Jump to content

The Great Justin Bieber


Recommended Posts

he is a danm kid...he doesn't make his life...his staff is making it....only 2 things that he can do is to sleep and say....i am justin bieber

Yeah, he is still 16. When he become 20+ he will make a good career, probably.

 

//fp

:O

 

Εχεις δει ανθωπους που ακουνε 2-3 συγκεκριμενα συγκροτηματα και τα ακολουθανε οπου πανε, οτι τραγουδι και αν βγαλουν? Αυτο λεγεται μαζοποιηση. Δεν εχουν προσωπικοτητα ουτε ατομικη βουληση και παθητικοποιουντε με τα αυτα(και τις ομαδες ποδοσφαιρου/μπασκετ κτλπ). Ετσι ειναι οι περισσοτεροι. Το special το εβαλα γιατι ενας καθηγητης ελεγε οτι οποιος εχει δικη του αποψη μπλα μπλα μπλα και δεν παει με την μαζα ειναι "ξεχωριστος" σε εισαγωγικα.

 

 

Δειτε λιγο το video:

http://www.youtube.com/watch?v=LxzCYEM5IIg

 

Τον κοροϊδευουν γιατι ειναι γκει, εχει μικρο πουλι(το ειπαν οι ειδησεις :O), εχει κοριτσιστικη φωνη, τι αλλο?

 

Why are you all envy this teen?

Link to comment
Share on other sites

To korideboume gt gamiete i panagia tou na prosbalei ton Kurt o opios einai prwtupo gia pollous.

To katalabes i 8es eleu8eri metafrasi sta bieberika?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει ανθωπους που ακουνε 2-3 συγκεκριμενα συγκροτηματα και τα ακολουθανε οπου πανε, οτι τραγουδι και αν βγαλουν? Αυτο λεγεται μαζοποιηση. Δεν εχουν προσωπικοτητα ουτε ατομικη βουληση και παθητικοποιουντε με τα αυτα(και τις ομαδες ποδοσφαιρου/μπασκετ κτλπ). Ετσι ειναι οι περισσοτεροι. Το special το εβαλα γιατι ενας καθηγητης ελεγε οτι οποιος εχει δικη του αποψη μπλα μπλα μπλα και δεν παει με την μαζα ειναι "ξεχωριστος" σε εισαγωγικα.

 

"Πάω με τη μάζα" στην περίπτωσή μας σημαίνει "Ακούω κάθε εμπορικό συγκρότημα που μου πλασάρουν τα ράδια και οι τηλεοράσεις και μου επιβάλουν ένα είδος μουσικής που το προτιμάνε οι δισκογραφικές.". Γιατί το προτιμάνε όμως αφού δεν έχει στίχο ούτε μουσική; Πολύ απλά επειδή γράφεται εύκολα. Δεν είναι δύσκολο να γράψεις τραγούδια που σε όλο το τραγούδι επαναλαμβάνεται η ίδια φράση 20 φορές. Επομένως, αφού γράφεται εύκολα, οι δισκογραφικές μπορούν ανά πάσα στιγμή να κυκλοφορήσουν ένα νέο "hit" όταν αρχίζει και ξεχνιέται το προηγούμενο.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει ανθωπους που ακουνε 2-3 συγκεκριμενα συγκροτηματα και τα ακολουθανε οπου πανε, οτι τραγουδι και αν βγαλουν? Αυτο λεγεται μαζοποιηση. Δεν εχουν προσωπικοτητα ουτε ατομικη βουληση και παθητικοποιουντε με τα αυτα(και τις ομαδες ποδοσφαιρου/μπασκετ κτλπ). Ετσι ειναι οι περισσοτεροι. Το special το εβαλα γιατι ενας καθηγητης ελεγε οτι οποιος εχει δικη του αποψη μπλα μπλα μπλα και δεν παει με την μαζα ειναι "ξεχωριστος" σε εισαγωγικα.

 

Όχι αγόρι μου γλυκό, η λέξη που άκουσες και είπες να χρησιμοποιήσεις επειδή ακούγεται έξυπνη και επίσημη δεν περιγράφει σε καμία περίπτωση όσα λες.

 

Είναι γεγονός πως η μαζικοποίηση εξελίσσεται ραγδαίως, όμως δεν έχει να κάνει με το αν εγώ υποστηρίζω φανατικά ένα αγαπημένο μου συγκρότημα για τους x,y λόγους.

 

Όταν αναφέρεσαι σε ένα φαινόμενο, να ξέρεις τι ακριβώς είναι και ποιες καταστάσεις περιγράφει. Το αν εγώ αγαπάω, για παράδειγμα, τους Led Zeppelin, η μουσική τους είναι η μόνη που με εκφράζει και επιθυμώ να τους ακολουθώ σε διάφορες συναυλίες τους για να θαυμάσω το μεγαλείο τους, δεν με καθιστά θύμα της μάζας, αλλά λάτρη της - κατά τη δική μου πάντα άποψη - καλής μουσική.

 

Τέλος, το //fp δεν πήγαινε στο ότι ακούς πολλά διαφορετικά είδη μουσικής - δικαίωμά σου είναι - αλλά στο ότι νομίζεις πως αυτό σε κάνει ξεχωριστό.

 

Το πιο αστείο είναι πως μιλάς για μαζικοποίηση όταν

ενας καθηγητης ελεγε οτι οποιος εχει δικη του αποψη μπλα μπλα μπλα και δεν παει με την μαζα ειναι "ξεχωριστος"

Link to comment
Share on other sites

To korideboume gt gamiete i panagia tou na prosbalei ton Kurt o opios einai prwtupo gia pollous.

