Jump to content

[Ελληνικά]Πρόβλημα με το pc


Fanky

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά,

λοιπόν μπένω κατε8είαν στο θέμα

to laptop που έχω πριν 3 βδομάδες παρουσιάζε πρόβλημα ανιγοέκλινε μόνο του,

στην αρχί σκέφτικα ότι είναι ιός αλλά τελικά δεν ήτανε.

πήρα τηλέφωνο έναν φίλο μου τεχνικό υπολογιστών και μου είπε να φυσίξω τις θύρες usb και το ανεμηστιράκη απο πίσω μίπως έχει μπεί κάποιο σκουπιδάκι,το έκανα και ήτανε ΟΚ,έφτιαξε.

προχθές μου παρουσίασε το ίδιο πρόβλημα,το φύσιξα τίποτα.

έχει κανείς καμία ιδέα?

όπως είπα δεν είναι ιός΄.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

oups,δηλαδή τώρα τι μπορώ να κάνω?

 

περίμενε να φάω το πανίνο και θα κάνω edit να σου πω

Link to comment
Share on other sites

Etci ekapsa ena lapton (pezontas l2 :) )

dshafasdfasdfsdfasdfsfsdgasdfgasd

εγώ δεν έπεζα l2 sto laptop

fail γραφικά XD

btw υπάρχει κάποιος τρόπος να το φτιάξω?

Link to comment
Share on other sites

Mono min pezeis pexnidia to mesimeri i min kourazeis tn karta grafikwn epidi zestenete poli to pc .. mou to eixe pei enas eidikos gt kai gw eixa sxedon to idio provlima!!(alla to vradi gama to ) :D

Link to comment
Share on other sites

dshafasdfasdfsdfasdfsfsdgasdfgasd

εγώ δεν έπεζα l2 sto laptop

fail γραφικά XD

btw υπάρχει κάποιος τρόπος να το φτιάξω?

pigeneto na to doun idikoi

Link to comment
Share on other sites

Mono min pezeis pexnidia to mesimeri i min kourazeis tn karta grafikwn epidi zestenete poli to pc .. mou to eixe pei enas eidikos gt kai gw eixa sxedon to idio provlima!!(alla to vradi gama to ) :D

aaaaaaaaa tora eksigite giati to bradi den klini,lol thanks.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

λοιπόν μπένω κατε8είαν στο θέμα

to laptop που έχω πριν 3 βδομάδες παρουσιάζε πρόβλημα ανιγοέκλινε μόνο του,

στην αρχί σκέφτικα ότι είναι ιός αλλά τελικά δεν ήτανε.

πήρα τηλέφωνο έναν φίλο μου τεχνικό υπολογιστών και μου είπε να φυσίξω τις θύρες usb και το ανεμηστιράκη απο πίσω μίπως έχει μπεί κάποιο σκουπιδάκι,το έκανα και ήτανε ΟΚ,έφτιαξε.

προχθές μου παρουσίασε το ίδιο πρόβλημα,το φύσιξα τίποτα.

έχει κανείς καμία ιδέα?

όπως είπα δεν είναι ιός΄.

ευχαριστώ

 

Έχουμε και λέμε , έχεις εναν υπολογιστή που σε τούτη την περίπτωση είναι λάπτοπ και κλείνει μόνο του.

Τα laptop έχουν ποιο πολλές πιθανότητες να εμφανίσουν συμπτώματα υπερθερμανσης γιατί είναι ποιο μικρά και κλειστά , ενώ στους σταθερούς το πολύ πολύ ανοίγεις το καπάκι.

 

Τι ακριβώς είναι η υπερθερμανση , ο υπολογιστής πιάνει μέγαλη θερμοκρασία και για λόγους ασφαλείας αναγκάζει τον ευατό του να κλείνει.

 

Τώρα το θέμα είναι πως να το φτιάξεις , τώρα για λύσεις δεν έχουμε πολλές. Είχα και εγώ παλιά το ίδιο πρόβλημα στο παλιό μου laptop αφού για να φανταστείς είχε σπάσει ένα από τα μπαλάκια που έχει πάνω η μητρική και το οξύ πήγε πάνω στην ψύχτρα της CPU και όποτε ανοιγα ένα παιχνίδι π.χ. μου έκλεινε το laptop.

 

Σε laptop δεν έχεις πολλές επιλογές δες από που βγαίνει ο αεράς και επιβεβαιωσου οτί δεν υπάρχει κάτι που να το μπλοκάρει , να μην έχει σκόνη και παρατήρησε πότε κλείνει. Όταν ανοίγεις ένα παιχνίδι και γενικά όταν κάνεις κάτι που χρειάζεται πολύ δύναμη από τον υπολογιστή

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενα "καπάκι" που έχει ανεμιστηράκια πάνω, και μπαίνει κάτω απο το laptop, το είχα δει στο public στο mediteranean cosmos. αλλα δεν θυμάμαι πως λέγεται, αυτο μπορει να κάνει κάτι...

βάλε ενα everest δες τι θερμοκρασίες πιάνει και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Ή άμα ξέρεις κανά τεχνικό μου είναι ικανός να ανοίξει το laptop χωρίς να το ξεσκίσει και να το φτιάξει πάρε το εκεί

Link to comment
Share on other sites

Ή άμα ξέρεις κανά τεχνικό μου είναι ικανός να ανοίξει το laptop χωρίς να το ξεσκίσει και να το φτιάξει πάρε το εκεί

πως μπορεί να το ξεσκίσει? Υποτίθεται οτι είναι τεχνικός :)

Link to comment
Share on other sites

πως μπορεί να το ξεσκίσει? Υποτίθεται οτι είναι τεχνικός :)

 

Το 70% δεν ξέρουν την δουλειά τους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock