Jump to content

Official Spam Topic ☂


Maxtor

Recommended Posts

Vlepo edo exoume xesimo ek merous olon oson upostirizoun ton Maxtor en eidei vlepseon gia promote... Epomenos opote kano post pou na apodeiknuei tin anikanotita tou vasei ton prakseon tou tha svinetai... En pasi periptosei, den tha miliso gi' auto tora...

 

Akou oneiro pou eida, re malaka mou... Leei imastan ston Peloponnisiako polemo kai epeidi ego emena en Athinai, eixa isigithei na ginei epithesi kata ton Spartiaton... Prospathisa na gino stratigos alla oi dimokrates den me afisan kai imoun aplos aksiomatikos... En to metaksu, anti gia spathia kai akontia eixame uzi kai tetoia...

 

Telikos, kata ti diarkeia tis maxis, opou o stratigos ito o Nikias me oplopoluvolo... Edo kanoume mia istoriki parenthesi: O Nikias ito o deuteros stratigos kata ti diarkeia tis ekstrateias kata tis Sikeleias mazu me ton Alkiviadi... O Alkiviadis ito uper tis ekstrateias, kai sugkekrimenos, autos pou eisigithi na ginei ekstrateia, kai me ta stratigika tou sxedia sigoura tha ksekoliazan tous Sikelous... O Nikias omos pisteue oti efoson den kseroun kai polla gia tous Sikelous den prepei na ginei i ekstrateia (i Sikeloi isan Ellines - Grandae Graecia =  notios Italia - malista mia ek ton koron tou Themistokleous elegeto Italia)... Epeidi omos o Alkiviadis ito alkoolikos ton eixan katigorisei, prin ti maxi, oi poustides dimokrates, oti katestrepse methusmenos kati agalmata tou Ermi... O Alkiviadis epemene na ginei i diki prin tin ekstrateia, ekeinoi epemenan na ginei to antitheto... Afou efuge apo tin Athina gia ti Sikeleia mazu me ton Nikia kai 80.000 Athinaious stratiotes, oi dimokrates, en apousia tou, ton ekrinan enoxo gia ti katastrofi ton agalmaton kai arxisan na tou diokoun tous suggeneis... Epomenos autos tin ekane me tin triiri tou gia na min ton sullavoun kai pige kai eipe ta sxedia ton Athinaion stous Sikellous, me apotelesma na katatropothoun teleios oi Athinaioi kata ti diarkeia tis maxis (kai o Nikias) kai na meinoun mono 15.000 oi opoioi eginan sklavoi kai to mono pou eixan gia efodeia isan aleuri kai nero (me ta opoia ftiaxnane kati san psomi profanos)... Ap' tis kakouxies oi perissoteroi psofisan kai stin Athina epestrepsan zontanoi mono oi 5.000...

 

Loipon, epeidi pisteuo sta oneira kai ta theoro oramata, an kai to sugkekrimeno de mporo na to eksigiso ep akrivos, to oneiro pou eida ito to eksis: Exontas simerina opla, ekstrateusa me ton Nikia kata ton Spartiaton... Otan logo malakias tou Nikia nikithikame, ego eipa stous Spartiates oti eimai kai ego Spartiatis (Maniatis - kati pou ito kai alitheia) kai oti aposkopo stin katalusi tis dimokratias en Athinai kai tin egkathidrusi tis Spartiatikis kuriarxias (o,ti diladi eixe pei kai o Alkiviadis stous Spartiates kai ton edexthisan)... Kai ontos me edexthisan, kai afou tous eksigisa me epixeirimata pos prepei na katatropothei o stratos ton Athinaion alla oxi na katastrafei i Athina, etsi oste na egkathidruthei ena Spartiatiko oligarxiko politeuma (paromoio autou ton triakonta turannon me pio gamato fusika ton Kritia), opou ego tha igomoun autou, me ekanan stratigo kai ekei teleiose to oneiro...

Link to comment
Share on other sites

Μπα το έβαλα στόχο να περάσω στο Τ.Ε.Ι :D

 

Μηχανικών πληροφορικής Τ.Ε. ,  Αλεξάνδρειο ΤΕΙ με 11.535 μόρια να φανταστώ ; 

Edited by Godrics
Link to comment
Share on other sites

Kata ta alla ego troo ban "epeidi vrizo"...

Kalos ton.

 

 

 

2rep20i.jpg

 

Me psise na mpw mia trollia ap mid allistair twra....Penta MoooOoooOooo

Edited by Eagle_Eye
Link to comment
Share on other sites

Oriste, tora milisa amigos gia istoria kai gia to oneiro mou xoris vrisidia xoris tipota...

 

Και πάλι ban θα φας. Βγήκε η ρετσινιά τέλος φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι ban θα φας. Βγήκε η ρετσινιά τέλος φίλος.

Ara o Maxtor autoanaireitai monos tou, de xreiazetai kan na tou ti leo ego... Monos tou eipe "de kano pote ban xoris logo," alla pote de parathetei to logo gia ton opoio troo ban...

Link to comment
Share on other sites

ff

 

Ara o Maxtor autoanaireitai monos tou, de xreiazetai kan na tou ti leo ego... Monos tou eipe "de kano pote ban xoris logo," alla pote de parathetei to logo gia ton opoio troo ban...

 

Για να φύγει η ρετσινιά θα πρέπει να γίνεις "καλό" παιδί και να του σκάσεις και κανά 20ρακι ευρώ για να σε αφήσει να παραμένεις στο στέκι. 

Link to comment
Share on other sites

ff

 

 

Για να φύγει η ρετσινιά θα πρέπει να γίνεις "καλό" παιδί και να του σκάσεις και κανά 20ρακι ευρώ για να σε αφήσει να παραμένεις στο στέκι. 

De paizei, alla ego tou anefera tropo gia na vgalei perissotera fragka se pm... Alla oute pou diavase to minuma mallon...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock