Jump to content

[Help] Translation


`iAndre

Recommended Posts

Epivevewsa aka dat to oti shmenei kirilikh grafh.

Το meme αυτό είναι γνωστό ως iykwim δηλαδή if you know what I mean άρα είναι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Cyrillic σημαίνει κυριλλικός. Κυριλλικές γλώσσες είναι αυτές που χρησιμοποιούν το αλφάβητο που δημιούργησαν οι αδελφοί Κύριλλος και Μεθόδιος από τη Θεσσαλονίκη κατά τη Βυζαντινή εποχή. Το αλφάβητο αυτό χρησιμοποιείται στις Σλαβικές γλώσσες (Ρώσικα, Σέρβικα, Βουλγάρικα κ.α.).

Edited by Fortuna
Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστω.
Μου ζητηθηκε σε μια παραγγελια απο το ebay τα στοιχεια αποστολης (ονομα, διευθυνση,τ.κ., κλπ.) σε αυτη την γλωσσα.
Αν γνωριζει κανεις πως να μεταφραση τα στοιχεια στα κυριλλικα να μου κανει ενα pm.

Ευχαριστω.
 

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστω.

Μου ζητηθηκε σε μια παραγγελια απο το ebay τα στοιχεια αποστολης (ονομα, διευθυνση,τ.κ., κλπ.) σε αυτη την γλωσσα.

Αν γνωριζει κανεις πως να μεταφραση τα στοιχεια στα κυριλλικα να μου κανει ενα pm.

 

Ευχαριστω.

Αν αυτά τα στοιχεία δεν περιλαμβάνουν αποκλειστικά κύρια ονόματα (Δηλαδή ονόματα πόλεων, προσώπων, ποταμών, οδών κτλπ, που παραμένουν ίδια σε όλες τις γλώσσες) τότε θα πρέπει να του ζητήσεις να σου διευκρινίσει σε ποια ακριβώς, καθώς αν δεν κάνω λάθος διαφέρουν μεταξύ τους όσον αφορά το λεξιλόγιο. Δεν υπάρχει μία ενιαία κυριλλική γλώσσα.

Edited by Fortuna
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτά τα στοιχεία δεν περιλαμβάνουν αποκλειστικά κύρια ονόματα (Δηλαδή ονόματα πόλεων, προσώπων, ποταμών, οδών κτλπ, που παραμένουν ίδια σε όλες τις γλώσσες) τότε θα πρέπει να του ζητήσεις να σου διευκρινίσει σε ποια ακριβώς, καθώς αν δεν κάνω λάθος διαφέρουν μεταξύ τους όσον αφορά το λεξιλόγιο. Δεν υπάρχει μία ενιαία κυριλλική γλώσσα.

Οκ, ευχαριστω. Ειναι τα βασικα στοιχεια που ζηταει για να γινει η αποστολη. (Ονομα πολης, χωρα, διευθυνση, περιοχη, τ.κ. , ονοματεπωνυμο)

Ωστοσο θα τον ρωτησω για να ειμαι σιγουρος, παντως αν μπορεις να κανεις την μεταφραση πες μου να σου στειλω τα στοιχεια σε pm.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...