Jump to content

Ο Νομος Στην Ελλαδα Για Τους Τυπικους Ελεγχους Κτλ


HardCoreIV

Recommended Posts

Οκει, ειμαι ενας 16 χρονος, και θελω να μαθω δυο τρια πραγματα σχετικα με τους αστυνομικους

 

Πρωτα απ ολλα, οπως ειπα ειμαι 16, πρεπει να εχω ταυτοτητα παντα μαζι μου? Μπορει ενας αστυνομικος να με παει στο τμημα επιδη δεν ειχα ταυτοτητα μαζι μου?

 

Μπορει ενας αστυνομικος να με ψαξει χωρις την θεληση μου η δεν ρωτιουνται αυτα?

 

Πραγματα που να με κανουν υποπτο δεν εχω πανω μου, ουτε καν που καπνιζω, ντυνομαι κανονικα και ειμαι παντα με τα ποδια, γιατι να με σταματησουν? επδ δεν ειμαι ελληνας? γιατι καθε φωρα που μου εχει τυχει και με εχουν ρωτησει απο που ειμαι και οταν λεω απο την αλβανια με κοιτανε με υφος λες και λενε, θα σε ψαξουμε πουστη θα βρουμε το χορτο πανω σου και θα σε παμε πισω στην χωρα σου.

 

Ειμαι στην ελλαδα γυρω στα 15 χρονια γιατι πρεπει να νιωθο φοβο αντη για ασφαλεια καθε φορα που με πλησηαζει ενας αστυνομηκος....

 

Εαν εχετε κατι παραπανω να πειτε ριχτε το, ετσι για να ειμαστε ενημεροι και να ξερουμε τι μας γινεται ως πολιτης και ποια ειναι τα δικαιωματα μας

 

(δεν ηξερα που αλλου να ρωτησω για αυτο το θεμα...και σορρυ για τα ορθογραφικα μου btw)

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να έχεις ταυτότητα πάνω σου γιατί μπορούν να σε πάνε για εξακρίβωση στοιχείων ... Το να σε ψάξουν στον δρόμο ΔΕΝ έχουν το δικαίωμα αλλα το κάνουν...

Είναι αναλόγως σε τι μπάτσο θα πέσεις ... τώρα ο τρόπος που σε κοιτάνε που λες δες καλύτερα τα ποσοστά της χ.α στην αστυνομία ... Απλά είναι όλοι φασίστες... 

Να κοιτάς να μην έχεις πάνω σου ... Να το πίνεις πριν βγεις ...

Link to comment
Share on other sites

δεν καπνιζω... τιποτα. ουτε κανονικο τσιγαρο ουτε το αλλο. δεν τα εχω δοκιμασει ποτε. το θεμα ειναι οτι μας σταματνε οχι μονο στην πλατιες που αραζουμαι αλλα και στο δρομο για σπιτι -.- :/

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση, αλλά τυχαίνει να είσαι προκλητικός με τη παρέα σου και για αυτό το λόγο σας κάνουν έλεγχο ?

 

Αν όχι, επειδή είσαι και μικρός, πάρε το πατέρα σου και πηγαίντε στο τοπικό τμήμα για μια παρατήρηση του γεγονότος. ότι δηλαδή σου κάνουν επαλαμβανόμενους ελέγχους χωρίς λόγο, ώστε να γνωστοποιηθεί το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

@MeVsYou προκλητικοι οχι, δεν θα το ελεγα, ακριβως το αντιθετο, ειμαστε και λιγο φλωροι, να πεις οτι αραζουμε σε κανενα στενο ομως...οχι, τεσπα ευχαριστω θα μιλησω και με τους δικους μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να έχεις ταυτότητα πάνω σου γιατί μπορούν να σε πάνε για εξακρίβωση στοιχείων ... Το να σε ψάξουν στον δρόμο ΔΕΝ έχουν το δικαίωμα αλλα το κάνουν...

Είναι αναλόγως σε τι μπάτσο θα πέσεις ... τώρα ο τρόπος που σε κοιτάνε που λες δες καλύτερα τα ποσοστά της χ.α στην αστυνομία ... Απλά είναι όλοι φασίστες... 

Να κοιτάς να μην έχεις πάνω σου ... Να το πίνεις πριν βγεις ...

oloi fasistes!

malista dld an pane 100 ellines stin alvania kai oi 80 einai mpastardoi oi astunomoi ekei 8a einai diaforetikoi e?

sumfwnw oti einai malakia pou eisai sto mikro pososto swstwn metanastwn alla den pavei na uparxei i pleiopsifia pou se louzei kai sena

o ka8e malakas edw mesa na pei ti malakia tou na katigorisei amesws

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είδα αυτό το topic τώρα, μετανάστης που είχε πάρει πολιτικό άσυλο στην Ελλάδα ζήτησε πολιτικό άσυλο σε άλλη χώρα της Ε.Ε επειδή η Αστυνομία αδυνατεί να τους προστατέψει και μάλιστα συμμετέχει και αυτή σε επιθέσεις σε μετανάστες. Μαντέψτε τι έγινε στο δικαστήριο... Ναι η Ε.Ε δικαίωσε τον μετανάστη και του παρήχει πολιτικό άσυλο αναγνωρίζοντας την αδυναμία της ΕΛΑΣ άλλη μία ξεφτίλα για το μπουρδέλο μας.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

to na se stamatane den sumainei TPT.

kai emena me stamatane epeidi fwraw mplouzes tis xrusis augis. eno kseroun to poios eimai me pane sto tmima gia eksakruvwsi stoixeiwn epeidi den kouvalaw pote tautotita mazoi mou

perimenw san ton malaka meta na mou feroun tautotita.

