Jump to content

[GR]13 χρονος «μανιακός» με τα βιντεοπαιχνίδια !


MixMasteR

Recommended Posts

Μόλις μου αποκάλυψες ότι είσαι Ιταλίδα; Άρα έχω ιταλικές ρίζες; Ε δεν βγαίνω ως ένδειξη διαμαρτυρίας.

Si, bello.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

 

Ontopic: Σίγουρα θα υπήρχαν οικογενειακά προβλήματα, γι'αυτό και θα προσπαθούσε να αποδράσει από την πραγματικότητα, αναζητώντας νέους φίλους σ'έναν εικονικό κόσμο.

Όντως πριν κάτι μήνες είχα δει στην τηλεόραση πως ήταν δυο γονείς που είχαν ένα νεογέννητο μωράκι και επειδή ήταν άνεργοι και οι δυο, και πήγαιναν σε ένα net που ήταν κάτω από το σπίτι τους , και παίζανε ένα παιχνίδι..που φροντίζανε μια εικονική κόρη!Και ξεχνούσαν να ταΐζουν το μωράκι και τάΐζαν την εικονική κόρη..και μετά από 3 μέρες που την είχαν ξεχάσει τελείως και πέθανε .
Link to comment
Share on other sites

Όντως πριν κάτι μήνες είχα δει στην τηλεόραση πως ήταν δυο γονείς που είχαν ένα νεογέννητο μωράκι και επειδή ήταν άνεργοι και οι δυο, και πήγαιναν σε ένα net που ήταν κάτω από το σπίτι τους , και παίζανε ένα παιχνίδι..που φροντίζανε μια εικονική κόρη!Και ξεχνούσαν να ταΐζουν το μωράκι και τάΐζαν την εικονική κόρη..και μετά από 3 μέρες που την είχαν ξεχάσει τελείως και πέθανε .

Τους μπάσταρδους!!!
Link to comment
Share on other sites

Τους μπάσταρδους!!!

Όντως ! Κι εγώ που είδα το video μου ερχόταν να κλάψω
Link to comment
Share on other sites

Ναι.

 

Ontopic: Σίγουρα θα υπήρχαν οικογενειακά προβλήματα, γι'αυτό και θα προσπαθούσε να αποδράσει από την πραγματικότητα, αναζητώντας νέους φίλους σ'έναν εικονικό κόσμο.

an diavases kala leei stin italia .. kai o ventic menei nikea :D

Link to comment
Share on other sites

Όντως πριν κάτι μήνες είχα δει στην τηλεόραση πως ήταν δυο γονείς που είχαν ένα νεογέννητο μωράκι και επειδή ήταν άνεργοι και οι δυο, και πήγαιναν σε ένα net που ήταν κάτω από το σπίτι τους , και παίζανε ένα παιχνίδι..που φροντίζανε μια εικονική κόρη!Και ξεχνούσαν να ταΐζουν το μωράκι και τάΐζαν την εικονική κόρη..και μετά από 3 μέρες που την είχαν ξεχάσει τελείως και πέθανε .

apo asitia poso malakes the mou

kai to allo pou ida enas giatros ksexase ton gio tou i tin korh tou den thimame sto aftokinito kai eskase apo tin zesti to mwro 1.2 xronon poso blakes iparxou dil

Link to comment
Share on other sites

Αυτά συμβαίνουν κάθε μέρα στην εποχή μας.. Που είναι το τόσο παράξενο ;

pistepseme se afto to forum iparxoun poloi tetioi kai xiroteroi opos egw palia me to Acc OverMe kapos etsi imoun alla me tn diafora pos etroga kai pigena sxoleio (otan ixame gimnastikh kai ekdromh ) nane kala i aderfh m pou me esose :D

Link to comment
Share on other sites

pistepseme se afto to forum iparxoun poloi tetioi kai xiroteroi opos egw palia me to Acc OverMe kapos etsi imoun alla me tn diafora pos etroga kai pigena sxoleio (otan ixame gimnastikh kai ekdromh ) nane kala i aderfh m pou me esose :D

