Jump to content

[GR] Ανέκδοτα


Maxtor

Recommended Posts

1) Η Δασκάλα στην τάξη ζητά από τα παιδάκια να διηγηθούν κάποιο γεγονός που τα

 

συγκλόνισε τώρα τελευταία. Διάφορα παιδάκια λένε το δικό τους γεγονός και έρχεται και η σειρά του Τοτού να πει την ιστοριούλα του:

 

-Χθες, ο μπαμπάς μου έπεσε στο πηγάδι που έχουμε

 

στην αυλή μας.

 

-Χριστός κι'Απόστολος βρε Τοτέ, κάνει η Κυρία σοκαρισμένη, ελπίζω ο άνθρωπος να είναι καλά τουλάχιστον σήμερα......

 

-Α ναι Κυρία, σίγουρα είναι.....γιατί από χθες έπαψε να ζητάει βοήθεια....!!!

 

2) Ήταν Απόκριες και όλα τα παιδάκια θα πήγαιναν στο σχολείο ντυμένα μασκαράδες. Μπήκε λοιπόν η δασκάλα στην τάξη και περίμενε τα παιδιά για να αρχίσει το party. Πρώτος μπήκε ο Κωστάκης (φορώντας ένα καουμπόικο καπέλο και μια ζώνη με πιστόλια).

 

- Εσύ τη είσαι ντυμένος; ρώτησε η δασκάλα

 

- Καουμπόης!

 

- Μπράβο Κωστάκη!

 

Μετά μπήκε η Ελενίτσα (φορώντας ένα κόκκινο σκουφί και μια κόκκινη ποδιά).

 

- Εσύ τη είσαι ντυμένη;

 

- Κοκκινοσκουφίτσα!

 

- Μπράβο Ελενίτσα!

 

Μετά μπήκε ο Τοτός (γυμνός με ένα ταψί κάρβουνα στο κεφάλι)

 

  - Εσύ τη είσαι ντυμένος; τον ρώτησε η δασκάλα πολύ νευριασμένη.

 

- Ναργιλές, θέλεις μια τζούρα;

 

 

 

3) Ρωτάει ο μικρός Τοτός το μπαμπά του:

 

- Μπαμπά, πως γεννήθηκα;

 

- Α, παιδί μου, του λέει, σε έφερε ο πελαργός.

 

- Και το Γιωργάκη δίπλα;

 

- Τον έφερε κι αυτόν ο πελαργός.

 

- Και την Ελενίτσα από πάνω; Κι αυτήν ο πελαργός την έφερε;

 

- Ναι.

 

- Και τον Κωστάκη στον τρίτο;

 

- Κι αυτόν ο πελαργός.

 

- Και την Δανάη στον τέταρτο; Κι αυτήν ο πελαργός;

 

- Κι αυτήν.

 

- Καλά, ρε πατέρα, δε μου λες, δεν π*δάει κανείς σ' αυτήν την πολυκατοικία;

 

 

4) Κάνοντας μάθημα στη τάξη τα παιδάκια βλέπουν ένα σκύλο που είχε κολλήσει με μια σκυλίτσα και την έσπρωχνε στο δρόμο. Η δασκάλα για ν' αποφύγει τυχόν ερωτήσεις λέει:

 

- Η σκυλίτσα παιδάκια είναι άρρωστη και ο σκύλος από πάνω την σπρώχνει για να την πάει στο γιατρό. Και λέει ο Τοτός:

 

- Ναι κυρία, γιατί όμως την πάει γαμ...ντας;

 

 

5) Πηγαίνει ο Τοτός στην εκκλησία για πρώτη φορά μαζί με τον πατέρα του.παίνοντας μέσα και βλέποντάς τον ο πατέρας του να κάθεται άπρακτος του λέει με αυστηρό ύφος :

 

-Το Σταυρό σου παιδί μου!

 

-Τη Παναγία σου πατέρα!

 

 

6)Ο Τοτός γυρίζει από τις εξετάσεις αισιόδοξος.

