Jump to content

Documentary - The Hidden Victims of Austerity in Greece


VeGe

Recommended Posts

Αφού περνάνε καλύτερα στις πατρίδες τους μείνουν εκεί. Και όσο για το "they seek safety in Europe" ας τους δώσει ασφάλεια η υπόλοιπη Ευρώπη. Εμείς αρκετούς έχουμε εδώ. 2 + εκατομμύρια. Ας τους πάρει η Γερμανία, η Αυστρία η Αγγλία η Γαλλία και όλοι αυτοί οι προοδευτικοί που ξέρουν να αναγνωρίζουν τι σημαίνει καταπάτηση ανθρωπίνων δικαιωμάτων αλλά μόνο πέρα από τη φωλιά τους. Αφού τους λυπούνται λοιπόν και σέβονται τα δικαιώματα τους  ας τους δώσουν σπίτι και ας κάνουν κάτι να τους προστατέψουν στις δικές τους χώρες. Αρκετά προβλήματα έχουμε να αντιμετωπίσουμε μόνοι μας. Η Ελλάδα δεν είναι ο παλιός παράδεισος που ήταν κάποτε. Τώρα βγήκαμε εμείς από τα σπίτια μας και ψάχνουμε φαγητό στα σκουπίδια για τους πακιστανούς θα στενοχωρηθούμε ; 'Εχουμε να στενοχωρηθούμε για τα ελληνόπουλα δημοτικού που πέφτουν λιπόθυμα στα σχολεία.

 

Cu VeGeTa

Link to comment
Share on other sites

Αφού περνάνε καλύτερα στις πατρίδες τους μείνουν εκεί. Και όσο για το "they seek safety in Europe" ας τους δώσει ασφάλεια η υπόλοιπη Ευρώπη. Εμείς αρκετούς έχουμε εδώ. 2 + εκατομμύρια. Ας τους πάρει η Γερμανία, η Αυστρία η Αγγλία η Γαλλία και όλοι αυτοί οι προοδευτικοί που ξέρουν να αναγνωρίζουν τι σημαίνει καταπάτηση ανθρωπίνων δικαιωμάτων αλλά μόνο πέρα από τη φωλιά τους. Αφού τους λυπούνται λοιπόν και σέβονται τα δικαιώματα τους  ας τους δώσουν σπίτι και ας κάνουν κάτι να τους προστατέψουν στις δικές τους χώρες. Αρκετά προβλήματα έχουμε να αντιμετωπίσουμε μόνοι μας. Η Ελλάδα δεν είναι ο παλιός παράδεισος που ήταν κάποτε. Τώρα βγήκαμε εμείς από τα σπίτια μας και ψάχνουμε φαγητό στα σκουπίδια για τους πακιστανούς θα στενοχωρηθούμε ; 'Εχουμε να στενοχωρηθούμε για τα ελληνόπουλα δημοτικού που πέφτουν λιπόθυμα στα σχολεία.

 

Cu VeGeTa

Πώς μου το πες σε άλλο thread ; Εγώ δε ψηφίζω Χ.Α ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
Link to comment
Share on other sites

Πώς μου το πες σε άλλο thread ; Εγώ δε ψηφίζω Χ.Α ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

Είμαι κεντροαριστερός. Και όσο για τις περασμένες εκλογές ψήφισα και τις 2 φορές ΣΥΡΙΖΑ όπως και εσύ άλλωστε. Αλλά, το θέμα με τους μετανάστες έχει υπερβεί κάθε όριο. Και όταν εννοώ κάθε όριο εννοώ και για αυτούς που είναι εδώ τα 2 + εκατομμύρια. Πως ανέχεσαι να δουλεύουν 10 ώρες την ημέρα συμπολίτες σου και να πέφτουν θύματα εκμετάλλευσης και δουλεμπορίας για 4 κ 5 ευρώ μεροκάματο συνάνθρωποί σου ;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κεντροαριστερός. Και όσο για τις περασμένες εκλογές ψήφισα και τις 2 φορές ΣΥΡΙΖΑ όπως και εσύ άλλωστε. Αλλά, το θέμα με τους μετανάστες έχει υπερβεί κάθε όριο. Και όταν εννοώ κάθε όριο εννοώ και για αυτούς που είναι εδώ τα 2 + εκατομμύρια. Πως ανέχεσαι να δουλεύουν 10 ώρες την ημέρα συμπολίτες σου και να πέφτουν θύματα εκμετάλλευσης και δουλεμπορίας για 4 κ 5 ευρώ μεροκάματο συνάνθρωποί σου ;

