Jump to content

Θελω βοηθεια


Sirocco

Recommended Posts

ama eisoun normal atomo den tha to egrafes sto maxcheaters to provlima sou alla tha to kouventiazes me filous kai oxi e-friends.. alla telos panton kopse ton upologisth,ola ta alla tha erthoun stin seira tous kai tha eisai mia xara apla den katalaveneis poso se epireazei o upologisths. min ntrepese na peis kati edw mias pou to les.. den prokeitai na gineis rezili min to fobase giati einai ikoniko.. perastika

τι να συζητησω ρε αγορινα με τους φιλους μου? χαβαλετζιδες ειναι δεν εχουν σοβαρο

min akous kapsourika ipame.. kanoun poli kako ;) pistepseme oso gia tous filous den xriazete sovari sizitisi oses pio poles malakies mporis kane/tekai tha sou figi ayto

..

1. Βγες έξω να δεις κόσμο, να μιλήσεις με φίλους και γνωστούς.

2. Δες χαρούμενες ταινίες ή ταινίες που να σε ενδιαφέρουν

3. Πιες κάνα δυο τσιγάρα και σκέψου πάντα θετικά.

4. Ενώ πίνεις το τσιγάρο σου, άραξε στο pc και σκάλωσε με κάνα βιντεάκι ή καμιά ταινία, πίστεψε με θα σκεφτείς τόσα πράγματα που δεν θα τα ένιωθες αν δεν ήσουν μαστουρομένος.

5. Αν είσαι κάτω από 17 χρονών, μην κάνεις τίποτα και απλά πήγαινε σε γιατρό.

 

Περιμένω αποτελέσματα ;)

θα κανω αυτα που μου ειπαν τα παιδια , ενα ενα και αν δεν δω αποτελεσματα θα παω στον γιατρο.

kai i moni apantisi einai.. oti exeis xontrinei kai trws polu. ama eisoun anetos me to swma sou den tha eisoun se tetoia katastasi kai sto egkioume auto.

ειμαι 1.83 και ειμαι 68 κιλα. (δεν ειμαι χοντρος)

Αυτο ειναι οτι ποιο αξιοπιστο βρηκα για τα συμπτωματα της καταθλιψης στο internet :

http://web4health.info/el/answers/bipolar-symp-depr.htm

 

Νομιζω πως η μεταβολη στην ψυχολογια σου ειναι παροδικη και οφειλεται στην μεγαλη εξαρση ορμονων που δημιουργει η αλαγη της θερμοκρασιας και μιας και το νιωθεις τα τελευταια 2 χρονια (σκεψου αν το νιωθεις με την αλαγη της θερμοκρασιας) περιστασιακα, πιστευω πως οφειλεται καθαρα στην αλαγη ορμονων του σωματος σου μιας και απο τα λεγομενα σου αντιλαμβανομαι οτι βρισκεσαι στην εφηβια.

Επισης θα ηθελα να γνωριζεις πως ακομα και ο θυροειδης αδενας ευθυνεται για μεταβολες του ψυχισμου. Ειχες ποτε αποτομη απωλεια ή αυξιση βαρους και μετα απο αυτο μεταβολη ψυχισμου ανεξαρτητου λογου? Αν ναι τοτε πηγαινε σε ενα ενδοκρινολογο και κοιταξε το.

 

Αγορινα μου δυστυχως δεν γνωριζουμε τπτ για σενα ωστε να μπορεσουμε να καταλαβουμε το συναισθημα σου.Μηπως θα ηθελες να μας μιλησεις λιγο για την ζωη σου τον τελευταιο καιρο(πριν και μετα) ?

γενικα ειμαι ηρεμο ατομο,μου αρεσει πολυ το ποδοσφαιρο και να κανω χαβαλε αλλα να εχω και το σοβαρο μου πανω σε ενα θεμα.

Απωλεια βαρους ή κατι τετοιο οχι.. (1.83,68 κιλα) παντα λεπτος ημουν

απλως μπορει τωρα στο σχολειο να μισοφαινομαι ενταξει αλλα μεσα μου στεναχωριεμαι και μου ερχεται να ξεσπασω σε κλαματα.. οταν σχολαω παλι τα ιδια σκατα..

Το χω παθει σοβαρα σου μιλαω και εγω ημουν χαλια για 1-2 βδομαδες χωρις λογο η συμβουλη μου απλα προσπαθησε να αξιοποιεις τον χρονο σου ακομα καλυτερο να εισαι με φιλους αν το σηκωνεις..Αν εχεις καποιον ξαδελφο,ξαδελφη μεγαλυτερο/η πες του το και εγω αυτο εκανα.Κυριως μην το σκεφτεσαι.

...

 

 

επι την ευκαιρια.. το ειπα σε ενα φιλο μου , χθες και μου ειπε οτι οφειλεται στο οτι ειμαι μοναχοπαιδι ειμαι μονος μου,αλλαγη καιρου και τετοια.

Συμφωνω εν μερη,αλλα γιατι συμβαινει εδω και 2 χρονια κοντα?

Link to comment
Share on other sites

Βρε μαλάκα και εσύ κάθεσαι και λες τόσο σοβαρά πράγματα στο ίντερνετ και ιδιαίτερα περί αυτοκτονιών κλπ ; Τράβα σε ένα ψυχολόγο μην είσαι ηλίθιος.. Μπορεί να μην έχεις ακόμα κατάθλιψη αλλά έχεις μία προδιάθεση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτον τον καιρο δεν νιωθω και πολυ καλα.. σε γενικες γραμμες νιωθω λιγο μελανχολικα και ειμαι συνεχεια στενοχωρημενος.