To katalabes i 8es eleu8eri metafrasi sta bieberika?

Που τον προσβαλε ρε? ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΙΔΙΟΣ Ο KURT? Ειπε οτι νιωθει οπως ο Κυρτ οταν τον κοροιδευαν επειδη ηταν γκει(ελεγε). Γιατι και αυτος ηταν τραγουδιστης και γκει, σαν τον JB. Υπαρχει μεγαλη διαφορα μεταξυ του "νιωθω" και του "ειμαι".

 

Όχι αγόρι μου γλυκό, η λέξη που άκουσες και είπες να χρησιμοποιήσεις επειδή ακούγεται έξυπνη και επίσημη δεν περιγράφει σε καμία περίπτωση όσα λες.

 

Τέλος, το //fp δεν πήγαινε στο ότι ακούς πολλά διαφορετικά είδη μουσικής - δικαίωμά σου είναι - αλλά στο ότι νομίζεις πως αυτό σε κάνει ξεχωριστό.

 

Το πιο αστείο είναι πως μιλάς για μαζικοποίηση όταν

Μαζοποιηση ειναι το φαινομενο κατα το οποιο ο ανθρωπος απο ελευθερη και υπευθηνη προσωπικοτητα γινεται μελος μια αγελης(συνηθως κομματα, ομαδες, συγκροτημα, θρησκειες) που καθοδηγειται και κατευθυνεται απο τις αποφασεις που οι αλλοι λαμβανουν.

 

Το fp καταλαβα που πηγαινε.

 

Δοκιμασες να ακουσεις κανενα αλλο τραγουδι? Δεν λεω, οκ σε εκφραζουν οι Led Zeppelin δοκιμασες αλλο ειδος μουσικης? Rock, metal, rnb, dubstep, rap, pop κτλπ? Εγω εκτος απο ξενα ακουω και ελληνικα(ποπ, λαικα κτλπ).

Link to comment
Share on other sites

Simasia den exei ti eisai alla ti niw8eis stoke!

De borei na bgenei kai na leei niw8ei kurt cobain.

SOU EIPE KANENAS OTI O KURT ITAN GAY KAI OTI TON KOROIDEBAN POTE?

Link to comment
Share on other sites

Simasia den exei ti eisai alla ti niw8eis stoke!

De borei na bgenei kai na leei niw8ei kurt cobain.

SOU EIPE KANENAS OTI O KURT ITAN GAY KAI OTI TON KOROIDEBAN POTE?

O Kurt δεν ελεγε ψεματα οτι ηταν γκει? Επισης ελεγε μακαρι να ημουν γκει για να νευριαζω τους homophobics. Επισης ειχα διαβασει οτι ενας φιλος του πηγε να τον φιλησει και του λεει δεν ειμαι γκει αλλα παραεμειναν φιλοι.
Link to comment
Share on other sites

Μαζοποιηση ειναι το φαινομενο κατα το οποιο ο ανθρωπος απο ελευθερη και υπευθηνη προσωπικοτητα γινεται μελος μια αγελης(συνηθως κομματα, ομαδες, συγκροτημα, θρησκειες) που καθοδηγειται και κατευθυνεται απο τις αποφασεις που οι αλλοι λαμβανουν.

 

Το fp καταλαβα που πηγαινε.

 

Δοκιμασες να ακουσεις κανενα αλλο τραγουδι? Δεν λεω, οκ σε εκφραζουν οι Led Zeppelin δοκιμασες αλλο ειδος μουσικης? Rock, metal, rnb, dubstep, rap, pop κτλπ? Εγω εκτος απο ξενα ακουω και ελληνικα(ποπ, λαικα κτλπ).

 

Δεν κάνει κανείς συζήτηση μαζί σου. Αδυνατείς να καταννοήσεις ορισμένα απλά πράγματα, δεν λες να καταλάβεις τι σημαίνει "παράδειγμα", και αναιρείς ο ίδιος τα λεγόμενά σου.

Συγχωρείστε με, αλλά δεν επιθυμώ να συνεχίσω τη συγκεκριμένη συζήτηση, καθώς οι συνομιλητές μου (ένας βασικά) δεν με 'εμπνέει'.

Link to comment
Share on other sites

Cobain befriended a homosexual student at school, and suffered bullying from homophobic students who concluded that Cobain was gay. In an interview he said that he liked having the identity of being gay because he didn't like people and when they thought he was gay they left him alone. Kurt stated, "I started being really proud of the fact that I was gay even though I wasn't". His friend tried to kiss him and Kurt backed away and told his friend he was not gay but would still be friends with him. In a 1993 interview with The Advocate, Cobain claimed that he was "gay in spirit" and "probably could be bisexual." He also stated that he used to spray paint "God Is Gay" on pickup trucks in the Aberdeen area. However, Aberdeen police records show that the phrase for which he was arrested was actually "Ain't got no how watchamacallit".[24] One of his personal journals states, "I am not gay, although I wish I were, just to piss off homophobes."

 

Που κολας ρε Κογιοτ? Πες μου? Στο οτι ειπα οτι σου αρεσουν η Λεδ? Χρησιμοποιησα το παραδειγμα που εβαλες, πρεπει να το επισημανω κιολας?

 

Όλοι εμείς οι μαλλιάδες σατανιστές, ακούμε και άλλα είδη.

Δεν ειπα οτι ειστε μαλλιαδες σατανιστες.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...