Jump to content

[Gr][Help]Βοηθεια σε laptop


Coyad

Recommended Posts

Παιδια αποφασισα να παρω λαπτοπ.

 

Θελω να μου προτεινετε τι λαπτοπ να παρω γενικα για ολες τις χρησεις και για gaming

 

Διαθετω 1500 με 1600 ευρω

 

Απαραιτητο να εχει

HDMI

USB

DVD ROM

HD

WINDOWS 7 ULTIMATE

 

Τι λετε?

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο ειναι αλλα μου την χαλαει αυτο αλλα ενταξει

Λειτουργικό Σύστημα

    Windows 7 Home Premium 64 Bit 

 

 

Ακομα οι αθονη ειναι μεγαλη γιατι δεν ξερω τωρα τι σημαινει 16.4 μπορεις να μου εξηγησεις?

 

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι μικρή για 16άρα, εγώ έχω 22άρα και πάλι μικρή μου φένεται

 

Γιατί δεν περιμένεις να βγεί το Sony Vaio Z ultra slim?

 

http://www.engadget.com/2011/06/28/sonys-new-vaio-z-ultraportable-laptop-with-power-media-dock-han/

 

Θα σου βγεί και πιο φτηνό, και πιο χρήσιμο. Και δεν έχει τεράστια οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι μικρή για 16άρα, εγώ έχω 22άρα και πάλι μικρή μου φένεται

 

Γιατί δεν περιμένεις να βγεί το Sony Vaio Z ultra slim?

 

http://www.engadget.com/2011/06/28/sonys-new-vaio-z-ultraportable-laptop-with-power-media-dock-han/

 

Θα σου βγεί και πιο φτηνό, και πιο χρήσιμο. Και δεν έχει τεράστια οθόνη

Εγω φιλε θελω με μεγαλη οθονη και κατι επαγγελματικό..

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο ειναι αλλα μου την χαλαει αυτο αλλα ενταξει

Λειτουργικό Σύστημα

    Windows 7 Home Premium 64 Bit 

 

Λειτουργικό σύστημα βάζεις όποιο θέλεις εσύ αρκεί να το κατεβάσεις και να βρεις Activator , αυτό δεν είναι κανένα πρόβλημα είναι δουλειά 2-3 ωρών , δηλαδή να το βρεις να το κατεβάσεις και να το γράψεις σε ένα δισκάκι

 

Άμα πάρεις laptop που έχει από 4GB Ram και πάνω βάλε 64bit , άμα έχει 3GB βάλε 32bit. Ultimate έκδοση φυσικά.

 

Λετε να παρω apple?

 

Σπατάλη χρημάτων να σου πω την αλήθεια και δεν θα μπορείς να αλλάξεις κανένα εξάρτημα πάνω σε αυτό το πράγμα , άσε που είναι άλλη πλατφόρμα και θα σου πάρει χρόνο να προσαρμοστείς και όσο νάνε δεν έχει τόσο πράμα όσο έχει το οικοσύστημα των Windows.

 

Εγω φιλε θελω με μεγαλη οθονη και κατι επαγγελματικό..

 

Όταν λες επαγγελματικό τι εννοείς , ποια προγράμματα θα δουλεύεις πάνω στο μηχάνημα ; Ή απλά να δίχνει φιγουράτο και έτσι

 

Επίσης να σου πω την αλήθεια μία οθόνη 13 ιντζών μια χαρά είναι , είναι φορητό , το να είναι 16~ και έτσι είναι σχετικά μεγάλο , βαρύ και δεν φαίνεται καν φορητό. Ντάξει γούστα είναι αυτά απλά σου λέω.

 

Για αρχή πες μας τι θα τρέχεις στο μηχάνημα , Office ; Παιχνίδια ; και αν ναι , ποια και τι είδους

 

 

 

Πιστεύω πως είναι μία πολύ καλή επιλογή ότι κομμάτι έχει πάνω αυτό το laptop είναι ισορροπημένο , μόνο στα Hz του επεξεργαστή χάνει αν και πιστεύω δεν θα έχει πρόβλημα καθώς είναι i7 και όλα τα άλλα εξαρτήματα είναι σχετικά καλά.

