Jump to content

[GR]Φεστιβάλ... μαστούρας στο Πνευματικό κέντρο του Δήμου Αθηναίων


Steven7

Recommended Posts

Γιατί είπα εγώ να ναι ελεύθερα τα ναρκωτικά προς όλους ; Όταν λέω να είναι νόμιμα μιλάω στα πρότυπα της Ολλανδίας που μπορούν να κάνουν χασίς μόνο οι ενήλικοι σε συγκεκριμένα μαγαζιά.Πόσο βλάκας μπορεί να σαι ρε "κεντροαριστερέ" ; Περιττό να σου πω ότι σιγά σιγά αρχίζει και αποποινικοποιείται σε όλο τον κόσμο και εκεί μάλλον αριστεροί αναρχοάπλυτοι είναι.

Η απάντηση :

Καλά, δηλαδή έστω οτι είναι 2 ενήλικοι γονείς οι οποίοι κάνουν κοκα ή χασίς στο σπιτι μέσα για παράδειγμα. 'Εστω οτι η οικογένεια έχει 2 ανήλικα παιδιά το 1, 10 χρονών και το άλλο 16

οι γονείς αυτοί (οι ναρκωμανείς δηλαδή) τι πρότυπο δίνουν στα παιδιά αυτά ; Το ερώτημα είναι ρητορικό και απάντηση δεν προσμένω . Επίσης αφού οι γονείς είναι ναρκωμανείς και το ανήλικο

10 χρονών στην ουσία δεν γίνεται παθητικός χρήστης ; TO ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ 13% ΤΩΝ ΘΑΝΑΤΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

Φαντάσου τα ναρκωτικά τι θα κάνουν δλδ..

 

Η κριτική :

Κ.κ Nikoloude7 μιλάς για τα ναρκωτικά με απόλυτη σιγουριά λες και έχεις την πλήρη γνώση πάνω στο θέμα.

Ρώτα και εμένα που έχασα 1 κοντινό συγγενή μου από αυτά. Η ζωή του συγγενικού μου προσώπου διαλύθηκε. Λήστεβε

το σπίτι του για να πάρει τη δόση του. 'Αφησε τα 2 παιδιά του στην εξαθλίωση, 3 χρονών κ' 7 χρονών παιδάκια χωρίς να έχουν τίποτα να φάνε

για 3 ημέρες. Τέλος, ο άνθρωπος συνειδητοποίησε τι κακό έκανε, πήγε και σκότωσε τους ανθρώπους που τον έριξαν

στα ναρκωτικά, πήγε φυλακή και μέσα στη φυλακή πέθανε απο αλλόγιστη χρήση ναρκωτικών ουσιών. Και όλα αυτά

36 χρονών άνθρωπος.

 

 

tl ;dr

 

οπως κ σε διαφορα ενημερωτικα σαιτ παντα ειναι αξιοπεριεργο πως μια απλη συζητηση εμπεριεχει πολιτικου περιεχομενου σχολια.

 

βρεχει στην Αθηνα? ο Συριζα φταιει

εκλασε η Μερκελ? Η χρυση αυγη θα το κανε καλυτερα

εχασε ο παναθηναικος? ο σαμαρας εβαλε το χερακι του επειδη ειναι ολυμπιακος

 

κοφτε το πια

 

Η κριτική : O ΣΥΡΙΖΑ λέει απαγορεύστε τις απαγορεύσεις και νομιμοποιείστε όλους τους μετανάστες όχι ο κούκος.

Πάνω σε αυτό γίνεται η συζήτηση. Εδώ είσαι λίγο off topic.

