Jump to content

[GR] ΚΑΤΑΛΗΨΗ


Remington

Recommended Posts

Σοβαρά τώρα πιστεύεις τις στατιστικές που δίνουν στον προβατόκοσμο ;

 

Στο σχολείο κάνουμε κάτι σαν ανταλλαγή τάξεων, έχουμε γνωρίσει και μουσουλμάνους και άθεους και καθολικούς.

Link to comment
Share on other sites

Εαν η γνώμη μου δεν ειναι η ιδια με την δική του ειναι μηδενικη το εχω διαπηστώσει ...

Γενικά είσαι υπό το μηδέν από τη στιγμή που έχετε άνθρωπους και δουλεύουν με 400 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Στο σχολείο κάνουμε κάτι σαν ανταλλαγή τάξεων, έχουμε γνωρίσει και μουσουλμάνους και άθεους και καθολικούς.

 

Για πες μας ποιους θεωρείς άθεους, νύχτα είναι, το γέλιο κάνει καλό.

Είμαι πολύ περίεργος.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είσαι υπό το μηδέν από τη στιγμή που έχετε άνθρωπους και δουλεύουν με 400 ευρώ.

O Mαλάκας ο Vege τα λεει αυτα για να με μοιώσει δεν θα ξαναασχολήθω με το θέμα ...
Link to comment
Share on other sites

Για να πιστέψει κάποιος θα πρέπει να δει κάποιο θαύμα έτσι; E πως θα αποδειχτεί ένα θαύμα αφού

είναι κάτι το υπερφυσικό;

 

Δεν υπάρχουν άθεοι.

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είσαι υπό το μηδέν από τη στιγμή που έχετε άνθρωπους και δουλεύουν με 400 ευρώ.

 

400 ευρώ σε δραχμές έλεγες πλούσιος είμαι...

 

Δεν είναι καν γνώμη σου, είναι κάτι που άκουσες, σου άρεσε, και ενώ δεν το έχεις επεξεργαστεί καν, το χρησιμοποιείς επανειλημμένα για να δείξεις πως είσαι ικανός να πάρεις μέρος σε τέτοιου είδους συζητήσεις.

Και πως το ξέρεις εσύ αυτό;

Link to comment
Share on other sites

O Mαλάκας ο Vege τα λεει αυτα για να με μοιώσει δεν θα ξαναασχολήθω με το θέμα ...

 

Επειδή δεν μπορείς να στηρίξεις σωστά όσα λες.

Link to comment
Share on other sites

Στο σχολείο κάνουμε κάτι σαν ανταλλαγή τάξεων, έχουμε γνωρίσει και μουσουλμάνους και άθεους και καθολικούς.

 

Ρε άλλο σου λέω , πιστεύεις στις στατιστικές ; Ότι θέλουν βάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Και πως το ξέρεις εσύ αυτό;

 

Διότι προφανώς είναι η κοινή δικαιολογία 10χρονων παιδιών, που ενώ δεν έχουν εμπειρίες, δεν έχουν καν γνώση επάνω σε ορισμένα θέματα, και δεν έχουν αναπτύξει καν την κριτική τους σκέψη, θεωρούν πως είναι σε θέση να θίξουν με το σωστό τρόπο τέτοια θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας ποιους θεωρείς άθεους, νύχτα είναι, το γέλιο κάνει καλό.

Είμαι πολύ περίεργος.

 

Αυτοί που δεν πιστεύουν σε ένα υπερφυσικό ον, δεν πιστεύουν ότι υπάρχει κάτι ανώτερο από εμάς, ότι δημιουργηθήκαμε από το τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

400 ευρώ σε δραχμές έλεγες πλούσιος είμαι...

 

Ε τι να κάνουμε εδώ και 8 χρόνια με το ευρώ είμαστε και έχουμε πείνα

Link to comment
Share on other sites

Ρε άλλο σου λέω , πιστεύεις στις στατιστικές ; Ότι θέλουν βάζουν.