Παν μέτρον άριστον , όποιος τηρεί αυτό το πράγμα δεν θα έχει ποτέ προβλήματα σε διάφορα θέματα

όχι μόνο με τα βιντεοπαιχνίδια.. Δυστυχώς πολλοί νέοι έχουν απογοητευτεί από την ζωή και προσπαθούν να βρουν

άλλους τρόπος διαφυγής από αυτήν Π.χ , βιντεοπαιχνίδια, ναρκωτικά ,αλκοόλ και πολλά άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα το παιδί...! Στην ηλικία του είμασταν όλη μέρα στις αλάνες και λιώναμε, όχι στα pc :S

 

Απ΄ότι φαίνεται οι γονείς του τον προσέχουν πολλοί! :)

 

Όντως πριν κάτι μήνες είχα δει στην τηλεόραση πως ήταν δυο γονείς που είχαν ένα νεογέννητο μωράκι και επειδή ήταν άνεργοι και οι δυο, και πήγαιναν σε ένα net που ήταν κάτω από το σπίτι τους , και παίζανε ένα παιχνίδι..που φροντίζανε μια εικονική κόρη!Και ξεχνούσαν να ταΐζουν το μωράκι και τάΐζαν την εικονική κόρη..και μετά από 3 μέρες που την είχαν ξεχάσει τελείως και πέθανε .

Αν δεν κάνω λάθος ήταν μόνο ένας πατέρας και ήταν στο σπίτι και για να μην πεθάνει το εικονικό μωρό άφησε να πεθάνει το δικό του...! :@ Μεγάλο ζώο ο άνθρωπος!

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα το παιδί...! Στην ηλικία του είμασταν όλη μέρα στις αλάνες και λιώναμε, όχι στα pc :S

 

Απ΄ότι φαίνεται οι γονείς του τον προσέχουν πολλοί! :)

Αν δεν κάνω λάθος ήταν μόνο ένας πατέρας και ήταν στο σπίτι και για να μην πεθάνει το εικονικό μωρό άφησε να πεθάνει το δικό του...! :@ Μεγάλο ζώο ο άνθρωπος!

den kaneis lathos ti na pei kaneis

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο πραγμα δημιουργουσε παλια η τηλεοραση, απλα, εχουμε περασει σε ενα αλλο μεσο.

 

Εγω π.χ. καθομαι γυρω στις 5 με 6 ωρες στο pc, μπορει και παραπανω, γιατι ακριβως δεν εχω τι αλλο να κανω οταν βρισκομαι στο σπιτι μου, το μονο πραγμα που κανω ειναι σχολειο, μπασκετ, σπιτι και βολτες τα παρασκευο-σαββατα.

 

Απλα ο υπολογιστης δημιουργει μεγαλυτερη εξαρτηση σε παιδια που θελουν να ξεφυγουνε επειδη εχουνε αποτυχει σε κατι στην πραγματικη ζωη. Το ιδιο πραγμα γινεται και με τα ναρκωτικα κτλ.

 

Οσο για αυτο που λετε: Μα καλα, δεν το βλεπανε οι γονεις του?

Εμενα ο πατερας μου μενει κυψελη (εχει χωρισει με την μανα μου αλλα πολυ φιλικα ευτυχως) και η μητερα μου δουλευει σαν τρελη ολη μερα, δεν ειναι λογικο να μπορεσει να διαπιστωσει τι κανω εγω στο σπιτι, ομως με εχει κανει να καταλαβω πως δεν ειναι καλο να το κανω αυτο απο μικρος.

Θελω να πω πως η παιδια δινεται απο την μικρη ηλικια, η εφικη ηλικια ειναι μια μεταβατικη ηλικια γιαυτο ακριβως τον λογο, εφαρμοζεις μονος σου οτι σου μαθανε οι γονεις σου, οι φιλοι σου και η κοινωνια ωστε να ενηλικιωθεις.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now



×
×
  • Create New...