Jump to content

[GR] Θα σκοτώνατε άνθρωπο;


MiraDBZ

Recommended Posts

Επειδή έχει τεθεί πολλές φορές ως θέμα συζήτησης αυτή η ερώτηση στο κοινωνικό μου περιβάλλον θα ήθελα να το συζητήσουμε και εμείς εδώ (σωθήκαμε τώρα..).

Τέλος πάντων ας εκφράσω εγώ την γνώμη μου που μπορεί να ξενίσει κάποιους. Εγώ προσωπικά δεν είμαι της κλισέ άποψης κανείς δεν έχει το δικαίωμα να αφαιρέσει την ζωή ενός άλλου ανθρώπου. Εγώ προσωπικά ναι θα σκοτώσω έναν άνθρωπο αν αυτό συνεπάγεται την αποκατάσταση της ελευθερίας, της δημοκρατίας, και γενικότερα οτιδήποτε αποτελεί σοβαρό εμπόδιο στο κοινό όφελος του ανθρώπου και της φύσης γενικότερα.

 

 

Η άποψη σας;

Link to comment
Share on other sites

πωωω καύλες βραδιάτικα! Και γω βαριέμαι ρε μαλάκα αλλά κάνω spam για Post count τουλάχιστον LoL.

 

Σε σχέση με το τοπικ σου, ναι θα σκότωνα κάτω απο ορισμένες συνθίκες, όπως άλλωστε θα έκανε και ο κάθε ένας για να επιβιώσει.

Εξάλου ο άνθρωπος είναι ένα ζώο που κοιτάει πάνω απ όλα πως θα επιβιώσει, έτσι είναι η φύση εξάλου. Μερικοί την δεχόμαστε άλλοι την αρνούμαστε και άλλοι την πολεμάμε.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά ναι θα σκοτώσω έναν άνθρωπο αν αυτό συνεπάγεται την αποκατάσταση της ελευθερίας, της δημοκρατίας, και γενικότερα οτιδήποτε αποτελεί σοβαρό εμπόδιο στο κοινό όφελος του ανθρώπου και της φύσης γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

θα σκοτώσω έναν άνθρωπο αν αυτό συνεπάγεται την αποκατάσταση της ελευθερίας, της δημοκρατίας, και γενικότερα οτιδήποτε αποτελεί σοβαρό εμπόδιο στο κοινό όφελος του ανθρώπου και της φύσης γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν ξες, πολλοι λενε "οχι δεν θα σκωτονα" αλλα αμα γινει κατι εντελος τραγικο σε εναν δικο σου ανθρωπο δεν θα ηξερα πως θα αντιδρουσα.

Για τωρα δεν νομιζω αλλα στο μελλον αν κανω οικογενεια και παιδια αμα γινει κατι στα παιδια μου, ναι θα σκωτονα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα σκότωνα. Αν μπω αστυνομία το λέω, κάποιον θα τον καθαρίσω. Δεν υπάρχει περίπτωση.

Posts: 666

 

συμφωνούν και οι αριθμοί  :D

Link to comment
Share on other sites

αμα κανω τωρα τοπικ:

Θα σκοτώνατε σκύλο;

πιστευω πως οι πιο πολλοι θα ελεγαν οχι

εδω οι πιο πολλοι ναι ειπαμε-.-

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...