Jump to content

[GR] Μερικές Ερωτήσεις


Coyote™

Recommended Posts

Μα ο Θεος ειναι σαν μου λες οτι θελει να μας σκοτωσει. Μας εδωσε την ελευθερη βουληση, μας εδωσε τις αλλες θρησκεις ΕΝΩ ΗΞΕΡΕ οτι κομματια πληθυσμου θα απομακρυνθουν απο αυτον για να πανε στις αλλες θρησκειες. Ετσι θα τους "καψει". Σαν να λεμε επιτιδες μας εδωσε ελευθερη βουληση και τις αλλες θρησκεις για να μας καψει.

Re filarako blepis? prospa8is na bris dikeologies p dn ifastante! XERIS TI SIMENI ELEU8ERI BOULISI? se ftiaxnw kai apo ki kai pera kane oti 8es kati tetio... Dn eipa oti 8eli na mas skotosi!

Link to comment
Share on other sites

Απο το γραπτο δεν μπορεις να καταλαβεις αν ο αλλος το λεει ειρωνικα η κυριολεκτικα, ψεματα η αληθεια, μεταφορικα η κυριολεκτικα. Ναι οντως, δεν σκεφτηκα πως μπορουσες να το ελεγες μεταφορικα. Οσο για το out of the box εφοσων δεν με ξερεις προσωπικα μην με κρινεις.

Σοβαρά;

Link to comment
Share on other sites

Ήλπιζα εγώ ο τρελός να αποδείξω 2-3 πράγματα, τεκμηριωμένα πάντα.

Ε τελικά ισχύει το "Don't mess with idiots".

 

Κάντε το ό,τι θέλετε το topic, νιώθω μια δραματική πτώση του IQ μου, και μια ανεξήγητη επιθυμία να τραβήξω τα μαλλιά μου.

Το τοπικ κατεληξε στον αν υπαρχει Θεος η οχι. Ουτε λεξη για αλλες θρησκεις. Αυτο σημαινει οτι ολοι ειναι Χριστιανοι οι οποιοι δεν πιστευουν 100%(να το πω ετσι) στον Θεο, Χριστο κτλπ.
Link to comment
Share on other sites

Re filarako blepis? prospa8is na bris dikeologies p dn ifastante! XERIS TI SIMENI ELEU8ERI BOULISI? se ftiaxnw kai apo ki kai pera kane oti 8es kati tetio... Dn eipa oti 8eli na mas skotosi!

Τράβα πέσε σε ένα πηγάδι να δείς το άγιο φως και άστο γιατί δεν σε παίρνει με αυτά που λες. Άκου εκεί θαύματα και 2α παρουσία.

 

Είναι σαν να λές οτι θα γεννηθεί 1 μωρό και θα πει IMA CHARGIN MA LAZORZ και θα πεθάνετε όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Ήλπιζα εγώ ο τρελός να αποδείξω 2-3 πράγματα, τεκμηριωμένα πάντα.

Ε τελικά ισχύει το "Don't mess with idiots".

 

Κάντε το ό,τι θέλετε το topic, νιώθω μια δραματική πτώση του IQ μου, και μια ανεξήγητη επιθυμία να τραβήξω τα μαλλιά μου.

 

Θα το μετανιώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Re filarako blepis? prospa8is na bris dikeologies p dn ifastante! XERIS TI SIMENI ELEU8ERI BOULISI? se ftiaxnw kai apo ki kai pera kane oti 8es kati tetio... Dn eipa oti 8eli na mas skotosi!

Ε τωρα τι να σου απαντησω? Σου λεω ο Θεος μας εδωσε:

 

Ελευθερη βουληση

Αλλες θρησκειες

 

Ενω ηξερε τι θα γινει(πολλοι θα πανε σε αλλες θρησκειες)\

 

Σαν να μας λεει: Οριστε η ελευθερη βουλη, οριστε και οι αλλες θρησκεις. Δηλαδη τι? Τις εβαλε για να δει ποσοι θα φυγουν? Αφου εδωσε ελευθερη βουληση και εφοσων οι αλλοι δεν ειδα τον Θεο καμια φορα λογικο ειναι να αρχισουν να πιστευουν αλλα και να πηγαινουν στις αλλες θρησκειες. Αν ομως ο Θεος εδινε τις αλλαες θρησκειες δεν θα γινοταν τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ήλπιζα εγώ ο τρελός να αποδείξω 2-3 πράγματα, τεκμηριωμένα πάντα.

Ε τελικά ισχύει το "Don't mess with idiots".

 

Κάντε το ό,τι θέλετε το topic, νιώθω μια δραματική πτώση του IQ μου, και μια ανεξήγητη επιθυμία να τραβήξω τα μαλλιά μου.

brlogo.jpg

Απλο

Link to comment
Share on other sites

ohnovo9.gif?w=450

Μονος σου γελας προφανως. Πρεπει να εισαι ΤΕΡΜΑ ΓΙΑ ΤΕΡΜΑ χαζος. Δεν εισαι ΙΚΑΝΟΣ να κανεις μια συζητηση χωρις τις ΠΑΙΔΙΑΣΤΗΚΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ σου.

 

Ναι κανε ποστ τωρα 10 φωτογραφιες με φασεπαλμ. Και επειδη θα παμε για flame δεν ξανααπαντω.

Link to comment
Share on other sites

Μονος σου γελας προφανως. Πρεπει να εισαι ΤΕΡΜΑ ΓΙΑ ΤΕΡΜΑ χαζος. Δεν εισαι ΙΚΑΝΟΣ να κανεις μια συζητηση χωρις τις ΠΑΙΔΙΑΣΤΗΚΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ σου.

 

Ναι κανε ποστ τωρα 10 φωτογραφιες με φασεπαλμ. Και επειδη θα παμε για flame δεν ξανααπαντω.

Ώριμος.

Link to comment
Share on other sites

Ε τωρα τι να σου απαντησω? Σου λεω ο Θεος μας εδωσε:

 

Ελευθερη βουληση

Αλλες θρησκειες

 

Ενω ηξερε τι θα γινει(πολλοι θα πανε σε αλλες θρησκειες)\

 

Σαν να μας λεει: Οριστε η ελευθερη βουλη, οριστε και οι αλλες θρησκεις. Δηλαδη τι? Τις εβαλε για να δει ποσοι θα φυγουν? Αφου εδωσε ελευθερη βουληση και εφοσων οι αλλοι δεν ειδα τον Θεο καμια φορα λογικο ειναι να αρχισουν να πιστευουν αλλα και να πηγαινουν στις αλλες θρησκειες. Αν ομως ο Θεος εδινε τις αλλαες θρησκειες δεν θα γινοταν τιποτα.

kai poios soupe oti mas edose ales 8riskies? me mperdepses

 

@ExTrEmEDwarf egw pistebw dn xriazete na pesw se pigadi gia na sigoureuto ! kalitera na pas esi p apoti fenete dn pistebis mpas kai pistis... akous ekei na paw na pesw se pigadi ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

egw blepw na exoume bgi off-topic lock to topic kapoios... oti eipa eipa... elpizo otan ginun ola auta na me 8imi8i kapoios kai na mi pesi sti pagida

 

To ξέρεις ότι ο Θεός απαγορεύει να έχεις τέτοιο Avatar?

auto nomizw oti einai diko m prob.. oxi diko s

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...