύκολοι αντίπαλοι αλλά δεν είναι ειδικά τώρα που στο Gracia Part II έχουν γίνει και nukers με Transformation.

2α)Καλύτερα να μένετε σε απόσταση γιατί μπορούν να σας κάνουν ισχυρά Debuffs όπως Block Wind Walk.Κάντε του stun και άμα δεν πιάσει κάντε Ultimate Evasion.Ύστερα ξέρετε την διαδικασία βαράτε και φεύγετε κ.τ.λ.

2β)Κάντε stun άμα πιάσει καλό για σας άμα δεν πιάσει τότε κάντε Snipe+Ultimate Evasion.Δεν προτείνετε και τόσο πολύ αυτός ο τρόπος γιατί μπορεί να φάτε κάνα ισχυρό Debuff.

 

3)Sagittarius Vs Daggers

 

Είναι έχθροι που ποτέ δεν πρέπει να τους υποτιμάς.Μπορούν από την μία στιγμή στην άλλη να φας 2,3 χιλιάδες ζημιά.

3α)Μην κάνετε το λάθος που κάνουν οι περισσότεροι τοξότες.ΜΗΝ ρίχνετε ένα βέλος και μετά φεύγετε αυτό δεν πιάνει στους Daggerades λόγο ότι είναι ποιο γρήγοροι από έσας και ότι τους αφήνετε την πλάτη σας ελεύθερη για να κάνουν Backstab.Λοιπόν κάντε Snipe και μετά κάντε stun.Άμα πιάσει το stun έχετε πολλές πιθανότιτες να νικίσετε.Άμα όχι απλά θα δυσκολευτίτε λίγο να τον ρίξετε.

 

4)Sagittarius Vs Tanks

 

Είναι σχετικά οι ποιο δύσκολοι εχθροί γιατί εκτός από την μεγάλη ζωή και P.Def έχουν και μεγάλη αντίσταση στα βέλη χάρις το Deflect Arrow.

4α)Έχετε ελάχιστες πιθανότιτες να πιάσει Stun λόγο του μεγάλου CON.Γιαυτό κάντε Hamstring Shot να πέσει το Speed του με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σας φτάσει.Τότε αρχίστε τα Lethal Shot και άμα πιάσει μετά χώστε κανονικά βέλη μέχρι να πέσει.Το καλό είναι ότι δεν θα μπορεί να σας κάνει μεγάλη ζημιά.

 

5)Sagittarius Vs Archers

 

Εδώ αντιμετοπίζετε το ίδιο είδος με εσάς.Εδώ νικάει ο καλύτερος και αυτός που θα χρησιμοποιείσει ποιο σωστά τα skill του.

5α)Κάνετε stun shot άμα πιάσει καλό για εσάς άμα δεν πιάσει δεν πειράζε συνεχίζουμε με Hamstring Shot για να πέσει το Speed του και να μην μπορει να μας πιάσει.Τότε κάνουμε εμείς U.e. και βαράμε και τρέχουμε.

5β)Κάνετε stun shot άμα πιάσει καλό για εσάς άμα δεν πιάσει δεν πειράζε συνεχίζουμε με Snipe και μετά κάνουμε U.e.

 

*Πάντα πριν αρχίσετε για PvP να έχετε ανοιχτά τα παρακάτω skills :

Accuracyskill0256.jpg

Vicious Stanceskill0312.jpg

Focus Skill Mastery skill0334.jpg (όποτε πρέπει γιατί καταναλώνει πολύ MP)

Spirit of SagittariusSpiritofSagittarius.jpg

Blessing of SagittariusBlessingofSagittarius.jpg

Rapid ShotRapidShot.jpg

__________________________________________________________________________________

Εδώ τελειώνει ο Οδηγός μου που μάλλον και τελευταίος γιατί βαρέθηκα :P

Ναι το ξέρω ότι έχει ξαναγίνει οδηγός για Sagittarius αλλά αυτός ο οδηγός περιέχει και τα skills του Gracia.

Παρακαλώ ΟΠΟΙΟΣ το κάνει Leach na δόσει

Credits:Phoenix και Source MaxCheaters.com

width=640 height=472http://i537.photobucket.com/albums/ff334/Angelos12/falling-dino.jpg[/img]

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kane mia diorthosi kai vale Plated Leather set sta C grade (STR +3, CON -1 poly kalo bonus) kai Doom light sta B.

 

EDIT: Sto archer vs archer pvp i taktiki tou shoot - kite den pianei giati exete idio range ki etsi tha se varaei ki autos.

