Jump to content

Παίζετε Ikariam.gr ;


TєђGëØrge

Recommended Posts

name tis polis evil city ^^ auti i ambrosia ti einai ? :P

 

για όσους κάνουν donate  ;D π.χ. από εκει που το πλοιο μεταφέρει 300 αγαθα στους donators θα μεταφέρει 500.Δεν επιρεαζει το παιχνιδι σιγά  8)

 

Mpika ston Delta 14:36 perioxi

 

μακρια μου  :(

 

 

To diko mou city name einai Babylon...Epeidi dn exw idea ti einai kai ti ginetai kan sto Ikariam, paizei kapoios na help ligo? na pei ti stoxous exoume ktlp? Thx

 

Είναι απλό  :D λοιπόν τώρα έχεις μια πόλη.Αυτη την πόλη πρεπει να την αναπτύξεις να την κάνεις αυτοκρατορια  ;D

 

1ον) Πήγενε εκεί που λέει "Το νησί μου" και πήγενε στο Πριονιστήριο.Εκεί βάλε τους εργάτες σου να μαζεύουν οικοδομικο υλικό ξύλο δηλαδή για να μπορείς να χτίζεις.Οσο ποιο πολλους εργάτες τοσο ποιο πολυ αγαθο και λιγοτερο χρυσο.Οσο ποιο λιγοι εργατες τοσο ποιο λιγο αγαθο και περισσοτερο χρυσο.

 

2ον)Χτισε στην πολη σου κτήρια οπως ακαδημια που θα σου προτινα να το κτισεις οσο ποιο συντομα μπορεις γιατι οι επιστιμονες σου θα ανακαλύπτουν καινουργιες εφευρεσεις  :D

 

3ον)Η εμπειρία σου στο παιχνίδι φένεται από τους πόντους σου.Πως τους βλέπεις?πηγαινε εκει που λεει "Το νησί μου" και πατα πανω στην πολη σου και δες ποσους ποντους εχεις :)

και άμα φτασεις τους 1000 ποντους θα σε βαλω στην συμμαχια που ειμαι  ;D ειμαστε 74 μελή.

 

4ον)στο μελλον θα μπορεις να κανεις και αποικιες σε αλλα νησια με αποτελεσμα να έχεις ποιο πολλες πολεις.

 

5ον) στην ακαδημια οι επιστιμονες σου θα ανακαλυπτουν εφευρεσεις. υπαρχουν 4 κατηγοριες.Διαλεξε πια πυστευεις οτι ειναι αναγκη για εσενα  ;)

Link to comment
Share on other sites

xxrxx εισαι και τυχερος το νησι σου έχει ως 2ερο αγαθο το μαρμαρο οτι καλυτερο θα μπορουσε να σου τυχη  ;D

Link to comment
Share on other sites

lipon eimai new kai eimai o L2GameZone eimai ''Epsilon'' kai perioxi 82:97

 

lipon 8elo kapies erotisis pezete online?

pos pezete?

ti akribos einai o skopos?

Link to comment
Share on other sites

   *  Όνομα: Evil City

   * Επίπεδο: 2

   * Παίκτης: WebM0nst3r

   * Πόντοι: 91

   * Σύμμαχος: -

 

 

jajaja xanete oloi sas :P

Link to comment
Share on other sites

lipon eimai new kai eimai o L2GameZone eimai ''Epsilon'' kai perioxi 82:97

 

lipon 8elo kapies erotisis pezete online?

pos pezete?

ti akribos einai o skopos?

 

Δες το μήνυμα που έκανα πάνω ;)

 

μπουτουγου μπες Delta που είμαι και γω ;D

 

* Όνομα: Evil City

* Επίπεδο: 2

* Παίκτης: WebM0nst3r

* Πόντοι: 91

* Σύμμαχος: -

 

 

jajaja xanete oloi sas :P

 

 

Info

 

* Όνομα: Phoenix

* Επίπεδο: 10

* Παίκτης: Phoenix

* Πόντοι: 18,821

* Σύμμαχος: SAG

 

1-0 :D

 

 

OK File katalava panw katw apla den mporesa na vrw auto pou mou eipes, to Πριονιστήριο

 

Όταν πατίσεις "Το νησί μου" εκεί που έχει κατί ξύλα ρε σι και λεει Δάσος :D

Link to comment
Share on other sites

Άμα θελεται και άλλες πληροφορίες για το παιχνίδι μπήτε καλύτερα στο φόρουμ του ~> http://board.ikariam.gr/ γιατί άμα κάτσω εγώ να εξηγώ το παιχνιδί θα νυχτώσουμε γιατί παίζετε με πολλους τρόπους και ταχτικες  ;D

Link to comment
Share on other sites

Δες την photo και θα καταλάβεις ;)

 

ywex78u6lv9du31pa9xb.jpg

 

PS: Έχω μία απορία ... έχω ξεμίνει ΕΝΤΕΛΩΣ απο μάρμαρο το νησί μου δεν έχει...μου έστειλε ένας φίλος μου για να περάσω το επίπεδο και τώρα έχω μείνει με 1 :D Πώς μπορώ να πάρω ?? :P

Link to comment
Share on other sites

# Κόσμος: Epsilon

# Παίκτης: Γιωργάκης

# Επίπεδο: 13

# Πόντοι: 4,332

# Σύμμαχος: GLI

---------------------

# Αθήνα = 40:29 = Θείο

# Θεσσαλονίκη = 35:26 Μάρμαρο

# Πάτρα = 40:28 = Κρύσταλλο

---------------------

 

Δημαρχείο - Τείχη της πόλης - Κρυσφήγετο

 

[big][big][big]Πάντα να έχετε τα "Τείχη της πόλης"wall.gif και το "Κρυσφήγετο"safehouse.gif ίδιο επίπεδο με το "Δημαρχείο"townHall.gif και στο "Κρυσφήγετο"safehouse.gif να έχετε όσους "κατασκόπους"spy_espionage.gif γίνεται ώστε να έχετε μια πολλή καλή άμυνα!

 

 

Δηλαδή δεν θα μπορούν να σας κατασκοπέυουν (θα υπάρχει μια μικρή πιθανότητα μόνο) και όταν σας κάνουν επίθεση στην πόλη σας θα έχετε πολύ πιο μεγάλη άμυνα και πιθανότητα νίκης![/big][/big][/big]

Link to comment
Share on other sites

 

Όνομα: ϟ Nikaia ϟ

Επίπεδο: 23

Παίκτης: Leonidas Ds

Βαθμολογία: 125,480

Στρατεύματα: 7,878

Χρυσός: 392,264

Κοσμος: Alpha

 

 

kai opoios pezei alpha as mou stilei ena message!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...