Jump to content

Φόρτιση Tablet Σε Υπολογιστή.


'Baggos'

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες..

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι..

Έχει χαλάσει ο φορτιστής του tablet μου (η βάση του, όχι το καλώδιο), και έχω βάλει να φορτίζει τώρα στον υπλογιστή...

Ο φορτιστής του τάμπλετ φόρτιζε με 2 Αμπέρ. Στον υπολογιστή, παίρνει λιγότερη ισχύ σωστά?

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα όπου να μπορώ να δώσω μεγαλύτερη ισχύ στο τάμπλετ όσο το φορτίζω στο PC?

ή κάποιος τρόπος να φορτίσει κανονικά..

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά..

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση κοίταξες; Δώσε μερικές πληροφορίες παραπάνω σχετικά με το tablet (ή και screenshots από τη λεζάντα των specs).
 

Προσωπικά, όταν φορτίζω το κινητό από τον υπολογιστή συνδεδεμένο με usb κάνει περισσότερη ώρα να φορτίσει. Δεν γνωρίζω εάν η τροφοδοσία είναι τέτοια που μπορεί να αλλάξει.

Ενώ με το φορτιστή που 'χει το κουτί της συσκευής, φορτίζει γρηγορότερα.

Link to comment
Share on other sites

tip: eixa exw ena tablet lenovo kai katalathos ekleina thn fwteinotita kai otan thn ekleines teleios den anoige kan h othoni .. mpas kai einai mia xara o fortistis sou kai apla ekanes kamia tetoia vlakia? dokimase na to kaneis reboot an den anoigei kan h othoni oute tipota 

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση κοίταξες; Δώσε μερικές πληροφορίες παραπάνω σχετικά με το tablet (ή και screenshots από τη λεζάντα των specs).

 

Προσωπικά, όταν φορτίζω το κινητό από τον υπολογιστή συνδεδεμένο με usb κάνει περισσότερη ώρα να φορτίσει. Δεν γνωρίζω εάν η τροφοδοσία είναι τέτοια που μπορεί να αλλάξει.

Ενώ με το φορτιστή που 'χει το κουτί της συσκευής, φορτίζει γρηγορότερα.

Εγγύηση δεν έχουν τους φορτιστές. Ρώτησα σήμερα σοτ κατάστημα που πήγα. Αυτός μου είπε πως μόνο να αγοράσω άλλον.

Το tablet είναι αυτό εδώ.

Και εγώ όταν φορτίζω στον υπολογιστή το κινητό αργεί αρκετά περισσότερο απ'ότι με τον φορτιστή του.

Γι'αυτό ψάχνω μπας υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να δίνεις περισσότερο ισχύ σε μία ενεργή θύρα USB, έτσι ώστε την ώρα που το φορτίζω να δέχεται περισσότερη ισχύ.

Δεν έχω ιδέα αν υπάρχει κάτι τέτοιο όμως...

 

 

tip: eixa exw ena tablet lenovo kai katalathos ekleina thn fwteinotita kai otan thn ekleines teleios den anoige kan h othoni .. mpas kai einai mia xara o fortistis sou kai apla ekanes kamia tetoia vlakia? dokimase na to kaneis reboot an den anoigei kan h othoni oute tipota 

Ανοίγει κανονικά το τάμπλετ. Απλώς η μπαταρία δεν φορτίζει. Έχω 50% μπαταρία ακόμη. Όμως ή μένει εκεί όταν το βάζω στον υπολογιστή ή σε φορτιστή κινητού ή θα πέσει.

Μιας και δεν παίρνει την υσχή που χρειάζεται για να φορτίσει..

 

Έχω βρει να αγοράσω έναν λίγο φθηνότερα από το κατάστημα που τον βρήκα.. Όπως φαίνεται δεν γλυτώνω τα έξοδα..

 

 

 

Τώρα το ξανά έβαλα στον υπολογιστή στις πίσω θύρες, και βλέπω αρχίζει να φορτίζει αρκετά καλύτερα.. Το έβαλα και σε λειτουργία πτήσης..

Edited by 'Baggos'
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...