Jump to content

[AIO]Goddes of Destruction - H Θεά της Καταστροφής


Recommended Posts

Καλημέρα ή καλησπέρα αγαπητοί μου τσάτσοι!

Μετά από καιρό αποφάσισε να κάνω και εγώ κάτι σαν οδηγό!Αφού βαφτίσω αυτό το τόπικ οδηγό λοιπόν,θέλω να σας πω πως εδώ θα σας γράφω πληροφορίες και νέα σχετικά με το νέο expansion pack της NC Soft για το Lineage 2 εν ονόματι "Goddess of Destruction",ελληνιστί,"Θεά της Καταστροφής"!Μετά από ένα βαρετό πρόλογο,είμαστε έτοιμοι να μπούμε στο ψητό,και δεν εννοώ τον Dr.Zivaggo!

 

2i7q0qb.jpg

 


*Το σενάριο:

Η Θεά της Καταστροφής ξύπνησε,και οι άνρθωποι(humans) συμμάχησαν με τους Γίγαντες για να αντισταθούν!

Όταν η τέταρτη σφραγίδα(seal) έσπασε,η Shilen , η Θεά της Καταστροφής, ξύπνησε μετά από έναν βαθύ μακρόχρονο ύπνο στο σκοτάδι.Προσπαθώντας να εξαλείψει τις 3 εναπομείναντες σφραγίδες οι οποίες φυλακίζουν την ψυχή της,θυσίασε τους ακολούθους της στις Κατακόμβες της Νεκρόπολης(Catacombs of Necropolis),χρησιμοποιώντας τη μαγική τους ενέργεια για να καλέσει το 'Σκοτεινό Φεγγάρι'(dark moon),το οποίο θα αποτελούσε τα μάτια της στον κόσμο!

Όταν η Shilen εξέπνευσε ματωμένο αέρα,ο ουρανός έγινε κόκκινος.Φόβος και άγχος γέμισε τον κόσμο!Σύντομα,όταν η Shilen θα ψέκαζε το αίμα της σε ολόκληρη την έκταση της ηπείρου,τα τέρατα που θα έπιναν το αίμα της θα έπιναν το αίμα της,θα γίνονταν τρομακτικά βίαια και θα κατέστρεφαν χωρία και ό,τι άλλο έβρισκαν στο δρόμο τους,και έτσι έγινε τελικά!Αμέτρητες ζωές θυσιάστηκαν,χωριά και πόρτες έκλεισαν,μια μια!

Η Θεά της Καταστροφής έριξε και έσπασε ένα αντικείμενο που ονομαζόταν "E Sagira" με σκοπό να ελευθερώσει το πνεύμα του γίγαντα Hermuncus!H Shilen και οι γίγαντες συνεργάστηκαν αφού η πρώτη τους έπεισε να κλέψουν δύναμη από το Θεό Einhasad,ξέροντας για την επιθυμία τους να γίνουν θεοί!Ωστόσο,οι γίγαντες ένιωσαν την οργή του Θεού και καταστράφηκαν.Ο τελευταίος εν ζωή γίγαντας,Hermuncus,έκρυψε τη δύναμη του Einhasad κάπου σε μια χαμένη και μακρινή διάσταση,αφού κατάλαβε πως το είδος του χρησιμοποιήθηκε ως ένα μέσο της σατανικής συνωμοσίας της Shilen,η οποία έριξε το E sagira με σκοπό να αρπάξει τη δύναμη που είχε κρυφτεί από τον Hermuncus,δίνοντας στον γίγαντα την ικανότητα να φέρει το είδος του πίσω στη ζωή!

O Hermencus,αν και αδύναμος,κορόιδεψε τους θεούς που βρέθηκαν να φυλακίζουν τις ψυχές τους αφού πρώτα είχαν τσακωθεί με σκοπό να εξουσιάσουν μεγάλες δυνάμεις!Αποφασισμένος να ελευθερωθεί από τα δεσμά του και να πάρει τον κόσμο από τη νέμεση του,τους Θεούς,ο Hermencus έκανε μια πρόταση στο πανικόβλητο τότε ανθρώπινο είδος,το οποίο βρισκόταν στο χείλος του γκρεμού,χωρίς να έχει τη δυνατότητα υποστήριξης από τους Θεούς!Οι άνθρωποι δέχτηκαν την πρότασή του γίγαντα δηλαδή,να τον βοηθήσουν να αναστήσει το είδος του,με αντάλλαγμα να τους δώσει πίσω τη χαμένη τους δύναμη!


*Πληροφορίες από την Gstar:

Κατά τη διάρκεια της Gstar του 2010,η οποία έλαβε μέρος τον περασμένο Νοέμβρη στην Κορέα,είχαμε την τύχη να ενημερωθούμε σχετικά με το τελευταίο μαζικό update στο χώρο του Lineage 2!

Τα νέα επιπρόσθετα στοιχεία είναι:

*34 νέες περιοχές για κυνήγι(hunting grounds)

*Πάνω από 60 νέα Raid Bosses

*Πάνω από 400 νέα στοιχεία όπλων και στολών

*Βελτιωμένες αλληλεπιδράσεις ανάμεσα στους χαρακτήρες

*Νέα μέθοδος που αποσκοπεί στην ευκολότερη κίνηση χαρακτήρων στο χώρο του παιχνιδιού

*Σύστημα αφύπνισης(awakening system) - Μεγιστοποιεί τις ικανότητες κάθε κλάσης(class) ξεκλειδώνοντας τα αποκλειστικά στοιχεία και υπέρτατα ξόρκια αυτών

*θεμελιώδεις αλλαγές στο σύστημα μάχης

*Καλύτερα ξόρκια για ένα ακόμα πιο διασκεδαστικό και στυλάτο σύστημα μάχης!

