Jump to content

Απίστευτη συμπεριφορά της Χρυσής Αυγής στη Βουλή


MixHarder

Recommended Posts

Προκλητική - και απίστευτη - συμπεριφορά των βουλευτών της Χρυσής Αυγής μέσα στο Κοινοβούλιο προκάλεσε τη διακοπή της συνεδρίασης το μεσημέρι της Παρασκευής. Οι βουλευτές του κόμματος εκτόξευσαν πρωτοφανείς ύβρεις και απειλές κατά του κοινοβουλευτικού εκπροσώπου του ΠAΣOΚ Γιάννη Μανιάτη, ενώ νωρίτερα είχαν αποκαλέσει τον κ. Παπανδρέου «ελληνα κατά 25%», ζητώντας απο έναν εισαγγελέα «να πει στον Βενιζέλο "σκάσε"» σχετικά με τα όσα ο αρχηγός του ΠΑΣΟΚ είπε για τη λίστα Λαγκάρντ. Δείτε το βίντεο.

 

Το επεισόδιο σημειώθηκε κατα τη διάρκεια της συζήτησης της επερώτησης της Χρυσής Αυγής σχετικά με την ανακήρυξη της Ελληνικής Αποκλειστικής Ζώνης (ΑΟΖ).

 

Ολα ξεκινησαν όταν ο βουλευτής του κόμματος Ηλίας Κασιδιάρης είπε ότι «ο Παπανδρέου είναι 25% Ελληνας», ενώ αναφερθείς στον Βαγγέλη Βενιζέλο και τα όσα έχει υποστηρίξει σχετικά με την λίστα Λαγκάρντ, είπε ότι «δεν βρέθηκε ένας εισαγγελέας να του πει "σκάσε"».

 

Ο κ. Μανιάτης περιέγραψε τα όσα είπε ο κ. Κασιδιάρης ως «φασιστικά λεκτικά σκουπίδια», ενώ αργότερα ανεβαίνοντας στο βήμα έκανε λόγο για «οχετό ύβρεων και συμπεριφορές "καρφίτσας", παρακράτους και ταγμάτων εφόδου».

 

«Η Δημοκρατία θα νικήσει», πρόσθεσε και ακολούθησε πανδαιμόνιο από την πτέρυγα της Χρυσής Αυγής οι βουλευτές της οποίας έξαλλοι άρχισαν να εκτοξεύουν ύβρεις - «είστε κλέφτες και απατεώνες, είστε αλήτες και λαμόγια, θα λογοδοτήσετε γιατί 20 χρόνια κλέβατε τη χώρα»  - και αποχώρησαν.

 

Ο προεδρεύων Θανάσης Νάκος αναγκάστηκε να διακόψει για λίγα λεπτά την συνεδρίαση και οι χρυσαυγίτες βουλευτές αποχώρησαν από την αίθουσα ενώ στον διάδρομο συνέχισαν να εκστομίζουν υβριστικούς χαρακτηρισμούς για το ΠΑΣΟΚ, λέγοντας ότι «αν πάει στην Αργολίδα ο Μανιάτης θα τον πάρουν με τα πορτοκάλια».

 

Απαντώντας αργότερα στις απειλές ο κ. Μανιάτης είπε ότι «όποιος απειλεί βουλευτή του Ελληνικού κοινοβουλίου να ξέρει ότι αναλαμβάνει και την ευθύνη. Εγώ δηλώνω ότι θα συνεχίσω παρά τις απειλές να κατεβαίνω και να συνομιλώ με τους ανθρώπους της Αργολίδας. Δεν φοβάμαι. Είμαι όρθιος και θα κρατηθώ μέχρι τέλους όρθιος».

 

apo emena respect sthn X.A

 

πηγή:http://www.tanea.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν ήταν στημένο.

Συζήταγα με φίλους μου και μου λέγανε (και το πιστεύω) ότι όλα αυτά που κάνει η ΧΑ είναι για ψήφους. Δεκτό, κόμμα είναι και θέλει ψήφους να πάρει. Όλοι μας την έχουμε δει με τον οποιοδήποτε τρόπο να βοηθάει τους Έλληνες. Είτε με τη βία είτε νόμιμα. Όμως το αποτέλεσμα ειναι θετικό για τους Έλληνες που δέχονται τη βοήθεια τους. Αυτό το πράγμα δεν το είπε κανένας από τους φίλους μου. Αν όμως έβλεπαν το ΣΥΡΙΖΑ ή όποιο άλλο κόμμα να το κάνει αυτό θα έλεγαν " κοίτα ο ΣΥΡΙΖΑ βοηθάει τον κοσμο δίνοντας τρόφιμα, ρούχα κοκ. Για το λόγο αυτό θα τους δώσω στις επόμενες εκλογές την ψήφο μου." Δηλαδή σε αυτή την περίπτωση όλο αυτό δεν γίνεται για ψήφους; Μήπως γίνεται από την καλή τους την καρδιά;

 

Στημένο ξεστημένο, ήταν οι πρώτοι που τους φώναξαν εκεί μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Συζήταγα με φίλους μου και μου λέγανε (και το πιστεύω) ότι όλα αυτά που κάνει η ΧΑ είναι για ψήφους. Δεκτό, κόμμα είναι και θέλει ψήφους να πάρει. Όλοι μας την έχουμε δει με τον οποιοδήποτε τρόπο να βοηθάει τους Έλληνες. Είτε με τη βία είτε νόμιμα. Όμως το αποτέλεσμα ειναι θετικό για τους Έλληνες που δέχονται τη βοήθεια τους. Αυτό το πράγμα δεν το είπε κανένας από τους φίλους μου. Αν όμως έβλεπαν το ΣΥΡΙΖΑ ή όποιο άλλο κόμμα να το κάνει αυτό θα έλεγαν " κοίτα ο ΣΥΡΙΖΑ βοηθάει τον κοσμο δίνοντας τρόφιμα, ρούχα κοκ. Για το λόγο αυτό θα τους δώσω στις επόμενες εκλογές την ψήφο μου." Δηλαδή σε αυτή την περίπτωση όλο αυτό δεν γίνεται για ψήφους; Μήπως γίνεται από την καλή τους την καρδιά;

 

Στημένο ξεστημένο, ήταν οι πρώτοι που τους φώναξαν εκεί μέσα.

Egw palh den lew oti einai h kalhteri periptosh alla apo to na me phdane kalhtera autoi! ephtelous kapios ekfrastike gia ton kosmo mesa sthn voulh auto pou den 8a ekane kanena allo koma! kai giauto pistevo sths epomenes ekloges 8a anevoune arketa!
Link to comment
Share on other sites

Egw palh den lew oti einai h kalhteri periptosh alla apo to na me phdane kalhtera autoi! ephtelous kapios ekfrastike gia ton kosmo mesa sthn voulh auto pou den 8a ekane kanena allo koma! kai giauto pistevo sths epomenes ekloges 8a anevoune arketa!

Το θέμα είναι ότι δεν πρέπει να ανεβούνε. Γιατί οκ τώρα μας συμφέρει που είναι ρατσιστές με τους λαθροΌρκ αλλά όταν θα φεύγουν και δεν θα έχουν να ασχοληθούν με λαθροΌρκ θα αρχίσουν να λένε όποιος είναι κουφός, τυφλός, κουτσός θα διώκεται. Ουσιαστικά θα έχουμε ρατσισμό εναντίον αυτών που δεν τους αρέσει με σκοπό ένα είδος Αρείας Φυλής.

 

Μην το βλέπεις έτσι ότι είναι οι καλοί της υπόθεσης. Ακόμη και η κακή κριτική των ΜΜΜ είναι ένα είδος διαφήμισης για αυτούς και το εκμεταλλεύνται αυτό για να μαζέψουν κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

mlk exw sixafei na vlepw na uposthrizete thn xa...

 

dld ama kanoun etsi sthn boulh otan tha sas kuvernane ti tha kanoun "Unternehmen Marita" ??

 

 

 

 

mlkes dropisas pou mporeite na uposthrizete kati tetoio mono me auta pou ezhsan tote oi progonisas apo tous "nazistes"

 

 

vasika pws na to pw?? uposthrizoume auta pou vlepoume kai akoume oxi auta pou akolou8oune..

Link to comment
Share on other sites

Συζήταγα με φίλους μου και μου λέγανε (και το πιστεύω) ότι όλα αυτά που κάνει η ΧΑ είναι για ψήφους. Δεκτό, κόμμα είναι και θέλει ψήφους να πάρει. Όλοι μας την έχουμε δει με τον οποιοδήποτε τρόπο να βοηθάει τους Έλληνες. Είτε με τη βία είτε νόμιμα. Όμως το αποτέλεσμα ειναι θετικό για τους Έλληνες που δέχονται τη βοήθεια τους. Αυτό το πράγμα δεν το είπε κανένας από τους φίλους μου. Αν όμως έβλεπαν το ΣΥΡΙΖΑ ή όποιο άλλο κόμμα να το κάνει αυτό θα έλεγαν " κοίτα ο ΣΥΡΙΖΑ βοηθάει τον κοσμο δίνοντας τρόφιμα, ρούχα κοκ. Για το λόγο αυτό θα τους δώσω στις επόμενες εκλογές την ψήφο μου." Δηλαδή σε αυτή την περίπτωση όλο αυτό δεν γίνεται για ψήφους; Μήπως γίνεται από την καλή τους την καρδιά;

 

Στημένο ξεστημένο, ήταν οι πρώτοι που τους φώναξαν εκεί μέσα.

 

Ε ναι, οι άλλοι δεν τραβάνε παράνομα με κάμερες μέσα στη Βουλή.

 

 

Επίσης, δεν είναι οι πρώτοι που τους τα λένε. Είναι οι πρώτοι που τους τα λένε με τόσο απολίτιστο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, οι άλλοι δεν τραβάνε παράνομα με κάμερες μέσα στη Βουλή.

Βλέπεις που κολλάς; Στο γεγονός ότι ήταν παράνομο. Το γεγονός ομως ότι τους έκραξαν και εντός βουλής δεν σε ενδιέφερε επειδή το είπε η ΧΑ.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις που κολλάς; Στο γεγονός ότι ήταν παράνομο. Το γεγονός ομως ότι τους έκραξαν και εντός βουλής δεν σε ενδιέφερε επειδή το είπε η ΧΑ.

 

Από τη στιγμή που η ΧΑ μπορεί μόνο να "κράζει" και να μην ασχολείται με ιδιαίτερης σημασίας θέματα σε μια τέτοια περίοδο, δε θα τους στηρίξω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...