Jump to content

Ιδιωτικα Ιεκ


aris96

Recommended Posts

Σκεφτομαι να παρακολουθησω μαθηματα στον τομεα της πληροφορικης σε καποιο ιδιωτικο ιεκ εφοσον δν με δεχτουν σε δημοσιο και θα ηθελα να ξερω αμα αξιζουν τα λεφτα τους.Αν ναι ποια ειναι τα καλυτερα στον τομεα αυτο?Αν καποιος ειναι γραμμενος η ηταν θα ηθελα να μου πει τις εντυπωσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρακολουθησω μαθηματα στον τομεα της πληροφορικης σε καποιο ιδιωτικο ιεκ εφοσον δν με δεχτουν σε δημοσιο και θα ηθελα να ξερω αμα αξιζουν τα λεφτα τους.Αν ναι ποια ειναι τα καλυτερα στον τομεα αυτο?Αν καποιος ειναι γραμμενος η ηταν θα ηθελα να μου πει τις εντυπωσεις του.

Den aksizoun ta leyta tous apo tin apopsi:

Den tha matheis ayta p s xriazonte apo ekei.Ama den psaxteis monos kai den exeis oreksi kai meraki den tha pas pouthena.An ipothesoume oti exeis pas parakatw.

 

Aksizoun ta leyta tous apo tin apopsi:

Tha exeis pio dinato xarti gia eyresi ergasias apo ayto enos dimosiou iek (To opio pali einai poli adinamo se sxesi me Tei-Aei), polles eteries sinergazonte me idiotika iek epomenos tha kaneis se praktiki se eteria me tin pithanotitai oti mporei na se kratisoun.

Link to comment
Share on other sites

Για σου man αν θες ΙΕΚ μόνο δημόσιο είναι το μόνο μέρος στο όποιο ούτε σου χαιδεύουν αυτάκια αλλά και ούτε πληρώνεις ένα τόνο λεφτά.

Μιλάω απο προσωπική εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προσωπικη αποψη,ο τομεας της πληροφορικης ειναι πιο πολυ πρακτικη(οπως ειναι και οι πιο πολλοι τομεις στις μερες μας)Δεν θα μαθεις τιποτα στα μαθηματα γτ οπως λεω παρακατω ολα μπορεις να τα μαθεις με λιγο ψαξιμο στο ιντερνετ...Εμενα ομως θα μου εξασφαλισουν μια πρακτικη στην οποια θα μαθω ο,τι προκειται να χρειαστω αν αποφασισω να ασχοληθω με την πληροφορικη ως εππαγγελμα.Εγω ειμαι 2ο χρονο στο ιεκ ξυνη στον πειραια και δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος...Δεν εχουν καθολου καλο εξοπλισμο και περνοντας καποιες ωρες στον υπολογιστη σου και στο ιντερνετ μπορεις να μαθεις κυριολεκτικα ο,τι θα μαθαινες...Προτινω να πας σε καποια ιδιωτικη που να ασχολουνται και με android που ειναι το πιο χρησιμοποιημενο os αυτην την στιγμη,ειναι open source και εχει ισως τα πιο πολλα χρηματα αν ασχοληθεις σωστα...Το ξυνη εχει 2 τομεις Δικτυα και Πληροφορικη το οποιο ειναι ο,τι χειροτερο γιατι στην πληροφορικη ειναι καλο να ακολουθησεις εναν τομεα για να ασχοληθεις και να μαθεις περισσοτερα ενω μας εχουν φορτωσει με ο,τι υπαρχει στον τομεα μας...,οταν εμενα δεν με νοιαζει ουτε η c ουτε η c++ νιωθω πως τα λευτα μου ειναι αχρηστα...Βρες με τι θες να ασχοληθεις(html,php,c,c++,java,η ο,τι αλλο εχεις στο μυαλο σου)και βρες μια σχολη που στο μαθαινει εξ ολοκληρου και δεν θα πρεπει να λαβεις γνωσεις που δεν προκειται να σου χρειαστουν...Αν και ολες οι γνωσεις ειναι καλες,δεν λεει να ζοριστεις να μαθεις πραγματα για τα οποια κανεις καποιο σεμιναριο αργοτερα και εισαι κομπλε...Τωρα κοιτα να καταπιαστεις με εναν τομεα και να δουλψεις σαν τρελος πανω του θα εχεις ο,τι χρειαζεσαι για πετυχεις αυτο που θες,απο την ιδιωτικη θα παρεις ενα χαρτι που θα το πιστοποιει και γνωσεις μεσω της εξασφαλισμενης πρακτικης..Επειδη τα εγραψα πολυ προχειρα αν χρειαστεις κατι στειλε μου

Edited by Sick
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now


×
×
  • Create New...