 

-Πώς τα πήγες; τον ρωτάει ο πατέρας του.

 

-Πολύ καλά. Δεν έχουμε παρά να περιμένουμε τα αποτελέσματα.

 

-Ωραία, απαντάει ο πατέρας του, αλλά δεν μπόρεσες να καταλάβεις πώς τα πήγες στα προφορικά; Τι είδους άνθρωπος ήταν το εξεταστής σου;

 

-Πολύ θρήσκος. Κάθε φορά που απαντούσα σε μια ερώτησή του, κοίταζε τον ουρανό, έκανε το σταυρό του και διαρκώς έλεγε:

 

-Έλα Χριστέ και Παναγιά!!!

Link to comment
Share on other sites

1) Ηταν ο Τοτός στην 4η Δημοτικού στο μάθημα της αριθμητικής. Κάποια στιγμή η δασκάλα ρωτάει τους μαθητές, αν κάθονται τρία πουλάκια πάνω σε ένα δέντρο και ένας κακός κυνηγός σκοτώσει το ένα πόσα θα μείνουν πάνω στο δέντρο;

 

Με, όπως πάντα, υπερβολικό ζήλο σηκώνει το χέρι της η μικρή Ελενίτσα φωνάζοντας, "κυρία, κυρία, κυρία..."! Δίνει λοιπόν, η δασκάλα, τον λόγο στην Ελενίτσα η οποία με θάρρος απάντα πως θα μείνουν δύο πουλάκια πάνω στο δέντρο.

 

-Μπράβο, λέει η δασκάλα στην Ελενίτσα. Πολύ σωστή σκέψη!

 

Ο Τοτός όμως, που είχε τσαντιστεί με όλη αυτή την σκηνή επίδειξης γνώσεων της Ελενίτσας, σηκώνει το χέρι του και λέει στην δασκάλα:

 

-Εγώ κυρία νομίζω πως δεν θα μείνει κανένα πουλάκι πάνω στο δέντρο αφού και τα υπόλοιπα δύο θα τρομάξουν και θα φύγουν.

 

Η δασκάλα απαντά:

 

-Τοτό, εδώ κάνουμε απλή αριθμητική αλλά μου αρέσει ο τρόπος που σκέπτεσαι!

 

Κάθεται λοιπόν ο Τοτός για λίγη ώρα σκεπτικός και φανερά προσβεβλημένος, μέχρι που ξανασηκώνει το χέρι του:

 

- Κυρία, να σας κάνω μία ερώτηση;

 

- Και βέβαια Τοτό, απαντά η δασκάλα.

 

- Κάθονται τρεις γυναίκες σε ένα πάρκο και τρώνε παγωτό χωνάκι. Η πρώτη το γλύφει, η δεύτερη το δαγκώνει και η τρίτη το χώνει όλο βαθιά μέσα στο στόμα, ποια από τις τρεις είναι παντρεμένη;

 

- (Μετά απο λίγη σκέψη) Υποθέτω αυτή που το χώνει όλο μέσα στο στόμα της.

 

- Λάθος! απαντάει ο Τοτός, είναι αυτή που φοράει βέρα αλλά μου αρέσει ο τρόπος που σκέπτεστε!!!

 

 

 

 

2) Ο Τοτός φέρνει σπίτι του τον έλεγχο με την ακόλουθη παρατήρηση της δασκάλας του:

 

-"Ο μικρός μιλάει πολύ".

 

Την άλλη μέρα, ο Τοτός επιστρέφει τον έλεγχο στο σχολείο με την υπογραφή του πατέρα του και την ακόλουθη σημείωση:

 

-"Και πού να γνωρίσεις τη μητέρα του."

 

 

 

 

3) Η δασκάλα του Τοτού λέει στην τάξη:

 

- Παιδιά, αύριο θα φέρετε μαζί σας ό,τι ζωάκι έχετε και θα το παρουσιάσετε στην τάξη.

 

Την επόμενη μέρα η δασκάλα ρωτάει:

 

- Ελενίτσα, τι ζωάκι έφερες;

 

- Ένα γατάκι κυρία.

