Jump to content

[GR]o L2 MxC μπορεί να ανοίξει με 75 € / month


K4rmaArr0ws

Recommended Posts

Επειδή είναι L2 off απαιτούνται υψηλές επιδόσεις. Έτσι ο υπολογιστής που θα κανουμε hosting θα κοστίζει καπου στα 2000 ευρώ.

 

CPU 
Mνημη RAM
1 x HD : SSD
1 x HD : SAS

Σύνολο = 1400 €

 

Λείπει το κουτί,τροφοδοτικό,ένας σκληρός ακόμα SATA ο οποίος δεν είναι και τόσο ακριβός (γυρω στο 80άρι maximum),καρτα γραφικων, ψύκτρα cpu, μητρική καρτα και software.

Αυτά θα τα αγοράσω εγώ, το θέμα είναι τα 1400 € που προανέφερα απο πάνω (CPU,RAM,SSD,SAS) θα μπούνε με δόσεις, οι οποίες βγαινουν για 3 χρονια 49 ευρώ/μηνα!

 

ΤΟ ερωτημα μου... ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΜΕ 6 ατομα στο staff να δίνουμε 8,5 € το μήνα?

 

Ιντερνετ ταχυτητα : Μενω plovdiv (bulgaria), με 25 ευρω εχω 100 mbit connection (θα την πληρωνω εγω)

 

DDOS security : Μεσω των εξειδικευμενων dev θα κανουμε οτι μπορουμε δυνατο να εξασφαλισουμε την αποκρυψη της σταθερης IP που θα διαθετει το μηχανημα

 

Website : εχω φιλο που μπορει να κανει μεγαλα πραγματα...ωστοσο υπαρχουν παρα πολλοι δυνατοι devs και στο maxcheaters που μπορουν να βοηθησουν εθελοντικα ωστε να γινει αυτο το ονειρο παλι πραγματικοτητα!

 

ΤΙ ΛΕΤΕ; ΜΠΟΡΟΥΜΕ?

 

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή μας λες ότι θα είναι homemade?

 

Οταν το colocation είναι 800$ / month , βρες εσυ μια λύση χωρις να σχολιαζεις...

Δεν γινεται τετοιες εποχες να πληρωνεις γουστα οσο κοστιζουν 3 ενοικια απο σπιτια... μην ειστε παιδια ή μην το παιζετε τρελιτσα

 

Καλυτερα να εχουμε το δικο μας hardware , παρα να κανουμε πλουσιους τους απαταιωνες που ταζουν λαγους με πετραχιλια και στο τελος κλεινουμε απο DDoS και απο λαθη τους

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή μας λες ότι θα είναι homemade?

To homemade einai sxetiko.Emeis stin ellada den mporoume na shkwsoume apo spiti mas server logw tou xamhlou internet kai elleipsh optikwn inwn(kallwdiwn),oso tromero pc kai na exoume.Sth bulgaria nmz exoun poly kalo internet an dn kanw la8os.

Pantws gia ddos protect h lysh brisketai sth russia: www.ddos-guard.net

Link to comment
Share on other sites

Ο Maxtor είναι OWNER

Egw Administrator

2 gms

1 global mod sto forum

1 dev

 

Μην αρχισετε , γιατι εγω admin ktlp , ειπα εξαρχης μεσω PM τον Νικο να αναλαβω μεχρι τα χριστουγγενα να τον ανοιξω αλλα ετσι οπως παει η ελλαδα δεν μπορω να φορτωθω ενα pc κοστους 50 ευρω για 3 χρονια. Αλλο να δινω 10 και αλλο 50

 

Ναι justice δες...

eimai mesa! pes mou pote ksekiname!

Link to comment
Share on other sites

Σπουδαζω Οδοντιατρικη, τα καθηκοντα μου ειναι υπερβολικα για την ηλικια μου, αλλα εχω θεληση και θελω να προωθησω αυτο το project , όποιος θέλει, ειμαστε "ανοιχτοι"

Link to comment
Share on other sites

φινιτο αν θελεις σου δειχνω τα εξαρτηματα για να καταλαβεις.

 

Και για να σε ενημερωσω, το software δηλαδη τα windows εχουν αξια 1000 λιρες αγγλίας τουτέστην 1200ευρω (γνησια μιλαω)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το ατομο ποσα θα δινει π.χ

 

γιατι να δωσει ο αλλος π ειναι στο forum μονο?

 

Βοηθάει με τον τροπο του... ΑΜΑ καθεσαι και ρωτας γιατι το ενα γιατι το αλλο θα μεινουμε στο γιατι...

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο σκανδαλο εγινε με τον προηγουμενο l2 mxc, αφου ο dev εκλεψε μεγαλο ποσο απο τα donates. Γι αυτο πρεπει ο καθενας να ειναι αρμοδιος στον τομεα του και οχι να μπλεκεται εκει που δεν τον παιρνει. Μεσω των donates, θα ελαφρύνεται το ποσο που θα καταβαλλει το καθε staff member.

Link to comment
Share on other sites

Βοηθάει με τον τροπο του... ΑΜΑ καθεσαι και ρωτας γιατι το ενα γιατι το αλλο θα μεινουμε στο γιατι...

δηλαδη το να βαλει καποιος π.χ 100 και 200 ευρω για να παρει εναν gm με access να μην εχει δηλαδη κερδος σε αυτο που κανει τι να λεει

 

επισης εισαι σιγουρος για το θεμα εμπιστοσυνης?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εσυ τωρα ψαχνεις 5 μαλακες να σου πληρωνουν το PC των ονειρων σου που θες να αγορασεις,να hostareis για 5-6μηνες το MXC και μετα να σου μεινει το PC?Εσυ Γαμας!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock