Jump to content

Gr Curiosity


Recommended Posts

O Dask έχει κάνει διαγραφή λογαριασμού.

 

Πάντως αν όντως θες να κουβαληθείς παίζε ad carry. 9 στα 10 game δεν έχει σημασία το πόσο καλά ή άσχημα θα τα πας ως ad στο solo q. Γι αυτό τα ad είναι πάντα ζώα και συνήθως ό,τι ζώο πετυχαίνεις στο solo q έχει στα most played του 5-6 ad carry.

 

Το ίδιο ισχύει και για άλλους champs σε άλλα roles όπως Blitz, Heca, Shaco, Riven. Με τη διαφορά ότι για τους 3 τελευταίους πρέπει τουλάχιστον να ξέρεις να παίζεις τους χαρακτήρες και ας μην έχεις καθόλου ιδέα του game ή του role σου.

τα ξέρω ρε, έχει πλάκα πάντως να παίζω adc

 

βλέπω τα support να μην κάνουν αυτά που πρέπει να κάνουν και πάει ξεφτίλα το game τσάμπα και παρακαλάς να το πάρεις με 1-2 plays που θα κάνεις άμα δεν σου μπουν 3 άτομα και σε διαγράψουν...

Link to comment
Share on other sites

τα ξέρω ρε, έχει πλάκα πάντως να παίζω adc

 

βλέπω τα support να μην κάνουν αυτά που πρέπει να κάνουν και πάει ξεφτίλα το game τσάμπα και παρακαλάς να το πάρεις με 1-2 plays που θα κάνεις άμα δεν σου μπουν 3 άτομα και σε διαγράψουν...

Τι είδους plays θα κάνεις με το ad; :/

Link to comment
Share on other sites

Τι είδους plays θα κάνεις με το ad; :/

ezreal- poke,poke,poke μέχρι να υπάρξει ευκαιρία να πάω κοντά να τελειώσω το kill

            ulti για dragon/baron steal

            triforce μετά το bf για να έχεις κάποιο σοβαρό output

 

και γενικά με ezreal έχω βρει τρόπο να κουβαλάω αν και δεν είναι το meta του..

 

θα παίξω graves επίσης που βγάζει πιστεύω damage αν και έχεις μειονεκτήματα εναντίων πολλών adc αλλά θα μπορέσω να τα αντιστρέψω με το dmg και έχω το pool party από mystery gift awwwyissss

 

sivir δεν ξέρω αλλά δοκίμασα και με χαλάει η ulti που δεν δίνει atk speed :/

Link to comment
Share on other sites

ezreal- poke,poke,poke μέχρι να υπάρξει ευκαιρία να πάω κοντά να τελειώσω το kill

            ulti για dragon/baron steal

            triforce μετά το bf για να έχεις κάποιο σοβαρό output

 

και γενικά με ezreal έχω βρει τρόπο να κουβαλάω αν και δεν είναι το meta του..

 

θα παίξω graves επίσης που βγάζει πιστεύω damage αν και έχεις μειονεκτήματα εναντίων πολλών adc αλλά θα μπορέσω να τα αντιστρέψω με το dmg και έχω το pool party από mystery gift awwwyissss

 

sivir δεν ξέρω αλλά δοκίμασα και με χαλάει η ulti που δεν δίνει atk speed :/

Ashe και sivir είναι τα μόνα που μπορούν να κάνουν κάτι κατά κάποιον τρόπο..

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή είδα τι έλεγες πριν το edit. Δεν έχω gold MMR. Τουλάχιστον δεν είχα όλο το season. Έκανα να παίξω lol 1-2 μήνες και σκάσανε καπάκι και οι αλλαγές του preseason και έπεσα D5 από high D2/low D1 MMR. Τα AD παίζονται 9 στις 10 περιπτώσεις από χαζά άτομα και μπορώ να το στηρίξω με λογικά επιχειρήματα. Απλά αναρωτήσου γιατί πάντα το παιδάκι του team που περισσότερο γράφει παρά παίζει είναι το AD ή κάποιος που παίζει main AD.

 

Δε λέω ότι είναι εύκολο ή άχρηστο role ή ότι όσοι παίζουν είναι αυτομάτως ηλίθιοι, απλά είναι αρκετά ελκυστικό role για τέτοια άτομα. Παίζουν διάφορα, βλέπουν αποτελέσματα μόνο με AD, άρα συνεχίζουν να παίζουν AD.

Edited by Fortuna
Link to comment
Share on other sites

Ashe και sivir είναι τα μόνα που μπορούν να κάνουν κάτι κατά κάποιον τρόπο..

δοκίμασε obama να δεις πόσο πολύ κουβαλάει. κουβάλημα, όχι μαλακίες

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε obama να δεις πόσο πολύ κουβαλάει. κουβάλημα, όχι μαλακίες

Πώς θα κουβαλήσεις με obama με 4 άτομα που δεν εμπιστεύεσαι και ένα fed enemy top/mid/jungle;

 

Το έχω χιλιάδες φορές το έργο. Ένα μέτρια top/mid/jungle/support κουβαλάνε ένα ad. Ένα πολύ fed ad δεν κουβαλάει κανέναν.

Edited by Fortuna
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά τώρα λέμε στην περίπτωση που θα παίξεις adc..γενικά δε θα παίξεις adc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...