 

- Και τι κάνει το γατάκι;

 

- Νιαουρίζει κυρία, απαντάει η Ελενίτσα.

 

- Μπράβο Ελενίτσα, λέει η δασκάλα.

 

- Κωστάκη, εσύ τι έφερες; ρωτάει η δασκάλα.

 

- Ένα σκυλάκι κυρία, απαντάει ο Κωστάκης.

 

- Και τι κάνει το σκυλάκι;

 

- Γαυγίζει κυρία.

 

- Μπράβο Κωστάκη, λέει η δασκάλα.

 

- Εσύ Τοτέ τι έφερες; ρωτάει η δασκάλα.

 

- Τον παππού μου κυρία! λέει ο Τοτός.

 

- Μα τι λες Τοτέ; λέει η κυρία, ο παππούς σου δεν είναι ζωάκι!

 

- Μα αφού κάνει τον λύκο κυρία! απαντάει ο Τοτός, ακούστε: παππού, από πότε έχεις να κάνεις sex;;;

 

- ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!

 

 

 

 

4) Μπαμπά , τι είναι αυτό ανάμεσα στα πόδια σου ;

 

Ρωτάει ο μικρός Τοτος τον πατέρα του βλέποντας τον να βγαίνει ολόγυμνος από το μπάνιο.

 

-Είναι ο σκαντζόχοιρος μου, Τοτε, Απαντάει κάπως αμήχανα ο μπαμπάς .

 

-Σοβαρά; Και γιατί ο σκαντζόχοιρος σου έχει τόση μεγάλη τσουτσούνα;

 

 

 

 

5) Μιλάν στην τάξη για την εκκλησία και ρωτάει η κυρία τα παιδιά αν έχουν δει κάλογερο.

 

Πετάγεται ο Τοτος και λέει:

 

- Εγώ κυρία, έχω δει, έχουμε σπίτι μας!

 

- Τον φιλοξενείτε;

 

- Όχι! Κρεμάμε τα μπουφάν

 

 

 

6) Ο δάσκαλος του Τοτού, είχε ρωτήσει τα παιδάκια πως φαντάζονται τον Άγιο Βασίλη.

 

Ο Μάριος είπε, ότι τον φαντάζεται σαν έναν άνθρωπο, με κόκκινα ρούχα.

 

Η Μαρία είπε ότι τον φαντάζεται σαν έναν άνθρωπο, πάνω σε έλκυθρο.

 

Όταν έφτασε η σειρά του Τοτου, αυτός είπε ότι τον φαντάζεται σαν ένα μεγάλο κώλο.

 

Ο δάσκαλος του, τον ρώτησε γιατί και τότε ο Τοτός απάντησε:

 

- Οταν λέω του πατέρα μου τι θα μου κάνει δώρο τα Χριστούγεννα ο Άγιος Βασίλης μου λέει: Σκατά!

 

Link to comment
Share on other sites

Στο παγκόσμιο συνέδριο γεννετικής και συνδυασμού DNA, συζητούν τα κατορθώματά τους οι επιστήμονες.

 

Σηκώνονται οι Αμερικάνοι:

 

- Εμείς κύριοι συνάδελφοι καταφέραμε το ακατόρθωτο, συνδυάσαμε τη φώκια με το φίδι.

 

- Άφωνοι οι επιστήμονες ρωτάνε τι καλό βγαίνει από αυτή τη μίξη:

 

- Να, παλιότερα η φώκια εγκλωβίζονταν στα βράχια και ψοφούσε, τώρα μπορεί να γλυστρίσει σαν φίδι και να γλυτώσει.

 

- Πετάγονται οι Ιάπωνες από απέναντι:

 

- Αυτά που φτιάχνετε είναι μαλακίες Αμερικάνοι! Εμείς καταφέραμε να συνδυάσουμε το καρπούζι με τη μύγα!

 

- Ακόμα πιο εντυπωσιασμένοι οι επιστήμονες ρωτάνε τι καλό μπορεί να βγει από αυτό!

 

- Να, παλιότερα έτρωγες καρπούζι και όλη την ώρα έφτυνες κουκούτσια, τώρα ρίχνεις μια στο καρπούζι να ανοίξει και πετάγονται τα σπόρια σαν τις μύγες και έχεις ένα καρπούζι χωρίς κουκούτσια!

 

- Σηκώνονται και οι Έλληνες επιστήμονες, για μια ακόμα φορά θα σας απογοητεύσουμε συνάδελφοι αλλά τα κατορθώματά σας είναι παπαριές, εμείς καταφέραμε να αναμίξουμε τη πυγολαμπίδα με τη μουνόψειρα.

 

- Άφωνοι και εκστασιασμένοι οι υπόλοιποι επιστήμονες ρωτάνε που μπορεί να χρησιμοποιηθεί μια τέτοια μίξη!

 

- Ε, όπου φέγγει δεν πηδάμε!

Link to comment
Share on other sites

o totos...

 

Eitane mia mera o totos sto dromo kai phgene na parei tsigara tou patera tou...

 

pernane 2 wres...

 

pernane 3 wres... arxise o pateras tou na anisixei.. fonazei tote tote!!!

 

tipota o totos

 

ksana fonazei tote tote!!!

 

tipota o totos...

 

telika ton eide se ena steno pe8ameno ton eixe patisei ena amaksi...(edw gelame:P:P)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Eίμαστε στην Αμερική, σε ένα μπαρ, όπου κάθεται ο Κόλιν Πάουελ με τον Μπους και σχεδιάζουν τον τρίτο παγκόσμιο πόλεμο. Ένας τύπος μπαίνει μέσα, τους βλέπει και τα παίζει. Πάει στον μπαρμαν και του λέει:

- Ρε, φίλε, είναι αυτοί που νομίζω;

- Ναι

Οπότε τους πλησιάζει και λέει:

- Χαίρεται. Τιμή μου που σας γνωρίζω. Να σας ρωτήσω τι κάνετε εδώ;

Ο Πάουελ απαντάει:

- Σχεδιάζουμε τον 3ο Παγκόσμιο Πόλεμο.

- Α ναι; Και τι θα κάνετε;

- Θα σκοτώσουμε 400 εκατομμύρια μουσουλμάνους και μια ξανθιά με μεγάλο στήθος.

Ο τύπος τα παίζει.

- Μια ξανθιά με μεγάλο στήθος; Μα γιατί;

Κι ο Πάουελ γυρνάει προς τον Μπους και του λέει:

- Είδες τι σου έλεγα; Κανείς δεν νοιάζεται για τα 400 εκατομμύρια μουσουλμάνους!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Ήτανε μια φορά ένας Κρητικός και κατηφόριζε προς το καφενείο του χωριού. Τον βλέπει που λέτε ένας ζάμπλουτος τουρίστας που πήγε στην Κρήτη για να γνωρίσει τις ομορφιές της και του λέει:

- "Γεια σας, θα ήθελα να αγοράσω αυτό το μαχαίρι που κρατάτε. Πόσο το δίνετε; (Ητανε βλέπετε από αυτά τα ωραία Κρητικά μαχαίρια.)."

- "Δεν το δίνω."

- "Θα σας πληρώσω καλά. 3000 ευρώ είναι καλά;"

- "Δεν το δίνω σου `πα μωρέ αδελφέ."

- "6000 ευρώ."

- "Μα τι στο καλό τρέχει μαζί σου, δεν το δίνω είπα."

- "Θα σου δώσω το ρόλεξ μου που κάνει 36000 ευρώ και 20000 ευρώ σε μετρητά."

- "Ε πες ότι μου έδωσες τα λεφτά. Μου έδωσες και το ρόλεξ. Και σου δίνω το μαχαίρι. Και παίρνω τα λεφτά και φεύγω. Και φεύγεις κι εσύ με το μαχαίρι."

- "Ναι."