 

 

Νομίζω θα κάνει γύρω στα 2.000~+ ευρώ οπότε θα του φύγει ο πάτος και ντάξει δεν αξίζει να δώσεις και τόσα λεφτά για laptop αν και συμφωνώ αυτό το κομμάτι είναι αξιολάτρευτο και νόστιμο ;P

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες επαγγελματικό τι εννοείς , ποια προγράμματα θα δουλεύεις πάνω στο μηχάνημα ; Ή απλά να δίχνει φιγουράτο και έτσι

 

Επίσης να σου πω την αλήθεια μία οθόνη 13 ιντζών μια χαρά είναι , είναι φορητό , το να είναι 16~ και έτσι είναι σχετικά μεγάλο , βαρύ και δεν φαίνεται καν φορητό. Ντάξει γούστα είναι αυτά απλά σου λέω.

 

Για αρχή πες μας τι θα τρέχεις στο μηχάνημα , Office ; Παιχνίδια ; και αν ναι , ποια και τι είδους

 

Παιχνιδια,Photoshop,DreamWeaver,full 2010 office

παιχνιδια οπως lineage, lol , call of duty black ops , battlefield και αλλα

Link to comment
Share on other sites

Παιχνιδια,Photoshop,DreamWeaver,full 2010 office

παιχνιδια οπως lineage, lol , call of duty black ops , battlefield και αλλα

γιατί δεν αγοράζεις ένα-ένα τα εξαρτήματα να το φτιάξεις μόνος σου?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Παιδιά αποφάσισα να πάρω laptop.

 

Θέλω να μου προτείνετε τι laptop να πάρω γενικά για όλες τις χρήσεις και για gaming

 

Διαθέτω 1500 με 1600 €

 

Απαραίτητο να έχει

HDMI

USB

DVD ROM

HD

WINDOWS 7 ULTIMATE

 

Τι λέτε;

 

Αγαπητέ Coyad,

Gaming laptop και με λίγα χρήματα λίγο δύσκολο να βρεις. Σχετικά πρόσφατα είχα κάνει και εγώ μια έρευνα αγοράς για στην ίδια κατηγορία laptop και με δυσκόλεψε πάρε πολύ η επιλογή. Αν είναι να δώσεις λεφτά για laptop υψηλών επιδόσεων (δηλαδή για gaming και προγράμματα βαριά) στο περίπου υπολόγισε από 2000 €. Χαρακτηριστικό γνώρισμα πάντως των laptop είναι ότι θερμαίνονται αρκετά εύκολα και αν η χρήση τους τείνει να είναι υπερβολική η διάρκεια τους μειώνεται. Επίσης ένα άλλο χαρακτηριστικό που θα πρέπει να λάβεις υπόψιν σου είναι και η τεχνική υποστήριξη που θα σου παρέχει το αντίστοιχο κατάστημα που θα πάρεις το laptop να μπορεί να σε υποστηρίξει οποιαδήποτε στιγμή.

 

Για μένα η καλύτερη επιλογή που θα μπορούσες να κάνεις είναι να μάθεις για τι χρήση προορίζεται το κάθε laptop για τα χρήματα που διαθέτεις και να ρωτήσεις για να το προσαρμόσεις στις δικές σου ανάγκες και ποια είναι τα κύρια πλεονεκτήματα, μειονεκτήματα από έναν άτομο με μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.

Ελπίζω να έκανα  το τοπίο λίγο πιο καθαρό και να σκεφτείς καλύτερα ποιες οι πραγματικές σου ανάγκες και η ουσιαστική σύγκριση μεταξύ των τιμών.

 

-Φιλικά, PlayForFun. :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...