Jump to content

[GUIDE]Human Prophet


OmGG

Recommended Posts

Γεία σας μάγκες αποφάσισα να κάνω άλλο ενα guide ελπίζοντας ότι θα βοηθήσει κάποιους.

Θέλω να πω ότι αν δεν σας αρέσει κάτι μην αρχίσετε να κράζετε απλά πείτε μου τι να διορθώσω

Επείσης δεν παίζω υπερβολικά πολύ καιρό με prophet άλλα έχω κερδίσει Hero με αυτόν τον τρόπο οπότε θέλω να το μοιραστώ μαζι σας!...

 

Ο Οδηγός μου πήρε 4+ ώρες να τον γράψω οπότε σας παρακάλω μν δεχτώ σχόλια c+p κτλ.

 

ca1.jpgprophet.gif

Πρόλογος:

"Ο Prophet δυναμώνει τους συμμάχους και αποδυναμώνει τους αντιπάλους του χρησιμοποιώντας το ύψιστο επίπεδο προστατευτικών μαγικών.Με την ευλογία των θεών ανεβάζει τη μέγιστη ποσότητα της φυσικής δύναμης με τo Bless the body.O Prophet μπορεί να ανεβάσει το Mana του χρησιμοποιώντας το Bless the soul.Επείσης μπορεί να επιστρέψει στην πόλη όποτε είναι απαραίτητο."

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O Prophet είναι γνωστός για τη μεγάλη δύναμη που κατέχει στους αγώνες ολυμπιάδας καθώς είναι απο τα πιό δυνατά classes λόγω των buff του...

 

Μιας και ο prophet δεν χρησιμοποιείται σχεδον καθόλου για PvP δεν θα εξηγήσω τεχνικές pvp αλλά θα εξηγήσω πιο αναλυτικά τεχνικές για ολυμπιάδα...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Τεχνικές για ολυμπιάδα...

 

Συνήθως πριν αρχίσει ο αγώνας ο prophet κάνει τα απαραίτητα buffs στον εαυτό του....Τα buffs διαφέρουν ανα το class που είναι ο αντίπαλος σου...

 

Ο Prophet πρέπει να είναι γρήγορος στο να αλλάζει armor γιατί πρέπει να αρχίσει με Dark Crystal Robe και ενα staff με προτιμοτερο special ability το acumen και να κάνει Mana Burn στον εχθρό μέχρι να αφαιρέσει μεγάλο μερος ή και ολο το mana του αντιπάλου....Μολις επιτεύχθει άλλαζεις άμεσα σε Imperial Crusader καί ενα Bow ώστε να αρχίσει το DMG Dealing...Αφού ο αντίπαλος δεν έχει mana και εσύ έχεις τα buffs είναι αρκετά εύκολο να κερδίσεις τον αντίπαλο....

 

Θα εξηγήσω μάχες με συγκεκριμένα classes....

 

Prophet vs Dagger:Πολύ εύκολο match αρκεί να του αφαιρέσεις το λίγο mana πού έχει μετά ο adventurer είναι άχρηστος αφού δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει τα skills του που είναι όλη του η δύναμη.ΠΡΟΣΕΧΤΕ ΤΑ LETHALS Μέχρι να του αφαιρέσετε το Mana αν πιάσει lethal τοτε καταστραφήκατε....Πρέπει να είναι πολύ τυχερός για να κερδίσει...

 

Prophet vs Gladiator:Εδώ θέλετε πολύ καλό gear αλλίως τζίφος...Αν του αφαιρέσετε το Mana ίσως τα καταφέρετε αλλά αν είναι έξυπνος θα χρησιμοποιεί Sonic Rage όπου μπορεί να σας κατεβάσει το ΗΡ γρήγορα και χορις ιδιαίτερη σπατάλη Mana.Εναλλακτική λύση για gladi είναι να αρχίσετε με Imperial Crusader γιατί σε DC σκάει τρελό dmg.Oi gladiators είναι από τους πιό δύσκολους εχθρούς.

 

Prophet vs Tank:Δύσκολος αντίπαλος λόγω του μεγάλου του p.def και ΗΡ....Εδώ πέρα δεν είναι αναγκαίο το Mana burn αλλά αν θέλετε χρησιμοποιείτε.Δεν έχω πολλά να πω εδώ λόγω της περιορισμένης μου γνώσης για τα τανκ.!

