Jump to content

[share] κατόπιν επιλογής


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους παιδια

 

Ερχονται γιορτές και σκεφτηκα πως θα εχουμε περισσοτερο χρονο ελεύθερο.

Συντηρώ ενα L2j server στην Γαλλία σε τερας μηχανημα και internet γραμμη μαζι με επαγγελματικα πακέτα (για την δουλειά μου).

Σκεφτηκα λοιπον, πως τοσους κωδικες εχω γραψει για L2jserver... καλα ειναι να τους μοιρασθώ μαζι σας.

Ο server ειναι καθαρος Freya x250 χωρις patch και ολα δουλευουν αψογα. Χρησιμοποίησα το πλέον καθαρο pack freya L2j και δουλεψα πανω σ'αυτό. Οτιδήποτε υπάρχει στον server ειναι πληρως προσωπική εργασία.

Οποιος εχει χρονο και όρεξη μπορει να μπει στον server να τον γνωρίσει να δει τι του αρέσει και ευχαρήστως να το μοιρασθώ μαζί του.

Χονδρικα περιέχει 53 nodes με citizens, περιπόλους, PvP Trade Manager, All top lists manager, help manager, vote manager ( διαβαζει τα log files του site και ειναι συμβατο με wamp server 2.0i). Αυτα ειναι ολα custom mobs που αντιδρουν κατω απο συνθήκες και επίπεδα προσβασης με διάφορα κριτήρια. Εχω γράψει ολο το hellbound από την αρχή με την δυνατοτερη προσεγγιση σε retail like (12 q, certificates, instance).

39 quest που έλλειπαν καθώς και 11 custom. Extra shops προσαρμοσμενα στους γνωστούς Traders. To εορταστικο σετακι που εκανα share εδω κλπ.

 

Επίσης εγραψα 1 launcher σε VB για τον client που τρέχει το L2.bin, ενημερώνει για updates, εχει news, δημιουργεί αυτόματα hosts και μπορει να τραβήξει ip από όπου του ζητήσετε. Τον launcher μπορώ να τον διαθεσω κατοπιν παραγγελίας (απαιτει στον κώδικα προσωπικα στοιχεία του server πριν γίνει .exe). To site για οποιον ενδιαφέρεται ειναι www.L2Arya.eu (εχει account manager).  

 

Απο την πλευρά του client ειμαι ιδεολογικα κατα του patch και επομένως δεν θα ήθελα να ασχοληθώ με τίποτα που επιρεάζει τα αρχεία του client.

 

Και φυσικα εύχομαι σε όλους ... ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε πάω και ένα στοίχημα ότι εσύ τώρα κανεις:

1) Διαφήμιση τον server σου.(100%)

2) Πλέον όλα τα java codes έχουν γίνει share.

Link to comment
Share on other sites

Σε πάω και ένα στοίχημα ότι εσύ τώρα κανεις:

1) Διαφήμιση τον server σου.(100%)

2) Πλέον όλα τα java codes έχουν γίνει share.

Όχι απαρέτητα,

δεν υπάρχουνε μόνο τέτοιοι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι απαρέτητα,

δεν υπάρχουνε μόνο τέτοιοι εδώ.

Δεν έχουν γίνει σχεδόν όλα τα java codes share?
Link to comment
Share on other sites

Σε πάω και ένα στοίχημα ότι εσύ τώρα κανεις:

1) Διαφήμιση τον server σου.(100%)

2) Πλέον όλα τα java codes έχουν γίνει share.

 

re kopse t xorto tr teleftea s epireazi poli vlepe ti leei oti thes mesa sto dinei free

Link to comment
Share on other sites

χαχα αναψαν αιματα ... χαχα ετσι σας θελω ζωντανούς :)

 

Αν μπορουσα να τα κανω share εδω χωρις [ code ] θα τα ειχα κανει. Αν μπορουσα να δωσω μονο 1 link για download.

Σωστα ζητατε τα code εδω post για να μπορειτε να βλέπετε τι προτεινει ο καθενας. Αλλα εχω γραψει 1300 - 1400 σελίδες χαχα... καταλαβαίνετε λοιπόν. Εκανα share 2-3 πραγματα απο τα 50-60 που εχω αναπτύξει.

