Jump to content

Σχετικά Με Iphone


Hazard13

Recommended Posts

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα iphone,αν αγοράσω κάποιο iphone στην Ελλάδα θα μπορέσω να το χρησιμοποιήσω κανονικά στο εξωτερικό,πχ Βουλγαρία,Μαυροβούνιο;

Link to comment
Share on other sites

loipon... apopsh m einai na skefteis na pareis galaxy gt pleon to iphone plhrwneis mono to onoma k oxi to logismiko tou h dn kserw gw ti ... gia ekswteriko apla allazeis karta apoti kserw auta elpizw na boh8isa

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα iphone,αν αγοράσω κάποιο iphone στην Ελλάδα θα μπορέσω να το χρησιμοποιήσω κανονικά στο εξωτερικό,πχ Βουλγαρία,Μαυροβούνιο;

 

Λογικά θα μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω.Αν ας πούμε-απο την στιγμή που ολα τα iphone ξεκλειδώνονται-αγοράσω εγω ενα μέσω ebay και το συγκεκριμένο είναι at&t τα οποία τα βρίσκεις και με 150 ευρώ περίπου,μπορώ να το ξεκλειδώσω και να το λειτουργώ κανονικά,μάλλον οχι,αλλα το γιατί θέλω να μάθω.

Link to comment
Share on other sites

loipon... apopsh m einai na skefteis na pareis galaxy gt pleon to iphone plhrwneis mono to onoma k oxi to logismiko tou h dn kserw gw ti ... gia ekswteriko apla allazeis karta apoti kserw auta elpizw na boh8isa

Ναι το android είναι καλύτερο από το iOS χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί για κάποιους τα Andoid να είναι καλύτερα απ'τα ios,αλλά τα ios είναι αποκλειστικά της iphone ενώ τα android χρησιμοποιούνται,ούτε εγω ξέρω απο πόσες εταιρίες,με οτι συνεπάγεται το συγκεκριμένο.Απο οτι έψαξα λίγο,βρήκα οτι αν έχεις το imei μπορείς να ελέγξεις απο ενα σάιτ αν είναι κλειδωμένο το κινητό και αν είναι κλεμένο.Αν ζητήσω εγω απο κάποιον -ο οποίος πουλάει iphone απο αγγελία-το imei θα μου το δώσει ή μπορεί αν έχεις το imai κάποιας συσκευής να μπορείς να προκαλέσεις και κάποιες βλάβες  ξέρω εγω,και έτσι να μην δίνεται το imei σε τρίτους;

Edited by Hazard13
Link to comment
Share on other sites

den exei 150euro.... egw vreika mia tetoia karta gia ena filaraki me konta sta 10euro + metafwrika

i malakia einai oti akoma perimenw na erthei opote den mporw na sou pw ean leitourgei

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι κατάλαβα υπάρχει αρκετά μεγάλος κίνδυνος στο να αγοράσεις απο το εξωτερικό+τα έξοδα και τα τελωνεία οπότε πάει περίπου ίδια τιμή με το να αγοράσεις απο εδώ,οπότε προτιμούμε Ελλάδα.Συγκεκριμένα βρήκα το 4 16gb στα 200Ε και το 4σ 16gb στα 300,σε άριστη κατάσταση,κάποια απο αυτά τα δυο θα αγοράσω.

Link to comment
Share on other sites

Dn eixa iPhone pote, alla to android einai lg provlimatiko, ka8e ~3 vdomades dld kolaei to kinito teleiws kai prp na vgalw tn bataria gt oute kan kleinei.

150 eurw ekane to kinito omws samsung opote klein mein.

Parola auta dn a3izei na dwseis tosa leuta parapanw mono gia to leitourgiko.

Exw akousei pantws oti to android trexei kala se Nexus.

 

Κοίτα έχεις δίκιο αλλά για έχει σχέση και τι σύστημα έχεις αν έχεις 512MB Ram στο κινητό και + κολλάει και το λειτουργικό είναι για πέταγμα αλλά αν έχεις 1 gb και λίγο ψάχνεσαι με ενημερώσεις λογισμικού δεν θα κολλήσει ποτέ το χω τεστάρει για αυτό το λεω έχω το xperia L και δεν μου χει κολλήσει σε τέτοιο βαθμό όπως λες. Το ότι είναι προβληματικό είναι αλλά αν κάνεις και καμιά ενημέρωση βελτιστοποιείς κάποια πράγματα μέσα από την ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Απαντάτε το μόνο που δεν ρώτησα,δεν με απασχολέι καθόλου το android,εχω αποφασίσει για ios,απλά δεν είμαι σίγουρος αν θα είναι  4 ή 4s,γιατί απο οτι έχω καταλάβει η μόνη βασική τους διαφορά είναι οτι το 4s είναι λίγο πιο γρήγορο

Link to comment
Share on other sites

Απαντάτε το μόνο που δεν ρώτησα,δεν με απασχολέι καθόλου το android,εχω αποφασίσει για ios,απλά δεν είμαι σίγουρος αν θα είναι  4 ή 4s,γιατί απο οτι έχω καταλάβει η μόνη βασική τους διαφορά είναι οτι το 4s είναι λίγο πιο γρήγορο

 

4 πάρε το πήρα δώρο στον αδερφό μου και πετάει το κινητό.

Του έκανα και μια ενημέρωση με την τελευταία έκδοση iOS και είναι κορυφή δεν αξίζει να δώσεις παραπάνω λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock