Jump to content
  • 0

[HELP]Πρόβλημα με MySQL


Loukas

Question

Καλησπέρα εχθές είχα κάνει εγκατάσταση το MySQL και είχα βάλει κωδικό,στο Navicat δούλευε κανονικά όμως τον server δεν μπορούσα να τον κάνω install μου έλεγε για κάποιο σφάλμα στην MySQL ενώ είχα βάλει τον κωδικό της MySQL.

Να μην τα πολύ λογό πήρα την απόφαση να ξανά κάνω εγκατάσταση την MySQL και να βγάλω τον κωδικό όμως αντιμετοπίζω αυτό το πρόβλημα :

problemmysql.jpg

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Αυτό συμβαίνει γιατί το mysql τρέχει ήδη στο pc σου....

 

Κάντο πρώτα unistall τελείως από το pc και ξαναπροσπάθησε

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Αυτό συμβαίνει γιατί το mysql τρέχει ήδη στο pc σου....

 

Κάντο πρώτα unistall τελείως από το pc και ξαναπροσπάθησε

Το έκανα και πάλι μου εμφανίζει ότι υπάρχει ο κωδικός και μου κάνει πάλι το ίδιο σφάλμα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Το έκανα και πάλι μου εμφανίζει ότι υπάρχει ο κωδικός και μου κάνει πάλι το ίδιο σφάλμα!!

Το έκανες unistall από τον πίνακα ελέγχου ;

Αν ναι,μόλις το κάνεις unistall κάνε ένα rr pc και ξαναδοκίμασε...

 

Αν πάλι δεν γίνεται τπτ,κτ κάνεις λάθος...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Συγνώμη για το διπλό πόστ...πάλι το ίδιο μου κάνει θα δοκιμάσω να ξανά κατεβάσω το mysql και να κάνω αυτό που μου είπες ίσως φταίει το install...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Συγνώμη και πάλι για το πόστ αλλά δεν κατάφερα να κάνω κάτι μόνος μου ενώ έκανα απεγκατάσταση απο τον πίνακα ελέγχου δεν έγινε τίποτα μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει??

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Συγνώμη και πάλι για το πόστ αλλά δεν κατάφερα να κάνω κάτι μόνος μου ενώ έκανα απεγκατάσταση απο τον πίνακα ελέγχου δεν έγινε τίποτα μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει??

 

exeis teamviewer? an nai steile me pm id k pass

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Φιλε μου. Μηπως χρησιμοποιεις Skype???? Εγω αυτο το προβλημα ειχα και δεν μπορουσα να τρεξω την MySQL τοσο για τον server μου οσο και για αλλες εργασιες (πολυτεχνιο κτλ) Αν εχεις Skype πηγαινε στις ρυθμισεις και εκει που σου λεει για τις ports που χρησιμοποιει "Για προχωρημενους"=>"Συνδεση" Κανε uncheck το πρωτο κουτακι. Ελπιζω να σε βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Φιλε μου. Μηπως χρησιμοποιεις Skype???? Εγω αυτο το προβλημα ειχα και δεν μπορουσα να τρεξω την MySQL τοσο για τον server μου οσο και για αλλες εργασιες (πολυτεχνιο κτλ) Αν εχεις Skype πηγαινε στις ρυθμισεις και εκει που σου λεει για τις ports που χρησιμοποιει "Για προχωρημενους"=>"Συνδεση" Κανε uncheck το πρωτο κουτακι. Ελπιζω να σε βοηθησα.

 

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά όχι δεν έχω skype δεν μπορώ να καταλάβω εφόσον έχω κάνει απεγκατάσταση το πρόγραμμα για πιο λόγο μένουν ακόμα τα αρχεία στον υπολογιστή μου

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Delete manually δοκιμασες μετα το uninstall? Τραβα αμα ειναι μεσα στα program files και κανε delete και απο εκει και ξαναδοκιμασε.... Επισεις αν ειναι δυνατο κατεβασε την νεα version 5,5 αν θυμαμε καλα. Αν και παλι δεν δουλεψει πραγματικα δεν ξερω τι μπορει να παιζει...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Delete manually δοκιμασες μετα το uninstall? Τραβα αμα ειναι μεσα στα program files και κανε delete και απο εκει και ξαναδοκιμασε.... Επισεις αν ειναι δυνατο κατεβασε την νεα version 5,5 αν θυμαμε καλα. Αν και παλι δεν δουλεψει πραγματικα δεν ξερω τι μπορει να παιζει...

Το δοκίμασα και αυτό φίλε το μόνο που δεν δοκίμασα ήταν η νέα έκδοση αλλά και πάλι όπως είπες δεν πιστεύω να δουλέψει...  :/

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Αν και με την νεα εκδοση δεν δουλεψει δοκιμασε ενα φορματ αν σου ειναι ευκολο. Εμενα μου λυνει ολα τα προβληματα καθε φορα που κανω....

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Re logika den ginete apegatastasi epeidi doyleuei to mysql pata ctrl shift + esc pane diergasies k opou breis to mysql kanto termatismo

Meta pane kai diegrapse ton fakelo tou mysql kai meta ksanakanto egatastasi

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Re logika den ginete apegatastasi epeidi doyleuei to mysql pata ctrl shift + esc pane diergasies k opou breis to mysql kanto termatismo

Meta pane kai diegrapse ton fakelo tou mysql kai meta ksanakanto egatastasi

Φίλε το έχω κάνει απεγκατάσταση απο τα προγράμματα μου και δεν το δουλεύει καθόλου το pc με λίγα λόγια δεν το βγάζει στις διεργασίες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...