Jump to content

[Gr] Άγιος Βασίλης έρχεται [Γνώμες σχετικά με ένα Laptop]


VeGe

Recommended Posts

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0525639&catid=010200

 

To θέλω για καθημερινή χρήση και κάποια Games (L2, Aion, LoL) Για το Aion φοβάμαι μόνο

 

Θέλω απόψεις και καμία καλύτερη πρόταση, μέχρι 850 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0525639&catid=010200

 

To θέλω για καθημερινή χρήση και κάποια Games (L2, Aion, LoL) Για το Aion φοβάμαι μόνο

 

Θέλω απόψεις και καμία καλύτερη πρόταση, μέχρι 850 ευρώ

t idio usaro ayti tin stigmi

 

Aion ok max p mporis n pezis xwris n kaiei ine 2 ores sta alla ine ok

Link to comment
Share on other sites

t idio usaro ayti tin stigmi

 

Aion ok max p mporis n pezis xwris n kaiei ine 2 ores sta alla ine ok

8ee m t lei? o phoenix p exei poso kairo vaio paizei oso 8elei .
Link to comment
Share on other sites

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0525639&catid=010200

 

To θέλω για καθημερινή χρήση και κάποια Games (L2, Aion, LoL) Για το Aion φοβάμαι μόνο

 

Θέλω απόψεις και καμία καλύτερη πρόταση, μέχρι 850 ευρώ

Better
Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Notebook/Laptop/Sony-Vaio-VPC-EB3M1E-BQ-VPCEB3M1E-BQ-GC2.htm

 

Πάρε αυτό γιατί :

 

Κάρτα γραφικών ATI Mobility Radeon HD 5650 με 1GB μνήμη.

Επεξεργαστής Intel Core i3-370M

Μνήμη RAM 4GB DDR3.

 

 

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Link to comment
Share on other sites

bullshits leei

 

Για να παίξεις πριν πάρεις κάτι κοιτάς το hardware. Όλοι έτσι κάνουμε και είναι λογικό γιατί είναι το κομμάτι που θα πάρεις και θα μπει σε χρήση , ΑΛΛΑ το θέμα είναι και τι κάνεις στην μεριά του λογισμικού ώστε να αξιοποιηθεί στο μέγιστο στο hardware , εγώ προσωπικά έχω ένα Sony Vaio 2.5 χρονών και παίζει l2 max γραφικά και aion σε medium αν και δεν αντέχω στα siege.

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0525639&catid=010200

 

To θέλω για καθημερινή χρήση και κάποια Games (L2, Aion, LoL) Για το Aion φοβάμαι μόνο

 

Θέλω απόψεις και καμία καλύτερη πρόταση, μέχρι 850 ευρώ

 

 

Δες , πρώτα πολλά εσύ το θες για gaming όπως έγραψες , άρα γιατί θες laptop. Τα laptop άμα θες για gaming πρέπει να δώσεις +1200 ευρώ και πάλι δεν είναι όπως ένα σταθερό που του αλλάζει όποιο κομμάτι θες με την μία και γρήγορα κ.τ.λ.

 

Εγώ προσωπικά θα σου πρότεινα να πάρεις ένα σταθερό , να βάλεις +100 ευρώ δηλαδή κοντά στα 950 και να πάρεις ένα πολύ καλό κομμάτι που να σου κρατήσει καιρό. Γιατί μιλάμε στον τομέα του gaming ένας τομέας που ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ βγαίνει κάτι καινούργιο και οι εταιρείες παιχνιδιών κάθε χρόνο φτιάχνουν τα παιχνίδια με καινούργιες τεχνολογιές και με ποιο πολλές λεπτομέριες (πάρε παράδειγμα το trailer του LA.Noire - youtube it) κάνουν τα παιχνίδια όσο νάνε λίγο ποιο βαριά , δηλαδή με λίγα λόγια πρέπει να πάρεις ένα διαχρονικό κομμάτι.

 

Τώρα να κάτσω στις 1 το βράδυ να κάτσω να σου φτιάξω 1-1 τα κομμάτια για 1 PC ενώ μόλις κάνω alt-tab θα μου βγάλει το παράθυρο του aion , δεν ;P

Link to comment
Share on other sites

Δες , πρώτα πολλά εσύ το θες για gaming όπως έγραψες , άρα γιατί θες laptop. Τα laptop άμα θες για gaming πρέπει να δώσεις +1200 ευρώ και πάλι δεν είναι όπως ένα σταθερό που του αλλάζει όποιο κομμάτι θες με την μία και γρήγορα κ.τ.λ.