Φοβαμαι μηπως πεσω σε καταθλιψη (αν δεν εχω πεσει ηδη)

Και το περιεργο? δεν υπαρχει καποιος κυριος λογος.

 

μπορειτε να μου πειτε πως εισαι οταν πεσεις σε καταθλιψη? και πως μπορω να το αντιμετωπισω?

 

Παρακαλω μην το παρετε περι αστειου,ειναι σοβαρο.

 

emo

Link to comment
Share on other sites

απλά είναι οι εποχές που λες "βαριέμαι την ζωή μου", βρες κάτι δημιουργικό να κάνεις και θα περάσει.

Link to comment
Share on other sites

απλά είναι οι εποχές που λες "βαριέμαι την ζωή μου", βρες κάτι δημιουργικό να κάνεις και θα περάσει.

ΠΑΙΞΕ ΛΟΛ ΠΧ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Link to comment
Share on other sites

απλά είναι οι εποχές που λες "βαριέμαι την ζωή μου", βρες κάτι δημιουργικό να κάνεις και θα περάσει.

ειναι και αυτο..

Βρε μαλάκα και εσύ κάθεσαι και λες τόσο σοβαρά πράγματα στο ίντερνετ και ιδιαίτερα περί αυτοκτονιών κλπ ; Τράβα σε ένα ψυχολόγο μην είσαι ηλίθιος.. Μπορεί να μην έχεις ακόμα κατάθλιψη αλλά έχεις μία προδιάθεση.

ακριβως.. το παθαινω οταν μενω μονος (μετα το σχολειο) συνηθως και γενικα..
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όσοι δεν πάνε απο τον εύκολο δρόμο καταλήγουν με ναρκωτικά και κάνουν και τους φίλους τους ναρκομανείς;

 

Ου ρε που θα του βάλετε μυαλό με τα χασίσια, μάθετε να ζείτε σωστά, ζώα.

Link to comment
Share on other sites

Απλα καλεσε καποιον φιλο/η σου και δειτε μια ταινία μαζι (εσυ θα επιλεξεις ποια). Επισης φαε καμια σοκολατα εχει αφροδισιακες λειτουργιες και γενικα θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα. Ακομη παρε καποιο φιλο/η σου και πατε μαζι εξω βγες να φατε και γενικα να βγεις λιγο απο το σπιτι και να μην ασχολεισαι με τον υπολογιστη. Warning !! -> Σε καμια περιπτωση μην ανοιξεις την τηλεοραση εγω λιγο την ανοιξα και αγχωθηκα με τα οσα λενε καθημερινα για την Ελλαδα. Εναλλακτική στην περιπτωση που θες να κατσεις στον υπολογιστη φτιαξε μια βοντκα λεμονι ή πορτοκαλι οτι σ'αρεσει εσενα και κανε download τραγουδια που σ'αρεσουν βαλτα στο WMP και ακου non-stop μεχρι να ξεχαστεις ενόσω παιζεις καποιο game που σε αναιβάζει ψυχολογικα. Απο την αλλη ίσως να ειναι και ο καιρος ετσι. Η εποχη ειναι φθινόπωρο προς χειμώνα. Ε, αυτον τον καιρο πολυς κοσμος την παταει με την αλλαγη που γινεται ισως να είσαι ενας απο αυτούς και να ειναι απλα κατι παροδικο που στην προκειμενη περιπτωση ετσι πιστευω πως ειναι.

 

- Ελπιζω οι συμβουλες μου να σε βγαλουν απο το αδιεξοδο που νιωθεις και να το ξεπεράσεις συντομα.

Θερμές ευχές,

Dev®

 

Ξέχασες υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

μην του λετε μαλακιες ρε παιδια... ετσι του κανετε κακο και οχι καλο με το να το παιζετε ψυχολογοι και etc.

Απο οτι διαβασα .. μονο ο ΕΔ εχει δικιο νβμ

Link to comment
Share on other sites

Φτιαξε και ενα βιντεο με περιεχομενο την καθημερινοτητα σου και βαλτο youtube.

Επισης γραφτο στον τοιχο σου στο facebook.

Μπορεις επισης και στο twitter.

Γιατι να μη φτιαξεις και ενα blog για το προβλημα σου?

 

Μα ειμαστε σοβαροι?Εχεις τετοιου ειδους προβληαματα και ψαχνεις απαντησεις απο ενα gaming forum?Τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Φτιαξε και ενα βιντεο με περιεχομενο την καθημερινοτητα σου και βαλτο youtube.

Επισης γραφτο στον τοιχο σου στο facebook.

Μπορεις επισης και στο twitter.

Γιατι να μη φτιαξεις και ενα blog για το προβλημα σου?

 

Μα ειμαστε σοβαροι?Εχεις τετοιου ειδους προβληαματα και ψαχνεις απαντησεις απο ενα gaming forum?Τι να πω.

χαζος ορ?

Σιγα μην γινει και Housewife of Athens

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον άντε γαμηθείτε όλοι. Δεύτερον πιστεύω ότι όλοι μας κατά καιρούς περνάμε τέτοιες φάσεις ακόμα και αν δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος. Δεν πιστεύω ότι είναι κάτι τόσο σοβαρό που να σε κάνει να ανησυχείς..

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον άντε γαμηθείτε όλοι. Δεύτερον πιστεύω ότι όλοι μας κατά καιρούς περνάμε τέτοιες φάσεις ακόμα και αν δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος. Δεν πιστεύω ότι είναι κάτι τόσο σοβαρό που να σε κάνει να ανησυχείς..

είναι καλύτερα ο κώλος σου σήμερα μωρό μου;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...