 

to na se psaksoun epitrepete kanonika. kai sto tmima kai ston dromo.

to na se valoun xeiropedes den epitrepete.ektos kai ean exeis kana kilo prama mazoi sou.

Link to comment
Share on other sites

to na se stamatane den sumainei TPT.

kai emena me stamatane epeidi fwraw mplouzes tis xrusis augis. eno kseroun to poios eimai me pane sto tmima gia eksakruvwsi stoixeiwn epeidi den kouvalaw pote tautotita mazoi mou

perimenw san ton malaka meta na mou feroun tautotita.

 

to na se psaksoun epitrepete kanonika. kai sto tmima kai ston dromo.

to na se valoun xeiropedes den epitrepete.ektos kai ean exeis kana kilo prama mazoi sou.

Μην πιστεύεις πούστη λόγια και πουτάνας μοιρολόγια

 

NUFF SAID.

Link to comment
Share on other sites

Μην πιστεύεις πούστη λόγια και πουτάνας μοιρολόγια

 

NUFF SAID.

Για να πιούνε καφεδάκι τον πάνε στο τμήμα μάλλον μπερδεύτηκε.

Link to comment
Share on other sites

to na se psaksoun epitrepete kanonika. kai sto tmima kai ston dromo.

to na se valoun xeiropedes den epitrepete.ektos kai ean exeis kana kilo prama mazoi sou.

δεν τα ξερεις καλα μου φαινεται.

ΔΕΝ εχουν το δικαιωμα να σε ψαξουν οπουδηποτε εαν δεν εχουν καποια κατηγορια για σενα και με στοιχεια εννοειτε.

Εγω καθε φορα που με σταματανε και μου λενε να με ψαξουν τους λεω οτι θα κατσω να με ψαξουν μονο εαν μου φερουν εισαγγελεα να επιβλεπει γιατι στο παρελθον οι πουστιες που εχουν κανει στον κοσμο οι σκατομπατσοι ξεπερνανε καθε οριο οπως π.χ. περσι με τον πιτσιρικα με τις βομβες μολοτοβ που υποτιθεται πως ειχε στην τσαντα του ενω του τις βαλανε αυτοι και μαλιστα μπροστα στην καμερα..

τεσπα εχεις το δικαιωμα να ζητησεις επιβλεψη εισαγγελεα εαν θελουν να σε ψαξουν μονο και μονο απο αυτο ομως επειδη βλεπουν οτι ξερεις τα δικαιωματα σου και δεν εισαι κανενας ψαρακλας δεν προκειτε να μπουν καν στον κοπο θα σε αφησουν να φυγεις.

Οσο για την ταυτοτητα την κουβαλας παντα μαζι σου για να μην σου ζαλιζουν τα αρχιδια και να μην σε τραβανε χωρις λογο στο τμημα για εξακριβωση.

Link to comment
Share on other sites

Μην πιστεύεις πούστη λόγια και πουτάνας μοιρολόγια

 

NUFF SAID.

 

Για να πιούνε καφεδάκι τον πάνε στο τμήμα μάλλον μπερδεύτηκε.

kai ontos gunete. pisteueis den pisteueis sta @@ mou 

Link to comment
Share on other sites

po analoga pios 8a se psaksei kai ti va8mo exei o astifulakas

asfalitis kai OPKE exoun dikaiwma pantou kai panta

allwste an eisai ka8aros den exeis na fovi8eis kati

episis to na lete i mpatsoi einai xrusi augi einai astoxo apo ti stigmi pou to megalutero pososto pou xtupisan oi mpatsoi se pososto sti xrusi augi itan 50%

100-50=50 opote max oi misoi na einai xrusaugites

tous vaftisate osous sas enoxloun kai vlepete einai xrusaugites

den to suzitw den einai kai syriza alla den einai oloi... kai epeidi exw filous neous mesa stin astunomia kai kapious palious dioikites i xrusi augi anevainei oxi gt einai filikoi pros tous enstolous apla gt milaei gia nomous pou rixnoun tin tromokratia kai tin asfaleia tou politi kai tou enstolou

den ginete na se kunigane me ak-47 kai na prepei na sou riksoun prwta gia na rikseis kai den prepei na plirwnoun monoi tous ta aleksisfera klp...

opoio komma ftiaksei autous tous nomous 8a parei mazi tou toulaxiston tous mpatsous

to na vrizete tous mpatsous gt etsi sas kapnise i gt einai moda einai toso anwrimo oso to na fanatizeste me tin via pou askeite apo entolis twn mpatswn (dendias kai twra enas kikilias)

ksulo ston MATatzi pou xtupise tin ka8aristria alla panw apo ola autoi einai ergaleia kai oxi autovoula onta na vreite autous pou dinoun tis entoles oxi ta paidia gia 600 euro pou trwne ximika kai den kserw kai gw ti

anoixte to mualo sas ligo

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now


×
×
  • Create New...