Jump to content

Official Spam Topic ☂


Maxtor

Recommended Posts

Ω ναι. Και αρκετά από τα εργαστήρια που γίνονται ανά δύο εβδομάδες ή θεωρίες, έχουν τύχει σε αργίες. Να δούμε στο τέλος τι ύλη θα μας παραδώσουν.

Plus αργίες, γιορτές κλπ οι μέρες είναι "μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού".

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι. Και αρκετά από τα εργαστήρια που γίνονται ανά δύο εβδομάδες ή θεωρίες, έχουν τύχει σε αργίες. Να δούμε στο τέλος τι ύλη θα μας παραδώσουν.

Plus αργίες, γιορτές κλπ οι μέρες είναι "μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού".

Και εμείς έχουμε κάτι κενά να δω πως θα τα μπαλωσουν.

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς έχουμε κάτι κενά, να δω πως θα τα μπαλώσουν.

Μην το σκέφτεσαι. Συχνή λύση προτείνονται τα σαββατοκύριακα. Or να σου πουν στην τελική κάτσε διάβασε τα μόνος σου. Εξαρτάται. Μιας και αυτή η εξεταστική θα είναι εμβόλιμη και ο όγκος των μαθημάτων που θα εξεταστούμε θα είναι μεγάλος, ίσως δείξουν μια μικρή επιείκεια. Είναι και οι ζέστες που αρχίζουν να έρχονται..

Link to comment
Share on other sites

Μην το σκέφτεσαι. Συχνή λύση προτείνονται τα σαββατοκύριακα. Or να σου πουν στην τελική κάτσε διάβασε τα μόνος σου. Εξαρτάται. Μιας και αυτή η εξεταστική θα είναι εμβόλιμη και ο όγκος των μαθημάτων που θα εξεταστούμε θα είναι μεγάλος, ίσως δείξουν μια μικρή επιείκεια. Είναι και οι ζέστες που αρχίζουν να έρχονται..

Καλό ανέκδοτο.

Link to comment
Share on other sites

Μην το σκέφτεσαι. Συχνή λύση προτείνονται τα σαββατοκύριακα. Or να σου πουν στην τελική κάτσε διάβασε τα μόνος σου. Εξαρτάται. Μιας και αυτή η εξεταστική θα είναι εμβόλιμη και ο όγκος των μαθημάτων που θα εξεταστούμε θα είναι μεγάλος, ίσως δείξουν μια μικρή επιείκεια. Είναι και οι ζέστες που αρχίζουν να έρχονται..

 

 

Συμφωνώ!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ!

 

Καλό ανέκδοτο.

 

Ισχύει. Και αν το καλοσκεφτείτε, πότε  καθηγητές (όχι όλοι) έδωσαν την πρέπουσα συμπεριφορά και προσοχή στο μάθημα και στον εαυτό τους, έτσι ώστε να τους σεβαστούν και οι φοιτητές, για να μην υπάρχουν τα διάφορα ερωτήματα που δημιουργούνται. Το ίδιο ισχύει και από την πλευρά των φοιτητών. Σίγουρα το να κάτσουμε να βλέπουμε κάθε φορά ποιος ευθύνεται γι αυτό ή ποιος περισσότερο ποιος λιγότερο, είναι χάσιμο χρόνου. Πρέπει να υπάρξει κατανόηση και συνεργασία μεταξύ των δύο πλευρών. Αυτό απαιτεί και κάποιο κόστος. Σίγουρα η εκπαίδευση αποτελεί κύριο συστατικό μιας αναπτυγμένης κοινωνίας, όσο και αυτό να την επηρεάζει οικονομικά. Γιατί όσο να 'ναι, δεν πρέπει να καλυφθούν μόνο αυτές οι ανάγκες. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάει θα πει κατανόηση. Να 'χεις μάθημα και λόγω φοιτητικών εκλογών να μην κάνεις.  ::)  :not bad:

Και τι προτείνεις να γίνει δηλαδή; Να καταργηθούν οι εκλογές; Δε ξέρω δε συμφωνώ με το πανηγύρι που στήνουν οι παρατάξεις σε αυτές τις εκλογές αλλά οκ πρέπει να υπάρχουν και αυτές αλλιώς πώς θα εκπροσωπείσαι;

Link to comment
Share on other sites

Και τι προτείνεις να γίνει δηλαδή; Να καταργηθούν οι εκλογές; Δε ξέρω δε συμφωνώ με το πανηγύρι που στήνουν οι παρατάξεις σε αυτές τις εκλογές αλλά οκ πρέπει να υπάρχουν και αυτές αλλιώς πώς θα εκπροσωπείσαι;

Νομίζω απάντησες μόνος σου στην ερώτηση που μου έθεσες. Προσωπικά η μόνη επαφή που είχα με τις κομματικές παρατάξεις ήταν, όταν ήμουν πρωτοετής και πήγα να κάνω την εγγραφή στην σχολή. Με έπιασαν εκεί και μου έλεγαν τηλέφωνο κι άλλες ιστορίες. Τους είπα να μου δώσουν αυτοί τα δικά τους και από τότε δεν με "ενόχλησαν". Αλλά και γενικότερα, στην μετέπειτα πορεία μου σαν φοιτητής πληροφορικής μέχρι τώρα, δεν είδα κάποια ιδιαίτερη πίεση των παρατάξεων να καλοπιάσουν κόσμο. Ίσως είναι και λίγο η ιδέα μου, γιατί δεν ταυτίζομαι πλήρως με αυτές. 

