Jump to content

Νεο gaming PC. αξιζει?


Zoke

Recommended Posts

 

Αληθεια, εντυπωσεις απτον FX?

 

Επισης γιατι αυτη η μητρικη?Δεν ειναι λιγο πολλα τα γιουργια?Σκοπευεις να κανεις Crossfire?

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια, εντυπωσεις απτον FX?

 

Επισης γιατι αυτη η μητρικη?Δεν ειναι λιγο πολλα τα γιουργια?Σκοπευεις να κανεις Crossfire?

O 8150 είναι πραγματικά πάρα, πάραααα πολύ καλός.

 

Άσε που δε σηκώνει θερμοκρασία με τίποτα. Βέβαια του έχω βάλει και ψύκτρα (την Collermaster v8).

 

Για την μητρική, ναι είναι ακριβή και δεν σκοπεύω για crossfire με τέτοια GPU που θα πάρω αλλά ούτε overclock εφόσον  ο 8150 έχει από μόνος του Turbo mode στα 4.2 Ghz.

 

Απλά μου αρέσει x)

Link to comment
Share on other sites

Μα και μια 990 το ιδιο high end θεωρειται και κανεις και ανετα crossfire/oc οταν και αμα θελησεις.Γιατι δεν παιρνεις αυτη ?Και σωσε τα λεφτα για ssd η καποιο καλυτερο pc case :P

 

Και στα παιχνιδια ειναι πολυ δυνατος?

Link to comment
Share on other sites

Μα και μια 990 το ιδιο high end θεωρειται και κανεις και ανετα crossfire/oc οταν και αμα θελησεις.Γιατι δεν παιρνεις αυτη ?Και σωσε τα λεφτα για ssd η καποιο καλυτερο pc case :P

 

Και στα παιχνιδια ειναι πολυ δυνατος?

Στο lol έχω φτάσει μέχρι 535 fps.

 

SSD έχω, και είμαι ανάμεσα στην 990 UD7 (την Gigabyte δεν λες;) και την formula.

Link to comment
Share on other sites

Και γω για 990 UD3 ήμουν στην αρχή,και κατέλειξα στην Formula,εχω μείνει υπερ-ευχαριστημένος απο απόδοση και θερμοκρασίες,και έχει και πολλά προσθετα.

Link to comment
Share on other sites

Και γω για 990 UD3 ήμουν στην αρχή,και κατέλειξα στην Formula,εχω μείνει υπερ-ευχαριστημένος απο απόδοση και θερμοκρασίες,και έχει και πολλά προσθετα.

Την UD3 έχω εγώ τώρα, και είμαι ανάμεσα στην UD7 και την Formula V αλλά νομίζω θα καταλήξω στην formula.
Link to comment
Share on other sites

Την UD3 έχω εγώ τώρα, και είμαι ανάμεσα στην UD7 και την Formula V αλλά νομίζω θα καταλήξω στην formula.

Δεν ήθελα να την βγάλω απο το κουτι οταν την πείρα :D. Ηθελα να την κορνιζώσω
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν λεω δικη σου η επιλογη, αλλα δεν θα σου δωσει τιποτα παραπανω.Αυτη η μητρικη ειναι για crossfire. Εσυ ουτε crossfire ουτε overclock κανεις.

 

Ισως οντως να πεσες θυμα υπερκαταναλωτισμου :P

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν λεω δικη σου η επιλογη, αλλα δεν θα σου δωσει τιποτα παραπανω.Αυτη η μητρικη ειναι για crossfire. Εσυ ουτε crossfire ουτε overclock δεν κανεις.

 

Ισως οντως να πεσες θυμα υπερκαταναλωτισμου :P

Ισως εισαι τοσο βλακας οσο φαινεσαι
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν λεω δικη σου η επιλογη, αλλα δεν θα σου δωσει τιποτα παραπανω.Αυτη η μητρικη ειναι για crossfire. Εσυ ουτε crossfire ουτε overclock δεν κανεις.

 

Ισως οντως να πεσες θυμα υπερκαταναλωτισμου :P

Απλά μου αρέσει εμφανισιακά.
Link to comment
Share on other sites

Για πες μου που εχω αδικο?

Λεει πουθενα μονο για Crossfire η για OC? Εχεις δει τις επιδόσεις της?Εχεις δει πρόσθετα χαρακτηριστικα?
Link to comment
Share on other sites

Λεει πουθενα μονο για Crossfire η για OC? Εχεις δει τις επιδόσεις της?Εχεις δει πρόσθετα χαρακτηριστικα?

 

Εσυ εχεις δει οτι τοση ωρα τη συγκρινω με την 990?Δεν λεω ειναι καλυτερη αλλα σε τομεις.

 

Τωρα αν θες να δωσει 215 ευρω για 3 θυρες σατα παραπανω δωστα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...