Jump to content

[Ερωτηση]Λαπτοπ Για Απλή Χρήση Lineage


'Baggos'

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω κάτι...

Επειδή από την ψυφιακή αλλυλεγγύη δίνουν λάπτοπ, θέλω να ρωτήσω αν παίζει παρακάτω που θα σας δείξω, Lineage Interlude.

Για απλή χρήση Lineage, όχι να παίζω με τις ώρες pvp και τέτοια. Ίσα θέλω να μπαίνω να δοκιμάζω NPC's, Java codes, τέτοια..

Αν δε κάνει όμως, προτείνεται ένα μέχρι 300 ευρώ που να κάνει την δουλειά που θέλω.

Απλά login εκεί, χωρίς να ανοίξει κανένα άλλο πρόγραμμα όπως Gameserver,LoginServer, Eclipse κτλπ. Αυτά θα λειτουργούν στο PC μου).

 

 

Επεξεργαστής CPU: Intel Celeron N2840 (2.16 GHz)
RAM Memory : 2 GB
Τύπος Δίσκου : HDD
Χωρητικότητα Δίσκου: 500 GB
Κάρτα Γραφικών: Intel HD και νομίζω είναι αυτή Graphics 4000.

 

(Το PC που έχω τώρα είναι gtp).

Edited by 'Baggos'
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα. Θα χρειαστεί να έχεις παράθυρα ανοιχτά ταυτόχρονα λόγω εξικονόμησης χρόνου, testing κ.α.

Κάτι που σημαίνει ότι με την RAM των 2 GB και αυτόν τον CPU θα αργεί να τα φορτώσει. Αυτά είναι κυρίως που θα χρειαστείς.

 

Μιας και δεν μου έρχεται κάποιο μαγαζί στο μυαλό, εκτός των αλυσίδων που έχουμε εντός Ελλάδας, ρίξε ένα ψάξιμο, τουλάχιστον μόνο τα ονόματα και δες μεταφορικά και τα λοιπά ποιο σε βολεύει.

Και postαρε τα εδώ αν είναι, να δούμε specs και να σου προτείνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα. Θα χρειαστεί να έχεις παράθυρα ανοιχτά ταυτόχρονα λόγω εξικονόμησης χρόνου, testing κ.α.

Κάτι που σημαίνει ότι με την RAM των 2 GB και αυτόν τον CPU θα αργεί να τα φορτώσει. Αυτά είναι κυρίως που θα χρειαστείς.

 

Μιας και δεν μου έρχεται κάποιο μαγαζί στο μυαλό, εκτός των αλυσίδων που έχουμε εντός Ελλάδας, ρίξε ένα ψάξιμο, τουλάχιστον μόνο τα ονόματα και δες μεταφορικά και τα λοιπά ποιο σε βολεύει.

Και postαρε τα εδώ αν είναι, να δούμε specs και να σου προτείνουμε.

Πόσο ποιο γρήγορο επεξεργαστή θα χρειαστεί για Interlude φίλε?

 

Intel Celeron N2840 (2.16 GHz) - Σχετικά καλύτερο από ένα Intel Pentium D 930(3.0 GHz) που πριν 4 χρόνια χρησιμοποιούσε το νετ που πήγαινα και έπαιζα Interlude και Final Gracia.

Μνήμη Ram 2GB - Ακριβώς τόσο είχε και εκείνο. (Ασχέτως ότι είναι λίγη.. θα βάλω κιαλλη ram).

Σε κάρτα γραφικών, είχε καλή επάνω εκείνο...

Ήταν το χειρότερο νετ της περιοχής μου... Αλλά έπαιζες με 3 παράθυρα άνετα..

Σήμερα ποια η διαφορά και δε θα παίξει? Δεν άλλαξε κάτι.. Μάλλον δεν ανέφρα ότι θέλω για Interlude.

Από το λάπτοπ δε θα ανοίγω κάτι άλλο...  Eclipse, GameServer, LoginServer, κτλπ, θα τα έχω από το PC μου. Απλά login εκεί..

Edited by 'Baggos'
Link to comment
Share on other sites

Απλά login εκεί, χωρίς να ανοίξει κανένα άλλο πρόγραμμα όπως Gameserver,LoginServer, Eclipse κτλπ. Αυτά θα λειτουργούν στο PC μου).