Αν το θεωρήτε και διαφήμιση καλα κανετε και δεν θα με πειραζε καθολου...  να δοκιμασετε και τον server να εκφρασετε και γνωμη ... χαχα. Δωρεαν και απο σωστα ατομα αξιολόγηση ... χαχα.

 

Μην ξεχνατε οτι μπορω να γραψω οτι θελω, ομως λογω ηλικιας και υποχρεώσεων, λογω της όποιας ιδεολογίας πρεπει σαν καλός manager να θέτω υπαρκτους ή τεχνικά δημιουργημένους περιορισμούς, να τους ελέγχω και να τους διαχειρίζομαι όπως θέλω ... χιχι :)

 

ΥΓ. Να υπενθυμίσω πως ότι εχει ο server ειναι προσωπική δουλειά (μεγειά μου και χαρά μου) και χωρίς patch χρησιμοποιώντας μόνο  αυτα που προσφέρει ο client... και ειναι παρα πολλά :)

Link to comment
Share on other sites

χαχα αναψαν αιματα ... χαχα ετσι σας θελω ζωντανούς :)

 

Αν μπορουσα να τα κανω share εδω χωρις [ code ] θα τα ειχα κανει. Αν μπορουσα να δωσω μονο 1 link για download.

Σωστα ζητατε τα code εδω post για να μπορειτε να βλέπετε τι προτεινει ο καθενας. Αλλα εχω γραψει 1300 - 1400 σελίδες χαχα... καταλαβαίνετε λοιπόν. Εκανα share 2-3 πραγματα απο τα 50-60 που εχω αναπτύξει.

Αν το θεωρήτε και διαφήμιση καλα κανετε και δεν θα με πειραζε καθολου...  να δοκιμασετε και τον server να εκφρασετε και γνωμη ... χαχα. Δωρεαν και απο σωστα ατομα αξιολόγηση ... χαχα.

 

Μην ξεχνατε οτι μπορω να γραψω οτι θελω, ομως λογω ηλικιας και υποχρεώσεων, λογω της όποιας ιδεολογίας πρεπει σαν καλός manager να θέτω υπαρκτους ή τεχνικά δημιουργημένους περιορισμούς, να τους ελέγχω και να τους διαχειρίζομαι όπως θέλω ... χιχι :)

 

ΥΓ. Να υπενθυμίσω πως ότι εχει ο server ειναι προσωπική δουλειά (μεγειά μου και χαρά μου) και χωρίς patch χρησιμοποιώντας μόνο  αυτα που προσφέρει ο client... και ειναι παρα πολλά :)

Μπορεις να δωσεις μονο 1 link για download

αυτο που θες,βαλτο σε ενα rar και δωσε μας ενα link

ή

pastebin.com

Link to comment
Share on other sites

Καλο αυτο ... απο εδω και πέρα θα περιγραφω 1 code τι κανει και πως το χειριζόμαστε, ισως 1 φώτο και τα codes θα τα κανω share για download. Ετσι ειναι ευκολότερο και για μένα και για την οικονομία χώρου.

Thanks finito :)

Link to comment
Share on other sites

Καλο αυτο ... απο εδω και πέρα θα περιγραφω 1 code τι κανει και πως το χειριζόμαστε, ισως 1 φώτο και τα codes θα τα κανω share για download. Ετσι ειναι ευκολότερο και για μένα και για την οικονομία χώρου.

Thanks finito :)

kati asxeto...tha mporouses na kaneis ena code ->stin oly na ginete na forane apo s grade kai katw..gia interlude omos.

PS:auto tou versus dn me doulepse gia c6 ....an mporeis na to kaneis... to xriazome :P (isos na to xriazonte kai aloi)

Link to comment
Share on other sites

Thanks Akken θα μπω αυριο μετα το μεσημερι στο forum.

 

George δεν θελει αυτο που λες για Oly πολυ κωδικα. Aπο την στιγμη που αρχίζει η μονομαχία ελεγχεις το armor grade.

Δεν εχω interlude svn για να σου πω που θα το προσθεσεις.

 

"PS:auto tou versus dn me doulepse gia c6 ....an mporeis na to kaneis... to xriazome " ποιο ενοεις?  βρηκες κατι σε c6?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...