Jump to content

Hotelul Pentru Scriitori Netrebnici


Raule

.  

24 members have voted

  1. 1. Cand ia Nervos permisul?

    • Anu asta
      8
    • Anu viitor
      11
    • Niciodata
      5


Recommended Posts

Furnici Coapte..

lol? Furnici Coapte ?! vreau si eu :))

Dar atzi auzit de Muci in fasole ?

 

Svf cu java voastra as vrea si eu sa invat..si am o lene sa citesc carti :))

Trys it XD

Link to comment
Share on other sites

Pai na asculta 2012 http://www.fileshare.ro/1853765605.12 si revii peste vreo 2 luni cu comentarii

 

Vago ce zici dai ceva  sfaturi de unde sa incep, cum ar fi mai usor sa  invat ca Kidzor daca nu esti kindergoth dinala nu zice nimic :))

 

APropo am mutat topicu' ala..

Link to comment
Share on other sites

pai...sunt doua variante.

 

1. Iti iei niste carti, cauti tutoriale pe net, te uiti la tutoriale video...plm chestii dastea. Asa inveti Java in mare. Dupa care prin exercitiu ajungi sa o stapanesti ca pe limbaj de programare, adica o sa poti sa faci orice cacat.

 

2. Te obisnuiesti cu sursa l2j si incerci sa o intelegi. Incepi cu modificatu constantelor, coduri simpliste, chestii dastea usoare. La inceput no sa fii in stare sa scrii ceva nou, o sa fii capabil decat sa modifici. Asta pana te inveti. Dupa ce intelegi limbajul o sa poti sa scrii propriul cod. Desigur, pentru inceput o sa stii sa scrii nush ce cacaturi de sisteme custom pentru l2j dar nu vei fii in stare sa faci un Hello World normal. Dupa ce inveti sa stii chestii mai complexe o sa ajungi sa fii atras de java in sine, nu numai de l2j, si astfel o sa inveti limbajul ca atare.

 

Plm...ambele variante sunt lungi si plictisitoare. Singura diferenta e ca la prima incepi cu inceputul iar la a doua incepi direct cu ce te intereseaza :)

 

 

 

SekethGothScriptKiddie :

 

assembla? xp-dev imi ia coaiele in gura :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...