Link to comment
Share on other sites

Kane mia diorthosi kai vale Plated Leather set sta C grade (STR +3, CON -1 poly kalo bonus)

 

Αυτήν εδώ λες? PlatedLeather.jpg

 

Doom light sta B.

 

Είχα σκοπό να το βάλω αλλά τώρα βρήκα το εικονίδιο.Fixed.

 

Sto archer vs archer pvp i taktiki tou shoot - kite den pianei giati exete idio range ki etsi tha se varaei ki autos.

Άμα είναι kamael ή Ms έχουν μικρό range (ο Ms άμα έχει Rapid Fire)

Άμα είναι Gs τον ξερπερνάει σε ταχύτητα γιατί ο Sagi έχει Dash

Άμα είναι Sagi ή και πάλι γενικά τοξότες οι αντίπαλοι.

 

5)Sagittarius Vs Archers

 

5α)Κάνετε stun shot άμα πιάσει καλό για εσάς άμα δεν πιάσει δεν πειράζε συνεχίζουμε με Hamstring Shot για να πέσει το Speed του και να μην μπορει να μας πιάσει.Τότε κάνουμε εμείς U.e. και βαράμε και τρέχουμε.

 

Nice Guide..Pl kalo..Ama ta enoseis me tou karma 8a vgaloun k gamw san sinolo.

 

Είχα σκοπό να το κάνω σαν του k4rma αλλά δεν ήταν του τύπου μου άλλαζα το σχέδιο ... ε και τότε ήταν σαν αντιγραφή εδώ είναι τελείος διαφορετικό :D

Link to comment
Share on other sites

Gj alla pio einai to nohma afou iparxi idi ena gia saggi

 

Ναι το ξέρω ότι έχει ξαναγίνει οδηγός για Sagittarius αλλά αυτός ο οδηγός περιέχει και τα skills του Gracia.

 

και αναφέρνω ποιο πολλές ταχτικές για PvP ,armor D,C,B,A . Έιναι διαφορετικός από του K4rMaArr0ws.Αυτός είχε κάνει τον οδηγό την εποχή του Interlude.

Link to comment
Share on other sites

na se rotiso niotho perifanos pou exei to elliniko section atoma san ke sena alla pou briskis ta ikonidia apo hopzone?

 

Lol νταξ δεν είναι και κάτι super  :P Ty για τα λόγια πάντως. και δεν έχω κάνει μόνο εγώ οδηγούς  :D

 

Εικονίδια από το Official site π.χ.  ~> http://www.lineage2.com/Knowledge/race_kamael_skill.html

Link to comment
Share on other sites

LOOOL twra to ida auto!!!!!

Egw evgaza pic apo l2 kai meta me photoshop tin ekova!!!! -.-

Link to comment
Share on other sites

me lei afto 2qw0689.jpg

 

Lol δεν σε αφήνει το Kaspersky να μπεις? GtP τέσπα

 

Λοιπόν πήγαινε www.lineage2.com->The Library->Races,Classes & Skills και έκει διαλέγεις για πια φυλή θες κ.τ.λ.

 

LOOOL twra to ida auto!!!!!

Egw evgaza pic apo l2 kai meta me photoshop tin ekova!!!! -.-

 

Χαχαχχα γιαυτό ήταν πετσοκομένο το Arcana Mace?  :P Ωραία τώρα ο επόμενος οδηγός σου θα είναι καλύτερος  :D

Link to comment
Share on other sites

LOOOL twra to ida auto!!!!!

Egw evgaza pic apo l2 kai meta me photoshop tin ekova!!!! -.-

Pw eleos...kai egw auto ekana kai m pire wra :D.Nc guide pantos.A kai na s pw to Counter mind dn to exw dei.Exw dei counter dash kai ena allo counter p einai kati paromio san to rapid shot.Btw se high rate vp servers kalitera na exeis dynasty weapon master gia na sks parapanw dmg.
Link to comment
Share on other sites

A kai na s pw to Counter mind dn to exw dei

 

Υπάρχει όμως :P

 

Exw dei counter dash kai ena allo counter p einai kati paromio san to rapid shot.

 

Το Counter Rapid Fire νομίζω .

 

Btw se high rate vp servers kalitera na exeis dynasty weapon master gia na sks parapanw dmg.

 

Το έγραψα και αυτό:

Τελικά ποια είναι η καλύτερη για εμένα στο μέγιστο επίπεδο μου?

Θα σου πρότεινα να βάλεις Dynasty Leather Armor ως και η ποιο καινούργια ή την Dynaster Heavy Weapon Master DynastyBreastplate-PvP.jpg

 

 

 

Tha ftiakseis ki allo?

 

Egw kourastika pia, me tis mlkies p akougontai

vP.jpg[/img]

 

Και εγώ ...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...