*Βελτιωμένα γραφικά

*Βελτιωμένη μηχανική τεχνολογία που επιτυγχάνει τη φυσικότητα της εικόνας του παιχνιδιού!

 

 

Σημειώστε πως το expansion pack: "Goddess of Destruction" είναι το μεγαλύτερο update μετά την κυκλοφορία του παιχνιδιού το 2003!


*Σχόλια παιχτών:

Παίχτες που είχαν την ευκαιρία να παίξουν την demo version του παιχνιδιού δήλωσαν ενθουσιασμένοι:

- "Το καλύτερο στο Lineage II είναι η διαφορά που βιώνεις ανάμεσα στις κλάσεις μέσω του συστήματος αλλαγής κλάσεως!

 

- "Είμαι τόσο ενθουσιασμένος με το πως άλλαξαν οι κλάσεις με σύστημα αφύπνισης που δεν μπορώ να περιμένω!"

 

- "Πάντα ενημερώνουμε και παίζω τα updates/expansions του L2,αλλά αυτό,μου φαίνεται σαν ένα νέο παιχνίδι!"


 

*Βίντεο:

Classed Trailer

Siegel Knight Profession

Tyr Warrior Profession

New Places!


 

*Concept Art(φωτογραφίες και εικόνες):

1)Pic_1

2)Pic_2

3)Pic_3

4)Pic_4

5)Pic_5

6)Pic_6

 


*Αλλαγές στο παιχνίδι:

*Νέα όπλα κλάσης R(R-Class)!Τα όπλα αυτά θα αποτελούν τα πιο δυνατά στο παιχνίδι και δε θα μπορούν να ανταλλαχθούν!Ο τρόπος αναβάθμισης ενός όπλου σε R-Class θα διαφέρει επίσης!

Σημείωση:Το γράμμα R συμβολίζει τη λέξη Royal,που σημαίνει βασιλικός/αυτοκρατορικός!

*Δυνατότητα αλλαγής ενός χαρακτήρα σε 4η κλάση (4th class advancement) γνωστό και ως σύστημα αφύπνισης(awakening system)!

*Περισσότερα τέρατα,περιοχές και Raid Bosses!

*Νέα Teleport Ports(τηλεμεταφορικές πόρτες) σε PvP zones για ευκολότερη πρόσβαση σε μερικά μέρη!

*Σύστημα μάχης,δουλεμένο από την αρχή!

*Αλλαγή στο σύστημα Siege Battle!

*Νέο αρχικό σημείο spawn για τους νέους και νέος τρόπος leveling!

 

 


*Credits:

Εικόνες:NC Soft

Video:NC Soft

Πηγή:NC Soft

Μετάφραση:MasterDisaster

Επιμέλεια:MasterDisaster

 

 

Περισσότερα σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα,απο google translate το πήρες;

Ρε πάνε γαμήσου,πού βρήκες το λάθος;
Link to comment
Share on other sites

sta class lew mono afta 8a ein?:S

ρε φίλε σοβαρά τώρα,την παλεύεις;Όλα τα κλαςς που ήξερες θα συνεχίσουν να υπάρχουν!
Link to comment
Share on other sites

Ωραία η επιμέλεια(στην αρχή μου φάνηκε πιο χάλια) αλλα πράγματα σαν αυτά είναι κάπως δυσνόητα στην ελληνική γλωσσα

επίσης,τράβα βάλε και άλλες πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε σοβαρά τώρα,την παλεύεις;Όλα τα κλαςς που ήξερες θα συνεχίσουν να υπάρχουν!

kla nte mhn dagkwneis apla eida dwarf healer kai trela8ika lew etc 8a ginoun :S

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η επιμέλεια(στην αρχή μου φάνηκε πιο χάλια) αλλα πράγματα σαν αυτά είναι κάπως δυσνόητα στην ελληνική γλωσσα

επίσης,τράβα βάλε και άλλες πληροφορίες

Ναι,θα ψάξω αύριο και θα το ανανεώσω με κάθε τι που θα βρω!

kla nte mhn dagkwneis apla eida dwarf healer kai trela8ika lew etc 8a ginoun :S

άλλη φορά λοιπόν πρώτα ενημερώνεσαι και μετά κριτικάρεις ;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου αρεσει πολυ,ειναι το knockback effect(που βαρας τον αλλον και φευγει μακρια)

λιγο balance στα daggeria

(να βαρας backstab και να πεταγεται ο αλλος μακρια..οοοοο)

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω δεν ξερω αν θα το ξεκινισω το νεο γιατι δεν μου πολυ αρεσει πριν λιγο καιρο ειχαμε το Freya τωρα παλι νεο? δεν ειναι λιγο καπος?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου αρεσει πολυ,ειναι το knockback effect(που βαρας τον αλλον και φευγει μακρια)

λιγο balance στα daggeria

(να βαρας backstab και να πεταγεται ο αλλος μακρια..οοοοο)

Ναι,είναι αυτό που γράφω για αλληλεπίδραση!

βασικα εγω δεν ξερω αν θα το ξεκινισω το νεο γιατι δεν μου πολυ αρεσει πριν λιγο καιρο ειχαμε το Freya τωρα παλι νεο? δεν ειναι λιγο καπος?

Εγώ το πήρα απόφαση.Με το που βγαίνει,ξαναρχίζω L2!

Υ.Γ.:Έβαλα μερικά βίντεο ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now



×
×
  • Create New...