Jump to content

ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ - ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ


Vox

Recommended Posts

τράβα γαμήσου εσύ παλιό πουτσόσπερμα , κολόχοντράδι

Θα απαντήσεις σε μένα ρε μαλάκα ; Σου είπα και γιατί είστε αναλφάβητοι, σας είπα πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Θα απαντήσεις σε μένα ρε μαλάκα ; Σου είπα και γιατί είστε αναλφάβητοι, σας είπα πολλά.

δεν το είδα , τώρα το πρόσεξα ...

 

 

ναι να σου πω την αλήθεια το κατάλαβα ότι δεν μιλάει για το ίδιο ... αλλά δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη αυτός ο άνθρωπος δεν ξέρω γιατί ... σε πολλά σημεία συμφωνώ βέβαια ...

Link to comment
Share on other sites

δεν το είδα , τώρα το πρόσεξα ...

 

 

ναι να σου πω την αλήθεια το κατάλαβα ότι δεν μιλάει για το ίδιο ... αλλά δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη αυτός ο άνθρωπος δεν ξέρω γιατί ... σε πολλά σημεία συμφωνώ βέβαια ...

Απλά νομίζω ότι ένας νέος άνθρωπος(της γενιάς μας κατά κάποιο τρόπο) αξίζει μία ευκαιρία, πρόσεξε στο ξαναλέω δε ξέρω αν θα τα καταφέρει να κάνει αυτά που λέει αλλά για να τα καταφέρει πρέπει να τον βοηθήσει ο λαός και όχι μόνο με τη ψήφο του γιατί ξέρεις τι έχει να κάνει το μνημονιακό μπλοκ σε ένα ενδεχόμενο καινούριου νομοσχεδίου που θα κατεβάσει άρα πρέπει να μαστε στους δρόμους να τον στηρίξουμε.Αυτά από μένα, νομίζω ότι για τη δεδομένη χρονική στιγμή ο ΣΥΡΙΖΑ είναι μονόδρομος.
Link to comment
Share on other sites

τράβα γαμήσου εσύ παλιό πουτσόσπερμα , κολόχοντράδι

στριμωχτήκαμε; πάνε στο ζακε να στον φερμάρει

(μάθε και ορθογραφία)

Link to comment
Share on other sites

στριμωχτήκαμε; πάνε στο ζακε να στον φερμάρει

(μάθε και ορθογραφία)

πες και άλλα μωρή χονροκουράδα , ποιος σε παίρνει στα σοβαρά? όλοι ξέρουν πόσο μουνόσπερμα και καριόλης είσαι ...

 

Απλά νομίζω ότι ένας νέος άνθρωπος(της γενιάς μας κατά κάποιο τρόπο) αξίζει μία ευκαιρία, πρόσεξε στο ξαναλέω δε ξέρω αν θα τα καταφέρει να κάνει αυτά που λέει αλλά για να τα καταφέρει πρέπει να τον βοηθήσει ο λαός και όχι μόνο με τη ψήφο του γιατί ξέρεις τι έχει να κάνει το μνημονιακό μπλοκ σε ένα ενδεχόμενο καινούριου νομοσχεδίου που θα κατεβάσει άρα πρέπει να μαστε στους δρόμους να τον στηρίξουμε.Αυτά από μένα, νομίζω ότι για τη δεδομένη χρονική στιγμή ο ΣΥΡΙΖΑ είναι μονόδρομος.

έχεις ένα ποιντ στον επιχείρημα σου , από τα πλέον πολιτικά κόμματα ίσως να είναι το μόνο που έχε δυνατότητα να κάνει κάτι ...

 

θα εξηγήσω αργότερα γιατί ...

Link to comment
Share on other sites

KAΤΑΡΧΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΕΞΗΣ ..

ΣΥΡΙΖΑ = ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙΑ ΘΕΛΕΤΕ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΨΕΥΣΕΤΕ ΤΩΡΑ ..

ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΒΟΗΤΟ ΑΡΘΡΟ ΤΗΣ FINANCIAL TIMES ΟΡΙΣΤΕ ΤΙ ΣΥΝΕΒΗ Αυτό, για αυτούς που στοιχειωδώς γνωρίζουν από τις τεχνικές επηρεασμού του πλήθους, και αυτό το κατάλαβαν όλοι σχεδόν στην Ελλάδα, αποτελεί την μέθοδο της αντίστροφης ψυχολογίας για να φανατίσει και να εκνευρίσει τους αναποφάσιστους υπέρ του ΣΥΡΙΖΑ, τη στιγμή που από όσα ακούγονται η μάχη για την πρωτιά συνεχίζεται στήθος με στήθος. ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ..

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΣΥΡΙΖΑ .. ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ !!!

ΤΡΕΜΑΝ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ (ΝΙΜΠΕΙΤ) ΜΕ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΝΔ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣ ΓΙΑΤΙ ?? ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ? ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ??

ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΤΟΥΡΚΟΙ ΕΝΑ ΣΑΣ ΛΕΩ ΜΟΝΟ 

ορισμένα από τα αιτήματα που υπόσχεται ο ΣΥΡΙΖΑ ότι θα ικανοποιήσει: * Αφαίρεση των σχετικών με τη μειονότητα αρμοδιοτήτων της ΕΥΠ (Εθνική Υπηρεσία Πληροφοριών) και του ΥΠΕΞ και μεταβίβασή τους στο Υπουργείο Εσωτερικών

 

* Επαναλειτουργία όλων των συλλόγων που έκλεισαν επειδή περιείχαν το επίθετο «τουρκικός» στην ονομασία τους

 

* Να αποδοθεί στη μειονότητα το δικαίωμα εκλογής Μουφτή

 

* Να διορισθούν Τούρκοι εκπαιδευτικοί στα σχολεία της Αθήνας στα οποία φοιτούν μουσουλμάνοι Τούρκοι μαθητές…

 

* Να θεσπισθεί υποχρεωτικός πολιτικός γάμος μαζί με τον θρησκευτικό για όλους τους πολίτες».

ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ ΤΟΥΣ "ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΑ" ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΦΟΡΟΥΜ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΔΩ Ο ΝΙΚΟΛΟΥΔΟΣ7 ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΤΗΝ ΤΑΠΑ ΣΤΗΝ ΜΑΠΑ ΤΟΥ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΟΙΡΑΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ -2 ΚΑΡΜΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΑΚΟΜΗ ΣΕ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ !!! ΕΝΩ ΑΥΤΟΣ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΑΝΕΠΑΦΩΣ .. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ !!!

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΣΑΣ .. ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΤΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ .. ΤΗΝ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΟΥΜΕ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΝΕΑ ΤΑΞΗ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΤΗΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗΣ .

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να σου απαντήσω τώρα σε ένα προς ένα αυτά που λες για να μαστε ξεκάθαροι :

 

1)Ο ΣΥΡΙΖΑ προωθείται από τους Αμερικάνους, έζησα να το ακούσω κι αυτό.ΚΟΜΜΑ ΤΗΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ ΤΟ ΠΡΟΩΘΟΥΝ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ! Ρε μαλάκες είστε σοβαροί ; Μέχρι προχτές δε λέγατε τον ΣΥΡΙΖΑ το κόμμα των αναρχικών και των κουκουλουφόρων και ξαφνικά έγινε κόμμα του παλαιοκομματικού συστήματος ; Αναρωτιέμαι δηλαδή πόση μαλακία παίζει να κουβαλάτε στο άδειο σας κεφάλι.

 

2)Σχετικά με το άρθρο των FTD θεωρώ ότι το έκαναν κλασικά για ωμή παρέμβαση στα εσωτερικά μας, όπως έκαναν και παλιότερα εκτός αν παλιότερα ήθελαν τη ΝΔ και τώρα ξαφνικά αγάπησαν τον ΣΥΡΙΖΑ, λίγη σοβαρότητα δε βλάπτει.

 

3)Έτρεμαν να κάτσουν στο τραπέζι με τη ΝΔ ; Αφού η ΝΔ έκανε την πρόταση ο ΣΥΡΙΖΑ είπε ναι και μόλις πρότεινε ο ΣΥΡΙΖΑ να γίνει ΑΜΕΣΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ και όχι προκάτ ερωτήσεις που βοηθάνε και συντηρούν τόσα χρόνια πολιτικάντηδες σαν τον Σαμαρά κατευθείαν έβγαλαν ανακοινώσεις και κλαίγονταν.Σχετικά με τη Χ.Α μου φαίνεται λογικό να μη θέλουν να συναντηθούν με κόμμα το οποίο ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να κάνει διάλογο και το μόνο που ξέρει είναι να δέρνει.

 

4)Όταν λες φιλότουρκοι ; Απλά συνεργάζεται με κόμματα της ριζοσπαστικής Αριστεράς της Τουρκιάς όπως συνεργάζεται και με πολλά αριστερά κόμματα σε όλο τον κόσμο, δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό των χρυσαυγουλων ειλικρινά...

 

5)Κομματόσκυλο εγώ ; Είπα και στις προηγούμενες σελίδες απλά αριστερός είμαι και στηρίζω ΣΥΡΙΖΑ σε ΑΥΤΕΣ(δεν εγγυώμαι ότι θα ψηφίζω ΣΥΡΙΖΑ για πάντα ούτε ότι θα κάνω τα στραβά μάτια σε λάθη που θα γίνουν) για 2 στοιχειώδη πράγματα που έχει στο πρόγραμμα του: 1)Θα ξαναφτιάξει το κοινωνικό κράτος από την αρχή που διαλύθηκε τα τελευταία 2,5 χρόνια από τη ΝΔ(που εξυμνείς) και το ΠΑΣΟΚ και 2)Θα κάνει τη δική του αναδιανομή πλούτου αλλά εις βάρος των έχοντων και όχι του λαού.