Ρε μαλάκα τη ξέρεις την άποψη μου για το μεταναστευτικό, πρέπει να βοηθήσουμε αυτούς τους ανθρώπους να φύγουν προς την Ευρώπη όπως και ζητάνε απεγνωσμένα και έτσι πρέπει κααι να γίνει. Το θέμα είναι ότι η τρικομματική αυτή τη στιγμή έχει υιοθετήσει πλήρως την ατζέντα της Χρυσής Αυγής και υποθάλπτει όλες τις ρατσιστικές επιθέσεις και τις καλύπτει κιόλας.
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλάκα τη ξέρεις την άποψη μου για το μεταναστευτικό, πρέπει να βοηθήσουμε αυτούς τους ανθρώπους να φύγουν προς την Ευρώπη όπως και ζητάνε απεγνωσμένα και έτσι πρέπει κααι να γίνει. Το θέμα είναι ότι η τρικομματική αυτή τη στιγμή έχει υιοθετήσει πλήρως την ατζέντα της Χρυσής Αυγής και υποθάλπτει όλες τις ρατσιστικές επιθέσεις και τις καλύπτει κιόλας.

Δεν έχεις καταλάβει 1 πράγμα.. Η τρικομματική σύμφωνα με μια δημοσκόπηση έγκυρης προελεύσεως βγήκε χειρότερη από την χούντα του παπαδόπουλου. Το 30 % ψήφισε οτι τα πράγματα ήταν καλύτερα στην χούντα παρά τώρα. Η τρικομματική = ναζισμός, φασισμός, κατάλυση της δημοκρατίας, των θεσμών, του συντάγματος, των δικαιωμάτων του ανθρώπου. Τρικομματική = ακύρηχτος πόλεμος. Οικονομικός πόλεμος που οδήγησε 4.000 'Ελληνες στην αυτοκτονία επίσημα 1,4 εκ. άνεργοι και άλλα 4  εκατομμύρια Έλληνες και πάλι κάτω απο το όριο της φτώχειας. Τρικοματική = Χιτλερική Γερμανία ή μάλλον Μερκελική Γερμανία.

 

 

http://www.parapolitiki.com/2013/04/dimoskopisi-metron-analysis-to-30-ton-politon-symfonei-oti-itan-kalytera-sti-xounta.html

 

 

Λοιπόν αυτό σου λέω. Νομίζω οτι έχουμε πολύ μεγαλύτερα προβλήματα να αντιμετωπίσουμε παρά το μεταναστευτικό. Το μεταναστευτικό δεν το έλυσαν 2 δεκαετίες πλέον. Τώρα θα το λύσουν ;

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει πολιτική βούληση όλα λύνονται απλά με αυτούς τους 3 σάπιους που έχουμε τώρα και μας κυβερνάνε η μόνη πολιτική βούληση που έχουν είναι πως θα υποθηκεύσουν το μέλλον της σημερινής νέας γενιάς.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει πολιτική βούληση όλα λύνονται απλά με αυτούς τους 3 σάπιους που έχουμε τώρα και μας κυβερνάνε η μόνη πολιτική βούληση που έχουν είναι πως θα υποθηκεύσουν το μέλλον της σημερινής νέας γενιάς.

Ποια βούληση αγόρι μου ; Tη βούληση την χάσαμε τον περασμένο Ιούνιο όταν βγήκε 1ος ο Σαμαράς. Και την χάσαμε για 4 χρόνια. Γιατί αυτοί δεν ξεκολλάνε από τις καρέκλες εάν δεν σου ρουφήξουν και την παραμικρή σταγόνα αίματος με το καλαμάκι. Είχαμε μια ευκαιρία να το ανατρέψουμε την χάσαμε.

 

Game Over Greece

Link to comment
Share on other sites

Αφού περνάνε καλύτερα στις πατρίδες τους μείνουν εκεί. Και όσο για το "they seek safety in Europe" ας τους δώσει ασφάλεια η υπόλοιπη Ευρώπη. Εμείς αρκετούς έχουμε εδώ. 2 + εκατομμύρια. Ας τους πάρει η Γερμανία, η Αυστρία η Αγγλία η Γαλλία και όλοι αυτοί οι προοδευτικοί που ξέρουν να αναγνωρίζουν τι σημαίνει καταπάτηση ανθρωπίνων δικαιωμάτων αλλά μόνο πέρα από τη φωλιά τους. Αφού τους λυπούνται λοιπόν και σέβονται τα δικαιώματα τους  ας τους δώσουν σπίτι και ας κάνουν κάτι να τους προστατέψουν στις δικές τους χώρες. Αρκετά προβλήματα έχουμε να αντιμετωπίσουμε μόνοι μας. Η Ελλάδα δεν είναι ο παλιός παράδεισος που ήταν κάποτε. Τώρα βγήκαμε εμείς από τα σπίτια μας και ψάχνουμε φαγητό στα σκουπίδια για τους πακιστανούς θα στενοχωρηθούμε ; 'Εχουμε να στενοχωρηθούμε για τα ελληνόπουλα δημοτικού που πέφτουν λιπόθυμα στα σχολεία.