 

Prophet VS Mage:Ιδιαίτερα εύκολος αντίπαλος ειδικά αν χρησιμοποιήσεις resistance για buffs!Aναγκαία εδώ είναι καλα jewels και το mana burn σε συνδυασμό με τη DCRobe....

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Buffs για oly!

 

skill1242.jpg Death Whisper

skill1240.jpg Guidance

skill1035.jpg Mental Shield

skill1068.jpg Might

skill1191.jpg Resist Fire(MONO GIA ANTIPALO SORCERER)

skill1045.jpg Blessed Body

skill1048.jpg Blessed soul

skill1078.jpg concentration

skill1077.jpg Focus

skill1086.jpg Haste

skill1036.jpgMagic barrier

skill1040.jpgShield

skill1085.jpg Acumen

skill1388.jpgskill1389.jpgG.Might-Shield Δική σας επιλογή αλλά εναντίων μάγων πάντα Might

skill1392.jpg Holy resistance(Για αντιπάλους βασισμένους σε Holy επιθέσεις)

skill1182.jpg Resist Aqua(Για SPS αντιπάλους μονο!)

skill1352.jpg Εlemental Protection(Για SPS,SPH,Sorcerer)

skill1356.jpg Prophecy of fire.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Θα πάω σε άλλο τομέα και θα εξηγήσω το ρόλο του παίκτη...

Ο Prophet έχει ρόλο buffer στο παιχνίδι οπότε μπαίνει σε ολα τα party και σπάνια expάρει μόνος δηλαδή την περίοδο πρίν πάρει τα buffs του δηλαδη απο λεβελ 1-20

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Equipment:

Level:1-19 No Grade item_429.jpg Leather Tunic

Level:20-39 D-Gradeitem_438.jpgSage's Rag

Level:40-52 C-Grade item_439.jpgKarmian Set

Level:52-61 B-Grade item_2406.jpgAvadon Robe

Level:61-80 A-Grade item_2407.jpgDark Crystal Robe

 

Weapons:

Level:1-19  No grade-item_7816.jpg Aprentice Adventurer's Staff

Level:20-39 D-Grade-item_190.jpg Atuba Mace

Level:40-52 C-Grade-item_7716.jpg Inferno staff(Preferable SA Acumen)

Level:52-61 B-Grade-item_10899.jpg Spell Breaker(Preferable SA Acumen)

Level:61-76 A-Grade-item_10698.jpg Daimon Crystal(Preferable SA Acumen)

Level:76-80 S-Grade-item_12919.jpg Arcana Mace(Preferable SA Acumen)

 

Jewels:

No Grade item_909.jpg Blue diamond Set

D-Grade  item_914.jpg Darkness Set

C-Grade item_119.jpg Binding Set

B-Grade  item_926.jpg Black ore set

A-Grade  item_12353.jpg Majestic Set

S-Grade  item_920.jpg Tatteosian Set

 

Και μετά προσπαθήστε να κερδίσετε boss sets

 

 

Oλα αυτά για εκτός ολυμπιάδας εντός βάλτε τα αντικείμενα που αναφέρω πιο πάνω

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Μέρη για leveling για low rates αφού στους high rate expάρεις εύκολα με full buffs

1-4 Gremlins

4-7 Keltirs

7-12 Obelisk of victory

12-20 Elven ruins(Δεν πάτε ποτέ μόνοι σας μόνο με party)

20-27 Γύρω απο dion

27-32 Floran(Aπο εδώ και κάτω το πάρτυ είναι MUST)

32-40 Cruma tower

40-50 Cemetary

50-57 Forbidden Gateway

57-65 TOI 4+

65-72 Stakato nest

72-76 Disciples Necropolis

76-78 Monastery of silence

78-80 Lost nest ή pagan temple

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Παρατηρήσεις:

Στην αρχή της μάχης θα κάνετε παντα Βlock Shield k Wind Walk

Σε Melee αντιπάλους μπορείτε να χρησιμοποιήσετε Dryad root υπάρχει ένα ποσοστό επιτυχίας ειδικά αν είναι enchanted

Mπορείτε αντί για IC σε Gracia κτλ. να χρησιμοποιήσετε Dynasty,Vesper κτλ.

 

Updates:2

Leveling areas added

Made clear that the prologue was translated to avoid more conflicts etc.

 

Σημείωμα:Ο Πρόλογος είναι μετεφρασμένος από το lineage2.com χωρίς χρήση translator

Link to comment
Share on other sites

file poli kalo to guide s arketa kalo

 

an exeis kanei kai ala tetia guides me classes kane ena AIO topic kai balta ola mazi kai to karma s logika tha pareis kai tha boithiseis kai poli kosmo!!!

Link to comment
Share on other sites

vsk episis dn xriazete na valis IC k bow sto telos k na arxisis na varas gt boris na kanis to oplo s p ine acu(as poume som) k t dosis Augument ena Skill tote 8a ine poli kalitera

auto to leo g kapious p pezoun low rate srvr p ine diskolo na paris S armors

Link to comment
Share on other sites

File eisai theos..epeza me prophet ston zeus kai hmoun hero gia arketo kairo..ekana akrivws auto to pragma..bravo!

Tha borouses na kaneis ena guide gia tanks..h gia titans..h gia sps..genika gia ta panta ola?

Link to comment
Share on other sites

ti eine auto pali?? Copy/Paste siga min egrafes 5 wres sta ellinika kai me tonous dld eleos kai se ola ta alla guilde pou exeis kanei me dagerades tklp ola copy paste eine gt to kaneis auto ?? asxeta me to site boroume kateuthian na ta vroume sto google !!! eleos dld askopo telios

 

Kai kita ti vlakia exeis kanei sta ring TO A exeis vali ikona B eleoC? 3anakane to copy paste sosta omos

Link to comment
Share on other sites

ti eine auto pali?? Copy/Paste siga min egrafes 5 wres sta ellinika kai me tonous dld eleos kai se ola ta alla guilde pou exeis kanei me dagerades tklp ola copy paste eine gt to kaneis auto ?? asxeta me to site boroume kateuthian na ta vroume sto google !!! eleos dld askopo telios

 

Kai kita ti vlakia exeis kanei sta ring TO A exeis vali ikona B eleoC? 3anakane to copy paste sosta omos

Loipon Reported gia Spamming+Flaming

 

Kai antitheta me sena kapioi exoume to kouragio na strwthoume katw k na kanoume kati kalo

 

Vres to c+p kapou k s dinw to acc m

Link to comment
Share on other sites

Loipon Reported gia Spamming+Flaming

 

Kai antitheta me sena kapioi exoume to kouragio na strwthoume katw k na kanoume kati kalo

 

Vres to c+p kapou k s dinw to acc m

 

auto eine SPAM?? mas douleis kai apo panw??

 

Oriste Sou Vrika to katalilotero site gia na ta kaneis copy/paste 1-1 kinisi pros kinisi

 

Lineage2 Oles I armor Ola ta Skils Ola ta Clas Ola Ta rings

 

Esi to mono pou eikanes eine na paris tis ikones kai na vris ena kimeno apo to internet...

 

1) http://www.lineage2.com/Knowledge/race_human_skill.html

2) http://www.lineage2.com/news/graciafinal_08.html

3) ena kimeno apo to internet

4) TELOS PolA?

Link to comment
Share on other sites

Pragmati, da3ei den 3erw gia 4 wres pou les, padws egw pou eixa kanei gia Blade Dancer(edw) elega "e 8a mou parei kana 20lepto" alla mou peire panw apo 40mins.Padws wraio to guide, kai einai kalo pou pezete me supoters ktl ekei briskete i pragmatiki a3ia tou L2Player, kai oxi me daggerdes kai to3oyes me +30 pou skas 5k.

 

Edit: Afto me to Jewel mallon ypirxe apla dior8o8ike apo Edit.Borei kai oxi, alla kalo 8a tan na skepteste ligo parapanw prin apadisete,I eiste etimoi na vrisete 344ut1w.gif

Link to comment
Share on other sites

Pedia arxisa girw stis 9:00 k teleiwsa  stis 12:15 k omws eine 3wres kai

 

Btw thx gia ta comments

 

Uneffect 1on to diko m exei eikones+ola ta items p pernoun arketi wra k dn to egrapsa sta greeklish....To katharograpsa sta ellhnika k gi afto m phre para poli wra

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pedia arxisa girw stis 9:00 k teleiwsa  stis 12:15 k omws eine 4wres kai

 

Btw thx gia ta comments

 

Uneffect 1on to diko m exei eikones+ola ta items p pernoun arketi wra k dn to egrapsa sta greeklish....To katharograpsa sta ellhnika k gi afto m phre para poli wra

 

 

Nai den adilego, sto post mou pou8ena den anefera pws to ekana pio grigora apo sena i kokoreutika.Logiko einai na to ekana pio grigora afou exw balei mono ta PVP.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...