Jump to content

Εμπιστεύτηκαν...Χρυσή Αυγή


Belzebul

Recommended Posts

 

Πολύ γενικό. Υπάρχουν δεκάδες πολιτικοί και δημοτικοί σύμβουλοι που είναι καλοί και νοιάζονται [βλέπε Δημαράς], αλλά επειδή έχουμε συνηθήσει στον δικομματισμό, στις χάρες, αλλά και επειδή όλα τα "κόμματα του λαού" είναι υποχείρια άλλων, όλοι οι καλοί πολιτικοί δεν θα δουν ποτέ προκοπή και κατά συνέπεια ούτε η Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ γενικό. Υπάρχουν δεκάδες πολιτικοί και δημοτικοί σύμβουλοι που είναι καλοί και νοιάζονται [βλέπε Δημαράς], αλλά επειδή έχουμε συνηθήσει στον δικομματισμό, στις χάρες, αλλά και επειδή όλα τα "κόμματα του λαού" είναι υποχείρια άλλων, όλοι οι καλοί πολιτικοί δεν θα δουν ποτέ προκοπή και κατά συνέπεια ούτε η Ελλάδα.

 

Πολιτικοί που νοιάζονται πες είναι το 5% ,με το ζόρι και δεν θα τους δούμε ποτέ γιατί πρέπει να πάνε πίσω από ένα κόμμα όπως πασοκ/νδ για να βγουνε και να γίνουν γνωστοί

 

όποτε πάμε πάλι στα ίδια σκατά

 

έτσι και αλλιώς στην ελλάδα είμαστε μία ζωή τρώει ο ένας τον άλλον ενώ έχουν κοινό στόχο

 

Link to comment
Share on other sites

Για να βάζεις αυτές τις δύο λέξεις στην ίδια πρόταση σημαίνει ότι ή δεν ξέρεις τι θα πει χούντα ή τι θα πει ελευθερία.

 

Ξέρω και τα δύο τι σημαίνουν κακώς βέβαια έβαλα τον όρο δημοψήφισμα και όχι σύνταγμα.Από την μία έχεις ένα δίκιο γιατί

όταν αλλάζει το σύνταγμα στην ουσία αλλάζει και το πολίτευμα.Θα τοποθετηθώ καλύτερα και θα πω , θα ψήφιζα ένα δημοκρατικό πολίτευμα στο οποίο

ο λαός συμμετέχει άμεσα και όχι έμμεσα όπως πχ στην αρχαία Ελλάδα.

 

 

+++

 

Paidakia  den exoun idea ti 8a pei xounta kai ti XA, lene "gt na min psifisoume XA" ?

 

Παιδάκια είναι αυτά που φοβούνται να πούνε την γνώμη τους επειδή δεν μπορούν να την υποστηρίξουν

σε σχέση με τους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Που την βλεπεις την καυλα ρε ανιδεε

 

Οταν καταλαβεις τις αξιες,και γιατι πρεπει πραγματικα να παλεβεις,ελα πες μου μετα

 

Που ζεις στο 2010 και εισαι ΡΑΤΣΙΣΤΗΣ+ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΠΤΙΚΟΣ

 

Διαφωνώ ! , Άμα δεν έχεις καμία προκατάληψη ή άμα δεν έχεις δηλώσει ούτε ένα στοιχείο ρατσισμού έστω για πλάκα είσαι πρότυπο για την σημερινή εποχή

και δεν σου κάνω πλάκα ότι λέω το εννοώ.Παρόλο που έχουν περάσει τόσα χρόνια και αυτά έπρεπε να έχουν ξεπεραστεί εφόσον ο άνθρωπος σκέφτεται λογικά

τώρα πια, υπάρχει ακόμα πχ η προκατάληψη ότι άμα πάρεις μηχανάκι στα 16 είσαι νεκρός.Επίσης μπορεί να είσαι φίλος με έναν Αλβανό αλλά θα πετάξεις κάποιο ανέκδοτο στην παρέα που δυσφημεί τους Αλβανούς παρόλο που νομίζεις ότι υπάρχουν εξαιρέσεις.

Link to comment
Share on other sites

RE paidakia ma8ete ti simenei zwh kai ti paixnidi bias.  Na sotonoun kai na traumatizoun anipospiastous  metanastes einai swsto?? 3erete posous metanastes exoun oi ellines se olokliro ton kosmo? an tous antimetopizan san  zwa  opws emeis pws 8a estanosastan?

H X.A  einai dolofonei kai tpt allo... Kai osoi lene "gamane", "exoun dikio" ti na tous pw? isos prepei na skeftoun ti pragmatika kanoun, kai an 8a mas arese an to kanane se mas.

