Jump to content

Anime


ProJecT

Recommended Posts

Yeah whatever :D Read/watch.

 

Fairytail is an Anime? It wroths to spend time?

Manga = "comics" , anime = "cartoon" ... Every anime has a manga beside it , but not every manga has an anime .. Fairy Tail is kinda epic and it is considered to be in top 4 on going animes ;) ..And it has ~120 episodes .. You can watch them in nearly a 1.5 week! One piece more than 500 , naruto more than 400 , bleach more than 300!

Link to comment
Share on other sites

Yeah whatever :D Read/watch.

 

Fairytail is an Anime? It wroths to spend time?

@Project

Absolutely , although i would suggest you OnePiece as the best manga/anime ever(salles prooves this) or rurouni kenshin for swords and some politistics evolved in the situation + its a real story.

Otherways you could go for F.T as i told you or Bakuman which is so fucking awesome.2 boys wanna get serialized in shonen jump and become mangaka.So many tears spent.

 

 

 

Γιατι εγραψα ολο αυτο στα αγγλικα ;

 

 

@FuMa.

Επειδη αγοραζω τα volumes του Vampire Knight απο τα Public και ειμαι στο 10 απο οσο ξερω ειναι on going.Το anime δεν το βλεπω μεχρι να τα τελειωσω ολα.

 

Ο Ρομεο μου την σπαει , το επεισοδειο ητανε επικο και 2 φορες δακρυσα.Μακαροφ-Λαξους και φυσικα στο hold hands.Αν και ειχα διαβασει μανγκα ηξερα τι γινεται και ξερω και παρακατω.

Link to comment
Share on other sites

@Project

Absolutely , although i would suggest you OnePiece as the best manga/anime ever(salles prooves this) or rurouni kenshin for swords and some politistics evolved in the situation + its a real story.

Otherways you could go for F.T as i told you or Bakuman which is so -beep-ing awesome.2 boys wanna get serialized in shonen jump and become mangaka.So many tears spent.

 

 

 

Γιατι εγραψα ολο αυτο στα αγγλικα ;

 

 

@FuMa.

Επειδη αγοραζω τα volumes του Vampire Knight απο τα Public και ειμαι στο 10 απο οσο ξερω ειναι on going.Το anime δεν το βλεπω μεχρι να τα τελειωσω ολα.

 

Ο Ρομεο μου την σπαει , το επεισοδειο ητανε επικο και 2 φορες δακρυσα.Μακαροφ-Λαξους και φυσικα στο hold hands.Αν και ειχα διαβασει μανγκα ηξερα τι γινεται και ξερω και παρακατω.

 

Ξέρω το παρακάτω από wikia ;d.. Όσο για το Vampire Knight

 

Episodes: 27 Episodes

 

Status: Finished

Airing Date: Apr 07, 2008

 

Όσο για το καλύτερο anime όλων των εποχών , κλείνω προς το Naruto .. Δεν έχει αποδειχθεί κάτι , αλλά μου φαίνεται πως είναι πολύ πιο γνωστό και προτιμάτε περισσότερο .. Θα το έβλεπα και εγώ , αλλά ποιος βλέπει 400 + επεισόδια .. Και μην πείτε για Shippuden , αμα δεν τα δεις όλα απο την αρχή να δεις τη παίζει , δεν λέει. Έχω δει γύρω στα 20 επεισόδια , αλλά μόνο στην σκέψη ότι θέλω άλλα 400+ φρικάρω .

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω το παρακάτω από wikia ;d.. Όσο για το Vampire Knight

 

Episodes: 27 Episodes

 

Status: Finished

Airing Date: Apr 07, 2008

 

Όσο για το καλύτερο anime όλων των εποχών , κλείνω προς το Naruto .. Δεν έχει αποδειχθεί κάτι , αλλά μου φαίνεται πως είναι πολύ πιο γνωστό και προτιμάτε περισσότερο .. Θα το έβλεπα και εγώ , αλλά ποιος βλέπει 400 + επεισόδια .. Και μην πείτε για Shippuden , αμα δεν τα δεις όλα απο την αρχή να δεις τη παίζει , δεν λέει. Έχω δει γύρω στα 20 επεισόδια , αλλά μόνο στην σκέψη ότι θέλω άλλα 400+ φρικάρω .

