Jump to content

[gr]Agora PC


TehFlator

Recommended Posts

Geia sas , tha ithela simvoules gia to ti prepei na gnorizw gia na agorasw enan kenourio ipologisti efoson ena format kserw olo ki olo.

Enas theios mou thelei na agorasei ipologisti opote oxi kati trelo gia pexnidia kai etsi.

Thelw an mporeite na mou peite ti 8a prepei na koitaksw gia na dw an einai ena pc kanoniko..px

pia xaraktiristika prepei na dw...kai pos 8a ta grafei ekei  ti kanei to kathena k etsi..

pistevw na katalavate peripou ti 8elw..efxaristw ek ton proterwn.

Link to comment
Share on other sites

Ποσά διαθέτεις?

e pistevw kana xiliariko kai ligo parapanw ala o ka8enas 8a i8ele kati oikonomiko ...opos eipa kai pio panw  oxi kai kati trelo gia pexnidia kai etsi.

8elei gia na akouei tragoudia na katevazei kamia tenia k tetia pragmata.

Link to comment
Share on other sites

e pistevw kana xiliariko kai ligo parapanw ala o ka8enas 8a i8ele kati oikonomiko ...opos eipa kai pio panw  oxi kai kati trelo gia pexnidia kai etsi.

8elei gia na akouei tragoudia na katevazei kamia tenia k tetia pragmata.

Αν δίνεις ένα χιλιάρικο για ταινίες και μουσική τότε μην φτιάξεις pc, πάρε ένα των 300 ευρώ και βάλε του μία 120αρα οθόνη και πάρε και 3-4 κολώνες. Αν και με χιλιάρικο+ βάλε όπως λες φτιάχνεις τουμπανάκι PC για όλες τις χρήσεις + gaming.
Link to comment
Share on other sites

Αν δίνεις ένα χιλιάρικο για ταινίες και μουσική τότε μην φτιάξεις pc, πάρε ένα των 300 ευρώ και βάλε του μία 120αρα οθόνη και πάρε και 3-4 κολώνες. Αν και με χιλιάρικο+ βάλε όπως λες φτιάχνεις τουμπανάκι PC για όλες τις χρήσεις + gaming.

hm orea.tote isos mporeis na mou dwseis plirofories gia to ti prepei na kserw gia ta xaraktiristika tou pc?ennow otan pame gia na psaksoume pc , pia 8a prepei na koitaksw?gt logika 8a ta grafei ola..oti exei ka8e pc.
Link to comment
Share on other sites

hm orea.tote isos mporeis na mou dwseis plirofories gia to ti prepei na kserw gia ta xaraktiristika tou pc?ennow otan pame gia na psaksoume pc , pia 8a prepei na koitaksw?gt logika 8a ta grafei ola..oti exei ka8e pc.

Ε μην πας σε κατάστημα να ψάξεις, γιατί αν πας, θα ρωτήσεις, και αν ρωτήσεις θα σου βρούν το πιο άχρηστο και ακριβό που δεν τους φεύγει για να σου δώσουν.
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να σου κάνω μία σύνθεση, με τόσα λεφτά όπως είπα φτιάχνεις ένα καλό μηχάνημα. Αλλά αφού δεν το θες για gaming, εγώ προτείνω να κοιτάξεις καλύτερα οθόνη + ηχεία.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να σου κάνω μία σύνθεση, με τόσα λεφτά όπως είπα φτιάχνεις ένα καλό μηχάνημα. Αλλά αφού δεν το θες για gaming, εγώ προτείνω να κοιτάξεις καλύτερα οθόνη + ηχεία.

katalava ti les kai exeis dikio , giafto omos 8elw plirofories gia na min rwthsw..na katalavw monos mou!

mporeis na me voi8iseis?

Link to comment
Share on other sites

katalava ti les kai exeis dikio , giafto omos 8elw plirofories gia na min rwthsw..na katalavw monos mou!

mporeis na me voi8iseis?

Αύριο άμα δε βιάζεσαι γιατί τώρα βαριέμαι, θέλει ψάξιμο :(
Link to comment
Share on other sites

έχει δίκιο σε αυτό αφού δεν το θες για games δώσε έμφαση στον ήχο και στην εικόνα !  εγώ έχω ένα JVC ενισχυτή με 2 τεράστια wharfedale ηχεία + sub και όταν ακούω μουσική ακούει όλο το τετράγωνο !

 

Βέβαια αν δεν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο επικεντρώσου στην Οθόνη και στα λοιπά ...

Link to comment
Share on other sites

έχει δίκιο σε αυτό αφού δεν το θες για games δώσε έμφαση στον ήχο και στην εικόνα !  εγώ έχω ένα JVC ενισχυτή με 2 τεράστια wharfedale ηχεία + sub και όταν ακούω μουσική ακούει όλο το τετράγωνο !

 

Βέβαια αν δεν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο επικεντρώσου στην Οθόνη και στα λοιπά ...

Υψηλή ένταση δεν σημαίνει απαραίτητα και καλή ποιότητα, γι αυτό θέλει καλό ψάξιμο. Εγώ δεν ξέρω πολύ καλά από ηχεία κιόλας για να προτείνω.
Link to comment
Share on other sites

Υψηλή ένταση δεν σημαίνει απαραίτητα και καλή ποιότητα, γι αυτό θέλει καλό ψάξιμο. Εγώ δεν ξέρω πολύ καλά από ηχεία κιόλας για να προτείνω.

σίγουρα ! Πάντως από κάρτα ήχου δεν μπορείς να κάνεις και πάρα πολλά καθώς σχεδόν όλες οι μητρικές έχουν ενσωματωμένες ! Μπορείς βέβαια να αγοράσεις ξεχωριστή ! Το ανέφερα γιατί εμένα είναι gtp !

 

Για ηχεία ενισχυτές κτλπ μπορείς να δεις και από εδώ !

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα ! Πάντως από κάρτα ήχου δεν μπορείς να κάνεις και πάρα πολλά καθώς σχεδόν όλες οι μητρικές έχουν ενσωματωμένες ! Μπορείς βέβαια να αγοράσεις ξεχωριστή ! Το ανέφερα γιατί εμένα είναι gtp !

 

Για ηχεία ενισχυτές κτλπ μπορείς να δεις και από εδώ !

Δεν έχουν σχεδόν όλες οι μητρικές gtp κάρτα, για τη χρήση που προορίζεται ένα pc σου παρέχει και την ανάλογη κάρτα ήχου η μητρική. Πχ οι μητρικές που κάνουν 200-300 ευρώ +, θεωρούνται καλές, δεν μπορείς να πεις ότι δεν έχουν καλή κάρτα ήχου, ούτε ότι θα σου παρέχουν αυτό που θες αν γουστάρεις να σε ακούνε 6 τετράγωνα παρακάτω. Τεσπα δεν ξέρω ξαναλέω πολύ για ήχο, αλλά επειδή έχω αλλάξει αρκετές μητρικές έχω βιώσει κάποιες αλλαγές σε διάφορους τομείς και ο ήχος ήταν μία από αυτές.
Link to comment
Share on other sites

Αύριο άμα δε βιάζεσαι γιατί τώρα βαριέμαι, θέλει ψάξιμο :(

egine efxaristw poli :) min me ksexaseis omos !

έχει δίκιο σε αυτό αφού δεν το θες για games δώσε έμφαση στον ήχο και στην εικόνα !  εγώ έχω ένα JVC ενισχυτή με 2 τεράστια wharfedale ηχεία + sub και όταν ακούω μουσική ακούει όλο το τετράγωνο !

 

Βέβαια αν δεν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο επικεντρώσου στην Οθόνη και στα λοιπά ...

swsta...afto 8a i8ela kai egw othoni kai ixo.

ala pistevw 8a xriastw kai mia kalh karta grafikwn.mporei na ginei kati px kai na xriasti kai gia gaming..giafto an mporousate na mou protinete kai karta grafikwn gia na zitisw.Pedia efxaristw poli kai ektimw afto pou kanete , pou me voi8ate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...