 

Cu VeGeTa

 

Άντε ψόφα ρε καραγκιόζη. Μιλάμε για ανθρώπους σκουπιδι.

Link to comment
Share on other sites

Άντε ψόφα ρε καραγκιόζη. Μιλάμε για ανθρώπους σκουπιδι.

Σωστά μιλάμε για τη φυλή σου. Διάβασε και όλα όσα έγραψα παρακάτω όμως μπασμένο και μετά μάθε να απαντάς.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζεις ρε καραγκιόζη ότι ο Ιρακινός ξέρει τι γίνεται στην Ελλάδα; Δεν ξέρεις ότι τους φέρνουν εδώ οι διάφοροι σωματέμποροι με τιμή 10.000 ευρά το κομμάτι και τους παρουσιάζουν την Ευρώπη σαν επίγειο παράδεισο;

 

Αυτοπαρουσιάζεσαι και σαν και κεντροαριστερός πανάθεμα σε. Πρώτα ρίχνεις το ρατσιστικό σου δηλητήριο και μετά προσπαθείς να τα μαζέψεις. Τέτοιοι αριστεροί να μας λείπουν. Καλύτερα να έχω να κάνω με τον Μαπρεξ που υποστηρίζει ανοιχτά την εμετικό τρόπο σκέψης του και όχι να αντικρίζω καθημερινά αυτές τις παπάτζες που γράφεις.

 

Άντε τώρα δες κανένα βίντεο με τον μιχαλολιάκο και πες μας ότι συμφωνείς μαζί του σε μερικά πραγματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά μιλάμε για τη φυλή σου. Διάβασε και όλα όσα έγραψα παρακάτω όμως μπασμένο και μετά μάθε να απαντάς.

 

Ναι ρε γαμώσπιτε! Για τη φυλή μου μιλάς! ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ! Για όντα που σκέφτονται, τρώνε, κοιμούνται, αγαπούν, διασκεδάζουν, όπως εσύ!

 

ΑΝΤΕ ΨΟΦΑ ΚΡΕΑΣ, ΡΑΤΣΙΣΤΗ

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε γαμώσπιτε! Για τη φυλή μου μιλάς! ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ! Για όντα που σκέφτονται, τρώνε, κοιμούνται, αγαπούν, διασκεδάζουν, όπως εσύ!

 

ΑΝΤΕ ΨΟΦΑ ΚΡΕΑΣ, ΡΑΤΣΙΣΤΗ

Ρατσιστης είσαι και εσύ που κοροιδευεις τον NeverMore gay αν θες να μιλήσεις για ρατσισμό μιλά για ρατσισμό ως φαινόμενο και μην παίρνεις ορισμένες έννοιες ως μεμονωμένα περιστατικά. Αφού μιλάς για ρατσισμό τότε μην γίνεσαι θύτης του επιλεκτικου ρατσισμού δηλαδή το ένα είναι ρατσισμός και το άλλο όχι έτσι ; Δεύτερον ουδέποτε είπα κάτι για αυτούς τους παραπληγικους εν αντίθεση τους λυπάμαι και οποτε μπορώ συμβάλλω στην μείωση του πόνου τους σαν πιστός χριστιανός το κάνω. Αλλά, βλέπεις αγαπητέ σαπιοκοιλια όπως είναι αυτός ο κόσμος ο κόσμος ζούγκλα σαν απλοί άνθρωποι οι ενέργειες μας είναι περιοριοσμενες και εν κατακλείδι δεν είμαι εγώ που ευθύνομαι για αυτή την κατάσταση ούτε εσύ ούτε οι ίδιοι. Την επόμενη φορά λοιπόν που θα βρισεις κάποιον σκέψου οι βρισιές να πανε στους υπεύθυνους και όχι σε άτομα που δεν μπορούν να κάνουν κάτι για να το αλλάξουν.
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερον ουδέποτε είπα κάτι για αυτούς τους παραπληγικους εν αντίθεση τους λυπάμαι και οποτε μπορώ συμβάλλω στην μείωση του πόνου τους σαν πιστός χριστιανός το κάνω.

 

Τώρα βγήκαμε εμείς από τα σπίτια μας και ψάχνουμε φαγητό στα σκουπίδια για τους πακιστανούς θα στενοχωρηθούμε ;

 

 

Όχι άλλα κροκοδείλια δάκρυα ρε ρατσιστικό απόβλητο, δε πείθεις κανέναν. Φάσκεις και αντιφάσκεις σε όποιο τοπικ σχολιάζεις και στην τελική δεν σου ζήτησε κανένας να στενοχωρηθείς. Κοίτα την πάρτη σου και την επιβίωση σου και κάνε τουμπέκα.

 

Α γαμήσου και συ και η βοθροδοξία σου όπως την έχετε καταντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now



×
×
  • Create New...