 

 

09:01 30/11/2012, inews

 

Οι πολιτείες Ουάσινγκτον και Κολοράντο στις ΗΠΑ έγραψαν ιστορία. Οι δύο πολιτείες ψήφισαν υπέρ της νομιμοποίησης της μαριχουάνας για ψυχαγωγικούς λόγους.Σύμφωνα με το ρεπορτάζ των New York Times, πρόκειται για τις πρώτες αμερικανικές πολιτείες που θα αντιμετωπίζουν τις μικρές ποσότητες μαριχουάνας όπως κάνουν με το αλκοόλ. Βέβαια αυτό αποτελεί ένα είδος τεστ για τη νομιμοποίηση των ναρκωτικών σε εθνικό επίπεδο.

Καλά στις ΗΠΑ υπάρχει και η νομιμοποίηση της οπλοκατοχής και βλέπουμε καθημερινά τι γίνεται. Χαρακτηρηστικό παράδειγμα το Κονέκτικατ οπου

20 νήπια έχασαν τη ζωή τους για χάρη ενός ψυχοπαθούς που ήθελε όπως αποδείκτηκε να ξεπεράσει το όριο του βομβιστή στη Νορβηγία που σκότωσε 17 άτομα.

Το τι κάνει η κάθε χώρα και το τι νόμος υπάρχει εκεί με αοριστολογίες και γενικεύσεις δεν μπορείς να το δηλώνεις.

 

 

Γιατί δεν γράφεις με το default μέγεθος γραμματοσειράς ρε πίθηκα; Θεωρείς ότι έτσι δίνει μεγαλύτερο βάρος στα λεγόμενα σου;

 

Πρώτον πάλι μιλάς χωρίς να ξέρεις. Στο χω ξαναπεί αυτό είναι τέρμα τραγικό και σε κάνει να δείχνεις ακόμα πιο ηλίθιος απ' ότι μπορεί να είσαι. Αν κάποιος δει τα ποστ σου θα με περιμένει σαν ένα μπασμένο, άεργο, αμόρφωτο, μπαφιάρη. Για την ιστορία και μόνο λοιπόν και για να μην κολλάς πάντα στα ίδια να σε πληροφορήσω ότι σπουδάζω στο Πάντειο, δουλεύω part time σα σερβιτόρος και (ω ναι) δεν είμαι μπαφιάρης.

 

Ναι έχω δοκιμάσει χόρτο. Ήταν στην τετραήμερη (2α λυκείου) είχαμε κάνει και γαμώ τα κεφάλια είχαμε μεθυσμένα γκομενάκια και τι άλλο θέλαμε. Ναι ήταν πολύ κομπλέ φάση, είχαμε περάσει και γαμώ. Από τότε έχουν περάσει 3 χρόνια και μάντεψε έχω πίει γύρω στις 5-6 φορές σε περιστάσεις όπως παρτάκια, διακοπές κτλ και ναι πάθε την πλάκα σου, δεν έχω πάρει ούτε κοκαίνη, ούτε ηρωίνη, ούτε έχω σκεφτεί να δοκιμάσω.

 

Αν εσύ νιώθεις ότι είσαι τόσο αδύναμος χαρακτήρας που αν δοκιμάσεις κάτι που σε ανεβάζει και σε κάνει πιο κοινωνικό για μισή ώρα θα θες να το πάρεις ξανά και ξανά επειδή δεν αντέχεις τη μίζερη ζωή σου τότε δεν είναι τό χορτάρι το πρόβλημα σου και καλύτερα θα ήταν να δεις έναν ψυχολόγο.

 

Ποτέ δεν είπα ότι η Ελλάδα μπορεί να συντηρήσει τόσες ψυχές και ότι είναι εφικτό όλοι αυτοί οι μετανάστες να μείνουν εντός των συνόρων. Αυτά είναι δικά σου λόγια.

 

Και όσον αφορά το Χριστό, στα παπάρια μου πραγματικά αν πιστεύεις κάπου και τι είναι αυτό στο οποίο πιστεύεις. Προσωπικά εγώ πιστεύω στον "Άνθρωπο", εσύ μπορεί να πιστεύεις σε φωτοστέφανα και κρίνους. Πραγματικά δε μου καίγεται καρφί. Απλά σκέψου ότι ένας πολύ κοντινός μου φίλος είναι όσο πιο πιστός πάει, και αυτό δεν είναι εμπόδιο στο να έχουμε άριστες σχέσεις. Από τη στιγμή που άλλος είναι σωστός απέναντι μου θα είμαι και γω.

 

H απάντηση :

 

Το οτι πήρε ο VeGe στην 2α λυκείου πρέζα και έκανε κεφάλι τι να πώ ; Τι σχέση έχει το τοπικ με το τι έκανες εσύ στη 2α λυκείου ;

Και η ερώτηση είναι γιατί δεν το ξαναεπανέλαβες να σαπίσεις στο δρόμο να ησυχάσουμε από αποβράσματα σαν και του είδους σου.

Αναρχικέ, δήθεν επαναστάτη που ούτε να απαντάς δεν ξέρεις. Που είναι τα επιχειρήματά σου βρε παραπλιγηκέ ;

Δεν ξέρεις να απαντάς. 'Οσο για το θέμα της θρησκείας πίστευε όπου θές. Απλά, όταν βρεθείς στο νοσοκομείο απο καρκίνο θα καταλάβεις πόσο αδύναμος είσαι εσύ και γενικά

ο "άνθρωπος"¨που πιστεύεις απέναντί Του.

 

H κριτική : Δεν έχεις πειθώ. Αυτή είναι η αλήθεια. Απροσδιοριστίες και άστοχους συλλογισμούς κάνεις. Είσαι ύβρεις, ύβρεις, ύβρεις.

Δεν είσαι αναρχικός οκ. Πάρε και αυτό το τοπικ για φιγούρα τότε.

 

ρε "κεντροαριστερέ" ;

Η απάντηση :

 

'Εχεις δίκιο δεν είμαι αριστερός. Βασικά, δεν είμαι τίποτα. 'Αλλωτε συμφωνώ και άλλωτε διαφωνώ. Πάντως δεν πιστεύω στον χωρισμό

των ιδεολογιών αριστερά, κέντρο, δεξιά κτλπ που έφερε η γαλλική επανάσταση. Σήμερα γι'αυτό έχουμε διχαστεί τόσο πολύ. Γίναμε αριστεροί,δεξιοί κτλπ

και μαλώνουμε μεταξύ μας αντί να ασχολούμαστε με τους πολιτικάντιδες της διαφθοράς.

 

Link to comment
Share on other sites

assets_LARGE_t_420_54189581.JPG

na paei auto to paidi strato!

anarxoapluto 8a dwsei 7k euro na ton apofugei! tziva kai sigoura xasiklis

dikaiologite to mousi an paei gia papas!

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι ο Nikoloudos7 πλεον εκτός απο το ότι αποφεύγει να δώσει απάντηση στο παραπάνω quote μου επειδη πολυ απλα δεν εχει τι να πει, είναι και ανενημερωτος. Που πας αγόρι μου στις εξετάσεις αδιάβαστος για αυτή την φωτογραφία μιλάμε .

 

http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=230118&catID=1

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι ο Nikoloudos7 πλεον εκτός απο το ότι αποφεύγει να δώσει απάντηση στο παραπάνω quote μου επειδη πολυ απλα δεν εχει τι να πει, είναι και ανενημερωτος. Που πας αγόρι μου στις εξετάσεις αδιάβαστος για αυτή την φωτογραφία μιλάμε .

 

http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=230118&catID=1

http://www.xryshaygh.com/index.php/enimerosi/view/hdou-i-anwrthwgrafh-tou-shruza#.UYUFCpPRrcs

Link to comment
Share on other sites

Τι μου σβήνετε τα post ; Σας έθιξε η χριστοπαναγία ;

 

Φαίνεται ότι ο Nikoloudos7 πλεον εκτός απο το ότι αποφεύγει να δώσει απάντηση στο παραπάνω quote μου επειδη πολυ απλα δεν εχει τι να πει, είναι και ανενημερωτος. Που πας αγόρι μου στις εξετάσεις αδιάβαστος για αυτή την φωτογραφία μιλάμε .

