Jump to content

Hotelul Pentru Scriitori Netrebnici


Raule

.  

24 members have voted

  1. 1. Cand ia Nervos permisul?

    • Anu asta
      8
    • Anu viitor
      11
    • Niciodata
      5


Recommended Posts

şi america oare cum se descurcă atât de bine?  puţină documentaţie nu strică

nu stiu cum e in SUA ffs, dar am fost in Germania acum 1 an, in Bayern.Frate, curatenie impecabila, javre nu vedeai, decat cei care aveau un stapan + tinut in lesa + botnitza.Dar bineinteles, de la Germania pana la Romania e o diferenta enorma.Romanul atat timp ca nu e controlat, poate sa se duca sa se pise pe o masina a politiei, ca nu pateste nimic daca ii da la copoi, 100-200 lei.

Link to comment
Share on other sites

tipic romanesc.

bine spus

acum nervos ar trebui să participe la preşedinţie, noi să îl susţinem şi uite aşa se face schimbarea. buba e că el nu o să vrea niciodată

Link to comment
Share on other sites

bine spus

acum nervos ar trebui să participe la preşedinţie, noi să îl susţinem şi uite aşa se face schimbarea. buba e că el nu o să vrea niciodată

asta-i prostia maxima in Romania.Daca un parlamentar face un pas in fatza, e atacat de toti, pentru interesul lor.Daca face un pas inapoi, e un pas platit pentru interesul aceleiasi persoane.

Link to comment
Share on other sites

n-avem politia animalelor

avem ceva parcă dar nu are atâtea drepturi, dar crezi că e imposibil de înfiinţat? au creat poliţia locală, uite ce dotări au şi nu fac mai nimic prin lege

 

nu stiu cum e in SUA ffs, dar am fost in Germania acum 1 an, in Bayern.Frate, curatenie impecabila, javre nu vedeai, decat cei care aveau un stapan + tinut in lesa + botnitza.Dar bineinteles, de la Germania pana la Romania e o diferenta enorma.Romanul atat timp ca nu e controlat, poate sa se duca sa se pise pe o masina a politiei, ca nu pateste nimic daca ii da la copoi, 100-200 lei.

eu sunt altfel şi încerc să-i conving pe cei tineri la fel.

mă urăşte poliţia la mixtă că nu 'gust' o prună de pe taraba lu x şi că am dat mai multe amenzi într-o săptămână decât alţii într-un an. dar nah

Link to comment
Share on other sites

raulie presedinte

sau aşa, numai candidaţi unul 'azi' şi ceilalţi susţineţi-l. eu sunt de părere că dacă x partid nu a făcut nimic hai să votăm y să vedem ce fac ei. că o să fure... asta e, mai rău nu se poate
Link to comment
Share on other sites

sau aşa, numai candidaţi unul 'azi' şi ceilalţi susţineţi-l. eu sunt de părere că dacă x partid nu a făcut nimic hai să votăm y să vedem ce fac ei. că o să fure... asta e, mai rău nu se poate

x nu face nimic, y da inapoi mai tare...deci prostia creste

Link to comment
Share on other sites

E ok Sido, esti inca tanar, te descurci cu 500 de euro salariu. Cand o sa ai o familie de intretinut o sa pui botu si la spaga.

dacă eu mă descurc singur şi soţia o face la fel nu văd de ce împreună ne-ar fi mai greu
Link to comment
Share on other sites

dacă eu mă descurc singur şi soţia o face la fel nu văd de ce împreună ne-ar fi mai greu

Ai citit moara cu noroc da? stii care e morala, nu?

 

in fine daca nu pui botu la spaga, tot respectu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...