 

Άρα δεν μπορώ να καλύψω το σκέλος της απάντησης στο σημείο που αναφέρεις, τι προτείνω εγώ γι αυτό. Όσο αναφορά αυτά που θέλει η κάθε μια παράταξη να υλοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Και τι προτείνεις να γίνει δηλαδή; Να καταργηθούν οι εκλογές; Δε ξέρω δε συμφωνώ με το πανηγύρι που στήνουν οι παρατάξεις σε αυτές τις εκλογές αλλά οκ πρέπει να υπάρχουν και αυτές αλλιώς πώς θα εκπροσωπείσαι;

Αναλαμπές από την πολύ μαλακία? (photo)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω απάντησες μόνος σου στην ερώτηση που μου έθεσες. Προσωπικά η μόνη επαφή που είχα με τις κομματικές παρατάξεις ήταν, όταν ήμουν πρωτοετής και πήγα να κάνω την εγγραφή στην σχολή. Με έπιασαν εκεί και μου έλεγαν τηλέφωνο κι άλλες ιστορίες. Τους είπα να μου δώσουν αυτοί τα δικά τους και από τότε δεν με "ενόχλησαν". Αλλά και γενικότερα, στην μετέπειτα πορεία μου σαν φοιτητής πληροφορικής μέχρι τώρα, δεν είδα κάποια ιδιαίτερη πίεση των παρατάξεων να καλοπιάσουν κόσμο. Ίσως είναι και λίγο η ιδέα μου, γιατί δεν ταυτίζομαι πλήρως με αυτές. 

 

Άρα δεν μπορώ να καλύψω το σκέλος της απάντησης στο σημείο που αναφέρεις, τι προτείνω εγώ γι αυτό. Όσο αναφορά αυτά που θέλει η κάθε μια παράταξη να υλοποιήσει.

 

 

Κλασσικά, πρώτη ημέρα εγγραφών......

Απ'εξω από το πανεπιστήμιο μέχρι πριν τη γραμματεία, σε υποδέχονται κάτι μουν*κια και κάθεσαι και λες σαν πρώτη ημέρα, τι γίνεται ρε φίλε, και "γαμώ" τα πανεπίστημια.

 

Εν συνεχεία.....πηγαίνεις για καφεδάκια, αράζεις, σου παραμυθιάζουν το μυαλλό για σημειώσεις (απαρχαιωμένες) και έρχεται η ώρα των εκλογών..... που σε γαμ*νε στα τηλέφωνα για μία ψήφο.

 

Αυτές είναι οι πανεπιστημιακές παρατάξεις.

 

Παρόλα αυτά, δεν μπορώ να τους βάλω όλους σε ένα σακί, μιας και κάποιοι από αυτούς όντως με βοήθησαν στα μαθήματα.

Edited by MeVsYou
Link to comment
Share on other sites

Κλασσικά, πρώτη ημέρα εγγραφών..

Απ'εξω από το πανεπιστήμιο μέχρι πριν τη γραμματεία, σε υποδέχονται κάτι μουν*κια και κάθεσαι και λες σαν πρώτη ημέρα, τι γίνεται ρε φίλε, και "γαμώ" τα πανεπιστήμια.

Εν συνεχεία.....πηγαίνεις για καφεδάκια, αράζεις, σου παραμυθιάζουν το μυαλό για σημειώσεις (απαρχαιωμένες) και έρχεται η ώρα των εκλογών..... που σε γαμάνε στα τηλέφωνα για μία ψήφο.

 

Αυτές είναι οι πανεπιστημιακές παρατάξεις.

Παρόλα αυτά, δεν μπορώ να τους βάλω όλους σε ένα σακί, μιας και κάποιοι από αυτούς όντως με βοήθησαν στα μαθήματα.

Φυσιολογικά όλα αυτά που ανέφερες. Και καλό είναι να υπάρχουν. Αλλά το ζήτημα είναι πως, αυτά μπορούν να γίνουν και χωρίς κάποιος να έχει σχέση με πολιτικές παρατάξεις

Όσο αναφορά τις σημειώσεις, τουλάχιστον για πληροφορική ξέρω, ότι μια φορά μπορούμε να βρούμε μιας και οι καθηγητές μας της ανεβάζουν σε κάποια πλατφόρμα.

 

Απ' την άλλη, στην αρχή αρχή όταν ο κύκλος γνωριμιών κάποιου δεν είναι τόσο μεγάλος, βρίσκει ως λύση να πάει σε αυτούς. Αυτό κατ' εμέ, είναι καλό. Αλλά σε επίπεδο όμως, που δεν θα σε πρήζουν στα τηλέφωνο. Εκτός αυτού και κόσμο μπορείς να γνωρίσεις στην σχολή σου στις θεωρίες/εργαστήρια, που σημαίνει ότι δεν είναι και απαραίτητο κάποιος να ακολουθήσει τον "δρόμο" να μπει σε κάποια παράταξη.

 

Άσε που έχω ακούσει πως γενικότερα στις παρατάξεις θέλει να φτύσεις "αίμα", για να φτάσεις σε τέτοιο επίπεδο για να σε υπολογίζουν γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

Ποικειλει ανά σχολή.

 

Έγω ήμουν σε οικονομική σχολή όπου τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά.

Παρολ'αυτά συμφωνώ μαζί σου ;) .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...