 

http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=230118&catID=1

Σε τι να σου απαντήσω ρε ηλίθιε ; Μου λες κάτι ακραία παραδείγματα και εγώ οφείλω να σου απαντήσω ; Πρέπει να καταλάβετε ότι οι περισσότεροι γουστάρουν να πιουν σε κάποιο κέντρο διασκεδάσεως και δεν είναι και κακό κιόλας το αλκοόλ και το τσιγάρο είναι πολύ πιο βλαβερά. Επίσης να σου ξεκαθαρίσω ότι εγώ δεν πίνω.

 

Σχετικά με την αφίσα πού έχει το άδικο ; Αν αυτοί οι άνθρωποι ήταν νόμιμοι δε θα χε γίνει αυτό γιατί θα μπορούσαν να χαν πάει να καταγγείλουν στην αστυνομία την εκμετάλλευση που δεχόντουσαν από τους φίλος σου τους μεγαλοτσιφλικάδες.Και στη τελική τι μου βάζεις αφίσες του ΣΥΡΙΖΑ και περιμένεις να σου απαντήσω ; Δεν ανήκω στον ΣΥΡΙΖΑ και ουδέποτε άνηκα οπότε δεν βρίσκω τη λογική να προσπαθείς να με κάνεις να απολογηθώ για το τι λέει ο ΣΥΡΙΖΑ.

 

Σχετικά με τον άλλο τον φασιστοάπλυτο παραπάνω που κράζει το παιδί με τις τζίβες κλπ δεν ασχολούμαι καν αυτός πιστεύει ότι ο στρατός σε κάνει άντρα χαχααχα

Link to comment
Share on other sites

Α και δεν έχω πει ποτέ ότι πρέπει να μείνουν όλοι εδώ όπως προσπαθείς να πεις ότι έχω πει.

Link to comment
Share on other sites

Τι μου σβήνετε τα post ; Σας έθιξε η χριστοπαναγία ;

den esvisa tpt den me noiazei

Σχετικά με τον άλλο τον φασιστοάπλυτο παραπάνω που κράζει το παιδί με τις τζίβες κλπ δεν ασχολούμαι καν αυτός πιστεύει ότι ο στρατός σε κάνει άντρα χαχααχα

to na ma8eis an pei8arxeis na katanoiseis oti den zoume se enan asfalo kosmo kai na piesteis se liga pragmata den einai kako

magka se kanei ti? na pidikseis kamia 15ara? na pieis 1 mpoukali vodka? na pieis xasis? ti einai magkia re?

me klamata feugoun omoideates sas apo to strato trexoun gia treloxarta

ntropi re den mporei na prosarmostei gia 9 mines na ksirizete kontra ka8e 2 meres kai na kourevete pio konto mali?

gia 9 mines den mporei na dei kati diaforetiko?

Link to comment
Share on other sites

Το ΚΚΕ Μ-Λ δεν κατέβηκε με τον ΣΥΡΙΖΑ. Ο ΣΥΡΙΖΑ έχει σαν συνιστώσα την ΚΟΕ(Κομμουνιστική Οργάνωση Ελλάδας).

δεν κατεβηκε με το Συριζα το ξερω.απλα εστειλε τους ψηφοφορους του να ψηφισουν ΣΥΡΙΖΑ στην επαναληπτικη λογω ταυτισης αποψεων το οποιο σημαινει ισως κατι ;) oυσιαστικα λεμε το ιδιο ακριβως πραγμα με αλλα λογια .