 

6)Σχετικά με το dekarma που σου έκανα, με έβριζες με χυδαίο τρόπο χωρίς να σου απευθύνω καν τον λόγο, τι ήθελες να κάτσω με σταυρωμένα τα χέρια ; Και ναι είμαι δημοκράτης και συμμετέχω σε συνελεύσεις και σε οποιαδήποτε συμμετοχική διαδικασία κάτι που δεν κάνεις εσύ γιατί το θεωρείς "κομμουνιστικό".

 

Αυτά τα ολίγα.

 

Ν.Δ + Χ.Α = L.F.E <3

Link to comment
Share on other sites

Τέο πρέπει να είσαι πολλά κιλά κουτός για να λες ότι ο ΣΥΡΙΖΑ-ΕΚΜ υποστηρίζεται από τις ΗΠΑ. ΕΝΑ ΚΟΜΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑΤΟ! ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ!?

Νικολούδε αδερφέ γτ κάθεσαι και ασχολείσαι με τους άσχετους ρε;

Link to comment
Share on other sites

Τέο πρέπει να είσαι πολλά κιλά κουτός για να λες ότι ο ΣΥΡΙΖΑ-ΕΚΜ υποστηρίζεται από τις ΗΠΑ. ΕΝΑ ΚΟΜΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑΤΟ! ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ!?

Νικολούδε αδερφέ γτ κάθεσαι και ασχολείσαι με τους άσχετους ρε;

Δε θα ασχολιόμουν αν δε με ανέφερε ως "κομματόσκυλο".Απλά είπα μιας και θα απαντήσω να του απαντήσω σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα ασχολιόμουν αν δε με ανέφερε ως "κομματόσκυλο".Απλά είπα μιας και θα απαντήσω να του απαντήσω σε όλα.

Όσο για αυτό που έγραψες, με τι λεφτά και με τι προσόντα και με τι δύναμη θα καταφέρει αν σχηματίσει κυβέρνηση (που δε θα το πετύχει) ο ΣΥΡΙΖΑ τα όσα υποστηρίζει; Αν βγει απο το ΝΑΤΟ την επόμενη μέρα έχουμε φάει επίθεση απο την Τουρκία. Θα απομονωθούμε ως κράτος, για μένα ο Τσίπρας είναι ο 2ος Παπανδρέου με τη διαφορά ότι επιδιώκει την διεθνή απομόνωση

Link to comment
Share on other sites

Όσο για αυτό που έγραψες, με τι λεφτά και με τι προσόντα και με τι δύναμη θα καταφέρει αν σχηματίσει κυβέρνηση (που δε θα το πετύχει) ο ΣΥΡΙΖΑ τα όσα υποστηρίζει; Αν βγει απο το ΝΑΤΟ την επόμενη μέρα έχουμε φάει επίθεση απο την Τουρκία. Θα απομονωθούμε ως κράτος, για μένα ο Τσίπρας είναι ο 2ος Παπανδρέου με τη διαφορά ότι επιδιώκει την διεθνή απομόνωση

Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω αλλά καθημερινά οι Τούρκοι κάνουν ότι κάνου στο Αιγαίο και είμαστε ήδη στο ΝΑΤΟ.Οι δήθεν ανθρωπιστικοί πόλεμοι που γίνονται είναι ξεκάθαρα για να ευνοούνται οι Αμερικάνοι και εμείς είμαστε οι μαλάκες που τους δίνουμε τις βάσεις εδώ και αγοράζουμε όπλα από αυτους για την "Τούρκικη απειλή".Δεν έχετε καταλάβει πόσο κινδυνεύουμε με αυτές τις βάσεις του ΝΑΤΟ, άσε θα δείτε από τους Ιρανούς που έχουν στρατό...
Link to comment
Share on other sites

Α επίσης προτιμάτε να αγοράζουμε όπλα από το ΝΑΤΟ και να μην εχουμε να πάρουμε γάζες στα νοσοκομεία και να δίνουμε βιβλία στα παιδιά στα σχολεία ; Τελικά το σημαντικότερο είναι η κρίση αξιών και όχι η οικονομική κρίση...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου nevermore!! Το γυαλίζεις το πόμολο βλέπω

 

 

"*Vazelos*

 

    I MAKE YOU MAD"

YOU MAKE ME FART

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YOUR FACE

Link to comment
Share on other sites

Οι πολιτικοί τόσο καιρό ήταν τα τσιράκια των Αμερικάνων, αλλά οι τελευταίοι δε μας υποστήριζουν σε κανένα μα κανένα θέμα, έστω και εμμέσως μέσα από τα συμφέροντά τους. Καιρός για αλλαγή λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...