Jump to content

[GR]Επίσημο Ολυμπιακό Τόπικ


MasterDisaster

Recommended Posts

"O Bαλβέρδε φεύγει, ο Εμερι έρχεται στον Ολυμπιακό"

Η ισπανική εφημερίδα "Las Provincias" αναφέρει σε δημοσίευμά της την Μ.Πέμπτη ότι ο Ερνέστο Βαλβέρδε θα αποτελέσει παρελθόν από τον Ολυμπιακό. Πρώτο όνομα στη λίστα των ερυθρόλευκων για τους Ισπανούς ο Ουνάι Εμερι.

 

 

 

Τα δημοσιεύματα του ισπανικού Τύπου για το μέλλον του Ερνέστο Βαλβέρδε έρχονται με μορφή χιονοστιβάδας.

 

Την Πέμπτη ήταν η σειρά της διαδιακτυακής έκδοσης της εφημερίδας "Las Provincias" να αναφερθεί στον Ισπανό τεχνικό και να γράψει ότι δεν θα κάνει αποδεκτή την πρόταση ανανέωσης που του έχει καταθέσει ο Ολυμπιακός.

 

"Ενα οικογενειακό πρόβλημα αναγκάζει τον Ερνέστο Βαλβέρδε να μην συνεχίσει την καριέρα του Ολυμπιακό από τον οποίο εισέπραττε 1.8 εκ. ευρώ ετησίως. Η ελληνική ομάδα σκέφτεται ως αντικαταστάτη του Ουνάι Εμερι, νυν προπονητή της Βαλένθια, ο οποίος έχει τον ίδιο μάνατζερ με τον Βαλβέρδε, τον Ινιάκι Ιμπάνιεθ" γράφει, μεταξύ άλλων, η εφημερίδα.

 

Είναι γεγονός ότι ο Εμερι δύσκολα θα συνεχίσει στη Βαλένθια και τη νέα σεζόν, ωστόσο ουδείς μπορεί να μιλήσει με σιγουριά αφού η σεζόν βρίσκεται ακόμη σε εξέλιξη.

 

Για τους Ισπανούς πάντως, το πρώτο όνομα που βρίσκεται στη λίστα των υποψήφιων προπονητών είναι ο Εμερι.

 

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον ελπιζω αυτος που θα φερουμε να εχει μια στοιχειώδες γνωση της διεθνους αγορας.

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον ελπιζω αυτος που θα φερουμε να εχει μια στοιχειώδες γνωση της διεθνους αγορας.

Αν είναι ο Εμερι σε αυτό το θέμα θα απογοητευτείς :P Από τη γαλλική αγορά προτιμάει παίκτες.

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον ελπιζω αυτος που θα φερουμε να εχει μια στοιχειώδες γνωση της διεθνους αγορας.

 

Και εγώ ήλπιζα πως θα είχες μια στοιχειώδη γνώση ελληνικής γραμματικής.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ήλπιζα πως θα είχες μια στοιχειώδη γνώση ελληνικής γραμματικής.

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Link to comment
Share on other sites

Στο... στόχαστρο του πρωταθλητή Ελλάδας Ολυμπιακού βρίσκονται, σύμφωνα με σενάρια που έχουν αναπτυχθεί, οι άσοι της πρωτοπόρου της Football League, Βέροιας, Μάικλ Ολαϊτάν και Κάλβιν Κάντι. Ο 25χρονος Νοτιοαφρικανός Κάντι, με τα δύο τέρματα που πέτυχε στη Λάρισα, είναι ο πρώτος σκόρερ της κατηγορίας με 13 συνολικά, ενώ ο 19χρονος Νιγηριανός Ολαϊτάν έχει πετύχει 6 τέρματα σε 21 αναμετρήσεις που έχει αγωνιστεί. Οι δυο έγχρωμοι ποδοσφαιριστές, που ξεχωρίζουν στη "Βασίλισσα του Βορρά", έχουν εντπιστεί από τους σκάουτερ των Πειραιωτών και λογίζονται σαν αξιοπρόσεκτες περιπτώσεις για τη γραμμή κρούσης.

20006.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη η απόφαση του Βαλβέρδε. Αν και όλοι λένε ότι θα φύγει ελπίζω να μείνει....

Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη η απόφαση του Βαλβέρδε. Αν και όλοι λένε ότι θα φύγει ελπίζω να μείνει....

 

Μπα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά είναι δεδομένο ότι θα φύγει. Μόνο οι ανακοινώσεις μένουν.

Sad but true...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειμαι αντι-βαλβερδιακος , αλλα πραγματικα μετα απο 2 χρονια ειναι οτι χειροτερο να φευγει ο προπονητης.

 

Τωρα απο τις λυσεις που εχω διαβασει , μου αρεσει ο Εμερι σαν προπονητης.Μπορει στην LigaBBVA να μην του καθησε με την Βαλενθια αλλα ας θυμηθουμε οτι παιζουνε 3 παιχνιδια τη βδομαδα και πουλησε τον καλυτερο του παικτη το καλοκαιρι (Juan Mata - Chelsea).

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως ο Μαρινάκης θα φέρει κανένα προπονητή της σειράς. Και είπε στην συνέντευξη τύπου ότι θα βρουν μαζί με τον Βαλβέρδε τον αντικαταστάτη του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...