Jump to content

[GR]DREAM TEAM PICKS BY FORTUNA - ΜΑΘΕΤΕ ΚΑΚΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ


Fortuna

Recommended Posts

Δεν είναι δηλαδή από τα AD που όταν παίρνει συμπαίκτης μου λέω "Ωραία, πάμε να σκίσουμε πρωκτούς."

Link to comment
Share on other sites

Πριν παίζαμε 4 χαρακτήρες από το dream team και έναν από τους κακούς. Και έτυχε και έπαιζα εγώ αυτόν τον κακό ήρωα ;/

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα μόνο και μόνο επειδή είμαι σκορπιός στο ζώδιο και είναι fun, αλλά γενικά too lacking ;/

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν είχε λίγο μικρότερο cd το Q και το W έκανε ignore unit collision, ίσως να μετρούσε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλάκα, δεν είναι κακός ο skarner. Αν εξαιρέσεις την ulti, έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με τον Hecarim. Μικρό cd/damage στο Q με slow, που ο Hecarim δεν κάνει slow, ωραίο shield και καλό sustain από το W/E. Speed boost επίσης από το W και ωραίο initiation με supress ult που δεν την κάνεις counter.

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση....

 

Το speed boost του skarner δεν κάνει ignore unit collision και χάνεται άμα σπάσει η ασπίδα. Το Q χρειάζεται charge για να κόψει damage και να κάνει slow. Early game δεν είναι πάντα εύκολο, εκτός και αν έχει πέσει τρελό overextend. Τέλος, στο initiate απλά δε συγκρίνεται με το Hecarim...

 

Επίσης, ο Hecarim έχει κλάσης ανώτερο sustain στη ζούγκλα. Ούτε από mana μένει ούτε από HP.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω στο ότι παίζω κακό ad carry(πλέον), και ούτε είπα πως ο Skarner είναι πιο δυνατός από Hecarim, αλλά ούτε το αντίθετο. Είπα ότι μοιάζουν αρκετά όσο αφορά τη φόρμουλα που χρησιμοποιήσαν για να τους φτιάξουν. Πχ, και η Lux είναι κάτι σαν τη Morgana, όπως επίσης και ο Thresh με τον blitz. Grab, knock up, aoe cc.

 

Επίσης μπορείς να συγκρίνεις και τον Heimer με τον Mundo. Είναι και οι 2 το ίδιο άχρηστοι.

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο κοντινός χαρακτήρας στο Mundo είναι ο Trundle πιστεύω. Έχουν αρκετά κοινά.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now



×
×
  • Create New...