Jump to content

Official Topic Of Panathinaikos


UltrasGate13™

Η ομάδα που θα βγει φέτος στο τσάμπιονς λιγκ εκτός του Ολπυμπιακού  

9 members have voted

  1. 1. Η ομάδα που θα βγει φέτος στο τσάμπιονς λιγκ εκτός του Ολπυμπιακού

    • ΠΑΟΚ
      2
    • ΠΑΟ
      5
    • ΑΕΚ
      2
    • ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
      0


Recommended Posts

egw? panatha ftw eimai dn kitaw pl tv alla otan einai na dw omadara na skizi kitaw panatha :D

Ωραιος!! Pedia valte kanena kalo video tis 13...Etsi gia na poro8oume....:P

Link to comment
Share on other sites

Να μεγαλουργήσει με την ομάδα του Παναθηναϊκού είναι ο στόχος του Ζαν Αλέν Μπουμσόνγκ! Το νέο μεταγραφικό απόκτημα του «τριφυλλιού», παρουσιάστηκε επίσημα στους Έλληνες εκπροσώπους του Τύπου και τόνισε ότι θα τα δώσει όλα για να πάρει τίτλους με τη μεγαλύτερη ομάδα της Ελλάδας. Ανακοινώθηκε επίσημα από τη Λιόν η μεταγραφή του 30χρονου άσου.

 

Πρώτος πήρε το λόγο ο αντιπρόεδρος της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, Δημήτρης Γόντικας: «Ολοκληρώσαμε μία πολύ σπουδαία μεταγραφή και κλείσαμε με αυτόν τον τρόπο ένα κενό που υπήρχε εδώ και πολύ καιρό στην ομάδα», δήλωσε ο κ. Γόντικας και στη συνέχεια καλωσόρισε τον Γάλλο αμυντικό στην οικογένεια του Παναθηναϊκού.

 

«Στους καλύτερους»

 

«Ευχαριστώ για την υποδοχή και τα καλά λόγια. Ήρθα στον ΠΑΟ για να δώσω τον καλύτερό μου εαυτό. Θέλω να προσαρμοστώ και να παίξω όσο καλύτερα μπορώ. Όταν αυτό γίνει, τότε με φυσικό τρόπο μπορώ να ηγηθώ της άμυνας της ομάδας», ήταν οι πρώτες κουβέντες του Γάλλου αμυντικού, ο οποίος πρόσθεσε: «Είμαι πολύ ευχαριστημένος που βρίσκομαι στον Παναθηναϊκό, στην πιο δυνατή και μεγάλη ομάδα της Ελλάδας και ελπίζω η άφιξή μου εδώ να συνδυαστεί με τα καλύτερα ποδοσφαιρικά χρόνια της καριέρας μου».

 

Για την επιλογή του Παναθηναϊκού, αλλά και το παρελθόν του, ο Μπουμσόνγκ τόνισε:

 

«Γνωρίζω πολύ καλά ότι δεν μετράει το παρελθόν και το βιογραφικό. Καθημερινά πρέπει να αγωνίζομαι και να αποδεικνύω τι μπορώ να κάνω. Όταν έρχεσαι σε μία νέα ομάδα οφείλεις να δείξεις αυτό που περιμένουν. Όταν μία ομάδα κάνει κινήσεις που δείχνουν πόσο σε θέλει, δεν κάνεις τίποτα άλλο από το να ανταποκριθείς σε αυτήν την εμπιστοσύνη. Θέλω να μεγαλουργήσει ο ΠΑΟ κι εγώ να μεγαλουργήσω μαζί του.

 

Το νέο μεταγραφικό απόκτημα των «πρασίνων» αποκάλυψε και το πρόσωπο που παίζει μεγάλο ρόλο στη ζωή και τις αποφάσεις του.

 

«Έχουμε ισχυρό δεσμό, ειδικά με την μητέρα μου. Η διάθεσή μου είναι να τη συμβουλεύομαι πάντα και να είναι παρούσα στη ζωή μου, σε κάθε σημαντική μου απόφασή », δήλωσε, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι η μητέρα του ήταν παρούσα καθ΄όλη τη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου!

 

Για τον κόσμο του Παναθηναϊκού, είπε:

 

«Ένα κλαμπ για να είναι μεγάλο πρέπει να έχει μεγάλο και φανατικό κοινό. Θα τα δώσω όλα για να πάρει τίτλους η ομάδα μου και να ικανοποιήσω τους φιλάθλους».

 

Για το για πόσα χρόνια πιστεύει πως μπορεί να βοηθήσει την ομάδα, ο Γάλλος αμυντικός είπε:

 

«Είμαι 30 ετών και υπέγραψα τριετές συμβόλαιο. Θα ήθελα να παίζω και πέντε και δέκα χρόνια ακόμα. Ξέρω, όμως, πως πλησιάζω στο τέλος της καριέρας μου και θα ήθελα αυτό να γίνει με τον Παναθηναϊκό, με τον καλύτερο δυνατό τρόπο και όσο καλύτερα γίνεται».

 

Ο Μπουμσόνγκ δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στο ενδεχόμενο επιστροφής του στην εθνική ομάδα, τονίζοντας, όμως, πως για αυτόν προέχει το «τριφύλλι».

 

«Εμένα το μυαλό μου είναι στον Παναθηναϊκό, αυτός είναι η προτεραιότητα μου. Αν έρθει μέσα από τις εμφανίσεις μου και κλήση στην εθνική, αυτό θα είναι κάτι εξαιρετικό».

 

Για την εικόνα που έχει για τη νέα του ομάδα.

 

«Η εικόνα που έχω για την ομάδα είναι ότι είναι ομοιογενής όσον αφορά τη σύστασή της Αποτελείται από Έλληνες και ξένους διεθνείς παίκτες. Αυτό δημιουργεί μίγμα επιτυχίας. Όσον αφορά το τι μπορώ να προσφέρω αγωνιστικά, θεωρεί εμπειρία, ενθουσιασμό και σίγουρα τη θέλησή μου για να ικανοποιήσει ο Παναθηναϊκός τις αγωνιστικές μου φιλοδοξίες και να πρωταγωνιστεί και στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις».

 

Σχετικά με την παρουσία των συμπατριωτών του στον ΠΑΟ και τη γαλλική… «παροικία» της Παιανίας, ο Μπουμσόνγκ τόνισε:

 

«Έχω μιλήσει με τον Τζιμπρίλ και τον Σίντνεϊ, αλλά δεν τους είδα γιατί έφευγαν το πρωί. Είναι πολύ καλοί επαγγελματίες και είμαι σίγουρος ότι κοιμήθηκαν νωρίς. Θα τους δω σίγουρα εξωτερικό, φεύγω την Κυριακή από ότι ξέρω. Είμαι ευχαριστημένος που θα τους δω όλους εκεί, δεν μένω μόνο στον Σίντνεϊ και τον Τζιμπρίλ, θα δω και τον Καντέ, αλλά θέλω να γνωρίσω όλους τους παίκτες και κυρίως τους Έλληνες. Θέλω να μάθω ελληνικά αν και ξέρω ότι είναι δύσκολη γλώσσα, αλλά με καλή παρέα με τους Έλληνες θα είναι πιο εύκολο».

 

Όπως αποκάλυψε ο 30χρονος αμυντικός, θα φοράει τη φανέλα με το «4».

 

«Το νούμερο δεν είναι μόνο να σου αρέσει αλλά να είναι και ελεύθερο, το «4» που επέλεξα είναι ελεύθερο. Θεωρώ ότι θα μου φέρει τύχη, μου αρέσει και ευελπιστώ ότι θα φέρει τύχη και στον Παναθηναϊκό».

 

Link to comment
Share on other sites

Α ΡΕ ΠΑΙΚΤΑΡΑ!ΜΕΓΑΛΟΥΡΓΗΣΕ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ

 

 

Ρε μαλάκες μην μας πρίζετε τα παπάρια.

Στα @@ μου και το βίντεο σου και η γνώμη σου. Άμα δεν το δεις στο γήπεδο βγάλε το σκασμό και μην με τσιτώνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλάκες μην μας πρίζετε τα παπάρια.

Στα @@ μου και το βίντεο σου και η γνώμη σου. Άμα δεν το δεις στο γήπεδο βγάλε το σκασμό και μην με τσιτώνεις.

Εγώ φταίω που πήρατε και γαμώ τους στρικερ ;
Link to comment
Share on other sites

Ρε ρεβεντζερ κοιτα τα χαλια σου και μετα μιλα!! Πηρες ενα ριερα(που περυσι εβαλε δεν εβαλε γκολ)και χαιρεσε!!Και τωρα θες να παρεις παικτες απο Ηρακλη και πανσεραικο!!Χτες παραλιγο να χασετε απο τν Μακαμπι και τωρα παιζετε μεσα εκει και για να δουμε ποσα θα φατε....Κοιτα την ομαδα σου και μετα ελα κρινε την δικια μου...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φταίω που πήρατε και γαμώ τους στρικερ ;

Ρε μαλάκα τα ίδια έλεγες για τον Σισσέ γαμώ το σπίτι μου και πέταξε 25 τεμάχια πέρυσι.

Τράβα κοίτα τον Ριέρα άμα δεν σου αρέσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε ρεβεντζερ κοιτα τα χαλια σου και μετα μιλα!! Πηρες ενα ριερα(που περυσι εβαλε δεν εβαλε γκολ)και χαιρεσε!!Και τωρα θες να παρεις παικτες απο Ηρακλη και πανσεραικο!!Χτες παραλιγο να χασετε απο τν Μακαμπι και τωρα παιζετε μεσα εκει και για να δουμε ποσα θα φατε....Κοιτα την ομαδα σου και μετα ελα κρινε την δικια μου...

Όντος , με το ίδιο ρόστερ με το περυσινό παίζαμε και Κεκλεισμένων θυρών ανίδεο άτομο και μπαι δε γουέι ο Ριέρα χαλαρά είναι ο πιο ποιοτικός παίκτης του Ελληνικού Πρωταθλήματος.Εδώ μοίραζε σακούλες στον Sergio Ramos , τον Vidic και τον Terry , δεν θα μοιράσει στα παρτάλια ; Άσε μας ρε φίλε , είσαι ένα θύμα της παραπληροφόρισης όπως και όλοι οι υπόλοιποι της φάρας σου.Επίσης , καλύτερα παίκτες απο Πανσεραικό και Ηρακλή παρά αυτά τα ΓΝΩΣΤΑ παρτάλια.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...