- "Ε ναι. Και μετά πάω εγώ στο καφενείο, και πίνουμε με τα παιδιά τα τσίπουρά μας. Κι ερχόμαστε στο κέφι. Και πάνω στο κέφι πετάγεται ένας μαλάκ... και μου λέει θα σου γαμή.. τη γυναίκα. Τότε τι θα του πω ρε φλώρο; 8:45;;;;;"

;D

Link to comment
Share on other sites

Ο Κρητίκαρος!

 

Πάει ένας Κρητικός σ` ένα κέντρο και στην είσοδο τον σταματάει ο υπεύθυνος και του λέει ν` αφήσει όλα τα μεταλλικά αντικείμενα που έχει πάνω του για λόγους ασφαλείας... Ο Κρητικός βγάζει κάμποσα μεταλλικά αντικείμενα και πάει να μπει μέσα, όμως τότε ακούγεται ένας παράξενος θόρυβος και ο υπεύθυνος τον σταματάει και του λέει να ξανακοιτάξει προσεκτικά και ν` αφήσει όλα του τα μεταλλικά αντικείμενα. Εκείνος λοιπόν ψάχνεται και πάει πάλι να περάσει μέσα, αλλά και πάλι ακούγεται ο ίδιος ενοχλητικός θόρυβος.

Ενοχλημένος λοιπόν ο Κρητικός λέει στον υπεύθυνο ότι δεν έχει πάνω του κανένα μεταλλικό αντικείμενο και ο υπεύθυνος αρχίζει τότε να τον ψάχνει ο ίδιος... Μετά από λίγο λοιπόν βγάζει από την τσέπη του Κρητικού ένα πιστόλι και ρωτάει έκπληκτος τον Κρητικό γιατί έλεγε τόση ώρα ψέματα και πως τολμάει να κρατάει στο κέντρο το πιστόλι. Κι ο Κρητικός γεμάτος καμάρι απαντάει:

- "Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά αυτό είναι κομπιουτεράκι."

- "Κομπιουτεράκι;" ρωτάει έκπληκτος ο υπεύθυνος.

- "Ναι, κομπιουτεράκι, γιατί εμείς στην Κρήτη έτσι λύνουμε τους λογαριασμούς μας...."

 

Link to comment
Share on other sites

Πέντε φίλοι τρώγανε και πίνανε σε μια ταβέρνα, στην Πεντάπολη. Όταν ήρθε η ώρα του λογαριασμού άρχισε το μάλωμα μεταξύ τους επειδή όλοι ήθελαν να πληρώσουν το λογαριασμό.

Ο ταβερνιάρης που τους άκουσε, τους είπε:

- "Μη μαλώνετε ρε παιδιά, έχω μια ιδέα. Βάλτε τα κεφάλια στην διπλανή πισίνα και οποίος δεν αντέξει και βγάλει πρώτος το κεφάλι του έξω από το νερό, θα πληρώσει όλο το λογαριασμό." Μάταια περιμένει ο ταβερνιάρης πληρωμή. Κανείς δεν έχει βγάλει το κεφάλι του εδώ και 6 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hehe para poli kalo jewels90.

 

Ένας παπάς κι ένας καλόγερος στέκονται στην άκρη του δρόμου κρατώντας ένα πανώ που γράφει:

"Το τέλος είναι κοντά. Αλλάξτε δρόμο πριν να είναι πολύ αργά!"

Περνάει το πρώτο αυτοκίνητο κι ο οδηγός του βγάζει το κεφάλι έξω από το παράθυρο και φωνάζει:

- Τραβάτε σπίτια σας μουρλοπαπάδες, και πατάει γκάζι Δεν περνάνε 5 δευτερόλεπτα και ακούγεται φρενάρισμα και στο τέλος ένα τρομερό τρακάρισμα, οπότε γυρίζει ο παπάς στον καλόγερο και λέει:

- Ρε συ, μήπως θα έπρεπε να γράψουμε καλύτερα:

"Προσοχή, πεσμένη γέφυρα";

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock