Jump to content

[GR] Michael Jackson


Tifε

Recommended Posts

@XxRxX apolambano afta p akouo gt akouo alithies akouo ti zoi tou Xristou kai dn ksero pos kai gt ala niotho kapos perifanos kai m aresei

 

@Devon mpori na to leme afto ala afta einai logia tou aera dn ginomaste sanatanistes epidi kati dn pige kala gt mporei na ta leme afta ala sinithos metanionoume [ego prosopika otan brizo xristo kai panagia to metaniono]

Link to comment
Share on other sites

Otan ginete kati kalo "Euxaristo thee mou".

Otan ginete kati kako "Agnoste ai voule tou kiriou".

 

Auto to lete thriskia?

 

Με πρόλαβες. Κάτι τέτοιο θα έλεγα παρακάτω.

 

Όταν γίνεται ένα "θαύμα", κάτι καλό στη ζωή μας, όλοι λένε "Ευχαριστώ Θεέ μου, υπάρχεις!" κτλ. Όταν όμως συμβεί κάτι κακό όπως το Τσουνάμι (το 2005 αν δεν κάνω λάθος) όλοι ΜΟΚΟ! Κανείς δεν είχε απάντηση! Ρώτησα ΠΟΛΛΟΥΣ "ΓΙΑΤΙ" το επέτρεψε αυτό ο καλός Θεούλης? Σκοτώθηκαν εκατομμύρια άνθρωποι (κακοί, καλοί, μεγάλοι, μικροί, βρέφη)....Κανείς δεν ξέρει και κανείς δεν θα μάθει ποτέ γιατί είναι άδικος ο Θεός. Και μην μου πείτε για δοκιμασίες και τέτοιες @@...

Link to comment
Share on other sites

@σε ολους  

 

καλυτερα να διαβάσετε την αγια γραφη (οχι αυτη που ειναι στην καθαρευουσα αλλα αυτη που ειναι στα δημοτικα) (την καινη διαθηκη πρώτα καλυτερα) απο το να πηγαινεται εκλησια. εγω προσωπικα πηγαινα και δεν καταλαβενα τιποτα. αλλα αμα διαβασεις λιγο θα καταλαβεις.

 

 

ο θεος υπαρχει ... αρα υπαρχει και η θρησκεια - να πιστευουμε σε αυτο. δεν τον φτιαξαμε εμεις. αλλιος πως φτιακτικαμε?και γενικα ολα

 

 

 

όταν γινεται κατι καλο λες ευχαριστω θεε μου οταν γινεται κατι κακο δεν πειραζει την επομενη φορα. εγινε για ενα σκοπο

 

 

ο Θεος δεν ειναι ΔΥΝΑΜΗ πως να σας στο πω. δεν στα κανει ολα ομαλα αλλιος θα ειμασταν πλουσιοι και οπως ειπα εχουμε μια αποστολη.

+1 ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΕΟ...

πρεπει να μα8ετε :

Εμεισ προσευχομαστε στο θεο για ενα θαυμα... αλλα η αληθεια ειναι ποσ εχουμε τιν διναμι να πραγματοπιισουμε αυτο το θαυμα...

Κι οπως εκεγαν οι Αρχαιοι " Συν αθηνα κι χειρα κεινα"

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες. Κάτι τέτοιο θα έλεγα παρακάτω.