Naruto Shippuuden Episode : 9 :D

Den 3erw pos ala perasan poli grigora ta episodia,kai pisteuw pos ta shippuuden aksizun x10.

Link to comment
Share on other sites

Naruto Shippuuden Episode : 9 :D

Den 3erw pos ala perasan poli grigora ta episodia,kai pisteuw pos ta shippuuden aksizun x10.

 

Τελείωσα 95 επεισόδια fairy tail σε λιγότερο απο βδομάδα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω το παρακάτω από wikia ;d.. Όσο για το Vampire Knight

 

Episodes: 27 Episodes

 

Status: Finished

Airing Date: Apr 07, 2008

 

Όσο για το καλύτερο anime όλων των εποχών , κλείνω προς το Naruto .. Δεν έχει αποδειχθεί κάτι , αλλά μου φαίνεται πως είναι πολύ πιο γνωστό και προτιμάτε περισσότερο .. Θα το έβλεπα και εγώ , αλλά ποιος βλέπει 400 + επεισόδια .. Και μην πείτε για Shippuden , αμα δεν τα δεις όλα απο την αρχή να δεις τη παίζει , δεν λέει. Έχω δει γύρω στα 20 επεισόδια , αλλά μόνο στην σκέψη ότι θέλω άλλα 400+ φρικάρω .

Το οτι το One piece περασε naruto και dragonball σε πωλησεις και πως το art του oda θεωρητε το καλυτερο πιστευω πως σε καλυπτει.
Link to comment
Share on other sites

Το οτι το One piece περασε naruto και dragonball σε πωλησεις και πως το art του oda θεωρητε το καλυτερο πιστευω πως σε καλυπτει.

 

Ποτέ δεν μου άρεσε το one piece .. Οπότε ότι και να πεις δεν με πείθεις ;).

 

Project ... Ξεκίνα με Ao No Exorcist , είναι 25 επεισόδια ,να μπεις στο κλίμα γιατί σε βλέπω να μην έχει ξαναδει anime .. Είναι απλά επικό .. Κι μετά πας fairy tail.

 

Ao No Exorcist AMV - Let It Burn

 

Πάντως μην κάνεις την χαζομάρα και δεν δεις fairy tail .. Απλά θα κάνεις μεγάλο λάθος ..

 

Υ.Γ. Πρέπει να παραδεχτώ πως το Ao No Exorcist μου άρεσε πιο πολύ από το FT κι είχε όλα τα φόντα να ξεπεράσει κάθε anime .. Κάναν μεγάλο λάθος που του δώσαν μόνο 25 επεισόδια ζωή .. Τώρα βγάζουν ταινίες κτλπ ... Θυμάμαι 20 λεπτά που είχε βγει το τελευταίο επεισόδιοκαι να έχει 500.000 views στο Anilinkz.com ... Απλά επικό anime ..

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν μου άρεσε το one piece .. Οπότε ότι και να πεις δεν με πείθεις ;).

 

Project ... Ξεκίνα με Ao No Exorcist , είναι 25 επεισόδια ,να μπεις στο κλίμα γιατί σε βλέπω να μην έχει ξαναδει anime .. Είναι απλά επικό .. Κι μετά πας fairy tail.

 

Ao No Exorcist AMV - Let It Burn

 

Πάντως μην κάνεις την χαζομάρα και δεν δεις fairy tail .. Απλά θα κάνεις μεγάλο λάθος ..

 

Υ.Γ. Πρέπει να παραδεχτώ πως το Ao No Exorcist μου άρεσε πιο πολύ από το FT κι είχε όλα τα φόντα να ξεπεράσει κάθε anime .. Κάναν μεγάλο λάθος που του δώσαν μόνο 25 επεισόδια ζωή .. Τώρα βγάζουν ταινίες κτλπ ... Θυμάμαι 20 λεπτά που είχε βγει το τελευταίο επεισόδιοκαι να έχει 500.000 views στο Anilinkz.com ... Απλά επικό anime ..

Τα παραλες ρε για το Ao.Ειναι οντως πολυ ωραιο αλλα απλα δεν εχει πολλα περιθορεια.Ισως μαχες και σεναριο με μαχη με τον Σατανα.Δεν γινεται τιποτα αλλο.Απλα καλο ανιμε.

 

Μπτγ αν ειναι αρχαριος καλυτερα να μην αρχησει με Αο αλλα με κανενα Angel Beats

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...