 

VeGe Approves  :gusta:

 

kChj4.gif

megusta.png

 

 

Κατ'αρχας χαίρομαι που διευκρινίζεις τη θέση σου και επιτέλους απαντά ένα άτομο έχωντας παιδεία και λόγο με επιχειρήματα. Για τους αναρχικούς τους τα είπα επάνω.

 

Δεύτερον με αλλά λόγια μέσα στο ΣΥΡΙΖΑ υπάρχουν φωνές και φωνές που στην πραγματικότητα δεν υποστηρίζουν τη γραμμή του ΣΥΡΙΖΑ αλλά αναρχικες ιδεολογίες βάζοντας την υπογραφή του ΣΥΡΙΖΑ. Μα αν η κ.ε του ΣΥΡΙΖΑ δε τα υποστήριζε όλα αυτά δεν θα αντιδρούσε ; 'Η αν θέλεις δεν θα έκανε έστω μια ανακοίνωση να δηλώσει τη θέση της ; Αρα δεν έχει άδικο ο κόσμος ότι στο εσωτερικό του επικρατεί ένας αχταρμάς. Γι'αυτο άλλωστε πριν 2 μέρες δήλωσε "είμαστε έτοιμοι να κυβερνησουμε" μέχρι τώρα δηλαδή δεν ήταν..

σαν να απαιτεις απ το Μαξτορ να βγαλει ανακοινωση για ενα Lock που εκανε ενας gold member. δηλαδη ανουσια

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

den esvisa tpt den me noiazeito na ma8eis an pei8arxeis na katanoiseis oti den zoume se enan asfalo kosmo kai na piesteis se liga pragmata den einai kako

magka se kanei ti? na pidikseis kamia 15ara? na pieis 1 mpoukali vodka? na pieis xasis? ti einai magkia re?

me klamata feugoun omoideates sas apo to strato trexoun gia treloxarta

ntropi re den mporei na prosarmostei gia 9 mines na ksirizete kontra ka8e 2 meres kai na kourevete pio konto mali?

gia 9 mines den mporei na dei kati diaforetiko?

Ναι ε ; Γιατί εγώ ξέρω παιδιά ομοϊδεάτες μου που υπηρέτησαν κανονικότατα, επίσης κανείς δε τρέχει για τρελόχαρτα αν δηλώσεις αντιρρησίας συνείδησης απαλλάσσεσαι από τη θητεία ηλίθιε.
Link to comment
Share on other sites

Το οτι πήρε ο VeGe στην 2α λυκείου πρέζα και έκανε κεφάλι τι να πώ ; Τι σχέση έχει το τοπικ με το τι έκανες εσύ στη 2α λυκείου ;

Και η ερώτηση είναι γιατί δεν το ξαναεπανέλαβες να σαπίσεις στο δρόμο να ησυχάσουμε από αποβράσματα σαν και του είδους σου.

Αναρχικέ, δήθεν επαναστάτη που ούτε να απαντάς δεν ξέρεις. Που είναι τα επιχειρήματά σου βρε παραπλιγηκέ ;

Δεν ξέρεις να απαντάς. 'Οσο για το θέμα της θρησκείας πίστευε όπου θές. Απλά, όταν βρεθείς στο νοσοκομείο απο καρκίνο θα καταλάβεις πόσο αδύναμος είσαι εσύ και γενικά

ο "άνθρωπος"¨που πιστεύεις απέναντί Του.

 

H κριτική : Δεν έχεις πειθώ. Αυτή είναι η αλήθεια. Απροσδιοριστίες και άστοχους συλλογισμούς κάνεις. Είσαι ύβρεις, ύβρεις, ύβρεις.

Δεν είσαι αναρχικός οκ. Πάρε και αυτό το τοπικ για φιγούρα τότε.

