Jump to content

[GR]Επίσημο Ολυμπιακό Τόπικ


MasterDisaster

Recommended Posts

Ρε Revenger ο Ουρτάδο μάρκαρε στο 1ο ημίχρονο και ο Ντουντού είχε πιο ενεργό ρόλο αλλά έκανε πολλά λάθη στις μεταβιβάσεις του ρε παιδί μου.. Δεν ξέρει ακόμα την ομάδα. Κατάλαβε το. Δεν ήταν για παραπάνω από 1 ημίχρονο.

Link to comment
Share on other sites

Έκανες πολύ ώρα να το σκεφτείς; Αν ναι, θα πρέπει να ανησυχείς. Παριζιότη.

Καθόλου ! Α είμαι Παριζιάνος, που το ξέρεις?
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου ! Α είμαι Παριζιάνος, που το ξέρεις?

 

ΠΑΟ-> ΠΑ.ΡΙΖ.Α

 

Παναθηναϊκός Ριζοσπαστικής Αριστεράς.

Link to comment
Share on other sites

Jimmy 8a faei junk an t sunexisei o revenger sto leo.

Να του κάνεις ντικάρμα η μπαν,δε φταίμε εμείς οι γαύροι.Δηλαδή αν αρχίσω τα φλέιμ στο δικό σας θα το κάνεις τζανκ και εμένα τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα στην θέση τους έβαλε ο Αντώνης Νικοπολίδης, ο οποίος μέσω συνέντευξής του σε πολιτική εφημερίδα ξεκαθάρισε ότι η μεγάλη του αγάπη είναι ο Ολυμπιακός και όχι ο Παναθηναϊκός.

 

Οι σημαντικότερες δηλώσεις του Νικοπολίδη στην "Καθημερινή":

 

- "Δεν ξεκίνησα να παίζω τερματοφύλακας. Έπαιζα μέσα. Μόνο όταν κερδίζαμε έπαιζα τέρμα για να κρατήσουμε το σκορ και να κερδίσουμε. Όπως όλα τα άλλα παιδιά, ήθελα να παίζω μπροστά, στην επίθεση".

 

- "Ήταν μια διαδρομή που χτίστηκε με πολύ ιδρώτα. Βήμα-βήμα. Άργησα να καταξιωθώ. Αλλά δυστυχώς στην Ελλάδα όλοι παρατηρούν το τελείωμα. Την κορυφή. Τότε ασχολούνται όλοι μαζί σου".

 

- "Πως έγινα τερματοφύλακας; Ο ξάδερφός μου που ήταν τερματοφύλακας στη Βίγλα Α.Ε., παντρευόταν και δεν μπορούσε να παίξει. Ήμουν 14 ετών και μπήκα εγώ στη θέση του. Δεν είχα καν δελτίο. Μπήκα σαν πλαστογραφία. Χάσαμε, αλλά κατάλαβα ότι μπορώ να πετύχω".

 

- "Τον Ολυμπιακό τον αγάπησα περισσότερο από τον Παναθηναϊκό. Ήταν ο μεγαλύτερος σταθμός στην καριέρα μου. Ο Παναθηναϊκός ήταν σχολείο και μου έμαθε τι σημαίνει επαγγελματισμός, αλλά στον Ολυμπιακό έκανα τη καριέρα που ήθελα και εισέπραξα την αγάπη του κόσμου και της διοίκησης. Ένας λόγος που πήγα ήταν για να αποδείξω στον Παναθηναϊκό ότι δεν είχα τελειώσει ως ποδοσφαιριστής. Δέθηκα πολύ με τον Ολυμπιακό".

 

- "Κάνω πλάκα με το θέμα του κηπουρού. Για παράδειγμα στην προπόνηση, αν χαλάσει κάτι στο γήπεδο, τους λέω: "Παιδιά, μη φοβάστε! Θα το φτιάξω εγώ"!

 

- "Η ομάδα οφείλει να ξεπεράσει την ήττα και τον αποκλεισμό από τη Μακάμπι Τελ Αβίβ. Εγώ δεν μπορώ! Τώρα όμως, όλα θα αλλάξουν με τον Βαλβέρδε. Είναι μεγάλη ευκαιρία που τον πήραμε πίσω".

 

- "Εδώ υπάρχει διαφθορά στο ελληνικό κράτος, δεν θα υπάρχει στη διαιτησία; Ρουσφέτια; Μίζες; Το ποδόσφαιρο είναι μια προέκταση της κοινωνίας. Ας μην κρυβόμαστε! Πάντα όποιος παίρνει το πρωτάθλημα έχει και τη διαιτησία. Όποιος το χάνει, του φταίει η διαιτησία. Όμως είναι πιο εύκολο να φτιάξεις τη διαιτησία από το να φτιάξεις την ελληνική κοινωνία".

 

- "Είμαστε η χώρα της υπερβολής. Μετά την κατάκτηση του Euro το 2004, γνωρίσαμε κάτι το ανεπανάληπτο. Το είπε και ο κ.Στεφανόπουλος. Ήταν μεγαλύτερη υποδοχή ακόμη και από αυτήν από την πτώση της χούντας".

Link to comment
Share on other sites

Για την ήττα δεν έχω πολλά να πω κάποιες λανθασμένες επιλογές του Βαλβέρδε και οι πολλές κλασικές ευκαιρίες που χάθηκαν μας στέρησαν το ματς.Μετά στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο ήρθε και έδεσε το γλυκό με τα λάθη του Μοντέστο και του Χολέμπας.

 

Προσέχτε τον Φετφατζίδη το παιδί είναι τεράστιος παικταράς...

Link to comment
Share on other sites

Για την ήττα δεν έχω πολλά να πω κάποιες λανθασμένες επιλογές του Βαλβέρδε και οι πολλές κλασικές ευκαιρίες που χάθηκαν μας στέρησαν το ματς.Μετά στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο ήρθε και έδεσε το γλυκό με τα λάθη του Μοντέστο και του Χολέμπας.

 

Προσέχτε τον Φετφατζίδη το παιδί είναι τεράστιος παικταράς...

Xaramizetai opws o ninhs alla makari na paroun axia argotera.
Link to comment
Share on other sites

Xaramizetai opws o ninhs alla makari na paroun axia argotera.

 

Γιατί χαραμίζεται; Δεν τον είδες που τον άρχισε βασικό ο Βαλβέρδε; Κάτι σημαίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί χαραμίζεται; Δεν τον είδες που τον άρχισε βασικό ο Βαλβέρδε; Κάτι σημαίνει αυτό.

Πάει να τον καθιερώσει...Παρεπιπτόντως πριν λίγο διάβασα και τις προηγούμενες σελίδες και μπορώ να πω ότι είστε τραγικοί αυτοί που κράζετε...Η ομάδα θέλει χρόνο μετά τη διακοπή θα είναι πολύ καλύτερη και μη ξεχνάμε ότι δεν έπαιζαν Μέλμπεργκ, Μπράβο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μην σκάτε...Στο επόμενο παιχνίδι η ομάδα θα πάει πολύ καλύτερα. Θα επιστρέψουν οι παίχτες που έλειπαν!

Link to comment
Share on other sites

1:22...κανόνας του ποδοσφαίρου..όταν γίνεται πέναλτυ δεν ΔΙΝΕΤΑΙ το πλεονέκτημα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...