 

Εγώ προσωπικά θα σου πρότεινα να πάρεις ένα σταθερό , να βάλεις +100 ευρώ δηλαδή κοντά στα 950 και να πάρεις ένα πολύ καλό κομμάτι που να σου κρατήσει καιρό. Γιατί μιλάμε στον τομέα του gaming ένας τομέας που ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ βγαίνει κάτι καινούργιο και οι εταιρείες παιχνιδιών κάθε χρόνο φτιάχνουν τα παιχνίδια με καινούργιες τεχνολογιές και με ποιο πολλές λεπτομέριες (πάρε παράδειγμα το trailer του LA.Noire - youtube it) κάνουν τα παιχνίδια όσο νάνε λίγο ποιο βαριά , δηλαδή με λίγα λόγια πρέπει να πάρεις ένα διαχρονικό κομμάτι.

 

Τώρα να κάτσω στις 1 το βράδυ να κάτσω να σου φτιάξω 1-1 τα κομμάτια για 1 PC ενώ μόλις κάνω alt-tab θα μου βγάλει το παράθυρο του aion , δεν ;P

 

 

 

Το θέλω βασικά γιατί από το καλοκαίρι θα ταξιδεύω συνεχώς για ένα εξάμηνο περίπου και γενικά ως φοιτητής ένα laptop είναι must.

 

Όσο για το Gaming, είναι δευτερεύον βασικά θέλω ένα καλό μηχάνημα, που άμα μου έρθει καύλα να μπορώ να παίξω και λίγο ας πούμε...

 

http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Notebook/Laptop/Sony-Vaio-VPC-EB3M1E-BQ-VPCEB3M1E-BQ-GC2.htm

 

Πάρε αυτό γιατί :

 

Κάρτα γραφικών ATI Mobility Radeon HD 5650 με 1GB μνήμη.

Επεξεργαστής Intel Core i3-370M

Μνήμη RAM 4GB DDR3.

 

 

Ελπίζω να σε κάλυψα.

 

Μ' αρέσει. Να πει ο Φοίνικας την άποψη του...


 

Όσο για το όριο των 850.

Λεφτά έχω, αλλά πιστεύω πως δεν αξίζει να δώσω παραπάνω από αυτά τα χρήματα για ένα εργαλείο ουσιαστικά που σε 3-3,5 χρόνια θα θέλει άλλαγμα, και δεν έχει να κάνει μόνο με pc αυτό, γενικότερα κινητά αυτοκίνητα gadgets

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το θέλω βασικά γιατί από το καλοκαίρι θα ταξιδεύω συνεχώς για ένα εξάμηνο περίπου και γενικά ως φοιτητής ένα laptop είναι must.

 

Όσο για το Gaming, είναι δευτερεύον βασικά θέλω ένα καλό μηχάνημα, που άμα μου έρθει καύλα να μπορώ να παίξω και λίγο ας πούμε...

 

Α γιατί δεν είχες πει οτί θα ταξίδευες , ντάξει άμα έιναι έτσι laptop ;P

 

Μ' αρέσει. Να πει ο Φοίνικας την άποψη του...


 

Όσο για το όριο των 850.

Λεφτά έχω, αλλά πιστεύω πως δεν αξίζει να δώσω παραπάνω από αυτά τα χρήματα για ένα εργαλείο ουσιαστικά που σε 3-3,5 χρόνια θα θέλει άλλαγμα, και δεν έχει να κάνει μόνο με pc αυτό, γενικότερα κινητά αυτοκίνητα gadgets

 

 

 

Καλό φαίνεται όλα τα specs είναι μέτρια , ντάξει ο δίσκος έχει 5400 rpm αλλά και πάλι δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα ντάξει. Θα ψάξω για κανά καλύτερο τώρα αν και νυστάζω όποτε ίσως κάνω alt tab ;p

 

Δες , μπορεί σε 3/4 χρόνια να το αλλάξεις γιαυτό εσύ δίνεις 100/200 ευρώ παραπάνω και παίρνεις ένα κομμάτι διαχρονικό. Η αγορά πάει σε αργούς ρυθμούς ώστε να ακολουθάνε όλοι οι χρήστες , δηλαδή δες πόσα χρόνια υπάρχουν οι δίσκοι Solid State Drive (SSD) και πόσα άτομα τους ξέρουν και τους ξέρουν. Πόσο καιρό υπάρχει η USB 3.0 αλλά κανενας δεν την ξέρει/δεν τον νοιάζει η διαφορά. Γενικά άμα δεις τα κομμάτια (laptop στην περίπτωση) για 30/40 ευρώ παραπάνω υπάρχει μεγάλη διαφορά στα spec όποτε άμα παίρνεις ένα κομμάτι καλό που είναι ποιο μπροστά από την βασική τεχνολογία που έχουμε όλοι , στο μέλλον δεν θα χρειάζεται να αλλάξεις τίποτα εσύ αντίθετα με τους άλλους , αυτή είναι η λογική/σκέψη μου και πιστεύω είναι σωστή ;p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...