Jump to content

[Guide]Pos bazo mia Npc pou exw katebasei


Recommended Posts

Λοιπον παιδια ειπα και εγω να προσπαθισω να κανω δικο μου topic και ειναι το πρωτο μου.Και ξεκινισα με αυτο το topic.Ειναι για niewbes.Ελπιζω να καταλαναινετε τι γραφω.Ξεκιναμε:

Εχουμε 1 φακελο ενος npc και κανουμε τα παρακατω:

Πρεπει να εχουμε ανοιχτα:Την Data του npc και το navicat και τον φακελο του server.

1ο Βημα: Πρωτα παμε:Στην Data του npc και μετα στο html.Εκει εχει εναν φακελο που λεγεται merchant.Μπενουμε εκει μεσα και περνουμε τα αρχεια του φακελου.

2ο Βημα:Παμε στον φακελο του server μας και παταμε:Gameserver\Data\html\merchant.Εκει κανουμε επικολιση το αρχειο/αρχεια.

3ο Βημα:Παμε στο navicat,δεξι κλικ στην Database kai execute batch file.Παμε:Στον Φακελο Του npc(εγω συνιθισμενα τον αποθικευω στην επιφανεια εργασιας)στον φακελο SQL και διπλο κλικ στο αρχειο SQL.Μετα αφιστε το να τελειωσει.Αφου τελειοσει πρεπει να κοιταξετε να μην γραφει error στο κειμενο και να γραφει sussefully.Αυτο Ηταν!!!

Τωρα το μονο που πρεπει να κανετε ειναι να κανετε ενα restart τον server και οταν ξαναμπειτε να γραψετε //spawn και τα νουμερα που εχει στον φακελο merchant του npc μεσα στην Data,html

Αν ιξερα πως εμπεναν εικονες θα εβαζα.

Ελπιζω να σας βοηθησα

Credits From Me

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...