 

Όταν γίνεται ένα "θαύμα", κάτι καλό στη ζωή μας, όλοι λένε "Ευχαριστώ Θεέ μου, υπάρχεις!" κτλ. Όταν όμως συμβεί κάτι κακό όπως το Τσουνάμι (το 2005 αν δεν κάνω λάθος) όλοι ΜΟΚΟ! Κανείς δεν είχε απάντηση! Ρώτησα ΠΟΛΛΟΥΣ "ΓΙΑΤΙ" το επέτρεψε αυτό ο καλός Θεούλης? Σκοτώθηκαν εκατομμύρια άνθρωποι (κακοί, καλοί, μεγάλοι, μικροί, βρέφη)....Κανείς δεν ξέρει και κανείς δεν θα μάθει ποτέ γιατί είναι άδικος ο Θεός. Και μην μου πείτε για δοκιμασίες και τέτοιες @@...

me afto p les edo sixathika polla pragmata kai xoris na thelo na gino pareksigisimos
Link to comment
Share on other sites

@Devon mpori na to leme afto ala afta einai logia tou aera dn ginomaste sanatanistes epidi kati dn pige kala gt mporei na ta leme afta ala sinithos metanionoume [ego prosopika otan brizo xristo kai panagia to metaniono]

 

 

+ δεν ειμαστε τελειοι άνθρωποι είμαστε. ασε που αμα το κανεις σιχνα αυτό δεν είσαι χριστιανός. φενεται οτι δεν ειμαι εγώ ο κολιμενος της υποθεσης

 

 

Όταν γίνεται ένα "θαύμα", κάτι καλό στη ζωή μας, όλοι λένε "Ευχαριστώ Θεέ μου, υπάρχεις!" κτλ. Όταν όμως συμβεί κάτι κακό όπως το Τσουνάμι (το 2005 αν δεν κάνω λάθος) όλοι ΜΟΚΟ! Κανείς δεν είχε απάντηση! Ρώτησα ΠΟΛΛΟΥΣ "ΓΙΑΤΙ" το επέτρεψε αυτό ο καλός Θεούλης? Σκοτώθηκαν εκατομμύρια άνθρωποι (κακοί, καλοί, μεγάλοι, μικροί, βρέφη)....Κανείς δεν ξέρει και κανείς δεν θα μάθει ποτέ γιατί είναι άδικος ο Θεός. Και μην μου πείτε για δοκιμασίες και τέτοιες @@...

 

Αυτό είναι δικιά μας κατάληξη/του χρόνου. καθημερινα πεθένουν μικρά παιδιά εξετίας του ανθρώπου. οπως ειπα ΟΛΑ έχουν τον σκοπό τους.

 

έτσι και αλλιος συντομα έρχετε η 2ερα παρουσια αρα λογικο ειναι να γινονται καταστροφες (ε σε μερικα χρονια οπως παει)

Link to comment
Share on other sites

 

+ δεν ειμαστε τελειοι άνθρωποι είμαστε. ασε που αμα το κανεις σιχνα αυτό δεν είσαι χριστιανός. φενεται οτι δεν ειμαι εγώ ο κολιμενος της υποθεσης

 

 

Αυτό είναι δικιά μας κατάληξη/του χρόνου. καθημερινα πεθένουν μικρά παιδιά εξετίας του ανθρώπου. οπως ειπα ΟΛΑ έχουν τον σκοπό τους.

 

έτσι και αλλιος συντομα έρχετε η 2ερα παρουσια αρα λογικο ειναι να γινονται καταστροφες (ε σε μερικα χρονια οπως παει)

eisai sostos file moy se ola

Link to comment
Share on other sites

Όταν εσένα σου πεθάνει ο θειος σου από καρκίνο ο θεός φταίει? ο "ΑΝΘΡΩΠΟΣ" φταίει γιατί έχει βγει το εμβόλιο του καρκίνου και δεν το βγάζουν στην αγόρα

 

Exoune ginei xiliades fonoi sto onoma tou Satana. Giati to afise auto o Giaxve? Giati den mporouse na kanei tipota!

 

 

κολιμένος στο γιαχβε καλα μίνε εσυ εκει εχώ απαντησει πανώ απο 3 φορες

Link to comment
Share on other sites

Exoune ginei xiliades fonoi sto onoma tou Satana. Giati to afise auto o Giaxve? Giati den mporouse na kanei tipota!

kseris afti ti stigmi dn ekneurizomai kai eimai iremos??

