Jump to content

Ανέκδοτα


Matthew

Recommended Posts

-Καίγεται το σχολείο

-Και τι θα κάνουμε....;;

-Φέρε ξύλα μην σβήσει...

Link to comment
Share on other sites

Ο Τοτός επιστρέφει σπίτι του από το σχολείο και λέει στη μητέρα του :

- Μαμά, η δασκάλα με ρώτησε σήμερα αν έχω άλλα μικρότερα αδελφάκια, που θα πάνε κι αυτά στο ίδιο σχολείο.

- Πολύ ευγενικό το ενδιαφέρον της, σχολιάζει η μητέρα. Και τι είπε μόλις έμαθε πως είσαι μοναχοπαίδι;

- Δόξα σοι ο Θεός!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα ατύχημα πεθαίνουν ένας

Γερμανός, ένας Ιταλός και ένας

Ελληνας. Μόλις φτάνουν στον

παράδεισο, εμφανίζεται μπροστά τους ο Αγιος Πέτρος και τους λέει :

- Θα σας δώσω μια ευκαιρία για να μείνετε στον παράδεισο. Ο καθένας από εσάς θα πετάξει στην θάλασσα ένα αντικείμενο και εγώ θα βουτήξω για να το βρω. Αν δεν καταφέρω να το

βρω θα μείνετε στον παράδεισο

αλλιώς θα πάτε στην κόλαση. Συμφώνησαν όλοι με την πρόταση αυτή και άρχισαν να σκέφτονται τι θα

πετάξουν.

 

Πρώτος ο Γερμανός πετάει ένα κουμπί. Βουτάει ο Αγιος Πέτρος

και μετά από μισή ώρα βγαίνει με το κουμπί.

- Λυπάμαι αλλά θα πας στην κόλαση, λέει στον Γερμανό.

 

Στη συνέχεια έρχεται η σειρά του

Iταλού ο οποίος αποφασίζει να πετάξει μια τρίχα. Βουτάει ξανά ο Αγιος Πέτρος και μετά από δύο ώρες βγαίνει κρατώντας την τρίχα.

- Δυστυχώς αλλά και εσύ θα πας στην κόλαση, λέει στον Ιταλό.

 

Ερχεται και η σειρά του Ελληνα που πετάει κάτι στη θάλασσα. Βουτάει ξανά ο Αγιος Πέτρος, περνάει μια ώρα, περνάνε δύο ώρες, ο Αγιος πέτρος δεν

βγαίνει. Μετά από πέντε ώρες βγαίνει επιτέλους ο Αγιος Πέτρος και λέει στον Ελληνα :

- Δεν μπόρεσα να βρω αυτό που

πέταξες, μπράβο εσύ θα πας στον παράδεισο. Μπορείς όμως να μου πεις τι πέταξες γιατί έχω μεγάλη απορία;

Και απαντάει ο Ελληνας :

- Depon αναβράζον....!!!

Link to comment
Share on other sites

Ήταν λοιπόν κάποιος που είχε πρόβλημα με το "μόριο" του .. είχε πριστεί ! Αλλά ακόμη και πρησμένο ήταν τόσο μικρό που μόνο με τσιμπιδάκι μπορούσε να το πιάσει ..

Πάει λοιπόν στον γιατρό και του λέει ..

-Γιατρέ έχω πρόβλημα με το όργανο μου .. θα σας το δείξω αλλα σας παρακαλώ μην γελάσετε ..

- Γιατί να γελάσω ? Σας παρακαλώ .. επιστήμονας άνθρωπος .. έχουν δει τόσα και τόσα τα μάτια μου ..

Τελικά το δείχνει .. και ο γιατρός δεν άντεξε αρχίζει σκάει στα γέλια στα πατώματα χαχα χαχαχ (Απο το πόσο μικρή την είχε )

-Συγγνώμη που παραφέρθηκα .. αλλά πραγματικά δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο ..  Λοιπόν πείτε μου ποιό είναι ακριβώς το πρόβλημα σας ?

-Είναι πρησμένο !

Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος τρέχει με 200 στην Εθνική... Τον βλέπει ένας αστυνομικός, ανάβει σειρήνα και τον σταματάει. - Αδεια και δίπλωμα, του λέει. - Δεν έχω, λέει ο οδηγός. - Τρέχατε κύριε! - Έχετε δίκιο, αλλά βιάζομαι να μη μυρίσει το πτώμα στο πορτ-μπαγκάζ. - Πώς...; Εσύ τον σκότωσες; - Ναι, με το 45άρι που έχω στο ντουλαπάκι. Το όργανο καλεί μέχρι και τον αρχηγό της αστυνομίας. Ψάχνουν για το όπλο, τίποτα. Ψάχνουν για το πτώμα, πουθενά. - Που είναι το όπλο και το πτώμα που μας είπε το όργανο; ρωτάει ο αρχηγός. - Ξέρω και εγώ; λέει ο οδηγός. Αυτός είναι τρελός! Μπορεί να σας πει ότι έτρεχα κιόλας...!!

Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος τρέχει με 200 στην Εθνική... Τον βλέπει ένας αστυνομικός, ανάβει σειρήνα και τον σταματάει. - Αδεια και δίπλωμα, του λέει. - Δεν έχω, λέει ο οδηγός. - Τρέχατε κύριε! - Έχετε δίκιο, αλλά βιάζομαι να μη μυρίσει το πτώμα στο πορτ-μπαγκάζ. - Πώς...; Εσύ τον σκότωσες; - Ναι, με το 45άρι που έχω στο ντουλαπάκι. Το όργανο καλεί μέχρι και τον αρχηγό της αστυνομίας. Ψάχνουν για το όπλο, τίποτα. Ψάχνουν για το πτώμα, πουθενά. - Που είναι το όπλο και το πτώμα που μας είπε το όργανο; ρωτάει ο αρχηγός. - Ξέρω και εγώ; λέει ο οδηγός. Αυτός είναι τρελός! Μπορεί να σας πει ότι έτρεχα κιόλας...!!

palio alla kalo :P

Link to comment
Share on other sites

Λέει η μια ξανθιά στην άλλη:

-Βλέπεις αυτό το δάσος απέναντι;

Και απαντάει η άλλη;

-Όχι είναι κάτι δέντρα μπροστά και με ενοχλούν

Link to comment
Share on other sites

Το SMS όταν φασώνεσαι :

Κούκλα μου, Πότε θα σε ξανά δω;

 

Το SMS όταν είσαι σε σχέση : Μωρό μου! Σ’αγαπάω ! Μου λείπεις!

 

Το SMS όταν είσαι παντρεμένος :

Μωρό μου ! Βγάλε το κοτόπουλο

απ’τη κατάψυξη

 

Το SMS που λαμβάνω εγω :

Μοναδική προσφορά What’s Up

Μονο με 5 ευρώ έχεις 600 λεπτά και SMS...!!!

Link to comment
Share on other sites

Ένας πλούσιος κάνει πάρτι δίπλα στην πισίνα του. Μετά από ώρες διασκέδασης, η μουσική σταματάει κι ο πλούσιος ανακοινώνει

- Δίνω ένα εκατομμύριο δολάρια σε όποιον πάει από την μια άκρη της πισίνας στην άλλη, , κολυμπώντας ανάμεσα στους κροκόδειλους που έχει μέσα Καμιά κίνηση. Όλοι φοβούνται

- Δίνω δύο εκατομμύρια δολάρια κι ένα αυτοκίνητο σε όποιον κολυμπήσει μέσα στην πισίνα . Και πάλι κανείς δεν προσφέρεται. Ο πλούσιος όμως θέλει να διασκεδάσει

- Δίνω τρία εκατομμύρια δολάρια, ένα αυτοκίνητο και μια όμορφη γυναίκα Άκρα του τάφου σιωπή.

- Δίνω τεσσερα εκατομμύρια δολάρια, ένα αυτοκίνητο, μια όμορφη γυναίκα κι έναν π@@στη . Πλαφ! πέφτει κάποιος μες στην πισίνα, κολυμπάει σαν πύραυλος και βγαίνει απ την άλλη μεριά λαχανιασμένος αλλά σώος. Μόλις πατάει στη γη το πρώτο πράγμα που φωνάζει είναι

- Τον π@@στη, φέρτε μου τον πούστη

- Ηρέμησε, φίλε μου, θα στον φέρουμε

- Τον π@@στη θέλω, σας λέω, φέρτε μου τον π@ύστη

- Μα θα στον φέρουμε, τι κάψα είναι αυτή; του λέει ο πλούσιος

- Τον π@@στη θέλω , που μ' έσπρωξε στην πισίνα, αυτόν τον π@@στη θέλω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...