Jump to content

Κατάληψη:Ναί ή Όχι???


Freyr

Μετά απο αυτό που διαβάσετε,τι θα κάνατε?  

133 members have voted

  1. 1. Μετά απο αυτό που διαβάσετε,τι θα κάνατε?

    • Ναί
      67
    • Όχι
      67


Recommended Posts

krhth ? triti lukeiou? emis 2ftera kai tha pame romh re mlk kai sis akoma stin ellada ? LOL

mporoume na pame opou 8eloume alla giati na mn pame kapou p emeis xeroume pws 8a perasoume orea gt na pame exoteriko 8a pas rwmh 8a exei ta club tis elladas 8a exei ton kosmo tis elladas 8a exei ton xabale tis elladas oxi tpt dn sugrikenetai me tn patrida s kai ton tropo zwhs ths kai na axizei kapou na pas stn zwh s me t sxoleio s einai eswteriko.
Link to comment
Share on other sites

lol ? kai h triti tous afise?

 

Emas  edw kai 2 xornia pou eime lukeio  pote den mas ekopsan tpt.... gt 3eroun pws an xasei h 3ti 5meri tote 8a klisoume gia 2-3 mines

Δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα...Να παίζαμε ξύλο? Κάναμε διαμαρτυρία στον διευθυντή να πηγαίναμε τουλάχιστον μια 3ήμερη αλλά αυτός στα @@ του! Και το σχολείο ήταν κλειστό 1 βδομάδα αν θυμάμαι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα...Να παίζαμε ξύλο? Κάναμε διαμαρτυρία στον διευθυντή να πηγαίναμε τουλάχιστον μια 3ήμερη αλλά αυτός στα @@ του! Και το σχολείο ήταν κλειστό 1 βδομάδα αν θυμάμαι...

Εμείς αυτήν την εβδομάδα που μας πέρασε το΄χαμε κλείστο.

Τι να μας κόψουν λες ; xD

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα...Να παίζαμε ξύλο? Κάναμε διαμαρτυρία στον διευθυντή να πηγαίναμε τουλάχιστον μια 3ήμερη αλλά αυτός στα @@ του! Και το σχολείο ήταν κλειστό 1 βδομάδα αν θυμάμαι...

Εμας ηταν 2,5 εβδομαδες και μετα ειπαν οτι θα μας κοψουν τις εκδρομες αλλα @@ αντι για 5 που ειναι το κανονικο πηγαμε 8 :P

Φετος 1η λυκειου ακομα δεν εχουμε κανει τιποτα και η 3η γυμνασιου ειναι πολυ φλωροι.Απο αυριο ξεκιναμε τα 7ωρα αλλα ειναι σχετικα ευκολα εκτος απο την πεμπτη :

 

1) Γλωσσικη Διδασκαλια (  Η πιο αυστηρη )

2) Γλωσσικη Διδασκαλια  (  καθηγητρια )

3) Μαθηματικα ( βαρετη )

4) Μαθηματικα ( βαρετη )

5) Γυμναστικη  ( Αλιλουϊα )

6) Θρησκευτικα ( Ο πιο μ*λ*κ*ς που εχω δει )

7) Φυσικη/Τεχνολογια ( Ουτε την μυτη του δεν βλεπει και επαναλαβανει 7 και 8 φορες τις ιδιες προτασεις )

 

** Εχουμε εναν καθηγητη που εκει δεν μπορουμε να σταματησουμε το γελοιο σε 40 λεπτα που κανουμε μαθημα το ρεκορ του ειναι να πει

108 φορες "ετσι" μιλαμε εχει πολυ φαση σε μια προταση βαζει 2-3 :P

Link to comment
Share on other sites

Απότι βλέπω το θέμα είναι από πέρυσι, αλλά ποτέ δεν είναι αργά να μάθουνε κάποιοι τι σημαίνει κανονικά κατάληψη.

 

Κατάληψη είναι όταν μια ομάδα ατόμων ή ομάδα συμφερόντων καταλαμβάνει ένα χώρο για κάποια δικαιώματα ή συμφέροντα. Αλλά για να φτάσουμε στην κατάληψη θα πρέπει πρώτα αυτά τα άτομα να έχουν το δικό τους αντιπρόσωπο και ΠΡΩΤΑ  να ζητήσουν και να εξηγήσουν τα δικαιώματά τους στον αρμόδιο. Αν δεν γίνουν αποδεκτά, τότε με συμφωνία ΟΛΩΝ θα γίνει κατάληψη στην οποία θα αναγράφονται πάντα τα αιτήματα. Ουσιαστικά η κατάληψη είναι ένας αγώνας και αυτόν τον αγώνα καθημερινά στα σχολεία τον ρεζιλεύουμε, γιατί πάνε 20 άτομα στις 5 το πρωί μπαίνει όλο το σχολείο στις 8 και με το που φεύγουν και καθηγητές στις 10 οι μαθητές ήδη από τις 9 έχουν φύγει για καφέ. Και σαν να μην φτάνει αυτό, το μεσημέρι ο χώρος έχει επιστραφεί πίσω και μετά σαν κλαμμένα πάμε στον διευθυντή και ζητάμε συγνώμη.

 

Άντε γεια.

Link to comment
Share on other sites

Εμας ηταν 2,5 εβδομαδες και μετα ειπαν οτι θα μας κοψουν τις εκδρομες αλλα @@ αντι για 5 που ειναι το κανονικο πηγαμε 8 :P

Φετος 1η λυκειου ακομα δεν εχουμε κανει τιποτα και η 3η γυμνασιου ειναι πολυ φλωροι.Απο αυριο ξεκιναμε τα 7ωρα αλλα ειναι σχετικα ευκολα εκτος απο την πεμπτη :

 

1) Γλωσσικη Διδασκαλια (  Η πιο αυστηρη )

2) Γλωσσικη Διδασκαλια  (  καθηγητρια )

3) Μαθηματικα ( βαρετη )

4) Μαθηματικα ( βαρετη )

5) Γυμναστικη  ( Αλιλουϊα )

6) Θρησκευτικα ( Ο πιο μ*λ*κ*ς που εχω δει )

7) Φυσικη/Τεχνολογια ( Ουτε την μυτη του δεν βλεπει και επαναλαβανει 7 και 8 φορες τις ιδιες προτασεις )

 

** Εχουμε εναν καθηγητη που εκει δεν μπορουμε να σταματησουμε το γελοιο σε 40 λεπτα που κανουμε μαθημα το ρεκορ του ειναι να πει

108 φορες "ετσι" μιλαμε εχει πολυ φαση σε μια προταση βαζει 2-3 :P

και γω τι να πω

1 Πληροφωρική

2 Κατευθηνση-Τεχνλογια

3 Γυμναστηκη

4 θρησκευτικα

5 Λογοτεχνεία

χD

Link to comment
Share on other sites

Εμας ηταν 2,5 εβδομαδες και μετα ειπαν οτι θα μας κοψουν τις εκδρομες αλλα @@ αντι για 5 που ειναι το κανονικο πηγαμε 8 :P

Φετος 1η λυκειου ακομα δεν εχουμε κανει τιποτα και η 3η γυμνασιου ειναι πολυ φλωροι.Απο αυριο ξεκιναμε τα 7ωρα αλλα ειναι σχετικα ευκολα εκτος απο την πεμπτη :

 

1) Γλωσσικη Διδασκαλια (  Η πιο αυστηρη )

2) Γλωσσικη Διδασκαλια  (  καθηγητρια )

3) Μαθηματικα ( βαρετη )

4) Μαθηματικα ( βαρετη )

5) Γυμναστικη  ( Αλιλουϊα )

6) Θρησκευτικα ( Ο πιο μ*λ*κ*ς που εχω δει )

7) Φυσικη/Τεχνολογια ( Ουτε την μυτη του δεν βλεπει και επαναλαβανει 7 και 8 φορες τις ιδιες προτασεις )

 

** Εχουμε εναν καθηγητη που εκει δεν μπορουμε να σταματησουμε το γελοιο σε 40 λεπτα που κανουμε μαθημα το ρεκορ του ειναι να πει

108 φορες "ετσι" μιλαμε εχει πολυ φαση σε μια προταση βαζει 2-3 :P

 

Και εμείς είχαμε έναν τέτοιο πέρσι που έλεγε συνέχεια "έτσι". Φιλόλογος είναι;

Link to comment
Share on other sites

aa sthn arxh nomiza oti htan geniko to 8ema (basika gia to orio ton apousiwn p katevhke) kai psifisa nai....

 

meta p eida ti leei o arxidas o topic starter....

brain damage eleos...ama dn s aresei to programma pane gine tsobanos touvlo...

 

 

fail...ante kante lock persino einai

Link to comment
Share on other sites

και γω τι να πω

1 Πληροφωρική

2 Κατευθηνση-Τεχνλογια

3 Γυμναστηκη

4 θρησκευτικα

5 Λογοτεχνεία

χD

Εγώ δεν θα πω το πρόγραμμα μου γιατί θα φρικάρετε. Θα πω μόνο ότι είμαι φοιτητής xD (Αν και δεν έχω ξεκινήσει ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

και γω τι να πω

1 Πληροφωρική

2 Κατευθηνση-Τεχνλογια

3 Γυμναστηκη

4 θρησκευτικα

5 Λογοτεχνεία

χD

Πλακα κανεις? Δεν σου ειπα της Δευτευρας :

 

1) Εκθεση/Εκφραση *

2) Εκθεση/Εκφραση *

3) Γυμναστικη

4) Ιστορια (Κενό)

5) Μαθηματικα

6) Επιλογη  ( Πληροφορικη - Χαβαλε)

7) Επιλογη  ( Πληροφορικη - Χαβαλε)

 

*(Εχω να γραψω εκθεση απο τους θεματικους κυκλους σελ.38 ασκ.3 και δεν εχω επνευση ασε που αυτη ειπε σε φορμα επιστολης και δεν θυμαμαι πως ειναι η δομη της) Δωστε καμια ιδεα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα πω το πρόγραμμα μου γιατί θα φρικάρετε. Θα πω μόνο ότι είμαι φοιτητής xD (Αν και δεν έχω ξεκινήσει ακόμα)

Τι σπουδαζεις?

aa sthn arxh nomiza oti htan geniko to 8ema (basika gia to orio ton apousiwn p katevhke) kai psifisa nai....

 

meta p eida ti leei o arxidas o topic starter....

brain damage eleos...ama dn s aresei to programma pane gine tsobanos touvlo...

 

 

fail...ante kante lock persino einai

Αλλο αυτο νομιζω κατεβηκε στις 50 (25/25) και εχω ηδη 6 ελεος δηλαδη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...