 

Min anisixite etc opws einai h eikonomia mas, 8a  3anarxisei ti metanastiko kimma twn ellinwn pali.

Οι Έλληνες φίλτατε μεταχειριστήκανε πολύ χειρότερα στη Μικρά Ασία και πέρα από αυτό εμάς εδώ μας δίνουν δικαιολογία για να γυρνάμε εναντίον τους με ότι γίνεται καθημερινά. Είμαι σίγουρος ότι όλοι μας έχουμε βιώσει παρόμοιες καταστάσεις με αλλοδαπούς και εμείς οι ίδιοι να μην έχουμε βιώσει κάτι τέτοιο σίγουρα, έχουμε ακούσει κάποια ιστορία.

 

Όπως έχω πει και αλλού ούτε δικαιολογώ τους Έλληνες, καθώς υπάρχουν πολλοί Έλληνες που είναι μακράν χειρότεροι από πολλούς αλλοδαπούς, αλλά ούτε κρίνω ολόκληρους λαούς από τις πράξεις μερικών.

 

Σίγουρα, το να ζεις σε άλλη χώρα, χωρίς φίλους η συγγενείς και να πρέπει να ξεκινήσεις από το μηδέν είναι δύσκολο αλλά γνωρίζω ότι κάποιος αν θέλει μπορεί να τα καταφέρει, έχω γνωστό Αλβανό στο μυαλό μου ο οποίος με οικογένεια τριών παιδιών κατάφερε και εύπορος να γίνει αλλά και να μεγαλώσει τα παιδιά του ως ελληνόπουλα και φυσικά με πολύ καλή αγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ ! , Άμα δεν έχεις καμία προκατάληψη ή άμα δεν έχεις δηλώσει ούτε ένα στοιχείο ρατσισμού έστω για πλάκα είσαι πρότυπο για την σημερινή εποχή

και δεν σου κάνω πλάκα ότι λέω το εννοώ.Παρόλο που έχουν περάσει τόσα χρόνια και αυτά έπρεπε να έχουν ξεπεραστεί εφόσον ο άνθρωπος σκέφτεται λογικά

τώρα πια, υπάρχει ακόμα πχ η προκατάληψη ότι άμα πάρεις μηχανάκι στα 16 είσαι νεκρός.Επίσης μπορεί να είσαι φίλος με έναν Αλβανό αλλά θα πετάξεις κάποιο ανέκδοτο στην παρέα που δυσφημεί τους Αλβανούς παρόλο που νομίζεις ότι υπάρχουν εξαιρέσεις.

Δεν διαφωνω σε αυτα που λες

δεν ειπα καθολου ρατσιστης ή προκαταληπτικος

 

Ολα εχουν ενα οριο

θα κανουμε μια πλακα,θα ειναι για αστειο

οπως και για τα μηχανακια

οπως λεει και ο versus,και εγω εχω φιλους αλβανους/βουλγαρους που ειναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ απο ελληνες

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα ξέρω , ακόμα κλαίω το ps3 , το laptop , 760 ευρώ και 2 κινητά λόγω ρομουανοαλβανών

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα ξέρω , ακόμα κλαίω το ps3 , το laptop , 760 ευρώ και 2 κινητά λόγω ρομουανοαλβανών

 

χαχχχαα καλα ρε ειπαμε εισαι λεφτας αλλα οχι και τοσο

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διάβασα πολλές παπαριές σε αυτό το topic εξαιτίας του VeGe αναγκάστηκα να κάνω login.

 

 

 

Προσπαθούν να επιφέρουν την καταστολή σε καθε ανήσυχη, επαναστατημένη ψυχή

γεμίσαν τα έδρανα μας δεξιοί , σα ζώα σε κοπάδι παμε όλοι για σφαγή

καμία αλλαγή , διαφθορά διαχρονική , πατάμε σε κόκκινο χώμα που από το αίμα έχει βαφτεί

στην οδό Μεσολογγίου το κράτος τρομοκρατεί ,κι οι Έλληνες πολιτικοί σπουδάζουν υποκρίτικη

αχόρταγη χρήση δακρυγόνων και χημικών στα μπλοκ πορείας για καταστολή των μαθητών

οι χρυσαυγίτες δίνουν το παρόν , κρυμμένοι πισω απ' τις γραμμές των αστυνομικών

Ψήφισέ τους , κι ας κάψαν την Ελλάδα ολη εμπρός σου , αρκεί να να έχεις βίσμα εσύ για τον διορισμό σου

