Jump to content

[Guide] Pws na au3isete / miwsete lvl se ena skill (edit)


Recommended Posts

Loipon Simera 8a sas di3w pws mporoume na au3isoume / miwsoume lvl se ena opiodipote skill. San paradigma 8a kanoume  Super Haste lvl5 (oso emeis 8eloume) Analitika  Bima Bima :P

Arxizoume:

Server Side

1. Bima (oxi aparetito)

Pame sto "gameserver\data\html\admin\skills\Special" kai anigoume to htm arxeio "GM_Skills" briskoume eki:

<a action="bypass -h admin_add_skill 7029 4">Super Haste(Lvl 4)</a> Antigrafoume autin grami

kai tin kanoume epikolisi apo katw (me allagmena osa einia simiomena me kokkino) kapws etc:

39879656.jpg

 

to apo8ikeuoume kai to klinoume.

 

2. Bima

Pame sto "gameserver\data\stats\skills" briskoume to arxeio pou enmperiexei to skill mas ( "7000-7099" ) kai to anigoume. Pame stis grames pou einai to skill mas kai allazoume ta e3is:

47098672.jpg

 

a) Edw Bazete Osa lvl 8elete na ftanei to skill sas...

b) opws blepete se ka8e sira exei 4 ari8mous..(osa kai ta lvls) o 1tos ari8mos isxei gia to lvl 1, o 2os gia to lvl 2 klp.eseis to mono

pou exete na kanete na prostesete enan ari8mo sto telos gia to lvl 5...O ari8mos antiprosopeuei toso stat 8a dinei...  kapws etc:

62217641.jpg

 

Teliwsame me to Server-side kairos na pame sto Client

 

Server Side

3. Bima

Anigoume me File Edit to arxeio "skillgrp" (mesa sto system mas). Briskoume to skill mas kai antigrafoume tin grami stin opia briskete, kai tin kanoume

epikolisi apo katw (allzwntas to lvl)  kapws etc:

71803719.jpg

 

Kanoume apo8ikeusi se Version 413 kai to klinoume

Prosoxi: to Super haste den briskete  sto telos opws 8a itan anamenomeno, alla einai prin apo ta skills me ID 4000+

 

4. Bima (teleuteo)

Anigoume me  File Edit to "skillname-e"  (mesa sto system). Briskoume to skill mas kai antigrafoume tin grami stin opia briskete, kai tin kanoume

epikolisi apo katw (allzwntas to lvl)  kapws etc:

33508196.jpg

 

Kanoume apo8ikeusi se Version 413 kai eimaste etimoi.

PS: Sto kokkino koutaki mporoume na baloume kapoio sxoleio Gia to skill mas

 

Apotelesma

81381999.jpg

 

Pws bazoume to skill se enna char?

//add_skill 7029(ID) 5(level)

 

An den kanete to  Client Settings?

To skill 8a einai mauro kai iparxei megali pi8anotita gia disconnect (parola auta  8a douleuei)

 

Etc mporeite na kanete opiodipote skill 8elete.

 

Credit : Me

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κατι απλο για αυτους που ξερουν αλλα για καποιους αδυνατο!

Οποτε πολυ καλη δουλεια Συνεχισε!

Link to comment
Share on other sites

[NoX*ShiNe" post=1061124" timestamp="1274367331]

Ειναι κατι απλο για αυτους που ξερουν αλλα για καποιους αδυνατο!

Οποτε πολυ καλη δουλεια Συνεχισε!

tnx

Link to comment
Share on other sites

Siga re file.. apla anevazeis 1 lvl to skill...

an thes to pas kai 99...

kai 2. les:  An den kanete to  Client Settings?

To skill 8a einai mauro kai iparxei megali pi8anotita gia disconnect (parola auta  8a douleuei)

 

ayto ginete mono an valeis to skill sthn mpara.. allios dn trweei error

Link to comment
Share on other sites

Siga re file.. apla anevazeis 1 lvl to skill...

an thes to pas kai 99...

kai 2. les:  An den kanete to  Client Settings?

To skill 8a einai mauro kai iparxei megali pi8anotita gia disconnect (parola auta  8a douleuei)

 

ayto ginete mono an valeis to skill sthn mpara.. allios dn trweei error

 

Dld ec opote 8es na anigeis to  Super Haste 8a to anigeis apo ta skills? LoL?

 

kai 2on fisika kai mporeis na to kaneis osa lvl 8es kai 10000 aplos egw edi3a to pws....kai ti simenoun oi ari8moi sta stats tou skill....

(kai fisika den einai monos to  Super Haste alla se ka8e skill me ton idio tropo pou edi3a)

 

An den s arese ok. Etc kai alios to 3erw pws den einai kati to simantiko , alla apopsi s...

Link to comment
Share on other sites

Polu kalo ixa sto mialou mou na kanw ena tetio Guide alla den ixa ton xrono me prolaves fenete !! any way polu kalh doulia!

 

Giati kati m leei pws etoimazesai na xwseis +1 karma? :P

 

@xristosx

 

Polu kalo!!!! Pragmatika..... An kai pistevw pws uparxei se arketa packages to super haste lvl 5 :)

 

Kalh douleia parolauta :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

vasika to superhaste einai axristo mporouses na di3is g kapoio poio xrisimo skill apos kana buff.! acumen/haste/klp

any way aplo ala xrisimo!

to ekana se super haste gt lvl 4 = ligo gia gm xD, mia mera den eixa ti na kanw kai lew as to kanw lvl 5-6 4fun

kai to ekana kai guide :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now


×
×
  • Create New...