Jump to content

[GR]ΓΕ.Λ - ΕΠΑ.Λ


randomnamehere

Recommended Posts

Ειναι τελευταια χρονια του συστηματος του χρονου, και οπως και με τις δεσμες... θα βαλουν τα δυσκολοτερα θεματα ever

Βασικά το σχέδιο είναι να διαλύσουν εντελώς τα δημόσια Πανεπιστήμια για να ανοίξει ο δρόμος για την ιδιωτικοποίηση της Παιδείας.
Link to comment
Share on other sites

Βρίκα αυτό το λινκ http://mathisi.net.gr/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=106 . Η βάσεις είναι με 4ψήφιους αριθμούς . (πχ 1789) . Πως βαθμολογούνται και πως μεταφράζεται αυτό στα 20?

Link to comment
Share on other sites

Μην ακουώ μαλακίες,λες οτι έβγαλες 15.1 τελικό και το θεωρείς κακό;

 

άλλοι και άλλοι είναι γύρω στο 11-12 και πιστεούνε ότι θα τα πάνε καλά,και καλά κάνουνε δηλαδή.Δεν υπάρχει λόγος να απογοητεύεσαι,ασε που δεν ξέρεις πως θα είναι το σύστημα/πως θα δουλεύει όταν πας να δώσεις εσύ,δηλαδή σε 2 χρόνια.

 

είναι αρκετά εύκολο να μπεις σε ένα ΤΕΙ,και μάλιστα καλό τει.ΕΙΔΙΚΑ για το 5ο πεδίο που τα μαθήματα βαρύτητας είναι μαθ.γπ/αοθ(που πας και στα 2 για τουλάχιστον 16-17,είναι γελία..ειδικά εάν είσαι θετική/τεχνολογική),και επίσης έχεις μια 'καβάτζα' παίρνοτας αυτά τα 2 ειδικά μαθήματα σε περίπτωση που δεν τα πας καλά μαθ,φυσική κατ..(ας μην γελιόμαστε για να γράψεις > 12-13 σε αυτά πρέπει να το νιώσεις άγρια και φυσικά να το έχεις).

 

Τέλος,μην πας ΕΠΑΛ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΥΣΤΗ ΛΟΓΟ.στο επαλ θα χαραμηστείς,οι καθηγητές είναι για το πεος,το σύστημα είναι για το πεος χ2, και γενικά όλη η κατάσταση..οπότε.

 

ΥΓ: εγώ β' λυκείου(Τώρα) τελείωσα με 12.5

αλλά έγραψα 17 μαθ κατ,έκθεση 14,18 μαθ γενικης,17 φυσική γενικης,15 φυσική κατ,16 γεωμετρία..σε όλα τα άλλα απο 2 έως 6-7

Link to comment
Share on other sites

θέληση + όρεξη για δουλειά + μια καλή καλοκαιρινή προετιμασία είναι το κλειδι για την επιτυχία,να το θυμάσαι/ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Μην ακουώ μαλακίες,λες οτι έβγαλες 15.1 τελικό και το θεωρείς κακό;

 

άλλοι και άλλοι είναι γύρω στο 11-12 και πιστεούνε ότι θα τα πάνε καλά,και καλά κάνουνε δηλαδή.Δεν υπάρχει λόγος να απογοητεύεσαι,ασε που δεν ξέρεις πως θα είναι το σύστημα/πως θα δουλεύει όταν πας να δώσεις εσύ,δηλαδή σε 2 χρόνια.

 

είναι αρκετά εύκολο να μπεις σε ένα ΤΕΙ,και μάλιστα καλό τει.ΕΙΔΙΚΑ για το 5ο πεδίο που τα μαθήματα βαρύτητας είναι μαθ.γπ/αοθ(που πας και στα 2 για τουλάχιστον 16-17,είναι γελία..ειδικά εάν είσαι θετική/τεχνολογική),και επίσης έχεις μια 'καβάτζα' παίρνοτας αυτά τα 2 ειδικά μαθήματα σε περίπτωση που δεν τα πας καλά μαθ,φυσική κατ..(ας μην γελιόμαστε για να γράψεις > 12-13 σε αυτά πρέπει να το νιώσεις άγρια και φυσικά να το έχεις).

 

Τέλος,μην πας ΕΠΑΛ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΥΣΤΗ ΛΟΓΟ.στο επαλ θα χαραμηστείς,οι καθηγητές είναι για το πεος,το σύστημα είναι για το πεος χ2, και γενικά όλη η κατάσταση..οπότε.

 

ΥΓ: εγώ β' λυκείου(Τώρα) τελείωσα με 12.5

αλλά έγραψα 17 μαθ κατ,έκθεση 14,18 μαθ γενικης,17 φυσική γενικης,15 φυσική κατ,16 γεωμετρία..σε όλα τα άλλα απο 2 έως 6-7

Δ

 

Δεν με νοιάζει το σύστημα των ΕΠΑΛ . Άμα πάω θα πάω με φροντιστήρια μαθηματικα , εκθεση + ειδικότητα . Δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά , έχω απογοητευτεί υπερβολικά απο το ΓΕΛ.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος,μην πας ΕΠΑΛ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΥΣΤΗ ΛΟΓΟ.στο επαλ θα χαραμηστείς,οι καθηγητές είναι για το πεος,το σύστημα είναι για το πεος χ2, και γενικά όλη η κατάσταση..οπότε.

τους καθηγητές που έχω στα ηλεκτρονικά,δεν πρόκειται να τους έχει κανένα γαμημένο γενικό λύκειο

Link to comment
Share on other sites

τους καθηγητές που έχω στα ηλεκτρονικά,δεν πρόκειται να τους έχει κανένα γαμημένο γενικό λύκειο

ΕΠΑΛ είσαι?

Link to comment
Share on other sites

τους καθηγητές που έχω στα ηλεκτρονικά,δεν πρόκειται να τους έχει κανένα γαμημένο γενικό λύκειο

νιάου.

ΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΧΑ

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΑΛ είσαι?

ναι

 

εδώ έτσι έχουν τα πράγματα : στο γενικό καθηγητές κοιτάνε να βγάλουν ύλη και να πάρουν τα λεφτά τους. όποιος μάθει μάθει

 

στο επαλ οι καθηγητές είναι από πάνω σου και κοιτάνε να θυμάσαι κάτι πριν φύγεις απο'δω .έστω και ο τελευταίος που είναι αδιάφορος κάτι θα θυμάται

 

και έχω πολλά παραδείγματα, φίλους.

Link to comment
Share on other sites

νιάου.

ΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΧΑ

τώρα για σένα που είσαι πάντα με το βιβλίο στο χέρι,όπου κια να πας δεν αλλάζει κάτι. μόνο το ότι από το γενικό φαίνονται καλύτερα τα χαρτιά σου στο μέλλον οκ.

 

 

απο μία πιο γενική πλευρά αν το δεις,επαλ σίγουρα ΔΕΝ είναι χ2 φορές σκατά σύστημα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

lipon gia ta epal min akouw -beep-ies pio efkola mathimata, ta genikis mas nai einai pio efkola apo twn gel alla mprosta sta idikotitas mas mia den pianoune twn gel....

Gia emporiko naftiko kai kai genikos tei tha sou protina epal . Emporiko naftiko apo epal nmz kiolas exei para poli xamiles basis nmz 9 den eimai sigouros 100% alla kapou ekei nmz.

Den yparxi standar metrisis basewn gel me epal dld den mporw na sou ka8orisw basi se tei apo gel posa moria einai se epal px gia tei pliroforikis thessaloniksi gel einai 15 prp enw epal 17, se alles sxoles omws einai to antistrofo.

Nai mporis sta epal na paris idikotita pliroforikis kai an sou aresi h pliroforiki kiolas tha sou einai akomi pio endiaferwn to sxolio gt tha eisai tin misi mera sta ergastiria idika stin triti likiou mono 2 wres genikis tha exeis.Kai episis mporis na paris polla moria an grapsis panelladikes sta 2 idikotitas poli kala gt ta idikotitas exoun sintelesti x3.5 enw ta genikis x1,5 . dld den tha xasis kai polla moria an px grapsis ekthesi 12-13 gt an grapsis idikotita 18-20 pernis para polla moria.

 

Apo epal pernas se opio tei thelis kai mporis na pas kai strato h astifilakwn h naftiko.

apla gia strato h astifilakwn einai poli ipsiles oi basis kai pernoun poli liga atoma.

Twra gia tei analogos tin idikotita px egw pou h-beep- idikotita pliroforiks den mporousa na diloso se tei grafistikis h se tei trofimwn. Tha sou protina gia na mathis se pies sxoles pernas apo kathe idikotita na pas se ena kontino sou epal na rotisis tha sou dosoun logika olokliro katalogo na dis pou mporis na perasis apo ka8e idikotita.

 

Episis apo epal mathenis polla pragmata gia tin idikotita kai oxi malakies thewries kai poutses mple.

kai den se pethenoun stin papagalia opws sta gel kai den xriazese front para mono stis 3i likiou gia tis panelladikes tha sto protina ektos an eisai para poli kalos kai den tha to xriastis. Kai sto telos ektos apo apolitirio pernis kai xarti idikotitas.

Link to comment
Share on other sites

αυτές τις ψευδαισθησεις έχεις για τα ΓΕΛ και ΕΠΑΛ;

κρίμα.

ποιες ψευδαισθήσεις? εγώ σου λέω πράγματα μέσα από το ΕΠΑΛ.2 χρόνια είμαι εκεί γατάκι,μάλλον η άποψη μου θα έχει βάση δεν νομίζεις?

νιαου

Link to comment
Share on other sites

όταν λες 'εδώ', εννοείς στο σχολείο σου Ή γενικά σε όλα τα επαλ;

τώρα για σένα που είσαι πάντα με το βιβλίο στο χέρι,όπου κια να πας δεν αλλάζει κάτι. μόνο το ότι από το γενικό φαίνονται καλύτερα τα χαρτιά σου στο μέλλον οκ.

 

 

απο μία πιο γενική πλευρά αν το δεις,επαλ σίγουρα ΔΕΝ είναι χ2 φορές σκατά σύστημα.

 

 

πιο βιβλίο στο χέρι;

 

μόνο φροντηστήριο πρόσεχα και έκανα ασκήσεις,οπότε μην μου λες μαλακίες τώρα.

επίσης,δεν διάβαζα πάνω απο 1 - 1 1/2 ώρα την ημέρα,τώρα εαν εσύ αυτό το λες βιβλίο στο χέρι,οκ πάω πάσο.

 

βιβλίο στο χέρι λέει χααχχαχαχαα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...