ούτως ή άλλως αν το πρόβλημα λύση δε βρει , δε θ' αργήσει έξω από την πόρτα σου να ρθεί

 

όσο το σκοτάδι απλώνει όσο κυβερνούν μασόνοι

όσο η φλόγα δυναμώνει , γίνεται φωτιά φουντώνει

όσο κάτι μας ενώνει , τίποτα δε μας φιμώνει

ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ

 

όσοι αναπολούν τη χούντα , σας πολεμάμεεε

όσοι τους ξένους μισούνε, απλα γελάμεεε

όσοι μας θέλουνε πιόνια , τους απαντάμε

όταν θα λένε στοπ , όλοι θα λέμε πάμεεε

στοπ , ΠΑΜΕ , στοπ , ΠΑΜΕ

Στείλε μες στο άσυλο ασφαλίτες , χρυσαυγίτες κι αφού τα κάψουν όλα πες τους φοιτητές αλήτες

για πλιάτσικο μιλα μα λυπήσου παρεπιπτόντως μιας και πεινάν οι vodafone , ο γέρμανος τα hondos

Ελλάδα των ειδήσεων και των δημοσκοπήσεων των μεσημεριανών εκπομπών και της eurovision

της παραπληροφόρησης και της ξενοφοβίας , της τόσο μπερδεμένης μορφής της δημοκρατίας

Δεν είμαι τυφλος , κι όπως εσύ , είδα μπάτσους με στολή

ή και χωρίς να ορμάνε δέκα δέκα σ' ένα φοιτητή

ρίξε πάλι δακρυγόνα να μου κλείσεις τη φωνή , όσο κι αν με ποτίζεις καρκίνο θα είμαι πάντα εκεί

 

όσο το σκοτάδι απλώνει όσο κυβερνούν μασόνοι

όσο η φλόγα δυναμώνει , γίνεται φωτιά φουντώνει

όσο κάτι μας ενώνει , τίποτα δε μας φιμώνει

ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ

Link to comment
Share on other sites

FUCK AUTHORITY

 

http://www.youtube.com/watch?v=Me4GR2cze_U

 

Fuck authority

Silent majority

Raised by the system

Now it's time to rise against them

We're sick of your treason

Sick of your lies

Fuck no, we won't listen

We're gonna open your eyes

Frustration, domination, feel the rage of a new generation,

We're livin', we're dyin' and we're never gonna stop, stop tryin'

Stop tryin'

Stop tryin', stop tryin'

 

Link to comment
Share on other sites

αλλοι ειναι αυτοι που ζουνε στο σκοταδι ...

Εσύ έχεις το Θεό και σε φωτίζει.

 

Για το υπόλοιπο μόκο ε ; Πονάει η αλήθεια Χρυσαύγουλες ! Στην προπαγάνδα και στην προβοκάτσια πάντα πρώτοι είστε !

 

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις το Θεό και σε φωτίζει.

 

Για το υπόλοιπο μόκο ε ; Πονάει η αλήθεια Χρυσαύγουλες ! Στην προπαγάνδα και στην προβοκάτσια πάντα πρώτοι είστε !

 

ειπα ποτε οτι ειμαι με το μερος της χρυσης αυγης?
Link to comment
Share on other sites

ειπα ποτε οτι ειμαι με το μερος της χρυσης αυγης?

Δε το είπες αλλά αυτό δείχνεις με αυτά που λες.

Link to comment
Share on other sites

-beep- AUTHORITY

-beep- authority

Silent majority

Raised by the system

Now it's time to rise against them

We're sick of your treason

Sick of your lies

-beep- no, we won't listen

We're gonna open your eyes

Frustration, domination, feel the rage of a new generation,

We're livin', we're dyin' and we're never gonna stop, stop tryin'

Stop tryin'

Stop tryin', stop tryin'[/center]

 

 

Κάτσε ρε μαλάκα αναρχικέ και εσύ που δεν ακούς τίποτα ;P.Τελοσπάντων εγώ δεν έχω να πω κάτι άλλο απλός θα πω την τελική μου απάντηση η οποία είναι

ότι η ΧΑ δεν θα φέρει τον "ήλιο" στην Ελλάδα αλλά θα φέρει το "φεγγάρι", θα μου πείτε γιατί τώρα δεν υπάρχει φεγγάρι;Αυτά είναι αναπάντητα ερωτήματα, πάντως ένα πράγμα που μου έχει μείνει από έναν συγκεκριμένο δάσκαλο είναι η φράση "δώσε σε κάποιον δύναμη για να δεις την προσωπικότητα του", δώστε λοιπόν δύναμη στην ΧΑ να δούμε τι θα καταφέρει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...