Jump to content

[Gr]Συναρμολογηση Υπολογιστη


T3Rr0ras

Recommended Posts

Αυτην την εβδομαδα θα αγορασω καποια κομματια οπως κουτι-μητρικη... κτλπ... Το Pc που θα σχεδιασω θα εχει τα ακολουθα

 

8gb ram

Intel Core i7

VGA Gerforce GT 730 4Gb

1Tb disc

 

Το Pc το φτιαχνω καθαρα για gaming ... ολα τα προιοντα θα αγοραστουν απτο πλαισιο και θελω να το συναρμολογησω μονος μου (αρκετα ατομα μου εχουν πει οτι ειναι ευκολο αν δω και κανα βιντεακι στο youtube) εσεις τι προτεινετε να σκασω επιπλεων λεφτα στο πλαισιο να μου το συναρμολογηση η να το προσπαθησω μονος μου;; Γενικα εχω καποια αλφα εμπηρεια και ξερω μερικα πραγματα αλλα θελω να το προσπαθησω...

Link to comment
Share on other sites

300 ευρω κανει ο cpu και ειναι 3.4 ghz δεν νομιζω να σε ρωτησα ομως την γνωμη σου για τον επεξεργαστη.

Link to comment
Share on other sites

300 ευρω κανει ο cpu και ειναι 3.4 ghz δεν νομιζω να σε ρωτησα ομως την γνωμη σου για τον επεξεργαστη.

 

kala gamato, ante pare kana gameboy

 

gpu = karta grafikwn

 

4gb karta grafikwn den xriazese oute gia ultra hd 4k, ala kati goudia san esena psaxnoune

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την εβδομαδα θα αγορασω καποια κομματια οπως κουτι-μητρικη... κτλπ... Το Pc που θα σχεδιασω θα εχει τα ακολουθα

 

8gb ram

Intel Core i7

VGA Gerforce GT 730 4Gb

1Tb disc

 

Το Pc το φτιαχνω καθαρα για gaming ... ολα τα προιοντα θα αγοραστουν απτο πλαισιο και θελω να το συναρμολογησω μονος μου (αρκετα ατομα μου εχουν πει οτι ειναι ευκολο αν δω και κανα βιντεακι στο youtube) εσεις τι προτεινετε να σκασω επιπλεων λεφτα στο πλαισιο να μου το συναρμολογηση η να το προσπαθησω μονος μου;; Γενικα εχω καποια αλφα εμπηρεια και ξερω μερικα πραγματα αλλα θελω να το προσπαθησω...

 

Εάν έχεις κάποια εμπειρία όπως αναφέρεις, τότε ναι γιατί όχι να μην το κάνει μόνος σου, μιας και το θέλεις.

Έχεις ρωτήσει στο πλαίσιο πόσο κοστίζει η συναρμολόγηση?

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις κάποια εμπειρία όπως αναφέρεις, τότε ναι γιατί όχι να μην το κάνει μόνος σου, μιας και το θέλεις.

Έχεις ρωτήσει στο πλαίσιο πόσο κοστίζει η συναρμολόγηση?

 

tou ipa gpu kai mou leei 3.7ghz, pou to kalitero ante na ftanei 1.2ghz overclocked, ala an 3anadiavaseis ti egrapse 9a deis pws nomize pws gpu = cpu.

 

Empirias

Link to comment
Share on other sites

Opws sou eipe o xdem alla3e karta grafikwn .. btw giati dn pairneis kai enan ssd ??
Kaneis install ta windows ekei kai eisai gg kai stn allo skliro vale ola ta upoloipa.

Link to comment
Share on other sites

Opws sou eipe o xdem alla3e karta grafikwn .. btw giati dn pairneis kai enan ssd ??

Kaneis install ta windows ekei kai eisai gg kai stn allo skliro vale ola ta upoloipa.

 

opa file den ta les swsta, to paidi paizei Lol sta ultra:

 

16 GB DDR4 Ram

EVGA Titan Z SLI x4

Samsung SSD

Liquid Nitrogen cooling

 

kai vale kai enan 5960X more, na ftasei 1k fps to palikari na anevei Silver

Link to comment
Share on other sites

opa file den ta les swsta, to paidi paizei Lol sta ultra:

 

16 GB DDR4 Ram

EVGA Titan Z SLI x4

Samsung SSD

Liquid Nitrogen cooling

 

kai vale kai enan 5960X more, na ftasei 1k fps to palikari na anevei Silver

xaxa :P

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπε και ο drake. Τράβα πέτα τα λεφτά σου σε 4 GB GPU. Επίσης αφού σου είπαν ότι είναι εύκολο κάτσε συναρμολόγισε το. Αν ακούσεις κάποιο μπαμ θα είναι επειδή δε ρώτησες τη γνώμη μας. 

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που μπερδευτηκα και διαβασα cpu εσεις ειστε υπερνθρωποι και δεν κανετε λαθοι στην ζωη σας... Την αλλαξα παρεπιμτοντος την καρτα γραφικων με αυτην εδω 

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/Sapphire-R7-260X-1GD5-DP-OC-11222-05-20G.htm

 

Oso gia to ti division eimai sto lol plat 4 ... νομιζω πως το αν θελω να φτιαξω ενα τουμπανο pc ειναι δικο μου θεμα ζητησα την γνωμη σας για το θεμα συναρμολογησης οχι για το pc μου... ζωα κομπλεξικα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που μπερδευτηκα και διαβασα cpu εσεις ειστε υπερνθρωποι και δεν κανετε λαθοι στην ζωη σας... Την αλλαξα παρεπιμτοντος την καρτα γραφικων με αυτην εδω 

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/Sapphire-R7-260X-1GD5-DP-OC-11222-05-20G.htm

 

Oso gia to ti division eimai sto lol plat 4 ... νομιζω πως το αν θελω να φτιαξω ενα τουμπανο pc ειναι δικο μου θεμα ζητησα την γνωμη σας για το θεμα συναρμολογησης οχι για το pc μου... ζωα κομπλεξικα.

 

nai re 9a ftiakseis toumpano pc me kalo cpu kai gpu pentaetias

 

DEN

Link to comment
Share on other sites

nai re 9a ftiakseis toumpano pc me kalo cpu kai gpu pentaetias

 

DEN

Ρε καθυστερημενε ρωτησα την γνωμη σου για το pc mou ? ποσο χρονων εισαι για νασαι τοσο κομπλεξικος? 15-16? φυγε απτο τοπικ μου τωρα και ας απαντηση καποιος πανω στο ΘΕΜΑ μου.!

 

@Terroras εδω.

Edited by HiddenBoy
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock