Jump to content

[GR]Τα είδη των φασιστών


Xplicit7

Recommended Posts

oloi -beep-ies lete idioi eiste...

dld an i xrusi augi einai neonazi kai ta loipa

500.000 an8rwpoi einai neonazi kai tetoia?

klafte ligo pou vlepete ti xrusi augi na anevainei

Τι Χρυσή Αυγή και μαλακίες... Αντί να κάτσεις και εσύ και όλοι μας να σκεφτείς αν αυτό που κάνουμε τελικά μας κάνει καλύτερους εσύ συνεχίζεις να φανατίζεσαι και να τους υποστηρίζεις τρελά. Και εγώ υποστηρίζω μερικές ιδέες τους αλλά όχι φίλε μου, δεν θα κάτσω να υιοθετίσω πλήρως τις ιδέες τους και να ζω κάθε μέρα με το άγχος και την αγωνία για τους Πακιστανούς, για τους αναρχικούς και για ότι άλλο μάχονται. Όπως και οι αναρχικοί και όσοι έχουν τέτοια ιδεολογία. Τους βλέπεις κάθε μέρα τρέχουν απο δω και απο κει για καταλήψεις, πορείες και ότι άλλες μαλακίες και στο τέλος πάλι τα ίδια είναι. Ουσιαστικά και οι Χρυσαυγίτες και οι αναρχικοί κυνηγανε κάτι το οποίο δεν γίνεται και απλά κάνουν τη ζωή τους χειρότερη.

 

Και όσον αφορά το φασισμό και την αλληλεγγύη που και καλά θέλουν να δειχνουν οι αναρχικοί στον κόσμο.

 

https://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1439162

 

Το αστείο με τους αναρχικούς είναι ότι πιστεύουν πως κάνουν ότι θέλουν και ότι μπορούν να κάνουν ότι θέλουν. Είμαι σίγουρος ότι μετά από κάθε πορεία όταν φεύγουν από τον 6ο της γαδα κανονίζουν και καφέ με την κρατική. Απλά δεν μπορούν να καταλάβουν ότι οποιαδήποτε στιγμή η αστυνομία τους έχει στο χέρι. Τους βρίσκει και τελειώνουν όλα πρωτού καν αρχίσουν.

 

Link to comment
Share on other sites

Ε προφανώς όταν το φακέλωμα που γίνεται σε αυτό το χώρο είναι τόσο ελεεϊνό σε σημείο να ξέρουν μέχρι και τι ώρα κατουράει ο καθένας φυσικά και τους έχουν του χεριού τους και το ξέρουν και οι ίδιοι πίστεψε με.

 

539693_331000897011682_1458029085_n.jpg

 

Φυσικά τα παρακρατικά κοθώνια της ακροδεξιάς πάντα στο απυρόβλητο διότι οι περισσότεροι από αυτούς το πρωί είναι μπάτσοι και το βράδυ με τα μπλουζάκια των χρυσών αυγών να κυνηγάνε μετανάστες.

Link to comment
Share on other sites

Ε προφανώς όταν το φακέλωμα που γίνεται σε αυτό το χώρο είναι τόσο ελεεϊνό σε σημείο να ξέρουν μέχρι και τι ώρα κατουράει ο καθένας φυσικά και τους έχουν του χεριού τους και το ξέρουν και οι ίδιοι πίστεψε με.

 

539693_331000897011682_1458029085_n.jpg

 

Φυσικά τα παρακρατικά κοθώνια της ακροδεξιάς πάντα στο απυρόβλητο διότι οι περισσότεροι από αυτούς το πρωί είναι μπάτσοι και το βράδυ με τα μπλουζάκια των χρυσών αυγών να κυνηγάνε μετανάστες.

Ρε μαλάκα σκέψου το λίγο. Αυτά τα άτομα μπορεί στο όνομα και καλά της αναρχίας, της αλληλεγγύης και σε ότι άλλο πιστεύουν να κάνουν διάφορες ενέργειες μόνο που είναι κάπως παράνομες. Πχ τα γκαζάκια, οι μολότοφ, η καταστροφή δημόσιας περιουσίας, η αντίσταση κατά της αρχής και πολλά άλλα. Λογικό δεν είναι να τους έχουν φακελωμένους και όταν έρθει η ώρα τους να πέσει ξύλο; Δηλαδή τώρα είναι σαν να μου λες ότι ναι οι αναρχικοί έχουν το ελεύθερο να τα κάνουν πουτάνα αλλά όταν έρθει η ώρα της σύλληψης να τους προσφέρουμε και τσιγάρο. Το σαβουάρ βιβρ τους μάρανε.

 

Μπορεί να το έχω ξαναπεί ότι μέχρι στιγμής δεν έχω εφαρμόσει καμία από τις όποιες πολιτικές μου απόψεις κατά την ώρα της δουλειάς και ούτε θέλω, αλλά λίγες έφαγαν τα ... "παιδάκια".

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλάκα σκέψου το λίγο. Αυτά τα άτομα μπορεί στο όνομα και καλά της αναρχίας, της αλληλεγγύης και σε ότι άλλο πιστεύουν να κάνουν διάφορες ενέργειες μόνο που είναι κάπως παράνομες. Πχ τα γκαζάκια, οι μολότοφ, η καταστροφή δημόσιας περιουσίας, η αντίσταση κατά της αρχής και πολλά άλλα. Λογικό δεν είναι να τους έχουν φακελωμένους και όταν έρθει η ώρα τους να πέσει ξύλο; Δηλαδή τώρα είναι σαν να μου λες ότι ναι οι αναρχικοί έχουν το ελεύθερο να τα κάνουν πουτάνα αλλά όταν έρθει η ώρα της σύλληψης να τους προσφέρουμε και τσιγάρο. Το σαβουάρ βιβρ τους μάρανε.

 

Μπορεί να το έχω ξαναπεί ότι μέχρι στιγμής δεν έχω εφαρμόσει καμία από τις όποιες πολιτικές μου απόψεις κατά την ώρα της δουλειάς και ούτε θέλω, αλλά λίγες έφαγαν τα ... "παιδάκια".

 

Δε νομίζω πως ο ξυλοδαρμός συμπεριλαμβάνεται στις νόμιμες μεθόδους σωφρονισμού των πολιτών. Όταν ο νόμος επιβάλλεται μέσω της βίας τότε σταματάμε να έχουμε δημοκρατία.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως ο ξυλοδαρμός συμπεριλαμβάνεται στις νόμιμες μεθόδους σωφρονισμού των πολιτών. Όταν ο νόμος επιβάλλεται μέσω της βίας τότε σταματάμε να έχουμε δημοκρατία.

Πρώτον δεν ξέρουμε αν έγινε πριν ή μετα τη σύλληψη ο ξυλοδαρμός. Τουλάχιστον έτσι γνωρίζω εγώ. Και δεύτερον, ρε φίλε είναι 4 άτομα με καλάσνικοφ που έχουν κάνει 2 ληστείες, έχουν όμηρο και στην τελική τώρα φαίνεται να εμπλέκονται με οργανώσεις και ότι άλλο βρίσκουν. Δηλαδή, εσύ πως θα συμπεριφερόσουν; Βάλε τον εαυτό σου στη θέση των αστυνομικών οι οποίοι μπορεί και να τους είχαν σκοτώσει.

 

Δεν προσπαθώ να δικαιολογήσω τους αστυνομικούς. Από μένα έχουν τα χίλια μπράβο και λίγο τους έρειξαν. Και σίγουρα ο σκοπός τους δεν ήταν ο σωφρονισμός  γιατί αλλιώς δεν θα λεγόμασταν Αστυνομία αλλά φυλακές. Σκοπός ήταν μέχρι ένα σημείο να τους σπάσει ο τσαμπουκάς.

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι λογικό να χρειαστεί τόσο ξύλο ώστε να καταφέρει η Αστυνομία να πραγματοποιήσει σύλληψη τριών ατόμων;

 

Δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα στη θέση των αστυνομικών, απλά λέω πως είναι παράνομο.

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι λογικό να χρειαστεί τόσο ξύλο ώστε να καταφέρει η Αστυνομία να πραγματοποιήσει σύλληψη τριών ατόμων;

 

Δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα στη θέση των αστυνομικών, απλά λέω πως είναι παράνομο.

Αντικειμενικά ναι ήταν παράνομο. Εγώ με τα όσα ξέρω, ξύλο πέφτει μέχρι τη σύλληψη. Εκεί όλα επιτρέπονται. Μετά απο κει και πέρα είσαι όντως παράνομος. Και αν είδες στο κείμενο που γράψανε οι 4 σχετικά με τη ληστεία και τη σύλληψη τους, λένε ότι τα όπλα δεν τα είχαν για απλά για να τα έχουν. τα είχαν για να τα χρησιμοποιήσουν εναντίον αστυνομικών. Κάντο τώρα μια εικόνα. Κυνηγάς 4 άτομα με όπλα, τους συλλαμβάνεις όλα οκ. Σκέφτεσαι όμως ότι αν κάτι πήγαινε στραβά στην καλύτερη θα ήσουν στο νοσοκομείο. Τι πρέπει να τους κάνεις τώρα αυτούς; Να τους αφήσεις όπως είναι; Γι αυτό και λέω και ξανα λέω ότι καλά τους έκαναν και λίγο έφαγαν.
Link to comment
Share on other sites

Ε προφανώς όταν το φακέλωμα που γίνεται σε αυτό το χώρο είναι τόσο ελεεϊνό σε σημείο να ξέρουν μέχρι και τι ώρα κατουράει ο καθένας φυσικά και τους έχουν του χεριού τους και το ξέρουν και οι ίδιοι πίστεψε με.

 

539693_331000897011682_1458029085_n.jpg

 

Φυσικά τα παρακρατικά κοθώνια της ακροδεξιάς πάντα στο απυρόβλητο διότι οι περισσότεροι από αυτούς το πρωί είναι μπάτσοι και το βράδυ με τα μπλουζάκια των χρυσών αυγών να κυνηγάνε μετανάστες.

 

Καλά Νικολουδε δεν είναι και όπως τα περιγράφει η εικόνα relax χτες μαρτύρησαν οι κρατούμενοι αναρχικοί ότι το ξύλο έπεσε μέσα στο κρατητήριο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όποτε έβλεπε κάτι που δεν του άρεσε μονολογούσε «που ‘σαι ρε Παπαδόπουλε»...Otan t akouw  :y u no?: :y u no?:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...