 

Εγώ το μόνο που έκανα ήταν μέσα από τις προσωπικές μου εμπειρίες να αποδείξω ότι αυτά που λες είναι παπαρολογίες και τίποτα παραπάνω. Αναφέρομαι στο εξής:

 

Ξεκινώντας με την μαριχουανα σε σύντομο χρονικό διάστημα θα φτάσεις και στην κοκαινη και μετά και στην ηρωινη. Δεν θα ξέρεις τι συμβαίνει γύρω σου. Δεν θα σε απασχολεί τι συμβαίνει στην οικογένεια σου και δεν θα σε ενδιαφέρει τίποτα παρά μόνο πως να βρεις τροπο να πάρεις τη δόση σου.

 

Όλα τα υπόλοιπα που λες απλά σε κάνουν να φαίνεσαι πιο αστείος.

 

*Να σε πληροφορήσω επίσης ότι πριν πολύ λίγο καιρό βρέθηκα στο νοσοκομείο με μια αρκετά σοβαρή πάθηση και αυτά που λες δε συνέβησαν ποτέ. Για την ακρίβεια όταν φτάνεις έξω απ' την πόρτα του χειρουργείου είναι η στιγμή που νιώθεις φόβο και ταυτόχρονα πιο δυνατός από ποτέ. Παντώς επειδή εγώ δεν είμαι κωλάνθρωπος και κακοπροαίρετος σου εύχομαι όταν πας με καρκίνο στο νοσοκομείο ο Θεός που πιστεύεις να σε βοηθήσει.

 

* Όταν λες για έλλειψη επιχειρημάτων φρόντισε να χρησιμοποιείς και κανένα της προκοπής.

Link to comment
Share on other sites

eisai xazos? i torini timi tou xasisiou einai megali mprosta sta kakomoira stafulia(0,65€/kg) kai ta verikoka(0,20€kg)

posoi kai posoi allazoun paragwges... twra 8a to gurizan oloi se xasis...

1) To hashish, san hashish, einai proion tou pragmatos pou prospatheis na apokaleseis xorto, marijuana kai oles tis alles le3eis pou xrisimopoiountai shmera.

2) H timh tou xortou tha pe$ei kata 200-300%, ean nomimipoihthei.

3) H timh tou hash stash tha einai sta 7-10e p/g

4) Den tha mporei na kalliergei o kathe kavlomenos xorto, logw tou oti h kuvernhsh den tha exei kanena ofelos.

Opws kai me ta petrelaia

Link to comment
Share on other sites

1) To hashish, san hashish, einai proion tou pragmatos pou prospatheis na apokaleseis xorto, marijuana kai oles tis alles le3eis pou xrisimopoiountai shmera.

2) H timh tou xortou tha pe$ei kata 200-300%, ean nomimipoihthei.

3) H timh tou hash stash tha einai sta 7-10e p/g

4) Den tha mporei na kalliergei o kathe kavlomenos xorto, logw tou oti h kuvernhsh den tha exei kanena ofelos.

Opws kai me ta petrelaia

 

Y sinfonw ama nomimopioi8i 8a f8inini gt o ka8enas 8a exei kai apo mia glastra spiti tou.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που δεν θα κυβερνήσει ποτέ ο ΣΥΡΙΖΑ με αυτά που λέει δεν θα πάρει ποτέ την εξουσία βλέπεις το 90 % του κόσμου δεν είναι απλυτοαναρχικος λυγδιαρης σαν τον VeGe κ τον Nikoloudos που ποτέ στη ζωή τους δεν θα κάνουν οικογένεια με τα μυαλά που κουβαλάνε. Και αν νομίζεις Νομπλε ότι τα ναρκωτικά είναι παιχνίδι και δεν είναι θέμα άξιο δημοσίευσης από το 2ο κόμμα της Ελλάδας πλανάσαι πλανην οικτρά. Από εκεί και πέρα πείτε ο,τι θέλετε παιδάκια της δεκάρας της δουλειάς part time . Μια ζωή από κάτω θα είστε . (Αναφέρομαι στα αναρχικοαπλυτα). Αντε γεια .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...