Jump to content

[GR]Προτείνετε μου ενα "σταθερο" λαπτοπ


penglezos

Recommended Posts

το skroutz δεν είναι μαγαζί, είναι κάτι σα το ebay

όχι ακριβώς, προωθεί φθηνά προϊόντα από καταστήματα. Στο ebay τα προϊόντα τα πουλάνε ιδιώτες.
Link to comment
Share on other sites

απλά όχι πλαίσιο, είναι ηλίθιοι όσο δε πάει.

Για 35ε ηχεία σήμερα έφαγα 2 ώρες εκεί μέσα να πάρω ένα χαρτί και να πάρω άλλα, ενώ με είχαν πάρει τηλ να πάω.

Έφυγα και είπα του υπεύθυνου να τα κρατήσει.

Εμένα γιατί με εξυπηρετούν άμεσα, και δεν έχω στείλει ακόμα την μάνα του Devon έκει. Με παίρνουν τηλέφωνο και με λένε "Κύριε Ευτύχιε".

 

Ontopic

Θες αναγκαστικά laptop; Μπορείς να φτιάξεις κι ένα desktop PC αρκετά καλό με 800 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί με εξυπηρετούν άμεσα, και δεν έχω στείλει ακόμα την μάνα του Devon έκει. Με παίρνουν τηλέφωνο και με λένε "Κύριε Ευτύχιε".

 

Ontopic

Θες αναγκαστικά laptop; Μπορείς να φτιάξεις κι ένα desktop PC αρκετά καλό με 800 ευρώ.

Sygkekrimena psaxnw laptop alla ama vrw ftina kommatia tha mporousa na episkeuasw to pc mou..

 

Protaseis den vlepw...

Link to comment
Share on other sites

na rotisw kai egw epidi endiaferome na ftia3w ena pc kai dn 3erw polu apo tetoia egw otan pira to pc to pira apo to e-shop , alla pisteuw oti me 900 euro pou e dwsa mpwrousa na kanw ena allo kai malista polu pio kalo . tespa ta komatia pou mpwris na ta vreis gia to pc sto internet h  se magazia? peite mou link an einai sto internet h kana magazi.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν μου άρεσαν τα λάπτοπ, σηκώνουν εύκολα και μεγάλη θερμοκρασία. Κάνουν θόρυβο όταν μιλάς skype (παράσητα), μικρό και άβολο τα κουμπιά του. Μαλακία.

 

Με 800 ευρώ μπορείς να δεις έτοιμο PC (με οθόνη, πληκτρολόγιο, ποντίκι) από e-shop (innovator) ή από πλαίσιο τα turbo X.

 

Bέβαια θα σου πρότεινα αν πάρεις έτοιμο Turbo X PC από το πλαίσιο να αλλάξεις τροφοδοτικό γιατί τα Turbo X τροφοδοτικά που έχουν πάνω καίγονται σε 1 εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0629661&catid=010200

 

To exw kai eimai tromera euxaristimenos apo grafika kai ta panta ginonte para polu grhgora.

Λέει 800 ευρώ, με 1200 ευρώ φτιάχνεις ένα Desktop που κάνει 10 λάπτοπ σαν αυτό που έστειλες μαζί.
Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι οτι αν παρεις λαπτοπ οσο και να κοστιζει θα το κρατησεις οσο καιρο θα κρατησεις και ενα φθηνο οσο αφορα

την χρηση που θες δεν μπορεις να "νιωσεις" το gaming θα τρως απειρη ξενερα για αυτο καλυτερα να φτιαξεις τον υπολογιστη σου

να νιωθεις οτι παιζεις σαν ανθρωπος οσο αφορα προτασεις αυτο που προτειναι ο Steven7 ειναι παρα πολυ καλο.

Και οσο για το πλαισιο ποτε δεν ειχα προβλημα , αλλα προσοχη οσο αφορα το πλαισιο μην παρετε κανενα προιον που ειναι

απο το Stock House.

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι οτι αν παρεις λαπτοπ οσο και να κοστιζει θα το κρατησεις οσο καιρο θα κρατησεις και ενα φθηνο οσο αφορα

την χρηση που θες δεν μπορεις να "νιωσεις" το gaming θα τρως απειρη ξενερα για αυτο καλυτερα να φτιαξεις τον υπολογιστη σου

να νιωθεις οτι παιζεις σαν ανθρωπος οσο αφορα προτασεις αυτο που προτειναι ο Steven7 ειναι παρα πολυ καλο.

Και οσο για το πλαισιο ποτε δεν ειχα προβλημα , αλλα προσοχη οσο αφορα το πλαισιο μην παρετε κανενα προιον που ειναι

απο το Stock House.

To stock house δεν είναι πρόβλημα, μήπως εννοείς τα προιόντα που είναι bulk;

 

Δεν είναι το ίδιο, νομίζω. Διόρθωσε με αν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Στο stock house δουλευε ενας φιλος μου απο την σχολη το 80% απο τα πραγματα αυτα ηταν προβληματικα.

Link to comment
Share on other sites

Στο stock house δουλευε ενας φιλος μου απο την σχολη το 80% απο τα πραγματα αυτα ηταν προβληματικα.

Α δεν το γνωρίζω. Νόμιζα ότι στο Stock house έχουν απλά τα πράγματα που δεν πρόκειτε να τα πάνε σε υποκατάστημα για να πουληθούν λόγω του ότι δεν υπάρχει ζήτηση και απλά τα παίρνεις μόνο από το stock house.

 

Ontopic

 

Εset αν έχεις κούτα για σταθερό υπολογιστή μπορώ να σου προτείνω μία πάρα πολύ καλή λύση που είχα κάνει κι εγώ στην προηγούμενη αναβάθμιση, και οικονομική.

 

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Motherboards/Gigabyte-770T-D3L-AM3p-770-DDR3-GA770TD3L-00-G31.htm

 

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/SVGA/Sapphire-6670-PCI-Express-GDDR5-1GB-11192-01-20G.htm

 

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/RAM/Corsair-XMS-4GB-DDR3-1600-Ram-Kit%C2%A0.htm

 

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/CPU/AMD-FX-4100-AM3-3-6-GHz-12-MB-FD4100WMGUSBX.htm

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν μου άρεσαν τα λάπτοπ, σηκώνουν εύκολα και μεγάλη θερμοκρασία. Κάνουν θόρυβο όταν μιλάς skype (παράσητα), μικρό και άβολο τα κουμπιά του. Μαλακία.

 

Με 800 ευρώ μπορείς να δεις έτοιμο PC (με οθόνη, πληκτρολόγιο, ποντίκι) από e-shop (innovator) ή από πλαίσιο τα turbo X.

 

Bέβαια θα σου πρότεινα αν πάρεις έτοιμο Turbo X PC από το πλαίσιο να αλλάξεις τροφοδοτικό γιατί τα Turbo X τροφοδοτικά που έχουν πάνω καίγονται σε 1 εβδομάδα.

 

Tοσο μαπα ειναι τα Turbo-X ? Γιατι προσφατα ειχα αλλαξει το τροφοδοτικο μου επειδη το παλιο καηκε απο διακοπη ρευματος.

Link to comment
Share on other sites

Tοσο μαπα ειναι τα Turbo-X ? Γιατι προσφατα ειχα αλλαξει το τροφοδοτικο μου επειδη το παλιο καηκε απο διακοπη ρευματος.

Κοίτα, όταν λέω μία εβδομάδα δεν το εννοώ στην κυριολεξία.

 

Αλλά αν είναι να δώσεις 40-50 ευρώ για ένα turbo x γιατί να μην πάρεις ένα corsair ή thermaltake;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...