Γι αυτό το λόγω.

Ασχέτως εάν μπορεί να τρέξει το game, τα προγράμματα που ανέφερες και η ταυτόχρονη χρήση τους θα λυγίζουν την υπολογιστική του δύναμη.

Δουλεία μπορείς να κάνεις σε γενικές γραμμές. Το θέμα είναι και πως θα την κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό το λόγω.

Ασχέτως εάν μπορεί να τρέξει το game, τα προγράμματα που ανέφερες και η ταυτόχρονη χρήση τους θα λυγίζουν την υπολογιστική του δύναμη.

Δουλεία μπορείς να κάνεις σε γενικές γραμμές. Το θέμα είναι και πως θα την κάνεις.

Ναι.. Στο λάπτοπ δεν θα ανοίγει κάποιο πρόγραμμα. Όλα θα είναι στον υπολογιστή μου ανοιχτά.. Απλό Login από το laptop.

Στο PC μου θα περνάω ας πούμε τα NPC ή τον κώδικα, θα ανοίγω το game/login, και μετά θα πηγαίνω λάπτοπ να μπαίνω Lineage.

Δεν θα τρέχει κάτι άλλο στο λάπτοπ.. Παραμόνο θα μπαίνει Lineage Interlude. Κατάλαβες? Ίσα για δοκιμή το χρειάζομαι.. δε θέλω να παίζω κάτι εκεί.

Αυτό θέλω να κάνω, θα λειτουργεί πιστεύεις? Τώρα βέβαια, ψάχνω μπας βρω κάτι καλύτερο μέχρι 300 ευρώ, Αλλά εκεί παίζουν όλα... Από 380+ ευρώ αρχίζουν τα καλά..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω κάτι...

Επειδή από την ψυφιακή αλλυλεγγύη δίνουν λάπτοπ, θέλω να ρωτήσω αν παίζει παρακάτω που θα σας δείξω, Lineage Interlude.

Για απλή χρήση Lineage, όχι να παίζω με τις ώρες pvp και τέτοια. Ίσα θέλω να μπαίνω να δοκιμάζω NPC's, Java codes, τέτοια..

Αν δε κάνει όμως, προτείνεται ένα μέχρι 300 ευρώ που να κάνει την δουλειά που θέλω.

Απλά login εκεί, χωρίς να ανοίξει κανένα άλλο πρόγραμμα όπως Gameserver,LoginServer, Eclipse κτλπ. Αυτά θα λειτουργούν στο PC μου).

 

 

Επεξεργαστής CPU: Intel Celeron N2840 (2.16 GHz)

RAM Memory : 2 GB

Τύπος Δίσκου : HDD

Χωρητικότητα Δίσκου: 500 GB

Κάρτα Γραφικών: Intel HD και νομίζω είναι αυτή Graphics 4000.

 

(Το PC που έχω τώρα είναι gtp).

 

Δύσκολα.

 

  :dat: Dat. + του ο,τι αν η κάρτα γραφικών σου είναι της μάπας, δεν νομίζω να αντέξει ειδικά το λάπτοπ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. Στο λάπτοπ δεν θα ανοίγει κάποιο πρόγραμμα. Όλα θα είναι στον υπολογιστή μου ανοιχτά.. Απλό Login από το laptop.

Στο PC μου θα περνάω ας πούμε τα NPC ή τον κώδικα, θα ανοίγω το game/login, και μετά θα πηγαίνω λάπτοπ να μπαίνω Lineage.

Δεν θα τρέχει κάτι άλλο στο λάπτοπ.. Παραμόνο θα μπαίνει Lineage Interlude. Κατάλαβες? Ίσα για δοκιμή το χρειάζομαι.. δε θέλω να παίζω κάτι εκεί.

Αυτό θέλω να κάνω, θα λειτουργεί πιστεύεις? Τώρα βέβαια, ψάχνω μπας βρω κάτι καλύτερο μέχρι 300 ευρώ, Αλλά εκεί παίζουν όλα... Από 380+ ευρώ αρχίζουν τα καλά..

Πες έτσι. Τότε ναι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παίδες... Θα κοιτάξω όταν το πάρω και θα πω τελικά τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...