 

gt ksero oti piso apo tin othoni dn einai enas logikos anthropos kai oti opos eipe kai o Phoenix iparxei kai i 2a parousia...

ekei tha eiparxei dikaiosini pos tha ti niosoume oloi mas.. akoma kai o dithen "afenths" s!!!

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες. Κάτι τέτοιο θα έλεγα παρακάτω.

 

Όταν γίνεται ένα "θαύμα", κάτι καλό στη ζωή μας, όλοι λένε "Ευχαριστώ Θεέ μου, υπάρχεις!" κτλ. Όταν όμως συμβεί κάτι κακό όπως το Τσουνάμι (το 2005 αν δεν κάνω λάθος) όλοι ΜΟΚΟ! Κανείς δεν είχε απάντηση! Ρώτησα ΠΟΛΛΟΥΣ "ΓΙΑΤΙ" το επέτρεψε αυτό ο καλός Θεούλης? Σκοτώθηκαν εκατομμύρια άνθρωποι (κακοί, καλοί, μεγάλοι, μικροί, βρέφη)....Κανείς δεν ξέρει και κανείς δεν θα μάθει ποτέ γιατί είναι άδικος ο Θεός. Και μην μου πείτε για δοκιμασίες και τέτοιες @@...

Θες να σου θυμίσω τι είπα πριν? Ο Θεός έχει δώσει ελεύθερη βούληση να κάνει ότι θέλει...Πέρα από αυτό μην ξεχνάς το προπατορικό αμάρτημα. Ο Θεός έδιωξε τον άνθρωπο από τον Παράδεισο, στον έστειλε στην γη...Εξαφάνισε την ευτυχία κλπ και τους άφησε να ζουν όπως θέλουν.

Και επίσης ο σατανάς ευθύνεται για τα άσχημα που γίνονται στον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε θεός υπάρχει ούτε σατανάς υπάρχει.Αυτά τα παραμύθια τα δημιούργησαν κάποιοι για να ελέγχουν τον κόσμο;Και πως αλλιώς μπορούν να ελέγχουν τόσα εκατομμύρια ανθρώπους; Με τις θρησκείες φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε θεός υπάρχει ούτε σατανάς υπάρχει.Αυτά τα παραμύθια τα δημιούργησαν κάποιοι για να ελέγχουν τον κόσμο;Και πως αλλιώς μπορούν να ελέγχουν τόσα εκατομμύρια ανθρώπους; Με τις θρησκείες φυσικά.

kai p pisteueis esi???
Link to comment
Share on other sites

Ούτε θεός υπάρχει ούτε σατανάς υπάρχει.Αυτά τα παραμύθια τα δημιούργησαν κάποιοι για να ελέγχουν τον κόσμο;Και πως αλλιώς μπορούν να ελέγχουν τόσα εκατομμύρια ανθρώπους; Με τις θρησκείες φυσικά.

opa re....Moy 8imizis ayto pyo anakalipsan oi epistimones oti i 8riskia proerxete apo enasimio ston egefalo..

Poli X-Files i liakopoylo blepis..

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την 2ερα παρουσία όλοι οι ανθρώποι που αξίζουν θα τους πάρει ο Θεός θα εξαφανιστουν με το κλείσιμο ενός ματιού και τότε θα έρθει ο αντίχριστος (σατανάς) λέγοντας οτί είναι ο Θεός. Οι εβραιοι απο όσο ξέρω πιστευουν οτι δεν εχει ερθει ο χριστος στην γη.. και μολις ερθει ο αντιχριστος ξερετε τι θα γινει.

 

 

θα βγουν τα τσιπ που θα μπαίνουν μεσα στο σωμα μας , οσοι μετάνιοσαν θα πάλεψουν στο

 

Αρμαγεδον την τελευταια μαχη

 

anyway δεν θα τα πω εγώ όλα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...