 

Πάντως υπάρχουν.

 

Ε τι να κάνουμε εδώ και 8 χρόνια με το ευρώ είμαστε και έχουμε πείνα

Σίγουρο αλλά αλλάζουμε θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπορείς να στηρίξεις σωστά όσα λες.

Ναι θα καθομαι να στηριζω δικαιολογειες στις βλακίες που λεει ενας αναρχικος απλα για να μου την μπει ....

right

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που δεν πιστεύουν σε ένα υπερφυσικό ον, δεν πιστεύουν ότι υπάρχει κάτι ανώτερο από εμάς, ότι δημιουργηθήκαμε από το τίποτα.

 

Να σε πληροφορήσω λοιπόν πως το "νομίζω πως είμαι κάτι" και το "όντως είμαι κάτι" είναι εντελώς διαφορετικά.

Έχει αποδειχθεί, και είναι και λογικο πως κανείς δεν μπορεί να ζήσει πιστεύοντας πως δεν υπάρχει κάτι ανώτερο, ή τουλάχιστον κάτι που μπορεί να τον αντιπροσωπεύσει ως Θεός. Επομένως αυτά τα παιδιά, επειδή για παιδία πρόκειται, θεωρούν τον εαυτό τους άθεο είτε επειδή δεν έχουν μάθει την έννοια της λέξης, είτε επειδή την μπερδεύουν με την λέξη άθρησκος, είτε επειδή προσπαθούν να δείξουν πως είναι μάγκες και διαφορετικοί.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πρέπει γιατί στο κάτω κάτω ανεξιθρησκεία έχουμε. Λέτε για απαλλαγές κτλπ, αλλά πόσοι γονείς θα ενέκριναν κάτι τέτοιο. Άλλωστε, δεν είναι λίγες οι φορές που ακούω καθηγητές ή και μαθητές να λένε φράσεις του στυλ... "Ο τάδε πήρε απαλλαγή;", "Γιατί πήρε απαλλαγή;" κτλπ κτλπ. Επίσης από όσο ξέρω στην απαλλαγή σε αναγκάζουν να κάνεις κάτι άλλο την ώρα των Θρησκευτικών, οπότε γιατί να μην κάνεις κάτι ουσιώδες; Εάν γίνει μάθημα επιλογής τότε θα μπορείς να ασχοληθείς με κάτι πιο ουσιώδες καθώς θα κάνει κάτι άλλο, όπως Πληροφορική, Αστρονομία, Ισπανικά ή και δεν ξέρω τι άλλο...

 

Όσο για την ιστορία, τουλάχιστον οι Τούρκοι που φανατίζουν τα παιδιά τους με τον Κεμάλ και το πως γαμήσανε τους Έλληνες και πήρανε την Κωνσταντινούπολη, που είναι και εθνική εορτή στην Τουρκία, δεν έχουν το δικαίωμα κατά την άποψή μου να προχωρούν σε τέτοιες κινήσεις. Δεν είμαι ρατσιστής, αλλά είναι γεγονός αυτό... Για τους Βούλγαρους δεν νομίζω πως αναφέρει κάτι ρατσιστικό κάποιο βιβλίο ιστορίας. Τουλάχιστον όσα χρόνια έκανα ιστορία δεν είδα κάτι ρατσιστικό κατά των Βουλγάρων, εκτός αν το ότι τους εκχριστιανίσαμε θεωρείται ρατσιστικό... Αν κάποιος θα έπρεπε να κάνει τέτοια μήνυση κατά της Ελλάδας ίσως θα ήταν η Ιταλία που κάθε 28η Οκτωβρίου μαθαίνουμε στα παιδάκια το "εσύ κι' η Ιταλία, η πατρίδα σου η γελοία, τρέμετε όλοι το χακί.". Τυχαίνει να έχω ένα φίλο Ιταλό και δεν τόλμησα ποτέ να τον ρωτήσω σχετικά με το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...